Nie widzi karty SIM

Kwestie techniczne, konfiguracja telefonów do współpracy z internetem, rozwiązywanie problemów z tym związanych... itp.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Nie widzi karty SIM

Post autor: ra-v »

Pewnego dnia odpaliłem sobie iPlus Managera pod Windowsem 7, a ten mi wyświetla komunikat że mama sprawdzić kartę SIM w Modemie. Nic przedtem nie grzebałem, nic nie przestawiałem, nic nie instalowałem. Śmiem stwierdzić że to się jakoś samo zrobiło.

Próbowałem wyrzucić wszystkie pliki i przeinstalować program, ale jest to samo. Cały czas długo trwa wczytywanie aplikacji - ok. 15-20 sekund.

Pod Linxuem cały czas korzystam z neta i jest ok, na telefonie też karta działa.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nie widzi karty SIM

Post autor: YaHooo »

ra-v pisze:Pod Linxuem cały czas korzystam z neta i jest ok, na telefonie też karta działa.
Dlatego ja na Twoim miejscu bym wywalił to coś jakim jest iPlusManager. Zainstaluj same sterowniki do modemu (znajdziesz je nawet w katalogu w jakim jest zainstalowany iPlusManager), ewentualnie poszukaj na http://sterowniki.bez-kabli.pl/ Następnie skonfiguruj sobie połączenie <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a> a jak potrzebny Ci jakiś program, to możesz spróbować <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Nie widzi karty SIM

Post autor: ra-v »

Tylko problem w z tym że same sterowniki od IPlusa czy te z powyższego linka nie chcą zadziałać na Windows 7, nadal jest ten żółty znak ostrzegawczy na portach COM8 i 9 oraz na urządzeniu jako modemie.
Właśnie po to potrzebuje wiedzy co mogło się stać, bo nie chce dłużej kombinować nad modemem niż nad tym co mam zrobić w Windowsie.
Zawsze jest tak że standardowo po włożeniu widzi modem jako dysk, potem po odmontowaniu (wysuń urządzenie) można było pracować jak na modemie.


PS. Ja myślałem że pod Linuchem to trzeba się napocić żeby uzyskać połączenie, ale jak zobaczyłem to co ma Top NetInfo to się dopiero przeraziłem...
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nie widzi karty SIM

Post autor: YaHooo »

ra-v pisze:Właśnie po to potrzebuje wiedzy co mogło się stać, bo nie chce dłużej kombinować nad modemem niż nad tym co mam zrobić w Windowsie.
Jeśli pod Linux'em działa ok, to znaczy, że coś się stało ze sterownikami, albo samym systemem. Jednak trudno jest jednoznacznie powiedzieć co mogło się źle zrobić.
ra-v pisze:Ja myślałem że pod Linuchem to trzeba się napocić żeby uzyskać połączenie, ale jak zobaczyłem to co ma Top NetInfo to się dopiero przeraziłem...
Będzie działać na standardowych ustawieniach, więc mało co trzeba poustawiać :) Jeśli będziesz miał połączenie dial-up, to wystarczy wybrać port modemu w TNI i będzie działać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Nie widzi karty SIM

Post autor: ra-v »

To chyba jest problem z czymś innym, a mianowicie problem z kosmosu. Bo w ogóle nie widzi modemu nieważne czy zainstaluje je z iPlusem czy oddzielnie. Tak sobie z dnia nadzień przestał widzieć poprawnie modem i dlatego iPlus Manager wywalił mi że nie widzi karty SIM - fakt że mało precyzyjne...

Wywalałem wszystkie klucze w rejestrze, pliki na dysku, instalowałem starszego iPlus Managera i nic. Ani prośbą, ani groźbą. Co teraz robić? Reinstalacja Windowsa? bezsensu....
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Nie widzi karty SIM

Post autor: krystianb »

Sprawdź czy karta sim widoczna jest w telefonie, jeśli tak to przetestuj modem na innym kompie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Nie widzi karty SIM

Post autor: ra-v »

U mnie na innych komputerach z Win Vista i 7 chodził. U mnie przestał kiedyś na amen.

Na razie dałem sobie spokój z Win7, nie chce mi się robić non stop coś z systemem, tylko pod systemem ;-)
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
ODPOWIEDZ