Zmiana skryptu

Masz uwagi lub sugestie na temat forum? Tu możesz się nimi podzielić.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Zmiana skryptu

Post autor: Yanusz »

Czy administrator nie myślał czasami, żeby wymienić skrypt, na którym pracuje forum? Forum jest duże i ma ogromną liczbę odsłon (większe mają chyba tylko duże fora warezowe). Wiadomo też, że phpBB modified by Przemo nie jest zbyt dobrym skryptem dla dużych forów.
Skrypt wykonuje zbyt dużą liczbę zapytań do bazy SQL, przez co często pojawia się komunikat o braku połączeń do bazy. Co prawda póki co tych komunikatów nie jest aż tak dużo (zapewne to zasługa mocnego serwera na którym stoi forum), ale czas się zastanowić co dalej.

Internet bezprzewodowy jest i będzie coraz popularniejszy. Tym samym zapotrzebowanie na to forum będzie większe. Dlatego dobrą inwestycją byłoby przeniesienie bazy na vBulletin.

Wiadomo, skrypt jest płatny, ale może znaleźliby się sponsorzy, a być może sami użytkownicy mogliby wspomóc ten projekt.

(jednocześnie proszę o przeniesienie tematu do działu "Porozmawiaj o forum")
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Zmiana skryptu

Post autor: Jo_gurt »

Yanusz, jakbyś poszperał to byś znalazł, że propozycji tego typu już było kilka. (Nie)stety nasze forum jest dość mocno dopieszczone (mody, dodatki, niektóre autorskie), więc przenosiny na inny silnik mogłyby być dość bolesne.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zmiana skryptu

Post autor: YaHooo »

Yanusz pisze:Wiadomo też, że phpBB modified by Przemo nie jest zbyt dobrym skryptem dla dużych forów.
Nie jestem tak do końca pewny tego. Wystarczy popatrzeć np na Elektrodę. Stoi ona właśnie na phpBB, tylko nie modified by Przemo. Ale podstawy mają te same. I dobrze działa, a jest znacznie większe niż nasze.
Yanusz pisze:Skrypt wykonuje zbyt dużą liczbę zapytań do bazy SQL, przez co często pojawia się komunikat o braku połączeń do bazy.
To nie jest akurat wina skryptu forum. Jeszcze jak Ciebie na naszym forum nie było, to taka sytuacja zdarzała się o wiele częściej. Cierpiało na to wiele for. Była to wina jakiegoś bota skanującego internet. Jak również to jest wina spamerów. Właśnie dlatego na naszym forum wprowadziliśmy mechanizm reCaptcha podczas logowania się do forum.
Yanusz pisze:Dlatego dobrą inwestycją byłoby przeniesienie bazy na vBulletin.
Ale z drugiej strony ten skrypt znacznie zwiększa transfer. Po prostu to jest cięższy skrypt.
Yanusz pisze: (jednocześnie proszę o przeniesienie tematu do działu "Porozmawiaj o forum")
Gotowe ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Zmiana skryptu

Post autor: Yanusz »

Jo_gurt pisze:(Nie)stety nasze forum jest dość mocno dopieszczone (mody, dodatki, niektóre autorskie),
Zupełnie tego nie widać, może oprócz uwierzytelniania podczas logowania i rejestracji oraz lekkich modyfikacji subSilvera w overall_header i index.body. Ale wierzę na słowo. Zapewne są to modyfikacje ułatwiające "życie" obsługi forum. Sam miałem forum muzyczne i nawet bawiłem się w pisanie drobnych modyfikacji na Przemie.

Fakt, skrypt darmowy, dużo dostępnych modyfikacji i dobry support. Mimo to strasznie się na tym skrypcie męczyłem.
Na vB to zupełnie inna bajka była :)
YaHooo pisze:Właśnie dlatego na naszym forum wprowadziliśmy mechanizm reCaptcha podczas logowania się do forum.
Tak, to rzeczywiście ułatwia walkę z botami. Widać dają się nabrać, bo do zalogowania wcale nie jest konieczne przepisanie tych dwóch słów.

PS. Jak już w tym temacie: Niezły miałem ubaw podczas rejestracji, kiedy to w linijce uwierzytelniania poproszono mnie o wpisanie wyniku działania 2 + 2 * 2. Próbowałem chyba 3 razy i nic.. Miałem aż wątpliwości, czy aby na pewno nie jestem robotem :D.. Wiedza z podstawówki, że najpierw jest mnożenie a potem dodawanie, nie zdała się na nic. Musiałem wpisać to 8. Mam nadzieję, że facetka od matmy mi wybaczy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zmiana skryptu

Post autor: YaHooo »

Yanusz pisze:le wierzę na słowo. Zapewne są to modyfikacje ułatwiające "życie" obsługi forum.
Nie wymienię Ci dokładnie jakie modyfikacje są. Ale np dodawanie komentarzy do postów, czy komentarze podczas zgłaszania postów. Ale generalnie jest tak jak piszesz, że te dodatki ułatwiają obsługę forum ;)
Yanusz pisze: Tak, to rzeczywiście ułatwia walkę z botami. Widać dają się nabrać, bo do zalogowania wcale nie jest konieczne przepisanie tych dwóch słów.
Tu cały myk polega na tym, że Captcha jest sprawdzana po 3 niepoprawnym podaniu hasła ;)
Yanusz pisze:Musiałem wpisać to 8.
Tego jeszcze nie wiedziałem :zdziwko:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Zmiana skryptu

Post autor: krystianb »

Yanusz pisze: Jak już w tym temacie: Niezły miałem ubaw podczas rejestracji, kiedy to w linijce uwierzytelniania poproszono mnie o wpisanie wyniku działania 2 + 2 * 2.
Ale to chyba nie u nas?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zmiana skryptu

Post autor: zDaleKi »

Yanusz pisze:Tym samym zapotrzebowanie na to forum będzie większe. Dlatego dobrą inwestycją byłoby przeniesienie bazy na vBulletin.
Mieliśmy na innym forum taką przesiadkę i vB nie jest takie piękne jak go malują.
Jednym słowem jedna problemy się skończyły inne zaczęły.
Jo_gurt pisze:Yanusz, jakbyś poszperał to byś znalazł, że propozycji tego typu już było kilka. (Nie)stety nasze forum jest dość mocno dopieszczone (mody, dodatki, niektóre autorskie), więc przenosiny na inny silnik mogłyby być dość bolesne.
To też prawda.
Yanusz pisze: w linijce uwierzytelniania poproszono mnie o wpisanie wyniku działania 2 + 2 * 2. Próbowałem chyba 3 razy i nic.. Miałem aż wątpliwości, czy aby na pewno nie jestem robotem :D .. Wiedza z podstawówki, że najpierw jest mnożenie a potem dodawanie, nie zdała się na nic. Musiałem wpisać to 8
U nas takie coś widziałeś? :zdziwko:
Bo pytanie faktycznie jest takie, ale odpowiedź jest w formie słownej nie liczbowej. :P
zatem żadna z odpowiedzi 6 czy 8 nie mogła być prawidłowa.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Zmiana skryptu

Post autor: Yanusz »

Rozumiem.

A nad zmianą stylu myśleliście? Modyfikacji subSilvera za dużo tu nie widzę. ;)
Póki mam wolne do listopada, mógłbym coś ciekawego wykonać. :cfaniak:
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zmiana skryptu

Post autor: key »

Ale po co?

Akurat SS jest jednym z bardziej przejzystych skryptow.
Nie pomagam na PW.
Grzechu
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 565
Rejestracja: 2009-02-12, 18:44
Lokalizacja: Poznań

Re: Zmiana skryptu

Post autor: Grzechu »

Yanusz, nie zmienia się czegoś co działa dobrze :)
key pisze:Akurat SS jest jednym z bardziej przejzystych skryptow.
Dokładnie. Na innych to się tylko oczy męczą.

Choć przyznam, że vB uwielbiam (jako moderator ;) )
"Kiedy ginie Inkwizytor, czarne płaszcze ruszają do tańca."
Zapraszam na forum o laptopach. (Notebooki, netbooki, tablety)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Zmiana skryptu

Post autor: YaHooo »

Yanusz pisze: A nad zmianą stylu myśleliście? Modyfikacji subSilvera za dużo tu nie widzę. ;)
Pisaliśmy wcześniej, że mamy dużo dodatków doinstalowanych na forum. A niestety Przemo tak ma, że w każdym stylu trzeba różne rzeczy poprawiać oddzielnie. A dużo ludziom obecny styl odpowiada. Więc nie ma sensu robienie kolejnych stylów.
key pisze: Akurat SS jest jednym z bardziej przejzystych skryptow.
Popieram, w całości.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Zmiana skryptu

Post autor: Yanusz »

No w sumie macie rację ;) Ale jakby coś się kiedyś odwidziało i dożyję tej chwili, to wystarczy napisać.
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
ODPOWIEDZ