Modemy Huawei, ZTE a instalacja na Windows 7

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
edriu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-09-10, 21:56
Lokalizacja: G?ogów

Modemy Huawei, ZTE a instalacja na Windows 7

Post autor: edriu »

Hej,
Pracuje w salonie Plusa, i od kiedy pojawiły się visty, i 7 mamy problemy z instalacją modemów. Nie chodzi chyba o same sterowniki, czy programy dostępowe. Mianowicie nikt nie potrafił mi wytłumaczyć czy serwis, czy operator dlaczego się dzieje że raz system wykrywa modem prawidłowo, a raz tylko jako napęd. Mimo zainstalowania aplikacji dostępowej i sterowników modem jest wykrywany jako napęd. Czy istnieje jakaś sprawdzona metoda instalacji modemów ???? Na windows xp nie było takiego problemu.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Modemy Huawei, ZTE a instalacja na Windows 7

Post autor: Jo_gurt »

Jak dla mnie sprawdzoną metodą jest wyłączenie tego wirtualnego napędu komendą AT i ręczna instalacja sterownika + <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> czy jakiegokolwiek programu. Jednak nie wiem czy to będzie zadowalająca metoda dla rzeszy słabo zorientowanych klientów.
Ktoś jeszcze sugerował wyłączenie tegoż napędu w managerze urządzeń.
Ostatnio zmieniony 2010-03-02, 09:12 przez Jo_gurt, łącznie zmieniany 1 raz.
pawel1984
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-17, 08:14
Lokalizacja: Toruń

win 7 i modem czy sim i win 7

Post autor: pawel1984 »

Podepnę się pod temat. Kupiłem sobie win 7 i problem z modemem był do przejścia(przynajmniej po części, może ktoś doradzi co jest). Po wykryciu modemu przez windows 7 zaczął wyskakiwać kolejny komunikat, typu "brak połączenia przed zarejestrowaniem". Dodam że pod windowsem xp na tej samej karcie sim łączyło sie prawidłowo. O co tu chodzi?
edriu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-09-10, 21:56
Lokalizacja: G?ogów

Re: Modemy Huawei, ZTE a instalacja na Windows 7

Post autor: edriu »

Po wielu instalacjach doszedłem do wniosku że główny problem polega na tym że system wykrywa wirtualny napęd, a nie modem. Ciewe jest to że czasem po kilku uruchomieniu komputera i przełączaniu modemu pod inne porty windows vista/7 wykrywa modem. Problem występuje u wszystkich naszych operatorów. Na starcie u operatora nie ma co liczyć, jedynie co to na dobrze chęci sprzedawców....
Ostatnio zmieniony 2010-03-02, 12:48 przez edriu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Modemy Huawei, ZTE a instalacja na Windows 7

Post autor: Jo_gurt »

edriu pisze:Po wielu instalacjach doszedłem do wniosku że główny problem polega na tym że system wykrywa wirtualny napęd, a nie modem.
No właśnie - dlatego można go wyłączyć ;)
pawel1984
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2010-02-17, 08:14
Lokalizacja: Toruń

Re: Modemy Huawei, ZTE a instalacja na Windows 7

Post autor: pawel1984 »

w programie top_netinfo gdzie się wyłącza wirtualny napęd modemu? :( Wcześniej udało mi się odszukać tą opcję? Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modemy Huawei, ZTE a instalacja na Windows 7

Post autor: YaHooo »

pawel1984 pisze:gdzie się wyłącza wirtualny napęd modemu?
Plik -> Ustawienia -> Komunikacja AT i PIN -> Komendy AT -> Huawei -> Wyłączenie wirtualnego CD_ROM'u.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
edriu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2008-09-10, 21:56
Lokalizacja: G?ogów

Re: Modemy Huawei, ZTE a instalacja na Windows 7

Post autor: edriu »

Przykład:
Mam w tej chwili w domu modem ZTE 636 klienta sprawdzony na serwisie.
Mój system to vista, na 7 ten sam problem. Przy włożeniu modemu wykrywa tylko urządzenie pamięci masowej USB, bez modemu. Wyłączałem już wirtualny napęd, oraz odinstalowywałem i instalowałem ponownie urządzenie pamięci masowej usb, oraz rządzenie kompozytowe usb. Niestety nic nie pomogło.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Modemy Huawei, ZTE a instalacja na Windows 7

Post autor: krystianb »

edriu pisze:Wyłączałem już wirtualny napęd,
Ale wyłączenie w TNI tak jak sama ścieżka mówi działa tylko na huawei'a Na zte będzie zapewne inna komenda AT.
Ja raz instalowałem e220 to wystarczyło otworzyć sobie w menadżerze urządzeń widok wg połączeń i przeinstalować sterownik pierwszego urządzenia po koncentratorze usb notebooka. Podając ścieżkę do sterowników huawei. Za pewne tak sama zasada panuje przy instalacji każdego modemu wyposażonego w zero-cd.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
martaiwa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-03-02, 23:53
Lokalizacja: Lublin

Re: Modemy Huawei, ZTE a instalacja na Windows 7

Post autor: martaiwa »

Ja testowałam na windows 7 te modemy i z aplikacja 7-up dział bezproblemowo , z tym że nalezy wyłaczyc wymuszanie podpisu cyfrowego sterownika jeżeli korzysta sie z 64-bit'owego systemy , drugą możliuwością jest instalacja w trybie zgodności z Vista z SP2 oczywiście w trybie uprawnień admina
ODPOWIEDZ