Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Grzegorz1979: Odbiór osobisty w salonach dotyczy jednak tylko tych, którzy jeszcze nie zgłosili się po kartę przez Internet ani innym kanałem.
Co do telefonów: pamiętać trzeba o dwóch rzeczach: regulaminowym wymogu korzystania z urządzeń HSPA kategorii 10 (znacznie taniej i łatwiej uzyskać to za pomocą modemów, niż telefonów) oraz tym, że większość osób korzysta tylko z jednego telefonu, więc przekładanie kart SIM może być po prostu niewygodne.
Podobnie udostępnianie tego łącza przez telefon do komputera w przypadku Androidów działa tylko w niektórych urządzeniach z powodu blokady TS11.
Grzegorz1979
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-12-08, 12:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Grzegorz1979 »

@jakubd - jeśli na bieżąco analizujesz ten temat dotyczący darmowego internetu Aero2 to wiesz że wiele osób ma zasadniczy problem właśnie z modemem. Każdy nowy telefon obsłuży sieć Aero2 a ja zaproponowałem użycie telefonu jako modemu. Czy karty trzeba przekładać? Nie, przecież jest wiele zgodnych modeli posiadających 2 sloty kart SIM.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: wojteks »

Grzegorz1979 pisze:Każdy nowy telefon obsłuży sieć Aero2 a ja zaproponowałem użycie telefonu jako modemu
Telefon jako modem do ciągłego używania to pomyłka.
Grzegorz1979 pisze: Nie, przecież jest wiele zgodnych modeli posiadających 2 sloty kart SIM.
Wymień takie które mają HSPA kategorii 10 czyli 14.4Mbps
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Grzegorz1979: ja mam mniejsze wymagania: podaj jakieś modele dualSIMowców, które sprawdziłeś, że działają - a niech już nie będą zgodne z kat10, nie wymagajmy za dużo. Ja na razie mam sprawdzonych specyfikację kilkunastu, w tym dwóch, których specs został podany błędnie:
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-i-dualsi ... godne.html
Niestety 90% dualSIM to 2G, a jeżeli jest 3G, to właśnie bez UMTS 900. Właśnie ogłosili kilka Samsungów, ale nikt ich nie miał w ręku.
Temat jest po prostu... skomplikowany - chcę napisać artykuł o dualSIM i Aero2, ale nie mam o czym pisać.
Z telefonami też nie jest różowo - jak pisałem wiele z tych zgodnych na papierze potyka się o blokadę TS11 i nie działa, lub działa częściowo poprawnie.

Efekt jest taki, że Aero2 miało być dla wykluczonych cyfrowo, ale okazuje się, że trzeba mieć niezłą wiedzę, żeby z tego korzystać i efektywną grupą docelową są chyba głównie studenci :)
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: KrissTofferr »

Grzegorz1979, Czy w twoim telefonie (w sieci Aero2) działa Google Maps? Chodzi mi konkretnie o to czy Google Maps pokaże Ci aktualne położenie na mapie - i jeśli dodatkowo wyłączysz GPS w telefonie ( o ile ma GPS).
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Nie wymagajmy od Google (a dokładniej ich kontrahenta) bieżącej aktualizacji położeń wszystkich masztów wszystkich operatorów - co prawda dane te są dostępne na stronie UKE, ale jak widać nie są na bieżąco wprowadzane do ich baz danych triangulacji. Z resztą o ile maszty 2G są prawie wszystkie, o tyle na 3G lokalizacja ciągle kuleje nawet w W3.
kristopher0725
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-09-18, 15:36
Lokalizacja: Wrocław

Youtube i AERO2

Post autor: kristopher0725 »

A ja mam taki problem...wszystko działa elegancko,przeglądanie stron i wczytywanie.

Jednak jeżeli chodzi o Youtube to jakaś totalna masakra.

Jak czytam tutaj że ludzie nie narzekają i piszą że im się szybko buforuje filmik to aż zazdroszczę.

U mnie totalna porażka, filmik nawet w 240 ładuje się masakrycznie długo i przerywa co 5 sekund.

Tylko na Aero2 tak jest.

Pewnie celowy zabieg aby nie obciążać sieci za bardzo.Tak myślę.

Lokazlizacja Wrocław/Biskupin/w połowie pętli tramwajowej/olszewskiego/piekarnia :)
BlackBerry Passport 32GB
Xbox One X
LG 55" sj800v
Kamil1000
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2010-08-18, 22:39
Lokalizacja: Polkowice

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Kamil1000 »

Sprawdź skąd Tobie buforuje filmiki na YouTube. W Aero2 powinno lecieć z serwerów Google Global Cache znajdujących się w sieci ATMAN (o-o.preferred.atman-waw2...).
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Generalnie YT przy przepływności 256kbit/s należy buforować długo do przodu - oglądać się normalnie nie da nawet w 240p. No i jeżeli trafimy na ten problem:
http://jdtech.pl/2011/12/aero2-powtarza ... sieci.html
To w zasadzie nic nie będzie działało :)
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: zimplusowany »

Ja generalnie jestem bardzo zadowolony z Aero (przeglądanie stron, stabilność połączenia). Faktem jest, że filmiki YT w chwili obecnej przycinają się niemiłosiernie, ale może sytuacja poprawi się trochę po podniesieniu prędkości do 0,5 mb/s.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Maciek764 »

W sumie to nie ma bata żeby to Youtube normalnie działało "od strzału" - wszedłem, wziąłem 3 zupełnie losowe filmiki w 240p - 274kbps, 254kbps, 260kbps. Niektóre się niby mieszczą na styk w 256kbps ale jednak to nie idzie co do bajta z pełną szybkością - szczególnie teraz gdy po połączeniu sieci radiowej Aero2 i Polkomtela w niektórych miejscach dzieją się cyrki.
Awatar użytkownika
siódmy
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-06, 10:31
Lokalizacja: Polska

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: siódmy »

Trzeba jeszcze dopowiedzieć że samo YT nie działa idealnie oglądam też filmiki na LIVE LIKE? czy jakoś tak i tam idzie 240p płynniej.
Pzdr
Wesołych :cwaniak:
Szarmuta
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jarek999 »

Ja mam nadzieje że CP-Aero2 dostanie wsparcie techniczne ze strony techników Polkomtela i że rozstanie rozwiązany o wiele poważniejszy problem-z cyklicznym gubieniem pakietów. To że YT działa z pewnymi niedomaganiami jest oczywistością-jesteśmy już na innym etapie rozwoju tej usługi, nie są to filmiki jak kiedyś że trzeba było się domyślać jakie są wyświetlane szczegóły. BDI to zdecydowanie za mało dla YT-nie wszystko można mieć za free. ;)
jareq
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Niestety TCP/IP jest zarządzane tutaj przez... spółkę zależną od Solorza-Żaka - według RIPE to coś związanego ze Sferią (ten wesoły operator CDMA działający w środkowej Polsce). Oni sobie po prostu nie radzą. Nie wiadomo, czy ktoś to przejmie, czy będziemy się męczyli z ich niekompetencją.
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Podobno problemy z routingiem ustały. Sprawdźcie u siebie, czy przerw już nie ma w zakresach IP 78.30.108.0 - 78.30.111.255?
maniek89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2011-11-22, 21:23
Lokalizacja: Dobre Miasto/Olsztyn

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: maniek89 »

jakubd pisze:Podobno problemy z routingiem ustały. Sprawdźcie u siebie, czy przerw już nie ma w zakresach IP 78.30.108.0 - 78.30.111.255?
U mnie też już jest OK od paru dni.
kristopher0725
Użytkownik forum
Posty: 49
Rejestracja: 2011-09-18, 15:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: kristopher0725 »

A u mnie jak na początku było ok, to teraz jest czasami taka masakra że szok.

Czasami strony się nie chcą w ogóle wczytać, po rozłączeniu i ponownym połączeniu mam wykrzyknik że modem nie uzyskał 100% połączenia z netem.

Pomaga tylko wyjęcie modemu z portu USB.

Tak na marginesie ta nowa wersja programu top net info wydaje mi się o wiele gorsza niż poprzednia. Więcej problemów z nią mam.

A pule mam IP: 78.30.122.*

:)
BlackBerry Passport 32GB
Xbox One X
LG 55" sj800v
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

A to już mogą być objawy przeciążenia sieci, albo podobnych problemów, a nie błędów w konfiguracji routerów TCP/IP jak było do tej pory tylko na niektórych pulach IP.
maniek89
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2011-11-22, 21:23
Lokalizacja: Dobre Miasto/Olsztyn

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: maniek89 »

A u mnie objawiało się to w ten sposób, że sściągałem paczki po 100MB, i jak uzyskałem jakiś felerny IP, to transfer był na poziomie 3kB i mniej. Musiałem zalogować się ponownie i jeżeli uzyskałem dobry IP to szło z prędkością maksymalną. Teraz jest bez różnicy.
Awatar użytkownika
siódmy
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-06, 10:31
Lokalizacja: Polska

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: siódmy »

U mnie też raz lepiej raz gorzej :) darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby :) pograć się da,zasysać też bez problemu,oby nie było gorzej.Pzdr
Szczęśliwego Nowego :szampan:
Szarmuta
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Domyślnie E173u-2 mają włączone funkcje głosowe. Jednak dołączony w modemie Mobile Partner nie ma obsługi tych funkcji. Ale alternatywne Mobile Partnery często mają odpowiednie funkcje.
Marta_n
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2011-09-08, 10:53
Lokalizacja: Polska

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: Marta_n »

Mam problem. Pod koniec listopada odesłałam na adres Aero2 kartę sim wraz z wypełnionym formularzem zwrotu depozytu. I do dziś nie ma przelewu.

Ktoś wie ile trzeba czekać, aż łaskawie oddadzą pieniądze?
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: jakubd »

Jesteś jednym z pierwszych przypadków. Na rozpatrzenie wniosku mają (o ile pamiętam) jakieś 30 dni. Jedyne skuteczne wyjście to atak telefoniczny (jak się uda dodzwonić), emailowy, albo osobisty (jak masz możliwość). Nic konkretnego nie poradzę, bo takich przypadków jest ekstremalnie mało (to drugi, o jakim słyszałem).
zimplusowany
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 225
Rejestracja: 2009-03-25, 19:40
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: zimplusowany »

Mam pytanie do kolegów korzystających z Aero: jak sobie radzicie z pobieraniem większych plików w trakcie kilku sesji? Może są jakieś godne polecenia wtyczki do przeglądarek, które wznawiają transfer po kolejnym nawiązaniu połączenia (np. dla Chrome)?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: wojteks »

zimplusowany pisze:jak sobie radzicie z pobieraniem większych plików w trakcie kilku sesji?
Jeżeli serwer pozwala to menedżery pobierania do tego właśnie służą.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: YaHooo »

wojteks pisze: Jeżeli serwer pozwala to menedżery pobierania do tego właśnie służą.
A jak ktoś używa FireFox'a to nawet nie musi nic instalować.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
siódmy
Stały użytkownik forum
Posty: 98
Rejestracja: 2008-09-06, 10:31
Lokalizacja: Polska

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: siódmy »

Ściągając przez torenty rozłączanie nie straszne :)
Szarmuta
Awatar użytkownika
pikolo419
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 279
Rejestracja: 2010-09-13, 15:19
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: pikolo419 »

Ale torrenty nie są w pełni legalne:) więc kolego, piractwa nie tolerujemy.
Huawei E5785lh-22c
Awatar użytkownika
piori
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 224
Rejestracja: 2007-06-14, 09:52
Lokalizacja: Płońsk, Serock

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: piori »

pikolo419 pisze:Ale torrenty nie są w pełni legalne:)
:szok: To napisz to im: http://ubuntu.pl/pobierz.php , bo chyba nie wiedzą co czynią ;)
Nożem kuchennym też można kogoś... Ale to nie znaczy że noże kuchenne są nielegalne.
Ja wszelkie dystrybucje linuxowe ściągam właśnie poprzez torrenty i jest to zalecana metoda, bo nie obciąża serwerów deweloperów.
Na BDI nie zauważyłem problemów z ich działaniem, choć w sieciach bezprzewodowych chyba nie są zbyt lubiane, bo "zapychają eter" poprzez mnogość nawiązywanych połączeń równoległych.
RysiekF
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-01-09, 14:45
Lokalizacja: W-wa

Re: Aero2 - Usługa Bezpłatnego Dostępu do Internetu [dyskusja]

Post autor: RysiekF »

witam,
A może ktoś uruchomił Aero2 na HTC DESIRE Z ?
Niestety, telefon pomimo zgodności nie pozwala na uruchomienie usługi. Po ustawieniu nazwy punktu dostępowego APN na Aero2 i APN na "darmowe" przy próbie połączenia otrzymuję komunikat "karta SIM nie pozwala na połączenie z tą siecią".
Nic nie daje ustawienie trybu sieci na tylko WCDMA - jest to samo co na auto.
Telefon posiada wszystkie bieżące aktualizacje Androida.
Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu??? Proszę o info.
Zablokowany