[TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Pozostałe zagadnienia (sprzętowe i programowe), które nie pasują do powyższych kategorii np. optymalizacja łącza, liczniki danych, bezpieczeństwo w sieci, informacje podstawowe.

Moderator: Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Saracen
Stały użytkownik forum
Posty: 103
Rejestracja: 2006-05-08, 18:26
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Saracen »

Dzięki Nikelajer ślepota nie boli :P
tomo2707
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-24, 21:19
Lokalizacja: Pacyna

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: tomo2707 »

Witam ja mam taki mały problem z programem korzystam z tego programu ale jak zaznacze funkcje KOMUNIKACJA AT (widoczny poziom sygnału, moc, BTS, dane sieci) i kliknę Połącz to wyskakuje mi takie ostrzeżenie Obrazek i nie chce połączyć Obrazek nie wiem czy ja coś źle robie bo nie znam sie na tym za bardzo :(( Ale jak nie mam zaznaczonej tej funkcji to łączy mi sie bez problemowo Pozdrawiam
Rafi1980
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2010-02-22, 11:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Rafi1980 »

A czy nie masz czasem włączonego równocześnie TNI oraz innego programu do zarządzania pracą modemu. Ja tak miałem jak naraz miałem włączony program od Playa i TNI.
tomo2707
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-24, 21:19
Lokalizacja: Pacyna

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: tomo2707 »

Nie, na pewno nie, managera z Orange w ogóle nie uruchamiam tylko od razu TNI
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

W tych komunikatach masz wszystko napisane.
Albo w tle działa Ci jakiś inny program do łączenia z internetem, który zajmuje port przeznaczony do komunikacji AT, albo masz nieprawidłowo przydzielone porty COM, albo (co najbardziej prawdopodobne) Twój modem obsługuje tylko jeden port COM, zamiast co najmniej dwóch.
Standardowo TNI używa dwóch portów COM: jednego o nazwie "modem" oraz drugiego o nazwie 'port".
COM o nazwie "modem" obsługuje połączenie z internetem, a COM o nazwie "port" umożliwia różne bajery w rodzaju wyświetlania siły sygnału, identyfikacji stacji bazowych, wysyłanie SMS-ów, kodów USSD itp.
Jeśli modem obsługuje tylko jeden port, to musisz wybierać: albo rybka, albo akwarium ;)
Krzysztof
tomo2707
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-24, 21:19
Lokalizacja: Pacyna

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: tomo2707 »

Przy wyborze portów Com niby mam kilka do wyboru
Obrazek
ale jak wybiorę ten nie oznaczony "modem" to wyskakuje mi takie powiadomienie
Obrazek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Nic się nie przyznałeś, że masz modem do CDMA, a to całkowicie zmienia postać rzeczy.
Musisz na forum poszukać, czy komuś udało się w pełni wykorzystać TNI do współpracy z tym modemem.
Wiem, że jakieś próby czynione były, ale czym one się zakończyły, tego nie wiem.
Krzysztof
tomo2707
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-24, 21:19
Lokalizacja: Pacyna

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: tomo2707 »

A widzisz nie wiedziałem że to ma tak ogromne znaczenie :) Dzięki za pomoc :) Pzd
gosiaja
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-10-29, 10:48
Lokalizacja: trojmiasto

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: gosiaja »

Mam taki problem nie mogę wysyłać sms kod błędu AT+CMGS=26
co może być przyczyna ??

[ Komentarz dodany przez: grzechu: 2010-03-09, 18:49 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-03-09, 18:49 przez gosiaja, łącznie zmieniany 1 raz.
rmaciej78
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2010-01-27, 10:32
Lokalizacja: Poznań

Windows 7 Huawei E220 mBank mobile

Post autor: rmaciej78 »

Witam

Mam Huawei E220 w sieci mBank mobile
Uruchomiłem program Top_netinfo zgodnie z instrukcją na
stronie
No i gdy się ustawi modem na COM8 z Interface tak jak tu:
Obrazek
to nie chce się połączyć.
Przy próbie włączenia opcji "Komunikacja AT(widoczny poziom sygnalu ....."
to wyskakuje błąd
Obrazek
Jak się wybierze COM9 bez Interface i bez włączania komunikacji AT, jak tu:
Obrazek
to się łączy. Tylko że nie ma ani mocy sygnalu ani innych funkcji pewnie, które są przy włączonej opcji "Komunikacja AT ..."
Jak i co zrobić, żeby można było połączyć się tak jak jest w instrukcji napisane, to znaczy z Interfaces i z tą opcjką AT?

Maciej
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Windows 7 Huawei E220 mBank mobile

Post autor: Chris-Kr »

rmaciej78 pisze: No i gdy się ustawi modem na COM8 z Interface tak jak tu:
Obrazek
to nie chce się połączyć.
Przypuszczam, że coś przekombinowałeś, objawy wskazują na niewłaściwie wybrany modem.
Czy masz najnowszą wersje TNI?
Sprawdź, czy w: Ustawienia > Auto modem i port masz zaznaczone:
"Próbuj automatycznie ustawić modem podczas uruchamiania programu" oraz
"Próbuj automatycznie ustawić port podczas uruchamiania programu".
Przy zaznaczonych obydwu opcjach, TNI powinien automatycznie poprawnie ustawić zarówno modem, jak i port do komunikacji AT.
Jako modem powinien być ustawiony "Modem Huawei Mobile Connect - 3G Modem" (u Ciebie korzystający z portu COM9), a jako port do komunikacji AT - "Port Huawei Mobile Connect - 3G PC UI Interface" (w Twoim przypadku COM8).
Krzysztof
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

rmaciej78 proponuję sprawdzić czy w programach, procesach (lewy Ctrl + lewy Shift + Esc) nie ma innego menedżera. Jeżeli jest to może blokować port modemu.
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Będąc ostatnio za granicą używałem kart prepaid tamtejszych operatorów. W odróżnieniu od polskich, karty zagranicznych operatorów zazwyczaj mają włączone sprawdzanie kodu PIN.
Odkryłem, że jeśli w TNI jest ustawione "Twórz statystyki dla każdej karty SIM osobno", to program nie radzi sobie gdy do modemu włożymy nową (wcześniej przez nas nie używaną) kartę SIM z aktywnym żądaniem podania kodu PIN.
Po uruchomieniu programu wyświetla się wówczas komunikat:
Ustawiono "Twórz statystyki dla każdej karty SIM osobno" ale nie udało się odczytać numeru identyfikacyjnego karty SIM lub został on odrzucony przez użytkownika.
Pomimo wprowadzenia do Ustawień kodu PIN, przy próbie nawiązania połączenia wyświetla się błąd 678.
Sytuacja wraca do normy dopiero po zamknięciu i ponownym uruchomieniu TNI, co dla początkującego użytkownika programu wcale nie będzie oczywiste.
Przydałoby się, żeby TNI bezpośrednio po wykryciu żądania podania PIN-u sam wyświetlał okno do podania tego kodu, a następnie dokonywał odczytu zawartości karty SIM i na tej podstawie rejestrował nową kartę w programie, z wszystkimi tego konsekwencjami.
Krzysztof
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nikelajer »

Nie wiem czy ktoś o tym wspominał, albo czy ta funkcja już jest w programie (chociaż jej nie znalazłem) ale przydałoby się opcja wpisania kodu PUK.

Dzisiaj mnie spotkala tak sytuacja, ze dziewczyna przez przypadek wyjela modem z usb, a akurat komp byl wlaczony i net chodzil (a ona o tym nie wiedziala) Przez to w ogole program nie widzial karty w srodku. Wyjecie i ponownie wlozenie tez nic nie dawalo. Dopiero jak wlozylem ja do komorki to wyskoczylo cos tam ze karta sie popsula i sie skontaktuj z dostawca. Po ponowym wlozeniu do modemu tni wyswietlilo ze puk is required, a ze nie moglem znalezc w nim opcji wpisania tegoż kodu, musialem ja ponownie do tel przekladac..

Stad tez moja prosba o ewentualne nakierowanie gdzie taka funkcja jest lub jesli jest taka mozliwosc to jej dodanie ;)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Nikelajer pisze:Nie wiem czy ktoś o tym wspominał, albo czy ta funkcja już jest w programie (chociaż jej nie znalazłem) ale przydałoby się opcja wpisania kodu PUK.
Nie sadzę.
Telefon żąda wpisania kodu PUK tylko w przypadku 3-krotnego wpisania błędnego kodu PIN, a taka sytuacja zdarza się tylko wyjątkowo.
Dzisiaj mnie spotkala tak sytuacja, ze dziewczyna przez przypadek wyjela modem z usb, a akurat komp byl wlaczony i net chodzil (a ona o tym nie wiedziala) Przez to w ogole program nie widzial karty w srodku. Wyjecie i ponownie wlozenie tez nic nie dawalo. Dopiero jak wlozylem ja do komorki to wyskoczylo cos tam ze karta sie popsula i sie skontaktuj z dostawca. Po ponowym wlozeniu do modemu tni wyswietlilo ze puk is required, a ze nie moglem znalezc w nim opcji wpisania tegoż kodu, musialem ja ponownie do tel przekladac..
Żądanie wpisania kodu PUK zostało spowodowane 3-krotnym wpisaniem błędnego PIN-u i nie miało nic wspólnego z wyjęciem modemu z portu USB.
Niestety, TNI ma taką przypadłość, że w przypadku wyciągnięcia modemu z portu, wiesza się i jedynym wyjściem jest ubicie procesu w "Menadżerze procesów".
Po ponownym uruchomieniu TNI wszystko znów będzie działać poprawnie.
Krzysztof
Nikelajer
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 259
Rejestracja: 2008-05-11, 10:39
Lokalizacja: W-wa Rembertów

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Nikelajer »

Ok, już wiem o co chodzi. Zapomniałem zmienić na drugim kompie PIN jako ze na nowej karcie siedzę :P Mój błąd ;)
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: janek222 »

Chris-Kr pisze:w przypadku wyciągnięcia modemu z portu, wiesza się
Ale to już chyba kiedyś odkryłeś że tak się dzieje u Ciebie w momencie kiedy program jest uruchomiony z pamięci w modemie...
Chris-Kr pisze:Odkryłem, że jeśli w TNI jest ustawione "Twórz statystyki dla każdej karty SIM osobno", to program nie radzi sobie gdy do modemu włożymy nową (wcześniej przez nas nie używaną) kartę SIM z aktywnym żądaniem podania kodu PIN.
Tu mam już pomysły do realizacji i testów, niestety trudno mi jest w tej chwili powiedzieć, kiedy znajdę na to chwilę. Znowu zaczynam mieć problemy z czasem ale jak tylko to się zmieni to siadam do TNI.
Pozdrawiam
Janek
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

janek222 pisze:Ale to już chyba kiedyś odkryłeś że tak się dzieje u Ciebie w momencie kiedy program jest uruchomiony z pamięci w modemie...
Faktycznie! Stale używam TNI zainstalowanego na karcie pamięci Micro-SD w modemie i już zapomniałem, że ta przypadłość nie była związana z samym TNI, lecz właśnie z uruchamianiem go z tej karty pamięci.
Na nową wersję cierpliwie poczekamy, a tę wiadomość o problemie z PIN-em specjalnie tutaj umieściłem, aby użytkownicy programu wiedzieli, że również jest możliwa taka przyczyna problemów z połączeniem.

[ Dodano: 2010-03-11, 23:17 ]
alias pisze:Dla bezpieczeństwa zmień też dziewczynę. :hyhy:
Na to już za późno, bo "dziewczyna" ma już status żony, a w dodatku Janek ma już także dziecko, na które musi zarabiać.
Krzysztof
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Sundance_kid »

Dobra panowie ale już koniec tych luźnych gadek :]
alias
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2010-02-03, 19:05
Lokalizacja: Arkadia

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: alias »

Od kilkunastu dni wysyłam i odbieram SMS-y za pomocą TNI. Jest to dla mnie bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, szczególnie jak jestem w pracy albo na konferencji. Klepanie treści SMS-a z klawiatury i kopiowanie myszka to nieporównywalnie lepszy komfort niż posługiwanie się klawiszami telefonu.

Jednak brakuje mi bardzo jednej opcji - a mianowicie możliwości skorzystania z książki telefonicznej jaka jest na karcie SIM. A może jest jakaś funkcja umożliwiająca korzystanie z tej książki, ale ja jej nie odkryłem?

A jeśli nie to pytanie do autora tego wspaniałego programu: czy jest szansa dorobienia takiej funkcji żeby do wysłania SMS-a można było skorzystać z książki numerów karty SIM?
rmaciej78
Użytkownik forum
Posty: 30
Rejestracja: 2010-01-27, 10:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Windows 7 Huawei E220 mBank mobile

Post autor: rmaciej78 »

Chris-Kr pisze:<font color="#FF0000"><b>[...]</b></font>
Przypuszczam, że coś przekombinowałeś, objawy wskazują na niewłaściwie wybrany modem.
Czy masz najnowszą wersje TNI?
Sprawdź, czy w: Ustawienia > Auto modem i port masz zaznaczone:
"Próbuj automatycznie ustawić modem podczas uruchamiania programu" oraz
"Próbuj automatycznie ustawić port podczas uruchamiania programu".
Przy zaznaczonych obydwu opcjach, TNI powinien automatycznie poprawnie ustawić zarówno modem, jak i port do komunikacji AT.
Jako modem powinien być ustawiony "Modem Huawei Mobile Connect - 3G Modem" (u Ciebie korzystający z portu COM9), a jako port do komunikacji AT - "Port Huawei Mobile Connect - 3G PC UI Interface" (w Twoim przypadku COM8).
Ale co przekombinowane? Odpaliłem program i nic w nim nie ruszałem.
Mam Top_netinfo wer. 3.50b.
Mam ustawione obie opcje
"Próbuj automatycznie ustawić modem podczas uruchamiania programu"
"Próbuj automatycznie ustawić port podczas uruchamiania programu".
No i takie porty mam ustawione jak na wcześniej zamieszczony zrzutach.
janek222 pisze:rmaciej78 proponuję sprawdzić czy w programach, procesach (lewy Ctrl + lewy Shift + Esc) nie ma innego menedżera. Jeżeli jest to może blokować port modemu.
Nie mam żadnego innego menadżera.

Maciej

[ Komentarz dodany przez: krystianb: 2010-03-25, 16:37 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2010-03-25, 16:37 przez rmaciej78, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Windows 7 Huawei E220 mBank mobile

Post autor: Chris-Kr »

rmaciej78 pisze:Mam Top_netinfo wer. 3.50b.
Mam ustawione obie opcje
"Próbuj automatycznie ustawić modem podczas uruchamiania programu"
"Próbuj automatycznie ustawić port podczas uruchamiania programu".
No i takie porty mam ustawione jak na wcześniej zamieszczony zrzutach.
A co masz ustawione, gdy wybierzesz:
Ustawienia > Połączenie > Wybierz - edytuj połączenie > Edytuj (2000, XP)
?
Krzysztof
Zaker
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-10-15, 21:54
Lokalizacja: Żary

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Zaker »

Nie umiem chyba obslugiwac tego programu...on dziala z internetem orange(bezprzewodowym) ? Urzadzenie jakie posiadam do tego internetu to karta ZTE MF 330 , nie wiem czy w ogole moge uzywac tego programu ,ale z tego co widzialem to ma opcje wymuszania GPRS/EDGE itd... niby wszystko ok ,ale jak chce zaznaczyc komunikacke AT to wyskakuje mi blad ,ze dalem nieprawidlowa nazwe portu, a ja nawet nie wiem skad mam wziac ten port...

A jezeli nie ten program to jaki zebym mogl wymusic na nim 3G... wczesniej mialem normalnie to polaczenie ,a od jakis 2miesiecy nawet nie mam jednek kreski...
Awatar użytkownika
paweliplus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 389
Rejestracja: 2009-05-10, 12:53
Lokalizacja: Bełżyce/Lublin

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: paweliplus »

Musisz wybrać odpowiedni port :
W TNI :
Plik-Ustawienia -Komunikacja AT i PIN i tam pokombinuj , wybierz odpowiedni port i powinno działać . A żeby wymusić to w zakładce GPRS/UMTS wybierz swój modem czyli ZTE i weź wymuś 3G/HSDPA
Radiówka 5 Mb/s
ping ~ 20ms
Zaker
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-10-15, 21:54
Lokalizacja: Żary

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Zaker »

Ale co ja mam wpisywac w tym miejscu na port ? jakies liczyby, litery ? Ja jestem zielony w tych sprawach...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: YaHooo »

Zaker pisze:Ale co ja mam wpisywac w tym miejscu na port ?
Plik -> Ustawienia -> zakładka Komunikacja ATi PIN -> rozwijane menu Port do komunikacji z modemem przy pomocy komend AT: Wybierasz go z listy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Zaker
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-10-15, 21:54
Lokalizacja: Żary

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Zaker »

Nie udało się odczytać odpowiedzi na wysłane polecenie - taki tekst mam jak wybiore wymuszenie na Preferowany GPRS/EDGE i na UMTS/HSDPA , co mam zrobic ?
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Zaker pisze:Nie udało się odczytać odpowiedzi na wysłane polecenie - taki tekst mam jak wybiore wymuszenie na Preferowany GPRS/EDGE i na UMTS/HSDPA , co mam zrobic ?
Podaj, jaki modem masz ustawiony w:
Ustawienia > Połączenie > Wybierz - edytuj połączenie > Edytuj (2000, XP)
oraz jakie masz możliwości wyboru i co ustawiłeś w:
Ustawienia > Komunikacja ATi PIN > Port do komunikacji z modemem przy pomocy komend AT
Krzysztof
Zaker
Użytkownik forum
Posty: 20
Rejestracja: 2009-10-15, 21:54
Lokalizacja: Żary

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Zaker »

Modem ustawiony: Modem - ZTE Proprietary USB Modem (COM 5)

Możliwości wyboru:
COM3: Port ZTE Diagnostics Interface (COM3)
COM4: Port ZTE NMEA Device (COM4) - ten ustawilem
COM5: Modem ZTE Proprietary USB Modem

jak zaznacze inne to pojawia sie komunikat " NIe udało się otworzyc portu"
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: [TNI] Top_NetInfo - Archiwum dyskusji - 2009.04-2011.06

Post autor: Chris-Kr »

Porty są dobrze ustawione. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to ewentualność, że jakis inny program używa tych portów.
Czy na pewno w tle nie działa jakiś inny menadżer połączeń?
Krzysztof
Zablokowany