Ekofaktura orange

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kafe46
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2009-05-11, 17:22
Lokalizacja: zakroczym

Ekofaktura orange

Post autor: kafe46 »

Witam, jestem posiadaczem ekofaktury orange i mam kilka pytań z tym związanych:
Jak wydrukuję tą fakturke na zwykłej drukarce i pójdę z nią na pocztę to pani w okienku mnie nie pogoni i normalnie wszystko podstempluje?
jeżeli już by ją podstemplowała to mogę ją pokazać w urzędzie skarbowym do odliczenia internetu.
precz z limitami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Ekofaktura orange

Post autor: krystianb »

kafe46 pisze:jeżeli już by ją podstemplowała to mogę ją pokazać w urzędzie skarbowym do odliczenia internetu.
Akurat same stemple pocztowe urzędu skarbowego nie interesują, bo nie interesuje ich w jaki sposób płacisz. A co do samej wydrukowanej faktury, to pewnie najwięcej od konkretnego urzędu zależy. Jeden uzna drugi nie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: Ekofaktura orange

Post autor: adixm »

Nie wiem dokladnie jak to jest z fakturami, ale z potwierdzeniami przelewu wydrukowanymi z neta(z banku internetowego) jest tak ze kazdy je musi je uznac, wiec moze z fakturami bedzie podobnie...
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Ekofaktura orange

Post autor: ja.michal »

A ta ekofaktura w Orange to faktura elektroniczna w rozumieniu rozporządzenia ministra finansów (podpis elektroniczny, etc)?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Ekofaktura orange

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:A co do samej wydrukowanej faktury, to pewnie najwięcej od konkretnego urzędu zależy. Jeden uzna drugi nie.
Mi się nie zdarzyło żeby nie uznał (sam drukuje sobie faktury z Plusa). Czasem jest tylko problem z odczytaniem kodu kresowego przez czytnik, ale wtedy pani w okienku wpisuje to z palca i jest ok.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kafe46
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2009-05-11, 17:22
Lokalizacja: zakroczym

Re: Ekofaktura orange

Post autor: kafe46 »

ja.michal pisze:A ta ekofaktura w Orange to faktura elektroniczna w rozumieniu rozporządzenia ministra finansów (podpis elektroniczny, etc)
Ta ekofaktura to dokument pdf który można sobie pobrać z orange i wydrukować, wtedy bedzie to wyglądało tak samo jak faktura którą przysyłają pocztą.
Tylko czy będzie miało taką samą moc prawną.
precz z limitami!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Ekofaktura orange

Post autor: ja.michal »

Jeśli to tylko PDF to nie jest faktura/dokument sprzedaży w świetle prawa z mocą dowodową równą normalnej fakturze. Jest to tylko dokument prywatny w takim wypadku i w urzędzie mogą, albo i nie go uznać.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Ekofaktura orange

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Jeśli to tylko PDF to nie jest faktura/dokument sprzedaży w świetle prawa z mocą dowodową równą normalnej fakturze.
A nie jest tak, że tylko forma dostarczenia faktury się zmienia? Nie wiem jak jest w Orange, ale w Plusie to nawet piszą, że to nie jest faktura elektroniczna, lecz "elektroniczny obraz faktury". A to nie to samo. Zmienia się tylko sposób dostarczenia faktury do klienta (zamiast w formie papierowej dostaje się plik który samemu się drukuje).
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Ekofaktura orange

Post autor: ja.michal »

YaHooo pisze:"elektroniczny obraz faktury".
Tyli to obraz a nie faktura. Nie masz mocy dowodowej takiej faktury.
Jak na razie to widzę, że tylko Play dostarcza faktury elektroniczne zgodnie z rozporządzeniem Ministra Finansów i to można przedkładać w sądzie czy innych organach i jest równoznaczne z fakturą wydaną w tradycyjny sposób.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Ekofaktura orange

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Nie masz mocy dowodowej takiej faktury.
Rozumiem. Czyli jak mam fakturkę w pdf'ie to nie mogę sobie na jej podstawie odliczyć internetu przy rozliczaniu PIT'u?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Ekofaktura orange

Post autor: ja.michal »

YaHooo pisze:Czyli jak mam fakturkę w pdf'ie to nie mogę sobie na jej podstawie odliczyć internetu przy rozliczaniu PIT'u?
W sumie to może zależeć od urzędu.
Głównie chodzi o to, że jest to wizualizacja tylko. Powinno się dołączyć dokument do wizualizacji z nim połączony potwierdzający, że kod podpisu elektronicznego wystawcy jest jego właśnie.
Zamotałem, ale chyba jasne. ;)
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekofaktura orange

Post autor: ryba825 »

A co jak ktoś opłaca faktury przez internet ? Wtedy do urzędu co trzeba zanieść ?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Ekofaktura orange

Post autor: ja.michal »

Wydruk z banku, który zgodnie z przepisami nie wymaga pieczęci ani podpisu banku.
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ekofaktura orange

Post autor: ryba825 »

ja.michal, Aha dzięki.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Ekofaktura orange

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Zamotałem, ale chyba jasne. ;)
Tak, więc generalnie sprawa jest śliska...
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Ekofaktura orange

Post autor: ja.michal »

YaHooo, no są pewne wymogi, które należy spełniać, żeby miało to ręce i nogi i problemu nie było.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Ekofaktura orange

Post autor: YaHooo »

ja.michal rozumiem to, dlatego się spytam jak będę w urzędzie skarbowym co oni na to :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
topikpl
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-08-02, 14:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ekofaktura orange

Post autor: topikpl »

Witam, e-faktury wystawia również Dialog. Dość dobrze mają opisane "co i jak" na tej stronie: http://www.dialog.pl/dialogdom_pytiodp.php?cat=410

Co do e-faktury Orange, to uwaga, bo np. Dialog wysyła tą fakturę na maila, a Orange ma jej podgląd na koncie Orange. Miałem tą usługę w Orange, ale kiedy przeniosłem numer do innego opa, to nie mogłem już się zalogować na Orange i sprawdzić ostatniej faktury. W ten sposób musiałem iść do BOK i ręcznie opłacić fakturę, bo nie miałem już do niej w inny sposób dostępu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Ekofaktura orange

Post autor: YaHooo »

topikpl pisze:Co do e-faktury Orange, to uwaga, bo np. Dialog wysyła tą fakturę na maila, a Orange ma jej podgląd na koncie Orange.
No właśnie podobnie jest w Plusie, więc w razie czego (jakby Urząd Skarbowy chciał) to można iść do nich i wziąć w razie czego kopie ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ