Huawei E1750 - Antena.

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

Modem
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2010-12-15, 19:54
Lokalizacja: Południe

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: Modem »

Ja mam taki sam tylko tańszy.
http://allegro.pl/uniwersalny-konektor- ... 42280.html
Wszyscy sprzedawcy maja takie same konektory Made in China.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: Maciek764 »

Takie coś w ogóle coś daje?
atento
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 858
Rejestracja: 2007-06-29, 14:56
Lokalizacja: Wawa-Puszcza biała

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: atento »

Maciek764 pisze:Takie coś w ogóle coś daje?
Coś tam daje, jak się nie przesadzi z długością przewodu i jeśli jest dobry zasięg na zewnątrz.
Kiedyś testowałem z kilkoma telefonami, mam w dom metalowy dach i mieszka na poddaszu teściowa na zewnątrz na telefonach pełen zasięg, u niej max 1 kreska, po podłączeniu nic się nie zmieniało no może tyci, dopiero jak rozebrałem (było sporej grubości )i przykleiłem płytkę drukowana ze ścieżką w miejscach anten w telefonach to na dwóch poprawiło się na 2-3 kreski oczywiście nie zdało egzaminu bo komu by się chciało przeklejac by była siec na konkretnym aparacie hehe, kupiła sobie zestawy bt i telefony trzyma na parapecie :)
Bawiłem się tym później z E51 i taki konektor działa podobnie do odizolowanej "gorącej" żyły przytkniętej do miejsca gdzie jest antena

Myślę, ze produkt można zakwalifikować do tego samego segmentu co popularna zazwyczaj nic nie dająca dwudziesto paro centymetrowa antena "bat" do przedłużenia dobrego zasięgu z zewnątrz
FlipSide
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2011-02-11, 20:27
Lokalizacja: Niecki

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: FlipSide »

Trochę się teraz zawiodłem, bo poczytałem forum, i piszą, że konektory działają jedynie na EDGE. Czyli, że nie mam szans złapać 3G?
Darek.74
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 574
Rejestracja: 2010-12-18, 09:41
Lokalizacja: Okolice Warsaw

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: Darek.74 »

Oj widzę kolego że strasznie się motasz, jak nie masz pewności to sprzedaj modem na allegro, to co byś wydał na konektor dorzuć do modemu z wejściem antenowym i po sprawie.
FlipSide
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2011-02-11, 20:27
Lokalizacja: Niecki

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: FlipSide »

Napisałem właśnie do Plusa czy jest możliwość wymiany modemu.

A, że się motam, to wiem ;)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: Jaco »

Darek.74 pisze:jak nie masz pewności to sprzedaj modem na allegro, to co byś wydał na konektor dorzuć do modemu z wejściem antenowym i po sprawie.
Od tego powinien zacząć. Wówczas po tym jakby miał modem z wyjściem antenowym kupienie anteny to już pestka.
FlipSide
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2011-02-11, 20:27
Lokalizacja: Niecki

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: FlipSide »

A jakbym miał modem z wyjściem antenowym, to bym złapał 3G?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: wojteks »

FlipSide pisze:A jakbym miał modem z wyjściem antenowym, to bym złapał 3G?
Nie sprawdzisz to się nie dowiesz. To zależy od tak wielu rzeczy że zgadywanie nie ma sensu a gwarancji złapania nikt Ci nie da.
Nie pomagam na PW!
FlipSide
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2011-02-11, 20:27
Lokalizacja: Niecki

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: FlipSide »

@Modem

Widzę, że też masz E1750. Jak się sprawuje na nim konektor?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: YaHooo »

FlipSide pisze:A jakbym miał modem z wyjściem antenowym, to bym złapał 3G?
Moim zdaniem tak. A na pewno szanse by były większe niż z użyciem konektora indukcyjnego.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
FlipSide
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2011-02-11, 20:27
Lokalizacja: Niecki

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: FlipSide »

Tylko przede mną jest trochę wysoki las.. Gdzieś na równi z moim domem. Będzie on przeszkadzał? A antena i tak by nie stała na najwyższym piętrze bo nie starczyłoby kabla (10m)

I jeszcze jedno pytanie. Czy antena musi sięgać do BTS'a, czy tylko do zasięgu?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: YaHooo »

FlipSide pisze:Tylko przede mną jest trochę wysoki las.. Gdzieś na równi z moim domem. Będzie on przeszkadzał?
Będzie jak najbardziej przeszkadzać. Antena powinna mieć bezpośrednią widoczność optyczną z anteną nodeB.
FlipSide pisze:Czy antena musi sięgać do BTS'a, czy tylko do zasięgu?
TO jest tak, że liczy się odległość od BTS'a do anteny w modemie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: Jaco »

FlipSide, dostałeś tu już tyle odpowiedzi że wreszcie musisz się zdecydować co robić. Trzy strony o tym samym , czyli masło maślane ,maślane masło. :dobani:
FlipSide
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2011-02-11, 20:27
Lokalizacja: Niecki

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: FlipSide »

Po prostu nie chce wywalić pieniędzy w błoto.. tak wiem, że można zwrócić. Ale bardzo dużo jest bawienia z tym i straciłbym pewnie około 60zł na kuriera :F

[ Dodano: 2011-02-15, 13:45 ]
Obrazek

Tu jest mapka ze stacjami i położeniem terenu. Widać ile lasu jest.
Marcin128
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-02-16, 13:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: Marcin128 »

Ja myślę, że spokojnie złapiesz UMTS.
FlipSide
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2011-02-11, 20:27
Lokalizacja: Niecki

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: FlipSide »

Właśnie też w to uwierzyłem :D

Przed chwilą byłem moją Nokią N73 na strychu (jakieś 12m od ziemi) i złapało mi 3 kreski zasięgu 3G ! ;)

[ Dodano: 2011-02-17, 09:59 ]
Jaki polecacie kupić nowy modem? I za ile tego sprzedać?
real_maniac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-05-11, 09:19
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: real_maniac »

witam,
żeby nie zaśmiecać skorzystam z tego tematu, chociaż i tak odgrzewam starego kotleta.
mam modem Huawei E1750 i kartę od Orange,
kiedy w okresie letnim przemieszczam się na działkę nad jeziorem tracę możliwość korzystania z internetu z powodu słabego zasięgu lub jego braku, od razu wyjaśnię sytuację.. domek letniskowy i sama działka wydaje się czarną dziurą bez zasięgu (nawet EDGE), wystarczy że przemieszczę się z laptopem 30 metrów (zazwyczaj nie ma to różnicy w którą stronę) i łapię bez problemu HSDPA na wystarczającym poziomie (jedna dwie kreski - więcej nie potrzebuję), działka znajduje się w zasięgu który pokrywa UMTS i do stacji bazowej mam w linii prostej nieco ponad 3km, dookoła inne działki z domkami letniskowymi tzn nie za wysokie i las.
co do sprzętu, posiadam modem E1750 oryginalnie z blueconnect ze zdjętym simlock'iem, Orange śmiga mi na aplikacji blueconnect tylko ze zmienionymi ustawieniami dostępu.
zastanawiam się czy nie da się poprawić zasięgu w tym konkretnym miejscu o którym napisałem powyżej, poprzez jakiś konektor indukcyjny i antenę (mogę ją wypuścić ok 5m nad ziemię), z tym że nie ma to być drogi sprzęt ponieważ nie bywam tam codziennie i nie chcę inwestować dużych pieniędzy, dodam że jestem elektronikiem (z innej branży) i nie miałem dużo do czynienia z GSM ale jakby pojawił się jakiś pomysł do realizacji samemu to jestem w stanie wykonać nawet te bardziej skomplikowane układy,
mam nadzieję że coś mi podpowiecie i da się coś poradzić na tą sytuację,
pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: YaHooo »

real_maniac pisze: poprzez jakiś konektor indukcyjny i antenę
Konektory indykcujne dla częstotliwości 2100MHz nie za bardzo chcą działać. Mogą stłumić całkowicie to co zyskasz poprzez antenę. Dlatego lepiej jest normalnie podłączać antenę, nawet samemu robiąc złącze antenowe w modemie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
real_maniac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-05-11, 09:19
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: real_maniac »

YaHooo pisze:Konektory indykcujne dla częstotliwości 2100MHz nie za bardzo chcą działać. Mogą stłumić całkowicie to co zyskasz poprzez antenę. Dlatego lepiej jest normalnie podłączać antenę, nawet samemu robiąc złącze antenowe w modemie.
otworzyłem pacjenta (modem) i śmiem twierdzić że ma wewnątrz jakieś złącze antenowe ale może mnie poprawicie, wygląda to tak..
Obrazek
dalej pozostaje pytanie czy jeśli zmajstruję jakąś antenę po kosztach tak jak w innych tematach na forum robią to specjaliści to czy to da jakiś efekt..?
teraz tak myślę że chyba powinienem wyjść z kompem na dach w miejscu gdzie miałaby stanąć antena i sprawdzić jak tam będzie odbierał :niepewny:

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-05-12, 10:04 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-05-12, 09:04 przez real_maniac, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: ja.michal »

To jest złącze serwisowe (z tego co było kiedyś na forum). Wytrzyma kilka podłączeń i wtyk do tego kosztuje bodajże 35€ jak nie więcej.
Taniej nowy modem kupić. ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez ja.michal, łącznie zmieniany 1 raz.
real_maniac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-05-11, 09:19
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: real_maniac »

ja.michal pisze:To jest złącze serwisowe (z tego co było kiedyś na forum). Wytrzyma kilka podłączeń i tyk do tego kosztuje bodajże 35€ jak nie więcej.
Taniej nowy modem kupić. ;)
czyli jest to złącze antenowe?
chyba jest to jakiś punkt zaczepienia żeby wyprowadzić takie złącze antenowe wielokrotnego użytku?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: ja.michal »

Z tego co pamiętam to jako tanie nie. Musiałbyś specjalne gniazdo wlutować, które w momencie podłączenia anteny zewnętrznej odcinałoby antenę wbudowaną. Chyba, że masz zamiar używać tylko podłączonej anteny. W takim wypadku można pomyśleć nad odcięciem anteny wbudowanej i przylutowaniem kabla ze złączem np. FME.

Serio pisałem, że taniej nowy modem ze złączem antenowym. Ten sprzedać i tyle. Cena sprzedaży + dołożenie trochę grosza wyjdzie pewnie tyle samo co czas jaki na to poświęcasz, koszt części i ryzyko niepowodzenia (co za tym idzie wywalenia modemu).
real_maniac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2012-05-11, 09:19
Lokalizacja: bydgoszcz

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: real_maniac »

ja.michal pisze:Serio pisałem, że taniej nowy modem ze złączem antenowym. Ten sprzedać i tyle. Cena sprzedaży + dołożenie trochę grosza wyjdzie pewnie tyle samo co czas jaki na to poświęcasz, koszt części i ryzyko niepowodzenia (co za tym idzie wywalenia modemu).
nie lubię zostawiać tematu który zacząłem bo byłem pewien że coś z tego będzie można wycisnąć ale może masz rację.. rozejrzę się za innym modemem, jak nie to wrócę do tej opcji ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E1750 - Antena.

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:W takim wypadku można pomyśleć nad odcięciem anteny wbudowanej i przylutowaniem kabla ze złączem np. FME.
To by było moim zdaniem najlepsze rozwiązanie jeśli ktoś oczywiście chce się pobawić. No i wtedy trzeba pamiętać, że modem nie może być włączony bez podłączonej anteny.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ