Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: szalony »

Witam zakladam watek by dzielic sie sprawdzonymi dzialajacymi lokalizacjami nodeB - kazdego z operatorow w technologii hspa+ wraz z malym opisem i zrzutami :] Ja jako ze uzywam Iplusa zaczne i podam dwie lokalizacje - dzis sprawdzone - Lodz nodeB przy ulicy Nasiennej Cid 5840/1-6/ Lac 31006 RNC 3401 i Aleksandrow Lodzki Cid 5907/1-6/ Lac 31006 RNC 3401 - chyba po nowym roku hspa+ na tych lokalizacjach udostepnili :) dzis dziwnie net na mojej E55 zaczal dzialac szybko :hyhy: co prawda ma ona "tylko" hsdpa 10,2mb/s ale na szczescie widac upgrade do hspa+ 21mb/s w Plusie jest wstecz kompatybilne do nizszych predkosci . Testy przed chwila Obrazek . W miare czasu postaram sie sprawdzic i dodawac inne lokalizacje Plusa lodzkie z hspa+ - sam jestem ciekawy ile procent nodeB w lodzi dostalo hspa+ ? Co do hsupa to w Plusie jest chyba tylko w calej sieci 2mb/s bo nigdy wiecej nawet na modemie 5,6mb/s upload nie mialem wiekszy jak 1,5mb/s :hyhy: Lacza do wymienionych nodeB z wykazu radiolini sa ponad 100mb/s :ok: Zapraszam do dzielenia sie lokalizacjami :brawa: ps. w/w wyniki uzyskalem wewnatrz bydynkow bez anteny zewnetrznej przy sygnale na poziomie - 90dBm - ECNo na poziomie 4-5 i CQI 24-26 sprawdzane netmonitorem - nodeB byly w odleglosci 700 metrow i 2km po lini prostej. Jak nodeB byly wczesniej "tylko" 7,2mb/s to na noki E55 maxymalne transfery byly na poziomie 750kB/s.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: Patryk »

szalony pisze:ale na szczescie widac upgrade do hspa+ 21mb/s
Po czym to widać ? :]
To,że osiągasz powyżej 7.2 to jeszcze o niczym nie świadczy.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: szalony »

Patryk co nie swiadczy ? To ze mam na modemie 10,2mb/s predkosci powyzej 8mb/s dla mnie swiadczy o jednym ze nodeB udostepniaja hspa+ , tak jak pisalem wczesniej jak nodeB mialy hsdpa 7,2mb/s uzyskiwane predkosci na tym samym modemie mialem nie wieksze jak 6mb/s . Dobra moge nic nie pisac i dlaszych lokalizacji nie podawac bo to nic nie swiadczy ... daj luz a nie wyskakujesz ze nic nie swiadczy. W grudniu od Polkomtela dostalem info ze w Lodzi " na dniach" bedzie hspa+ i ze nie "potrafia" mi powiedziec czy dana lokalizacja ma hspa+ - nie mogli-potrafili bo pewnie zadna nie miala :hyhy: Widac za licencje i upgrade Ericssonowi od stycznia zaplacili :] To ze nodeB maja radiolinie ponad 100mb/s to tez nic nie swiadczy ? Po co ja sie produkuje zeby ktos mi pisal ze nic nie swiadczy ? Ta nie mam poczucia humoru ... Znikam temat do zamkniecia.

[ Dodano: 2010-01-03, 11:48 ]
Patryk zamkni temat bo faktycznie nie swiadczy - na upartego to fakt ze moze Plus nie zrobil hspa+ 21mb/s a np hsdpa 14mb/s - tak nie mam modemu hspa+ wiec niepotrzebnie tamat zalozylem , daj spokoj dobrze wiesz ze Plus w hspa+ 21mb/s wchodzi a ty piszesz ze nic nie swiadczy.

[ Dodano: 2010-01-03, 11:51 ]
Prosze moderatora o zamkniecie tematu . Nie ma sensu go ciagnac bo po co - ktos sie naprodukuje a nastepny mu powie ze nic nie swiadczy i sugeruje ze co ? Temat do zamkniecia jakbym mogl sam bym go zamknal ale nie moge :dobani:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: Patryk »

szalony, ale obrażalski jesteś :rotfl: :dobani:

Tworząc takie wątki czy bazy danych trzeba opierać się na informacjach sprawdzonych,a nie na podejrzeniach,bo wtedy wychodzi jak czasami w btsearch - w bazie jest stacja trójsektorowa,a w rzeczywistości to dookólna z numerem sektora 2 :rotfl:
Ktoś podejrzewał,że jak jest sektor 2,to musi być 1 i 3.
Tak samo tu - pewność można mieć tylko sprawdzając terminalem wspierającym HSPA+.
Pisałem kiedyś,że widziałem w Erze na stacji na 200% nie wspierającej HSPA+ transfer rzędu 8 Mbit/s na Nokii E52.
Na 10,2 to (chyba) nawet licencji nie potrzeba,bo to tylko zwiększona sprawność kodowania (do code rate=1,czyli to max.,co można wycisnąć w idealnych warunkach radiowych na 10 kanałach HS-DSCH),tylko terminali obsługujących te prędkości nie było dotychczas na rynku.

[ Dodano: 2010-01-03, 12:37 ]
szalony pisze:Widac za licencje i upgrade Ericssonowi od stycznia zaplacili
Ciekawe,czy Nokii też zapłacili za GSM,bo masa stacji stoi nieodpalona właśnie przez licencje :dobani:

[ Dodano: 2010-01-03, 12:39 ]
szalony pisze:Prosze moderatora o zamkniecie tematu .
Nie zamykamy,a nuż ktoś się dopisze.
No chyba,że życzysz sobie przeniesienia tematu do śmietnika.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: szalony »

Patryk nie jestem obrazalski tylko "siedze w temacie" i nie pisze nic na marne - pisze jak wiem a to ze nie mam modemu hspa+ to co ? Ja tu staram sie cos pisac z sensem a ty wyskakujesz ze " niby co " ze w domysle - pisze glupoty... Plus od Ericssona albo ma 3,6 albo 7,2 albo 21 i nie ma nic posredniego - no chyba ze sie myle i ty masz recje i dal hsdpa 14mb/s bez hspa+ do 21mb/s ale by to znaczylo ze co - klamie mowiac ze w 21mb/s wchodzi ? Ja na btsearch nie patrze bo wiem ze czesto tam sa glupoty - nie z winy prowadzacych a uzytkownikow co glupoty wysylaja - a jak pisza prawde to operatorzy czesto zmieniaja cid i lac. Skoro uwazasz ze nic nie znaczy nie bede sprawdzal jak w lodzi inne nodeB dzialaja - zachowam to dla siebie bo i tak co pisze nic nie znaczy.. Ta obrazalski jestem po prostu nie lubie jak ktos mi " w pysk daje ze co ja pisze " Mogles polemizowac a nie pisac ze co ze to nic nie znaczy ... Jak temat zostawicie ok moze ktos cos tu napisze , ale ja nie bede pisal bo po co ? Szkoda mojego czasu :dobani:
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: ja.michal »

Patryk, żebyś Ty pisał, że na node B 7.2 może chodzić szybciej to wiesz co.
HSDPA do 7.2 to Category 7 i 8. HSDPA do 10.1 to Category 9, HSDPA 14.0 to Category 10.
Plus nie wykupuje licencji na 10.1 i 14.0 bo zwyczajnie nie ma po co 2x wydawać na licencję kasy.
HSPA+ do 21 to Category 14.

Sam wiesz, że HSPA+ jest kompatybilne wstecznie. :cwaniak:

Wg mnie kolega szalony ma HSPA+ u siebie.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: Patryk »

ja.michal pisze:żebyś Ty pisał, że na node B 7.2 może chodzić szybciej to wiesz co.
No co ? :hyhy:

[ Dodano: 2010-01-03, 21:05 ]
ja.michal pisze:HSDPA do 7.2 to Category 7 i 8. HSDPA do 10.1 to Category 9, HSDPA 14.0 to Category 10.
Piszesz o klasach UE,a wątek traktuje o klasach stacji bazowych :]

[ Dodano: 2010-01-03, 21:09 ]
ja.michal pisze:Plus nie wykupuje licencji na 10.1 i 14.0 bo zwyczajnie nie ma po co 2x wydawać na licencję kasy.
Z tego,co wiem (na podstawie niestety już dość podstarzałej literatury,więc 100% pewności jak to teraz jest,nie mam niestety),to licencję wykupuje się na ilość kanałów HSDSCH per user i na modulację,więc dlaczego na stacji z licencją na 10 kanałów i modulację 16QAM nie ma pójść 10,2 Mbit/s,jeśli tylko terminal to wspiera i warunki transmisyjne są sprzyjające ?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: ja.michal »

Patryk pisze:Piszesz o klasach UE,a wątek traktuje o klasach stacji bazowych :]
To daj listę klas stosowanych w stacjach bazowych.
Patryk pisze:Z tego,co wiem (na podstawie niestety już dość podstarzałej literatury,więc 100% pewności jak to teraz jest,nie mam niestety),to licencję wykupuje się na ilość kanałów HSDSCH per user i na modulację
Na pewno tylko na to?
Patryk pisze:więc dlaczego na stacji z licencją na 10 kanałów i modulację 16QAM nie ma pójść 10,2 Mbit/s,jeśli tylko terminal to wspiera i warunki transmisyjne są sprzyjające ?
To dlaczego kolega wcześniej nie osiągną takich wyników, ani nie było takich doniesień mimo, że ludzie mieli już sprzęt do 10.1 i 14.0?
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: szalony »

Patryk nie idz w zaparte , na nodeB 7,2mb class 8 nie ma szans miec wiecej , class 9 to co ma nokia E55 to nie 10 jak w class 8 a 15 kanalow hsdsch , Plus albo zrobil u mnie hsdpa class 10 do 14mb/s albo class 14 do 21mb/s - stawiam to ostatnie bo juz pisalem nodeB maja radiolinie grubo ponad 100mb/s I bez sensu byloby dwa razy Ericssonowi placic za skoki class hsdpa. Na tym pdf latwo odczytasz ze na hsdpa class 8 7,2mb nie mozna miec 8mb/s :] http://www.eu.anritsu.com/files/MT8820B_HSPA_E2300.pdf

[ Dodano: 2010-01-03, 22:01 ]
Dobra jak zlapie w lodzkiem inne nodeB co mi zadzialaja ponad 8mb/s to dam tutaj ich namiary :] Zapraszam innych uzytkownikow do dzielenia sie info o takich lokalizacjach - tylko prosze zeby te info byly pewne - zeby znow ktos Wam nie odpisal ze to o niczym nie swiadczy :hyhy: :ok:
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: szalony »

Dzis mialem okazje znow miec predkosci okolo 9mb/s na nodeB w Lodzi przy Werslaskiej CiD 5802/1-6/ Lac 31006 RNC 3401 - po obserwacjach w mojej okolicy faktycznie okolo 50% nodeB z Lac 31006 ma Hspa+ lub minimum Hspa class 9,10 jak mi sugerowal Patryk - nie mam zamiaru z tym polemizowac bo mam modem 10,2mb/s wiec na 100% nie moge byc pewny hspa+ 21mb/s ;)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: szalony »

9mb/s na modemie 10,2mb/s dostepne na nodeB CID 5797/1-6/ i 362/1-6/ w RNC 3401 i Lac 31006 oba w rejonie Lodz Teresy- 11 Listopada , Cid 5831/1-6/ w RNC 3401 i Lac 33141 okolice Krakowska- Konstantynowska w Lodzi. Widze ze temat " stoi" i nikt inny nie podaje lokalizacji nodeB co maja hspa szybsze niz 7,2mb/s ... Ciekawe a raczej nie ciekawe.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: YaHooo »

szalony pisze:nikt inny nie podaje lokalizacji nodeB co maja hspa szybsze niz 7,2mb/
Może mało kto ma do tego odpowiedni sprzęt? ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: Pablo-1986 »

Obrazek Tak to działa w okolicach Poznania. Modem Huawei E 1820
Awatar użytkownika
Cari
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 226
Rejestracja: 2009-12-24, 16:14
Lokalizacja: Pleszew

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: Cari »

Ładny wynik :hyhy: jak daleko możesz miec do BTs tego ? ;)
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: szalony »

Pablo ladny wynik, jaka to miejscowosc pod poznaniem ? - co ciekawe czy ten nodeB byl bez hsupa :szok: Kurcze szkoda mi wydawac teraz okolo 500zl by miec modem pelny hspa+ 21mb/s i u mnie 7-9mb/s musze sie zadowolic :hyhy:
Pablo-1986
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2009-12-27, 17:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: Pablo-1986 »

Zasięg łapało z Tarnowa Podgórnego.
sql
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2010-02-19, 10:10
Lokalizacja: ???

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: sql »

Dokładniejsze mapki HSPA Plusa:
http://news.pasjagsm.pl/hspa-test-dzies ... -7189.html
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: Patryk »

sql, ciekawe,kiedy je udostępnią oficjalnie na WWW :]
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: szalony »

Pewnie oficjalnie pokaza mapy jak jednak ten zasieg hspa+ w w/w miastach bedzie wiekszy - bo teraz to troche wstyd sie chwalic ;) , stolicy nie pokazali bo pewnie najmniej hspa+ jest z tego powodu ze duzo "pierwszych" nodeB jest w stolicy i "szkoda" jest sprzet wymieniac-modernizowac ... swoja droga czy jak w 2006/7 roku sieci 3G budowaly to nie brali pod uwage ze za 3-4lata hspa+ wejdzie ? Jednego jestem pewien Plus na pewno predzej te mapy hspa+ oficjalnie udostepni niz Era :hyhy: ... Inna ciekawa sprawa co sie dzieje z Orange ? Czemu nic o hspa+ w tej sieci nie slychac ?
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: ryba825 »

W Orange HSPA+ skończyli testować Francuzi i pewnie u nas nie będzie testów tylko od razu zaczną budować.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: szalony »

Na poczatku marca na dwoch nodeB w Aleksandrowie Lodzkim Era uruchomila hspa+ :ok: Nie bylem z laptopem jeszcze w lodzi ale mam wrazenie ze chyba w lodzi wgrano licencje na wiekszej ilosci nodeB - zeby sie nie okazalo ze na wszystkich :hyhy: ;) Ciekawe jak w innych miastach - hspa+ dziala w wszystkich ofertach nie tylko taryfie dedykowanej.
transm
### BAN ###
Posty: 63
Rejestracja: 2010-01-26, 21:01
Lokalizacja: łowicz

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: transm »

Witam ja przetestowałem hspa+ w lodzi i max godzina 16 to ponad 10Mb/s. Ery nie testowałem nie miałem sima akurat przejechałem również polowe wawki i odziwo nic wszędzie duble hspa nie ujrzałem hspa+ w iplus menager 2.2.
Ostatnio zmieniony 2010-03-09, 14:03 przez transm, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: ja.michal »

Dostałem info, że HSPA+ Plusa pojawiło się w Warszawie na pewno na Mokotowie w okolicach Puławskiej i na Targówku w okolicy Centrum Handlowego Targówek.
Na Mokotowie w dzień czy noc koło 19Mb/s chodzi.
W centrum przy Złotych Tarasach brak na razie.

[ Dodano: 2010-03-20, 15:50 ]
Przejechałem chyba 30-40km po Wawie z laptopem i niestety nie złapałem HSPA+. Też w lokalizacjach gdzie miało być.

Może HSPA+ jest, ale modem z racji, że podłączony do USB 1.1 nie przechodzi do HSPA+. Druga sprawa to cały czas w ruchu byłem.
maack
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-02-02, 11:16
Lokalizacja: Lodzkie

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: maack »

mieszkam pod aleksandrowem korzystam obecnie z Blueconnect na modemie e220 i routerze D100, generalnie mam połączenie 3G, chociaż czasem na parterze przełącza się w Edge. Zatem pewnie do mnie nie dociera sygnał HSPA+. Osiągam zwykle download rzędu 1,5 MB/s.
Na początku korzystałem z Iplusa ale w 2009 roku gdy była mozliwośc rozwiązałem umowę gdyż łączył się głównie w EDGE. Teraz jestem zaskoczony że Plus ma taki zasięg 3G w Aleksandrowie,
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: sp6huk »

maack pisze:Zatem pewnie do mnie nie dociera sygnał HSPA+
Trzeba mieć też modem, który obsługuje HSPA+, nie wystarczy być w zasięgu tej technologii.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: ja.michal »

I mieć taryfę w której HSPA+ będzie działać.
W Erze Blueconnect 149. W Plusie iPlus75, iPlus110, iPlus160.
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: szalony »

Witam "sasiada" - tak z ciekawosci przy jakiej ulicy lub "wsi" uzywasz teraz ten BC ? Pisalem juz o tym przynajmniej w Plusie w Lodzkim rejonie ( sadze ze tyczy sie to calego kraju) hspa+ dziala bez ograniczen ( jedynie klient musi miec modem co hspa+ obsluguje, no i nodeB musi miec hspa+) - testowane wielokrotnie na starym simplusie z poczatkow gsm :hyhy:
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: Patryk »

szalony pisze:Pisalem juz o tym przynajmniej w Plusie w Lodzkim rejonie ( sadze ze tyczy sie to calego kraju) hspa+ dziala bez ograniczen
Nie testowałem zbyt długo i w różnych miejscach, gdyż modem miałem tylko 6 dni, ale można sądzić, że zależy to od dostawcy nodówB (albo RNC).
Tak samo, jak brak (lub nie) HSDPA po lejku.

Nokia = ograniczenia
Eryk = brak ograniczeń
szalony
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 425
Rejestracja: 2006-04-02, 22:09
Lokalizacja: Aleksandrow L.

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: szalony »

Patryk bardzo mozliwe - niech ktos poda mi najblizszy nodeB od noki w okolicach lodzi to sprawdze to na 100% :) Tylko kto to mi poda ? :hyhy:
maack
Użytkownik forum
Posty: 34
Rejestracja: 2009-02-02, 11:16
Lokalizacja: Lodzkie

Re: Wykaz dzialajacych lokalizacji Hspa+ naszych operatorow

Post autor: maack »

szalony pisze:Witam "sasiada" - tak z ciekawosci przy jakiej ulicy lub "wsi" uzywasz teraz ten BC ? Pisalem juz o tym przynajmniej w Plusie w Lodzkim rejonie ( sadze ze tyczy sie to calego kraju) hspa+ dziala bez ograniczen ( jedynie klient musi miec modem co hspa+ obsluguje, no i nodeB musi miec hspa+) - testowane wielokrotnie na starym simplusie z poczatkow gsm :hyhy:
Używam zaraz za granicą pn-zach aleksandrowa - za cmentarzem żydowskim.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2010-05-17, 18:58 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-05-17, 17:58 przez maack, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ