HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Otworzyłem plik w UltraIso i zapisałem ponownie w innym miejscu, i rozmiar sam się zmienił na lekko ponad 14MB bez usuwania niczego...
tomud
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2011-06-26, 18:32
Lokalizacja: /dev/random

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: tomud »

Wywalil czesc dla OS X-a :) bo jej nie rozpoznal :) w sumie tak tez mozna :) W sumie jak mowilem jak nie uzywasz OS X-a to nie jest to dla ciebie istotne :)
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

No właśnie dziwne było, że samo z siebie rozmiar zmieniło, ale OS X nie używam, a zrobiłem dashboard zarówno do E169 jak i E220 i działa dobrze. Jedynie w tej wersji brakuje mi USSD, ale to już nie takie ważne. Chyba dodam tylko profile różnych sieci, bo na razie tylko Orange jest wbudowany... W v16, którą sam tłumaczyłem i przerabiałem było dużo funkcji, ale nie wszystkie działały z moimi modemami, tak więc v21 spełnia moje oczekiwania :)
alabama
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-15, 15:54
Lokalizacja: płock

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: alabama »

Czy może ktoś mi odpowiedzieć czy to normalne, że zaraz po uruchomieniu aplikacji MP wyłącza się „pokaż zawartość okna podczas przeciągania” i czy można temu jakoś zaradzić?
Proszę o pomoc, bo bardzo mi to przeszkadza a nic nie mogę na ten temat znaleźć
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

alabama o ile ja kojarzę to też coś takiego miałem, jak jeszcze używałem MP, ale nie pamiętam żeby mi się to udało pokonać. A próbowałeś nowej wersji Mobile Partnera?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
alabama
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-15, 15:54
Lokalizacja: płock

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: alabama »

YaHooo pisze:A próbowałeś nowej wersji Mobile Partnera?
Tak, z najnowszą wersją nie ma tego problemu, ale zależy mi na wcześniejszych wersjach a szczególnie na T-Mobile internet manager, który ma kilka ciekawych dla mnie funkcji a których nie ma najnowszy MP

Może zna ktoś jakiś sposób na obejście problemu, który wyżej opisałem?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

alabama pisze:który ma kilka ciekawych dla mnie funkcji a których nie ma najnowszy MP
To niestety nie wiem co z tym zrobić. A jakiej Ci potrzeba funkcji? Bo na forum jest kilka innych wersji i tam też może te opcje są.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
alabama
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-15, 15:54
Lokalizacja: płock

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: alabama »

YaHooo pisze:na forum jest kilka innych wersji i tam też może te opcje są
Próbowałem wielu wersji MP i wszystkie oprócz tej najnowszej wyłączają: „pokaż zawartość okna podczas przeciągania”
Swoją drogą to dziwię się, że nic nie ma na forum na temat tego dziwnego zjawiska
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

alabama pisze: Próbowałem wielu wersji MP i wszystkie oprócz tej najnowszej wyłączają: „pokaż zawartość okna podczas przeciągania”
Czyli nie najlepiej.
alabama pisze: Swoją drogą to dziwię się, że nic nie ma na forum na temat tego dziwnego zjawiska
Być może mało kto to zauważył ;) Bo mi nie udało się znaleźć rozwiązania tego problemu.

Ale nie odpowiedziałeś na pytanie czego Ci w najnowszej wersji brakuje ;) Być może któryś z custom dashboardów ma to na pokładzie. Ewentualnie da się to dołożyć.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
alabama
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-15, 15:54
Lokalizacja: płock

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: alabama »

YaHooo pisze:Ale nie odpowiedziałeś na pytanie czego Ci w najnowszej wersji brakuje ;)
prosze zobacz sobie opcje ogolne w najnowszym Mobile Partner i zobacz w T-Mobile:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

alabama pisze: prosze zobacz sobie opcje ogolne w najnowszym Mobile Partner i zobacz w T-Mobile:
Normalnie przeżyłem :zdziwko: Że te opcje się aż tak różnią. Podejrzewam, że te opcje można jakoś aktywować konfigurując plik plugins, ale niestety nie mam jak tego sprawdzić. Trzeba by było porównać jakich plików *.dll brakuje oraz jak się różnią pliki plugins.ini albo .xml nie pamiętam już dokładnie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: piori »

Próbowałem wielu wersji MP i wszystkie oprócz tej najnowszej wyłączają: „pokaż zawartość okna podczas przeciągania”
Swoją drogą to dziwię się, że nic nie ma na forum na temat tego dziwnego zjawiska
Kiedyś coś o tym było w jakimś temacie, ale jako rozwiązanie problemu polecono używanie TNI ;) i problem nie był dalej wałkowany.
alabama pisze:prosze zobacz sobie opcje ogolne w najnowszym Mobile Partner i zobacz w T-Mobile:
Dla użytkowników BDI aero2 przydatna będzie też opcja "Połącz ponownie po przerwaniu połączenia" :)
e630
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2011-11-13, 23:15
Lokalizacja: lodz

flash failure

Post autor: e630 »

Mam modem huawei E630, próbowałem wkręcić do niego najnowszego mobile partnera, a dokładnie: win 16.001.06.01.503A full lesiolo.exe. Instalacja zacięła się w kroku 3, zielony pasek doszedł do końca, następnie stał się szary, po kilku minutach dalszego oczekiwania wyskoczył błąd i program przerwał pracę. Po nieudanym flashu system widzi tylko urządzenie NEC USB oraz wirtualny napęd CD, z którego nie da się nic odczytać. System nie wykrywa już samego modemu, nie działają programy do obsługi modemu - tzn nie ma wykrytego urządzenia modemu w systemie.

Czy jest jakiś sposób, żeby przywrócić jeszcze ten modem do życia?
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: piori »

Próbowałeś "wysunąć" ten napęd CD? Program aktualizujący firmware też nie widzi modemu?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

e630 pisze:Mam modem huawei E630, próbowałem wkręcić do niego najnowszego mobile partnera,
A masz wersję obsługującą dashboard? Bo ja np mam modem z Plusa i nie można na niego wgrać żadnego oprogramowania. Zdaje się wersja z Ery (E630+) ma taką możliwość.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
krimar
Stały użytkownik forum
Posty: 67
Rejestracja: 2009-09-09, 13:48
Lokalizacja: stad

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: krimar »

alabama pisze:prosze zobacz sobie opcje ogolne w najnowszym Mobile Partner i zobacz w T-Mobile:
alabama - masz może ten T-Mobile Manager w postaci dashboardu (albo link do niego) jaki ma numer?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-01-14, 20:44 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>

chyba znalazłem:
http://support.t-mobile.co.uk/help-and- ... 0&id=GP188

(jeśli to UPTS11.301.105.17.55_MAC11.110.02.39.55)

Tylko nie można z niego wywalić profili t-mobile (przycisk usuń nie aktywny) i wyświetla komunikat błędu jak się wsadzi inną kartę. Nie przeszkadza to jednak w połączeniu z inną siecią (oczywiście po wprowadzeniu jej profilu)
Gdyby nie to byłby całkiem fajny od Aero
Ostatnio zmieniony 2012-01-14, 20:44 przez krimar, łącznie zmieniany 1 raz.
acakiledop
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2011-06-20, 22:11
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: acakiledop »

Chciałbym bardzo podziękować userowi tomud za m.in. Huawei Dashboard ToolBox i Huawei Dashboard Creator. :ok:

Dla wszystkich zainteresowanych, do edycji obrazu hybrydowego ISO możemy już używać programu WinISO Standard 6 zamiast niezbyt wygodnego Macimage.
Ostatnio zmieniony 2012-01-20, 17:02 przez acakiledop, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

acakiledop pisze:Chciałbym bardzo podziękować userowi tomud za m.in. Huawei Dashboard Tool
Dla ścisłości:
Kol. tomud jest autorem programu Huawei Dashboard ToolBox:
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=30105
Huawei Dashboard Tool i Huawei Dashboard ToolBox to są dwa różne programy, dwóch różnych autorów!
Krzysztof
acakiledop
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2011-06-20, 22:11
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: acakiledop »

Racja Chris-Kr. Zbyt późno pisałem posta i stąd pomyłka :wink:

Myślę, że tomud mógłby pomóc z odblokowaniem voice functions. Bo średnio pasuje mi płacenie za to 4€, a chciałbym tylko z ciekawości odblokować tą funkcję w swoim modemie (Huawei E160G).
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: lesiolo »

acakiledop pisze:pomóc z odblokowaniem voice functions
Zajrzyj tu (opis przy tym pliku) a voice odblokujesz za darmo :zdrowko:
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

lesiolo pisze:Zajrzyj tu (opis przy tym pliku) a voice odblokujesz za darmo :zdrowko:
Ciekaw jestem czy to mu się uda, bo zgodnie z tą tabelką polecenie AT^U2DIAG=5 tylko wyłącza modem oraz czytnik kart micro-SD.
Ja na swoim E1750 na różne sposoby próbowałem włączyć funkcję VOICE, także i tym poleceniem, ale wszystko bez skutku.
Krzysztof
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: lesiolo »

Chris-Kr pisze:Ja na swoim E1750 na różne sposoby próbowałem
Bo E1750 ma troche inne komendy AT (rada dotyczyła E160) E1750 ma jeszcze nie znaną.
Nie jestem Paserem i nie polecę znanego programu dc-unlocker,bo on chyba okrada operatorów z potencjalnych zysków związanych
z przywiązaniem modemu do danego opa i bierze za to kase, Jak go nazywać złodziej/paser ?
Takie jest moje zdanie na temat brania kasy za Taką działalność.
(post pewnie zostanie wywalony albo dostane ostrzezenie)
acakiledop
Początkujący użytkownik forum
Posty: 15
Rejestracja: 2011-06-20, 22:11
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: acakiledop »

lesiolo pisze:nie polecę znanego programu dc-unlocker
W tym programie jest możliwość właśnie włączenia funkcji głosowych, ale zastanawiam się czy też to tak działa jak wpisanie komendy AT^U2DIAG=5? Nie wiem, czy można nazwać ich złodziejem/paserem, ale myślę że operatorzy dużo kasy nie tracą jak ktoś sobie włoży kartę z innej sieci (jak dotyczy to wszystkich operatorów to nikt nie traci).
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: wojteks »

lesiolo pisze:Jak go nazywać złodziej/paser ?
Gdyby tak było to już wielu operatorów by się procesowało z autorami wspomnianego programu o utratę zysków.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: lesiolo »

wojteks pisze:wielu operatorów by się procesowało z autorami
Gdzie wyślą pismo w kosmos bo adresu firmy nie znajdziesz, a straty cieżkie do udowodnienia.
Gdyby się zebrali do kupy to na pewno by zamkneli, może powiesz że serwisy takie jak link.wylaczony i podobne też nie są winne.
Gdybyś był muzykiem itp. i jadł trawę z braku kasy, też byś mówił Fajnie niech robią tak dalej.

Poza tym po co ta jałowa dyskusja niektórzy ludzie nigdy się nie zmienią i dlatego w Polsce jest tak jak jest
wszyscy kombinują jak coś zap... a jak złapią to ma pecha. (tu fotoradar ?, zapłacić-za jakiego torreta ?, to nie ja kradłem podsypka pod autostradę)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: YaHooo »

lesiolo pisze: (post pewnie zostanie wywalony albo dostane ostrzezenie)
A czemu ma być wywalony? Forum nie jest restrykcyjne. Mamy w końcu wolność słowa. Poza tym każdy ma prawo do własnego zdania. O ile nie łamiesz regulaminu nikt Ci nie skasuje posta.
lesiolo pisze:Nie jestem Paserem i nie polecę znanego programu dc-unlocker,bo on chyba okrada operatorów z potencjalnych zysków związanych
z przywiązaniem modemu do danego opa i bierze za to kase, Jak go nazywać złodziej/paser ?
A ja powiem z drugiej strony. Dlaczego kupując modem za jakąś tam kwotę mam mieć go upośledzonego? Tym bardziej po tym jak zakończę umowę ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Chris-Kr »

lesiolo pisze:Nie jestem Paserem i nie polecę znanego programu dc-unlocker,bo on chyba okrada operatorów z potencjalnych zysków związanych
z przywiązaniem modemu do danego opa i bierze za to kase, Jak go nazywać złodziej/paser ?
To może jeszcze należałoby abonentów wraz z rodzinami przywiązać do operatora, tak jak kiedyś chłop pańszczyźniany był przywiązany do ziemi?
Bo wtedy też było rzeczą nie do pomyślenia, żeby takiemu chłopu "zdjąć simlocka".
Dla ciebie nieuczciwe jest zdejmowanie simlocka, a dla mnie nieuczciwe jest jego zakładanie, bo operator sprzedaje abonentowi modem lub telefon celowo tak uszkodzony, żeby abonent nie mógł z tego sprzętu korzystać w sposób dla niego optymalny.
Prawo zdejmowania simlocków nie zabrania (tak samo zresztą jak ich zakładania), więc cała dyskusja jest bezprzedmiotowa.
Krzysztof
tomud
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2011-06-26, 18:32
Lokalizacja: /dev/random

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: tomud »

Chris-Kr pisze: Prawo zdejmowania simlocków nie zabrania (tak samo zresztą jak ich zakładania), więc cała dyskusja jest bezprzedmiotowa.
No i wszystko w tym temacie ;) Jedynie zabroniona jest zmiana IMEI - i to akurat popieram bo to bylo glownie wykorzystywane do ukrywania kradzionych telefonow.

Co do wlaczenia funkcji voice ;) to nie wiem czy bede nad tym siedzial - mam ruszony w disassemblerze firmware od e180, ale nie wiem na ile opcja wlaczania bedzie kompatybilna z innymi modemami. Wiec nie wiem czy jest sens siedziec by ogarnac tylko jeden modem. Jak juz trzaba by poswiecic czas na tego typu zabawe i zrobic cos konkretnego (a na to raczej nie znajde czasu).
mrozilla
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2010-08-27, 19:30
Lokalizacja: Polska

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: mrozilla »

Czy jest może jakaś nowsza wersja Mobile Partner niż ten 21.003.28.00.159?
Bo tą wersję mam wgraną na E220 i E169. Co prawda nie jest najbogatszy w funkcje, jak starsze wersje, ale działa ok. Ale dużo czasu minęło od tej wersji, więc może właśnie jest jakaś aktualizacja...
Meriox
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2012-11-01, 07:50
Lokalizacja: Piekarnik

Re: HOWTO - Jak stworzyć własny dashboard

Post autor: Meriox »

Witam,
Panowie, posiadam Huaweia E3131 z playa. Wolałbym mieć dashboarda z mobile partnerem. Czy razem ze zmianą dashboardu wymagana jest zmiana firmware modemu, żeby nie było jaj ze sterownikami i ogólnie z działaniem urządzenia?
ODPOWIEDZ