Zasięg iPlus

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tomek_eo10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-12, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Zasięg iPlus

Post autor: tomek_eo10 »

Witam. Od półtora roku użytkuje Internet z sieci Plus. W mojej miejscowości mam słaby zasięg EDGE. Jakieś cztery dni temu zasięg poprawił się, załapałem HSDPA. Niestety trwało to bardzo krótko (2 dni). Teraz znowu łapie tylko EDGE. Zadzwoniłem do biura technicznego Plusa i otrzymałem informację, ze pewnie technicy robią testy nowego masztu i za 3-4 tygodnie powinienem mieć 3G na stałe. Mam teraz pytanie czy takie rzeczy są możliwe i czy to może być prawdą? (Na mapie zasięgu iPlus, 3G obejmuje już moją miejscowość. Rok temu był tylko GPRS/EDGE)
Excel38
Stały użytkownik forum
Posty: 116
Rejestracja: 2009-10-27, 14:32
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Zasięg iPlus

Post autor: Excel38 »

To bardzo możliwe, przecież to 21 wiek
Zawsze Szukam Tańszego Internetu :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zasięg iPlus

Post autor: YaHooo »

tomek_eo10 pisze:Na mapie zasięgu iPlus, 3G obejmuje już moją miejscowość.
To może spróbuj wymusić łączenie się tylko po 3g np w <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> albo oprogramowaniu którego używasz do łączenia się z siecią.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
tomek_eo10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-12, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zasięg iPlus

Post autor: tomek_eo10 »

Nie pomaga. Poczekam 3 tygodnie, jak mówił z działu technicznego i zobaczymy czy będzie HSDPA
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Zasięg iPlus

Post autor: Sundance_kid »

tomek_eo10 oczywiście, że możliwe. A próbowałeś w róznych domowych i przydomowych lokalizacjach?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zasięg iPlus

Post autor: YaHooo »

tomek_eo10 pisze:Nie pomaga.
Czyli trzeba czekać aż ponownie się zasięg pojawi. Moim zdaniem nie ma co próbować z antenami, bo to jeszcze nie pewna sparwa kiedy się pojawi na stałe 3g.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
tomek_eo10
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2008-07-12, 20:41
Lokalizacja: Warszawa

Zasięg wrócił

Post autor: tomek_eo10 »

Zasięg 3G/HSDPA juz jest! Internet śmiga aż miło. Jest jeszcze jedna dziwna sprawa, ponieważ kiedy sprawdzam prędkość na www.speedtest.net to mam nawet 12Mbps, a przy modemie Huawei E220 max to 7,2. Co prawda aktualizowałem oprogramowanie i sterowniki jednak ten wyniki to jakieś bajki.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zasięg iPlus

Post autor: krystianb »

tomek_eo10 pisze:www.speedtest.net to mam nawet 12Mbps, a przy modemie Huawei E220 max to 7,2.
Błąd pomiaru, spróbuj ściągnąć jakiś plik z porządnego serwera. Bo speedtest niektórym się myli.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zasięg iPlus

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:spróbuj ściągnąć jakiś plik z porządnego serwera.
Osobiście polecam http://noc.gts.pl/
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ