Internet przez PLUS - pytania początkującego

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Viola
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-05-23, 12:36

Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: Viola »

Jestem zainteresowana dostępem do internetu, ale jedyne co teraz wchodzi w rachubę to propozycja operatorów sieci komórkowych. Nie znam sie na tym, mam telefon na kartę w Plusie. Czy ktoś z Was mógłby mi w szczegółach powiedzieć co należy zrobić? Na co zwracać uwagę? O co pytać? I jak wygląda sprawa z modemem - ja mam jakiś w laptopie, ale z tego co wyczytuję na tym forum jako laik w tej dziedzinie - mam obawy, że i tak będzie trzeba coś dokupić.
Dzięki za informację.
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: Szadzik »

Ogólnie rzecz biorąc masz dwa wyjścia; abonament, lub oferta pre-paid. Wybór powinien być uzależniony od tego, jak często korzystasz i z jakich usług internetowych.
Jeśli używasz mało i tylko do poczty, mało www, to najlepszym wyjściem bedzie kupienie karty pre-paid SimData. W tej ofercie msz dostęp do wszystkich technologii dostępnych w plusie, wszystko zależy od tego, jakim modemem (telefonem) dysponujesz i w zasięgu, jakich technologii jesteś (opis technologii i ich specyfikacje tu).

Jeśli jednak potrzebujesz internetu uzywac trochę intensywniej, to opłaci Ci się podpisać umowę z plusem (w tej chwili najlepsza oferta wśród naszych operatorów). Jego ofertę masz tu oraz tu.

Jesli chodzi o podstawowe informacje to tyle, poszukaj też wątków o tytułach "jaki internet do mojego laptopa" itp., tam jest też sporo informacji.
Back to the Future ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: zDaleKi »

Viola pisze:...I jak wygląda sprawa z modemem - ja mam jakiś w laptopie, ale z tego co wyczytuję na tym forum jako laik w tej dziedzinie - mam obawy, że i tak będzie trzeba coś dokupić.
Do tego co już napisał Szadzik, ja jeszcze dodam coś do powyższego pytania:
Ten modem, który masz w laptopie jest modemem na zwykłą linię analogową taką jak np. linia z tpsa.

Do internetu komórkowego potrzebujesz "modemu GSM". Jeżeli wykupisz abonament w jakieś sieci, to modem taki dostaniesz w postacji karty PCMCIA do laptopa lub też modem na USB.

Jeżeli zdecydujesz się na kartę typu Pre-paid (np. SimData), to modem musisz kupić sobie sama lub też używać telefonu komórkowego jako modem (jeżeli może on pracować w takim trybie i ma co najmniej GPRSa).
Szczegóły jak podłączyć telefon do komputera są TUTAJ - kliknij mnie!
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
keczmir
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-07-17, 13:07

Re: Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: keczmir »

dokładnie tak jak szadzik pisał nejlepszy jest w tych ofertach plus. W jego ofercie kupisz za przyzwoitą cene i modem i sam abonament(60zl w tym juz Vat!!) Ja korzystam z iPlusa i nie narzekam. W orange yez jest niski abonament ale jest limit transferu na 500mb miesiecznie. To za mało jak dla mnie. era z kolei ma niski abonament ok 45 zl ale za to drogie modemy. Wiec najkorzystniej bedzię wybrac Plusa. pozdrawiam
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: canidy »

BliSki pisze:Ten modem, który masz w laptopie jest modemem na zwykłą linię analogową taką jak np. linia z tpsa.
BliSki, raczej na 100 % masz rację i choć to żadkość, to jednak widziałem już laptopa z wbudowanym modemem GPRS...
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: kemott1 »

canidy pisze: widziałem już laptopa z wbudowanym modemem GPRS...
Spoko, ciekawe jak cena się zmieniła takowego laptopa.
zibi-9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-07-20, 14:01

iplus

Post autor: zibi-9 »

ja równiez dodadam cos od siebie.
Wykupilem abonamen z karta sim i modemem w obecnej promocji plus na wakacje.
umowe podpisuje sie na 12 miesiecy i to jest duży plus+++++
modem dostepny w tej ofercie kosztuje 1,22 zł jest to modem GPRS, czyli transfer nie przekroczy 57 kb/s
Aktywacja wynosi 50 zł brutto i jest płatna razem z pierwszym rachunkiem.
Po 3 dnia korzystania z tego modemu myslałem ze nerwowo nie wytrzymam.szybkosć nie przekraczała 20-30 kb/s (w Krakowie).
Dlatego modem sprzedałem na allegro i kupiłem modem Merlin u630 z UMTS, dostepny w wiekszych miasta (obejmuje cały Kraków)
przez okres tygodnia byłem wpełni zadowolon, transfer wynosiła prawie 350 kb/s srednio.
Po tygodniu Plus przycioł mi transfer, poniewaz przekroczyłem 1gb.
obecnie strony www wchodzą bardzo wolno, a to dopiero połowa miesiaca, do nowego okresu rozliczeniowego.

Reasumujac
-jezeli masz dostep do stałego łacz za pomocą kabla lub fal radiowy to sie nie wachaj i bierz odrazu.,
Szkoda nerwów na usługi plusa lub innych operatorów.
zibi-9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-07-20, 14:01

PLUS

Post autor: zibi-9 »

dadam jeszcze ze abonament który płace to 60 zł miesiecznie, a 1 gb wystarcz mi na max. 2 tygodnie , jak kazdemu.
Chyba ze korzystalabys z niego jedynie do przgladania poczty, gg i raz na jakis czas stron www, to moze jeszcze zmiescilabys sie w dopuszczalnej normie.

pozdrawiam.ZIBI-9
zibi-9
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-07-20, 14:01

Re: Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: zibi-9 »

jezeli chcesz sam sprawdzic to mozesz wykupic sobie karte simdate( cana 20 zł) i np za pomoca telefonu komórkowego oraz kabla usb podłaczonego do pc sprawdzic jak naprawde dziala.
<font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> kazdego zniecheci zakup karty sim z abonamentem.
Awatar użytkownika
sardo nunspa
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 657
Rejestracja: 2006-01-18, 00:41
Lokalizacja: Beskid Mały ale jary

Re: Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: sardo nunspa »

Też dorzucę trzy grosze, ale ważne. Przy zakupie modemu najpierw go wypróbuj. Bo wszystkie rady powyżej na nic się zdadzą, jeśli modem nie będzie chciał działać na Twoim laptopie. Plus oferuje kilka modeli, więc będzie, w czym wybierać. Druga sprawa, jak już zainstalujesz modem to sprawdź jak łączy się z netem, czy nie zrywa połączeń po kilku minutach, czy można wysyłać zdjęcia na maila. Następna sprawa, czy będziesz potrzebować anteny :?:, jeżeli tak, to wybierz modem, do którego łatwo będzie taką antenę podłączyć.
I.... acha to już był trzeci grosz :) to kończę :wink:
Latka lecą...
kasiu
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2006-10-28, 19:18

Re: PLUS

Post autor: kasiu »

zibi-9 pisze:dadam jeszcze ze abonament który płace to 60 zł miesiecznie, a 1 gb wystarcz mi na max. 2 tygodnie , jak kazdemu.
Ja się cieszę że jest ograniczenie 1GB (bo wtedy nikt sieci nie blokuje ściąganiem filmów i innych takich), pracuję w domu na iplusie i otwarcie wielu wielu stron i przesyłanie danych na serwery, ściaganie aktualizacji i niezbędnych programów, praca w sklepach internetowych, wystarcza mi 1GB spokojnie.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: bob »

Dlatego to forum jest fajne bo można przeczytać o skrajnych opiniach.
Jedni się cieszą ,że nie mają ograniczeń prędkości a inni ,że je właśnie mają.
Tych drugich podziwiam bardziej. :wink:
michal_99
Stały użytkownik forum
Posty: 102
Rejestracja: 2006-05-17, 11:06

Re: Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: michal_99 »

A ja mysle ze te limity to po prostu sposob na dodatkowe wyciaganie z nas kasy i nie usprawiedliwiajcie sieci ze robia to dla naszego dobra... ludzie pomyslcie troche. Poza tym np w plusie nieprzypadkowo chyba w krotkim okresie czasu pojawily sie limity i usluga booster.......... :lol:
Awatar użytkownika
pimosz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 270
Rejestracja: 2006-03-16, 18:24
Lokalizacja: ok Tomaszowa Lub

Re: Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: pimosz »

Internet przez GSM to ostateczny wybór. Jak masz dostęp do innego dostawcy internetu to zapomnij o necie przez GSMa. Ja wybrałem IPlusa bo to jest jedyna droga abym miał neta :?
g-sus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-10-29, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: g-sus »

Ludkowie kochani!!!
Zastanówcie się o czym wy piszecie!!!
Śmieszne dla mnie bowiem jest, jak ktoś daje do zrozumienia, że kupił iPlusa, bo chciał ściągać filmy :lol:
To jest dostęp do sieci przeznaczony do zupełnie innych zastosowań!!! Poza tym zastanówcie się, za co tak na prawdę tu się płaci! Płaci się przede wszystkim za MOBILNOŚĆ!!!!!! Ja doskonale rozumiem, że są takie sytuacje, kiedy dostęp do i-netu możliwy jest JEDYNIE przez usługi świadczone przez któregoś z operatorów sieci komórkowych, ale, na litość boską, czy to jest wina operatorów sieci komórkowych???!!! Weźcie pod uwagę, że te usługi u nas dopiero raczkują, że wszyscy chcą rozbudowywać swoje przekaźniki i dostosowywać prędkości tak, aby w jakimś stopniu móc jednak konkurować z dostawcami stacjonarnymi, ale to jest przede wszystkim kwestia kasy! Ktoś ośmieszył tu opcje dokupienia transferu... No to gratuluję!!! Ja uważam, że to jest genialne!!! Owszem, tzw. limity w ofercie podstawowej nie są duże i wystarczają dokładnie na to, do czego powstał taki np. iPlus... Chcesz natomiast ssać filmy? Zapłać! I ciesz się, że możesz coś takiego w ogóle zrobić (tu plus dla iPlusa, że jako jedyny posiada taką możliwość...)!
Ktoś wyśmiewa usługę Booster... A czy zadałeś sobie szanowny forumowiczu pytanie po co ten booster??? A no właśnie po to, że jeśli chcesz dopasować sobie iPlusa do standardów internetu dostarcznego "po drucie", to miej go szybko, ale stacjonarnie!!!

Pozdrawiam i zapraszam do ewentualnej polemiki!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: bob »

Nie wiem jak jest w Plusie ale jak to czytam to niewesoło.
Mam net HSDPA bez ograniczeń.Prędkość ściągania to ok.150kBps i służy mi w miejscu gdzie mieszkam do tego do czego służy internet ten przewodowy.
Jedyny mankament to 120ms.Przeczytaj w "ogłoszeniach" jaka jest popularność umów bez limitów w sieci Orange.Dodam żadnych problemów technicznych od prawie roku (może ze trzy razy w tym dwa jak podłączali HSDPA)
Zastanawiam się na co by tu ponarzekać ale nie przychodzi mi nic do głowy.
Do czego w takim razie mi ta kablówka ?
g-sus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 12
Rejestracja: 2006-10-29, 16:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: g-sus »

Weź, drogi bobie, pod uwagę fakt, że mówisz o popularności starych ofert, które ludzie chcą na siebie cedować. Myślę, że warto, abyś wiedział, że Plus na początku też nie nakładał limitów 8) Więc jeśli ktoś posiada tą właśnie starą ofertę... nic dodć - nic ująć :wink:
Awatar użytkownika
lkmc
Stały użytkownik forum
Posty: 145
Rejestracja: 2005-11-27, 21:33
Lokalizacja: Łódź

Re: Internet przez PLUS - pytania początkującego

Post autor: lkmc »

Nie masz racji, plus nie nakladal limitow ale zapis w umowie byl, wiec gdy limity zostaly wprowadzone to dotknelo to rowno wszystkich.
A w starych umowach internet plus 500 byl zapis o limicie 500MB (ja taka podpisalem) to i tak milo z ich strony ze tna po 1GB a nie tak jak stoi w umowie.
N6220 & moto c975
ODPOWIEDZ