Jak zrestartować modem?

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
votan
Użytkownik forum
Posty: 22
Rejestracja: 2009-08-25, 22:33
Lokalizacja: Dolnośląskie

Jak zrestartować modem?

Post autor: votan »

Mój modem często się zawiesza, pod Windowsem jest dobre oprogramowanie do modemu i tamtejszy network manager czy jak to się tam nazywa restartuje mi modem samoczynnie, w razie grubszej zawieszki można wejść do menedżera urządzeń i odłączyć urządzenie poprostu.
Niestety nie wiem jak podobną operację zrobić pod Linuksem - a na codzień używam Linuksa - jak zrestartować modem lub go odłączyć, zawiesza się dość często i chciałbym mieć alternatywę dla restartowania komputera bo <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> to muszę robić za każdym razem kiedy modem się wiesza.
Nie umiem poradzić sobie z GTKterm ani innymi programami do obsługi modemu - żaden mi nie działa (pod Linuksem). :gwiazdki:
Czytałem niby jak to się ustawia, ale nie wiem jak ustawić prawidłowy port na którym jest modem, nie mogę też znaleźć komend dla mojego modemu (działających). Mam merlin u740.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jak zrestartować modem?

Post autor: YaHooo »

votan pisze:nie mogę też znaleźć komend dla mojego modemu (działających).
A działa standardowa komenda AT+CFUN. Za jej pomocą można zrestartować modem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ