najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mrowa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-29, 09:43

najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: mrowa »

Witam,
ciesze się że natrafiłem na to formu. Mam nadzieję że mogę liczyć na radę mądrzejszych ode mnie:) Przejrzałem forum, ale informacji i opcji jest tak dużo...

Muszę sprawić sobie mobilny internet do Laptopa (Mam nowy model Asusa)

1. Mieszkam w Poznaniu, ale na obrzeżach, jakieś 15 km od centrum

2. Z internetu bede korzystał w domu, ale też na przykład na Płw. Helskim i w przeróżnych miejscach.

3. Nie chciałbym wiązać się umową na 2 lata, nawet na rok.

4. Mam zamiar korzystać ze stron multimedialnych, nie mogę ograniczyć się do przeglądarek tekstowych, będę przesyłał i odbierał zdjęcia itp.

5. Nie mam telefonu 3G, nie mam też abonamentu w sieci komorkowej (tylko prepaid simplus)

Z góry WIELKIE dzięki za odpowiedzi na pytania nowicjusza! :lol:
Awatar użytkownika
Jojo
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 500
Rejestracja: 2006-03-31, 16:31
Lokalizacja: Płońsk

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: Jojo »

Obecnie najkorzystniejsza jest SimData w Plusie oczywiście bez abonamentu 3 grosze za 100kB.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: zDaleKi »

mrowa pisze:Przejrzałem forum, ale informacji i opcji jest tak dużo...
Cześć odpowiedzi na Twoje pytania jest w tym wątku: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=2554
mrowa pisze:1. Mieszkam w Poznaniu, ale na obrzeżach, jakieś 15 km od centrum
Tam UMTSa możesz nie mieć, czy jest EDGE, sprawdź na mapce np. Plus (link jest na forum).
mrowa pisze:2. Z internetu bede korzystał w domu, ale też na przykład na Płw. Helskim i w przeróżnych miejscach.
Czyli rozumiem, że potrzebujesz modemu do notebooka?
Tu możesz wybrać albo kartę PCMCIA albo modem USB.
Względnie będziesz łączył się przez telefon?
mrowa pisze:3. Nie chciałbym wiązać się umową na 2 lata, nawet na rok.
Czyli jednak SimData.
Tylko pamiętaj, że wtedy modem musisz kupić sam.
Chyba, że będziesz korzystał z telefonu - ale jak piszesz nie masz 3G a nie wiem czy masz tam EDGE?
mrowa pisze:4. Mam zamiar korzystać ze stron multimedialnych, nie mogę ograniczyć się do przeglądarek tekstowych, będę przesyłał i odbierał zdjęcia itp.
Oczywiście najlepiej jest mieć modem/telefon z UMTS do tego celu, ale z EDGE to już prawię niezbędny (dla własnej wygody).
mrowa pisze:5. Nie mam telefonu 3G, nie mam też abonamentu w sieci komórkowej (tylko prepaid simplus)
Drugi powód dla SimDaty.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Enzo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 341
Rejestracja: 2006-02-06, 18:19
Lokalizacja: Warszawa

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: Enzo »

mrowa pisze:3. Nie chciałbym wiązać się umową na 2 lata, nawet na rok.
Kiedyś była możliwość podpisania umowy na 6 miesięcy. Brało się najtańszy abonament w Plusie (bez telefonu), a potem można było uruchomić iPlusa jako usługę. Jeżeli masz simplusa i pewnie i tak trzeba doładować co jakiś czas telefon. Dowiedz się czy obecnie jest taka możliwość. Czy simdata będzie Ci się opłacała zależy od tego, ile będziesz wysyłał i pobierał danych.
iPlus+E61i=FUN
Awatar użytkownika
magmike
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 498
Rejestracja: 2006-01-05, 13:18
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: magmike »

Jeśli masz Wi-Fi, tzn. wbudowaną kartę sieciową to poszukaj jakichś HotSpotów w okolicy i na Helu.
Hotspoty
pozdrawiam, magmike
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: evad »

BliSki pisze:
mrowa pisze:1. Mieszkam w Poznaniu, ale na obrzeżach, jakieś 15 km od centrum
Tam UMTSa możesz nie mieć, czy jest EDGE, sprawdź na mapce np. Plus (link jest na forum).
polecam także http://www.poznan.gsm.g.pl -> jeden z najlepszych w ogóle i najbardziej aktualny serwis o BTS'ach w Poznaniu i woj. wielkopolskim. polecam poszukać na mapce lokalizacji najbliższych sobie BTS'ów i sprawdzić (po kliknięciu nań) czy ma wsparcie EDGE.
Dawid 'evad' Lorenz
mrowa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-29, 09:43

Wielkie Dziekęki

Post autor: mrowa »

Dzieki za info!!!
Czyli chyba uderzam w tego iplusa.
A z Waszych doświadczeń - który operator komórkowy jest najsolidniejszy i ma najlepsze zasięgi? Pewnie nadajniki mają w większości wspólne..?
Awatar użytkownika
evad
Stały użytkownik forum
Posty: 108
Rejestracja: 2006-05-15, 08:53
Lokalizacja: Londyn, Zielona Góra

Re: Wielkie Dziekęki

Post autor: evad »

mrowa pisze:A z Waszych doświadczeń - który operator komórkowy jest najsolidniejszy i ma najlepsze zasięgi?
ja powiem tak - żaden. spieranie się który operator ma lepszy zasięg jest jak dyskusja o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielką nocą i do niczego nie prowadzi. najlepiej po prostu zorientować się empirycznie w miejscu czy miejscach, gdzie najczęściej się przebywa i już.
Dawid 'evad' Lorenz
mrowa
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-05-29, 09:43

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: mrowa »

Jasna sprawa!!
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: raptou »

...A do tego wszystkiego można dokupić net satelitarny "na kartę", bez umowy. Szybkość ściągania 768 kbps, bez limitów ilościowych - rozliczanie czasowe w minutach. Na codzień SimData a jak potrzeba coś większego ściagnąć to logujemy się do satki. Karta za 122 zł. jest ważna pół roku i daje maksymalnie 555 minut ściągania.
eclipse
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2006-03-07, 11:17
Lokalizacja: bierzwnik

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: eclipse »

Ja tam jadę na GPRS-ie i, z tego co widzę, Ci też by wystarczył, a zasięg masz wszędzie. Co do taryf-nie podpowiem Ci nic. (Ja mam iPlus 60). 8) PEACE 8)
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: canidy »

Raptou, a może podasz więcej szczegółów? A może ktokolwiek wie coś na ten temat?
raptou pisze:...A do tego wszystkiego można dokupić net satelitarny "na kartę", bez umowy. Szybkość ściągania 768 kbps, bez limitów ilościowych - rozliczanie czasowe w minutach. Na codzień SimData a jak potrzeba coś większego ściagnąć to logujemy się do satki. Karta za 122 zł. jest ważna pół roku i daje maksymalnie 555 minut ściągania.
Z góry dzięki i pozdrawiam
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: raptou »

Ta niemiecka usługa była już sprzedawana w Polsce w wersji bez i abonamentowej.
Straciła na swojej atrakcyjności po uruchomieniu SkyDSL, Gointernet, nowego Onet Konekt Satelita. Obecnie jest dostępna w Polsce wyłącznie systemie bezabonamentowym i wraca jak boomerang, dzięki Simadata.

Zasada dziełania jest identyczna, jak wszystkich tego typu dostępów do internetu takich, jak iPlus Booster, OKS, Go, SkyDSL. Opiera się o serwer proxy. Z tego względu - od razu uprzedzam - niektóre strony i programy wymagające połączeń bezpośrednich mogą nie działać.
Podstawową różnicą w stosunku do innych podobnych usług jest to, że nie ma potrzeby ograniczania prędkości na podstawie ilości ściągniętych danych, gdyż ruch rozliczany jest czasowo. Założeniem tej usługi jest używanie jej jako "dopalacza" do już istniejącego, zbyt wolnego łącza. Wadą są duże pingi. Odległość, jaką pokonują dane jest ogromna. Podobnie jak Simdata nie bardzo się nadaje do "masowego" używania internetu, gdyż staje się mało opłacalna. Do ściągania okazjonalnego, jednak jest idealna. No i koszt sprzętu nie jest znow taki wysoki. Można odkupić karty DVB od byłych użytkowników OKS, Gointernet, którzy "przesiedli się" na Neostradę.

Potrzebne do tego akcesoria:
1. Antena satelitarna - od biedy może być 60 cm, gdzyż usługa działa z najsilniejszego w Polsce satelity Astra na poz. 19,2 st. wschód. Ja jednak uważam, że minimum to 70 cm.
2. Karta DVB PCI lub USB, posiadajaca adres IP. Wbrew pozorom nie wszystkie karty DVB to obsługują, więc przed zakupem warto zapytać, czy się nadaje.
3. Klient proxy, który ma za zadanie przekierowanie ruchu powrotnego do satelity. Jest też klient pod Linuksa
4. Dowolne łącze naziemne o stabilnym uplinku przynajmniej 6 kbps.

Cała procedura polega na pobraniu oprogramowania i "załadowania" konta. Kod aktywacyjny jest przesyłany mailem. Można "wirtualną zdrapkę" zakupić bezpośrednio u operatora w euro lub w Polsce za złotówki. Koszt jest mniej więcej taki sam. W Polsce są dwie firmy, które to sprzedają. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, żeby zakupić tę usługę.

Oczywiście karta DVB to też tuner satelitarny, który ma spore możliwości "edukacyjnego oglądania nie koniecznie ogólnodostępnych programów" :wink:, dwie "parainternetowe" usługi offline za darmo: OpenSky SatKiosk i Casablanka oraz przechwytywania plików ściąganych przez innych.

Było o tym całe forum Esat ale chyba umarło, bo już od miesiąca oprócz informacji o awarii nic na nim nie ma.
siubul87
Stały użytkownik forum
Posty: 89
Rejestracja: 2006-01-01, 12:39
Lokalizacja: Bucze

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: siubul87 »

Bardzo ciekawe ale ta cena:/ 122zł za niecałe 10 godzin sciagania.... :(
SPV C500 + SIMDATA
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: canidy »

Dzięki piękne za wyczerpującą informację.
Ponieważ to już piątek to wszystkim forumowiczom życzę udanego weekendu.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: raptou »

siubul87 pisze:Bardzo ciekawe ale ta cena:/ 122zł za niecałe 10 godzin sciagania.... :(
To jest drogo i daje łącznie ok. 2,1 GB maksymalnie do ściągnięcia + 100 MB za 30zł w Simdata.
Jednak zakładając, że mamy Simdatę do www i GG, czasem potrzebujemy ściągnąć coś większego, a więc logujemy się do satelity tylko na czas ściagąnia danego pliku (inaczej po prostu marnujemy kasę na "puste bajty") zaczyna być to już całkiem opłacalne tym bardziej, że nasi "abonamentowi" operatorzy w sumie dają to samo a jedyna różnica to po prostu stały dostęp bez ograniczeń czasowych, za to tną prędkość po przekroczeniu limitu.
Ustawiając dodatkowo "zeza" na Eutelsata W3a jest za darmo Satkiosk (taki quasi internet), gdzie można ściągać legalnie za free niektóre programy z Tucowsa, trochę sterowników i jakieś shareware, freware itp. w offline (do tego nie jest wcale potrzebny kanał zwrotny ani żadna wykupiona usługa).

Stałe łącze to stałe łącze. Bez dwóch zdań. Jednak przy odrobinie gimnastyki można sobie radzić nie drogo i bez umów, pod warunkiem, że internet nie jest używany zbyt często. Niestety coś za coś i żadne takie zabawki nie zastapią stałego internetu.

Kiedyś z braku alternatywy używałem tego typu internetu (3GB/mies./768kbps+SatKiosk-max 2Mbps+GPRS Maniak w Idei lub Sferia) i nawet byłem zadowolony, jednak cieszę się, że mam to już za sobą :lol: Mimo wszystko to jednak sporo kompromisów i nie jest zbyt wygodne, choć daje namiastkę szerokopasmowego internetu, gdyby nie te nieszczęsne ograniczenia i cena...
tomek34
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2006-06-03, 11:23
Lokalizacja: Sopot on the beach

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: tomek34 »

raptou pisze:...A do tego wszystkiego można dokupić net satelitarny "na kartę", bez umowy. Szybkość ściągania 768 kbps, bez limitów ilościowych - rozliczanie czasowe w minutach. Na codzień SimData a jak potrzeba coś większego ściagnąć to logujemy się do satki. Karta za 122 zł. jest ważna pół roku i daje maksymalnie 555 minut ściągania.
O co chodzi ten net z satki za 122zl ? To jest iPlus Booster? Ile kosztuje modem do tej satki?
Awatar użytkownika
raptou
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 267
Rejestracja: 2006-04-03, 22:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: raptou »

Usługa nazywa się Satspeed. Działa identycznie jak Booster, także jest oparta o Astrę ale na pozycji 19,2 st. wschód, czyli każdy, kto już ma "zeza" w swoim dekoderze TV DVB-S już z niej może korzystać.


Do korzystania z tej usługi potrzebna jest dowolna karta-tuner satelitarny DVB PCI lub USB (taki sam jak np. dla Boostera). Może to być np. Technotrend Boudget lub najpopularniejszy Technisat SkyStar. Karta taka musi obsługiwać adres IP.

Trzeba posiadać już jakiś dostęp do internetu, jako kanał zwrotny do wysyłania informacji. Obojętnie jaki: np. GPRS, Dialup itp.

Nie podpisuje się na to żadnej umowy. Doładowuje się to jak POP, Simplus itp, czyli wpłaca pieniądze a mailem otrzymuje się kod - wirtualną zdrapkę.

Jako dopalacz po przekroczeniu limitu lub dodatkowe łącze do Sim daty, gdyż nie bardzo nadaje sie na stałe łącze ze względu na cenę dostępu. Raczej nadaje się do okazjonalnego używania, gdy potrzeba ściągnąć dużą pocztę, czy duże pliki, choć p2p na tym działa. Czas liczony jest od zalogowania do wylogowania. Taryfikacja - co 1 minutę.

Ta usługa jest na rynku już kilka lat i jest sprawdzona.
Konto doładowuje się u operatora - w euro lub w złotówkach u jednego z dwóch dostawców w Polsce.
art-72
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-09-07, 14:14

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: art-72 »

BliSki pisze:
mrowa pisze:Przejrzałem forum, ale informacji i opcji jest tak dużo...Cytat przycięty przez Moderatora ->Jaco - Panie i Panowie tniemy zbędne cytaty!


w simplusie możesz wykupić pakiet danych np. 50MG za 10 pln...
trochę taniej od simdaty
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: Fanta »

art-72 pisze:w simplusie możesz wykupić pakiet danych np. 50MG za 10 pln
Było już dawno o tym na forum...;)

P.S. Co to za jednostka "MG"?? ;)
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: najlepsze rozwiązanie bez abonamentu?

Post autor: pluskwa_skarzysko »

Fanta pisze:P.S. Co to za jednostka "MG"?? ;)
chyba 1 MegaGram = 1000 kiloGram = 1 tona ;]

przynajmniej wg układu SI....
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
ODPOWIEDZ