iPlus na OpenSUSE 11.3

Wszystko na temat internetu za pomocą sieci komórkowych pod systemem Linux.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
MistrzPodejrzeń
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-20, 20:49
Lokalizacja: Wrocław

iPlus na OpenSUSE 11.3

Post autor: MistrzPodejrzeń »

Dzień dobry!

Mam w abonamencie iPlusa 3GB miesięcznie oraz nielimitowane pobieranie od północy do południa.
Skonfigurowałem modem ExpressCard Huawei E800 HSDPA 7,2 na openSUSE 11.3 zgodnie z opisem ze strony http://portal.suse.pl/wiki/index.php/%C ... ie_z_iPlus .
Używam innego menadżera połączeń - załączam zrzuty ekranu. Pozostawiłem puste pole APN.
Mam kilka pytań.

1. Czy dane na stronie z instruktażem są w zupełności prawidłowe?
2. Nie zaczną być naliczane jakieś bajońskie opłaty przez pomyłkę?
3. Ponieważ nie ma wpisanego APN, to jaka nazwa jest wybierana?
4. Czy w ustawieniach należy cokolwiek jeszcze zmienić?
5. Czym różni się ta konfiguracja od wybieranej na Windowsie przez aplikację iPlus Manager?
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: iPlus na OpenSUSE 11.3

Post autor: ra-v »

Ustawienia_IPv4.jpg - zmien na "Automatyczne, tylko adresy" i wpisz w serwery DNS "212.2.96.51, 212.2.96.52, 212.2.96.53, 212.2.96.54" lub "8.8.8.4, 8.8.8.8"

Komórkowe.jpg - wywal login i hasło, APN (jeśli nei kupiłeś prywatnego IP) to "www.plusgsm.pl". Nie sprawdzałem czy opcja "PIN" działa - wyłączyłem PIN telefonem.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
MistrzPodejrzeń
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-20, 20:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus na OpenSUSE 11.3

Post autor: MistrzPodejrzeń »

Ustawienie APN "www.plusgsm.pl" powoduje, że nie można się wcale połączyć. Dostaję wtedy do /var/log/messages "Got failure code 100: Unknown error" - nie pojawia się w przypadku pozostawienia pustej wartości.
Resztę opcji zmieniłem zgodnie ze wskazówkami.
Już dawniej się łączyłem poprzez Linuxa i było w porządku bez ustawionego APN. Teraz jednak zaciekawiło mnie dodatkowo, czy nie ma możliwości, aby były naliczone przez pomyłkę jakieś dodatkowe opłaty?
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: iPlus na OpenSUSE 11.3

Post autor: ra-v »

Zmień jeszce numer na *99# i usuń PIN. Ja kot nie pomoze to może to być bug w NM - purl=https://wiki.ubuntu.com/DebuggingModemmanager/]KLIK[/url] - tylko że np. na modemie USB ZTE to działa. Jak masz starszą wersję NM to uaktualnij wraz z systemem, jak nowszą to zainstaluj starszą. Jak nie ruszy a masz KDE pod ręka to spróbuj się połaczyć przez KPPP. W ostateczności konsolowym pppd.
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
MistrzPodejrzeń
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-02-20, 20:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: iPlus na OpenSUSE 11.3

Post autor: MistrzPodejrzeń »

Pewnie zostanę przy poprzednim numerze *99***1#, bo taki miałem w iPlus Managerze na Windowsie. Tego APNu może nie da się wpisać dlatego, że ***1 oznacza domyślne ustawienia z sieci i razem kolidują.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iPlus na OpenSUSE 11.3

Post autor: YaHooo »

MistrzPodejrzeń pisze:Tego APNu może nie da się wpisać dlatego, że ***1 oznacza domyślne ustawienia z sieci i razem kolidują.
Nie za bardzo. Ta 1 oznacza profil wprowadzony za pomocą komendy:
AT+CGDCONT=1,"IP","internet"

Jeśli sobie ustawisz profil 2-gi:
AT+CGDCONT=2,"IP","internet"
wtedy będziesz się łączyć za pomocą numeru:
*99***2#
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ