Uwaga na Play

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marcin1976
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-31, 20:11
Lokalizacja: Warszawa

Uwaga na Play

Post autor: Marcin1976 »

Teraz juz po ponad pol rocznym uzytkowaniu moge powiedziec ze mimo agresywnej kampanii reklamowej usluga Play to zwykły szajs. Jezeli mieszkasz w duzym miescie zapomnij o tym operatoze jezeli chcesz uzywac neta do czegoś innego niz tylko sprawdzania poczty (i to tez w wolnym tempie.
- Net chodz ladnie w godzinach rannych (czytaj gdy nikt nie jest podlaczony) gdzie dochodzi do maks przepustowosci.
- W godzinach wieczornych po wakacjach uzytecznosc tego szajsu spada do 0. Mam szybkosc dzien w dzien ok 0.1 Mbts max.
Oczywisce mozecie sobie dzwonic na infolinie która będzie udawać że coś ci pomagają ale zarówno oni jak i ty wiesz że to wciskanie kitu.
Play poszedł na masówkę nie na jakość. Jeżli masz abonament (jak niestety ja) to masz przegwizdane).
Gdybym teraz miał brać to wolałbym mniejszy limit u innego operatora z normalą przepustowością niż 5 GB u nich, których nigdy nie można dociągnąć.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwaga na Play

Post autor: marens »

Wiemy o tym doskonale, u mnie działa na zasadzie losowania multilotka
Nie ma co generalizować, ale siada w momencie szczytu. Po szczycie działa ile fabryka dała.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Uwaga na Play

Post autor: ja.michal »

Panowie, bez narzekania. ;) Tak to jest jak się kable zmienia na fale. :]
Awatar użytkownika
valdens
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 485
Rejestracja: 2009-04-01, 10:40
Lokalizacja: Sheffield

Re: Uwaga na Play

Post autor: valdens »

Jakieś bzdury Waszmość plecie. Mieszkam w niedużym mieście, a Play działa mi lepiej niż Neostrada 640. Okrągły miesiąc, 24h.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Uwaga na Play

Post autor: ja.michal »

valdens pisze:Play działa mi lepiej niż Neostrada 640.
Widzę, że dawno neo miałeś skoro o 640 piszesz. ;) Już dawno minęły czasy kulejącej neo.

Ale Panowie. Wszystko zależy od konkretnych warunków. Maglujemy to na forum od zawsze.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwaga na Play

Post autor: marens »

valdens pisze: Play działa mi lepiej niż Neostrada 640. Okrągły miesiąc, 24h.
Dobry żart na dobranoc.
ja.michal pisze:Wszystko zależy od konkretnych warunków. Maglujemy to na forum od zawsze.
Ale coraz częściej trzeba bronić P4 w taki sposób.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Uwaga na Play

Post autor: ja.michal »

marens, ja nie bronię żadnego operatora. Staram się być maksymalnie obiektywny.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uwaga na Play

Post autor: marens »

Wiemy doskonale, że Play to taka uryna i jakbyśmy nie zaklinali rzeczywistości na forum to tak jest było i będzie.

[ Dodano: 2009-09-15, 00:44 ]
Może i masz rację, ja testowałem Orange/Plusa/Playa w różnych lokalizacjach gdzie się mniejwięcej pokrywają i Play działał najgorzej. To jest moje subiektywne odczucie.

[ Dodano: 2009-09-15, 00:44 ]
Jest to dobry internet do www/email/gg

[ Dodano: 2009-09-15, 00:46 ]
Z BC nie mam doczynienia więc się nie wypowiadam.
Awatar użytkownika
guteq
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 383
Rejestracja: 2009-03-31, 15:57
Lokalizacja: Kraków / Przemyśl

Re: Uwaga na Play

Post autor: guteq »

marens pisze:Wiemy doskonale, że Play to taka uryna i jakbyśmy nie zaklinali rzeczywistości na forum to tak jest było i będzie.
ale koniecznie z dodatkową uwagą do tej w/w opinii: "w większych miastach" bo w wielu miejscach poza największymi miastami Play sprawuje mi się naprawdę nieźle - daje 1 Mbps tak jak obiecuje (sprawdzałem w kilku miastach poniżej 100 tys. mieszkańców).
marens pisze:testowałem Orange/Plusa/Playa w różnych lokalizacjach gdzie się mniejwięcej pokrywają i Play działał najgorzej
Co miejsce, to inne wrażenia - ja np. w rodzinnym mieście mam taką sytuację, że Play dociera w najgłębsze zakamarki, a W3 w moim mieszkaniu na całkiem sporym osiedlu ledwo osiąga -103 dBm tam gdzie Play wali -80 :)
marens pisze:Z BC nie mam doczynienia więc się nie wypowiadam.
Ja mam, wrażenia są takie: w Warszawie chodzi bardzo ładnie (wyciągam do 4 Mbps), w średnich i małych miastach jest nędznie z zasięgami i często jest tak, że NodeB jest podpięty tylko jedną E1-ką (czyli max. transfer to 2 Mbps). No i EDGE w BC chodzi nędznie, przynajmniej w Małopolsce i na Podkarpaciu (dużo gorzej niż w Plusie, aczkolwiek lepiej niż w Orange).
Pozdro,
GutEQ
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Uwaga na Play

Post autor: YaHooo »

guteq pisze:w wielu miejscach poza największymi miastami Play sprawuje mi się naprawdę nieźle - daje 1 Mbps tak jak obiecuje (sprawdzałem w kilku miastach poniżej 100 tys. mieszkańców).
Nie wiem czy zaliczyć Białystok do większych miast, ale chyba tak ;) Jednak nie o tym piszę. Dziś gadałem ze znajomym i używa Playa na obrzeżach miasta. I okazuje się, że tam chodzi znacznie lepiej niż u mnie w centrum.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
przemox.1
### BAN ###
Posty: 1463
Rejestracja: 2009-02-20, 17:41
Lokalizacja: ban

Re: Uwaga na Play

Post autor: przemox.1 »

guteq pisze:No i EDGE w BC chodzi nędznie,
U mnie na Dolnym śląsku ładnie śmiga transfery max 30KB/s więc nie ma tragedii ;)
szmitz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 888
Rejestracja: 2008-12-08, 17:10
Lokalizacja: DE:Uhingen

Re: Uwaga na Play

Post autor: szmitz »

Ja 12 km od NodeB -a nie narzekałem i filmy na YouTube szły bez problemu a Leszno to małe miasto nie jest .
Polecam Play-a lepij niż Iplusa. :D
Netia 2Mb/s. :)
Router:D-Link DIR-655 + Modem : D-Link DSL-320T i E3131, 12.9.2013 3G Networks
Marcin1976
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2009-03-31, 20:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Uwaga na Play

Post autor: Marcin1976 »

Mówiąc większe miasta miałem na mysli głównie Wawe czyli tu gdzie mogę testować/męczyć sie z Playem przez większość czasu.
Szybkość związana jest ewidentnie z obciążeniem danego nadajnika, to z kolei z "super akcjami promocyjnymi Play. Tak jak mówiłem Play ma najwyrazniej w poważaniu jakość- idzie w ilość sprzedanych abonamentów i naciągniętych jeleni (takich jak ja).
To że na obrzezach biega ładnie jest związane chyba z tym że możesz być w pobliżu nadajnika który jest mało obciążony. To samo w mniejszych miejscowościach.
Zastanawia mnie natomiast czy Play nie doprowadzi w końcu do takiego obciążenia niektórych nadajników że internet będzie całkowicie niedostępny?
kult_kazika
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2008-04-22, 01:14
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Uwaga na Play

Post autor: kult_kazika »

ja.michal pisze:Panowie, bez narzekania. ;) Tak to jest jak się kable zmienia na fale. :]
Haha. A jak! Dobrze prawi :P. A tak poważnie jeżeli nie ma się dużego pola manewru, to i Play nie jest zły. Ja jednak zmieniłem na kabel, bo taką możliwość w końcu miałem. No i z tej perspektywy dziwię się sobie, że tak długo męczyłem się z Play Online ;P, chwaląc ten net niejednokrotnie :D
ODPOWIEDZ