PLAY/PLUS/Inny - co wybrać?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pepexy
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-05-23, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

PLAY/PLUS/Inny - co wybrać?

Post autor: pepexy »

Witam

rozważam zainstalowanie internetu mobilnego - Play, lub Plus, bo chyba taki jest teraz tylko sensowny? W związku z tym chciałem zapytać o Wasze doświadczenia z tego typu sprzętem? W chwili obecnej rozważam Play (10GB limitu za 45zł, jako że mam u nich telefon ), albo Plusa (4 GB limitu za 60 zł + iPlusopobieracz).

Internet ma być używany w centrum Warszaw. Głownie do 1) przeglądania stron, 2) oglądania meczy, 3) pobierania filmów

Od dwóch dni testuję opisanego powyżej Play. Jestem w sumie zadowolony. Fakt szału ni ma, ale strony otwierają się w miarę szybko, YouTube buforuje się bez większych problemów. Wczoraj nawet obejrzałem finał LM! Słowem może być. Ale martwi mnie kilka rzeczy - nie mogłem ściągnąć plików przez rapideshera, ani obejrzeć faktów TVN, bardzo kiepska prędkość ściągania filmu (średnio jakieś 30 - 40 kB/sec), limit tylko 10 GB no i prędkość pobierania (tylko max 1 Mbit/s).

W związku z tym zastanawiam się nad Plusem (chyba też wezmę go na próbę). Chciałem jednak zapytać, jak jest z tą ich prędkością ściągania 7,2 Mbit/sec - czy jest to osiągalne i czy średnie prędkości pod to podchodzą. Czy możliwe jest ściągania plików multimedialnych przez iPlusopobieracz (jaka jest prędkość), jaka jest stabilność i zasięg tego internetu.

W szczególności proszę o odpowiedź, czy możliwe jest w miarę komfortowe wykorzystywanie internetu mobilnego do czynności opisanych powyżej - tj. 1)przeglądania stron, 2) oglądania meczy, 3) pobierania plików - jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc
adixm
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1050
Rejestracja: 2009-01-19, 20:26
Lokalizacja: Rydułtowy

Re: PLAY/PLUS/Inny - co wybrać?

Post autor: adixm »

pepexy pisze:W szczególności proszę o odpowiedź, czy możliwe jest w miarę komfortowe wykorzystywanie internetu mobilnego do czynności opisanych powyżej - tj. 1)przeglądania stron, 2) oglądania meczy, 3) pobierania plików - jakie są Wasze doświadczenia w tym temacie.
Nie ma o czym mówić: do tego typu usług nadaje sie jedynie internet stacjonarny po kablu(ADSL), internet mobilny ma limity, które z tego co widze wykorzystałbys w max kilka dni.
pepexy
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-05-23, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: PLAY/PLUS/Inny - co wybrać?

Post autor: pepexy »

Właśnie też tak myślałem, ale moje dwudniowe spotkanie z Play mnie zainspirowało. Szczególnie to, że spokojnie obejrzałem wczoraj meczyk. "Zjadło mi" ok 400 - 450 MB. To naprawdę niewiele. Zważywszy, że przeglądanie stron nie zużywa bardzo dużo z limitu i jakoś bardzo tego nie używam bo mam dość po pracy, to w Plusie jestem w stanie zmieścić się w tym limicie 4GB (ok. 2 GB na mecze, 2 GB na internet). A pobieranie plików tylko w czasie iPlusopobieracz - na pewno nie ściągam 100GB w miesiąc - może max 10% tego.

Tylko zastanawia się jak jest z tym 7.2 Mbit/sec? - jak to wygląda?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: PLAY/PLUS/Inny - co wybrać?

Post autor: YaHooo »

pepexy pisze:Tylko zastanawia się jak jest z tym 7.2 Mbit/sec? - jak to wygląda?
Generalnie nie można odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ to jakie prędkości się osiąga zależy od bardzo wielu czynników, np:
- obciążenie sieci,
- modem,
- w przypadku niektórych modemów tryb pracy (RAS/NDIS) modemu,
- system operacyjny pod jakim działa modem,
- i jeszcze wiele innych.

Ale powiem tak. Na forum były przypadki osiągania prędkości 7mbps na Optionie działającym w trybie NDIS. Ponadto uważa się, że na Windows modemu działają wolniej. Ale osiągnąć 5mbps już nie jest jakoś trudno. Trzeba tylko mieć blisko siebie nieobciążony nodeB obsługujący HSDPA 7.2, bo w Plusie często się zdarzają nodeB z 3.6mbps. A na takim max jaki mi się udało osiągnąć to stabilne 2.8mbps.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
pepexy
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-05-23, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: PLAY/PLUS/Inny - co wybrać?

Post autor: pepexy »

dzięki za odpowiedź

wynika że w Plusie będzie lepiej niż w tym Play, o którym piszę na początku i z którego jestem w sumie nawet zadowolony. Wybiorę się do Plusa i sprawdzę, jak on będzie u mnie chodził.

A jak jest ze ściąganiem plików multimedialnych w iPluspobieraczu - rozumiem, że mogę liczyć na transfer ok 200 kB/sec? Taka prędkość uszczęśliwiałaby mnie zupełnie :) Jest to monitorowane przez Plusa?
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: PLAY/PLUS/Inny - co wybrać?

Post autor: sp6huk »

pepexy pisze:wynika że w Plusie będzie lepiej niż w tym Play
Z reguły, w Plusie jest zawsze lepiej niż w Play'u w kwestii działania oczywiście - podstawa być w zasięgu 3G,
pepexy pisze:Wybiorę się do Plusa i sprawdzę, jak on będzie u mnie chodził
Dobra decyzja :ok:,
pepexy pisze:rozumiem, że mogę liczyć na transfer ok 200 kB/sec?
Jeżeli stacja bazowa Ci na to "pozwoli" to oczywiście, że będziesz mógł mieć taki transfer, a nawet większy, ale jeżeli będzie bardzo obciążona (w co wątpię, żeby aż do tego stopnia) to transfery będą oczywiście niższe. Dlatego właśnie musisz sam sprawdzić jak to działa u Ciebie,
pepexy pisze:Jest to monitorowane przez Plusa?
Operator raczej nie ma czasu na "podglądanie" co każdy użytkownik jego sieci pobiera. Jeżeli byś intensywnie pobierał, i wykorzystywał te 100 GB + x GB miesięcznie, to może by Ci się przyjrzał, ale raczej do nikogo nie "nakablował" (jeżeli byś pobierał jakieś nielegalne pliki), bo przecież jesteś jego klientem ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: PLAY/PLUS/Inny - co wybrać?

Post autor: YaHooo »

sp6huk pisze:jeżeli byś pobierał jakieś nielegalne pliki), bo przecież jesteś jego klientem ;)
Jednak jeśli o takie informacje poproszą odpowiednie służby, to operator poda takie informacje.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: PLAY/PLUS/Inny - co wybrać?

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:ednak jeśli o takie informacje poproszą odpowiednie służby, to operator poda takie informacje.
Dokładnie operatorowi to raczej ryba co kto ściąga, gorzej jak się userem odpowiednie służby zainteresują wtedy nie ma znaczenia z jakiego neta człowiek korzysta.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
pepexy
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2010-05-23, 11:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: PLAY/PLUS/Inny - co wybrać?

Post autor: pepexy »

oj służby to się chyba interesują "przedsiębiorcami". Mi to jest raczej potrzeba do szukania rzeczy trudno dostępnych (np. mecze archiwalne, czy fajne walki bokserskie, itp.)- jak wykorzystam 10% limitu na dany miesiąc do będzie szczyt szczytów :) Interesuje mnie głównie, czy nie jest to w jakiś sposób blokowane, bo wtedy ta opcja nie miałaby sensu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: PLAY/PLUS/Inny - co wybrać?

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Dokładnie operatorowi to raczej ryba co kto ściąga,
Chyba, że zechce przyciąć rs czy p2p.
pepexy pisze:służby to się chyba interesują "przedsiębiorcami".
A tego to akurat nie wiem :)
pepexy pisze:Interesuje mnie głównie, czy nie jest to w jakiś sposób blokowane, bo wtedy ta opcja nie miałaby sensu.
Z tego co mi wiadomo, to Plus nie blokuje p2p ani Rapidshare, tak samo serwisów oferujących dane stream'owe typu YouTube. Jak to jest u innych opów nie wiem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ