Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Tesshu »

Przedłużyłem umowę na 12 miesięcy po raz 2 i łącznie mam 9GB za 49zł (OFP cdma , 2lata + 1 + 1 ), pomimo przeciążenia bts-a zostawiłem orange na 2 komp-a gdzie nie zależy mi tak na upload + dobrym pingu (jak na radiówkę) , za iplusa płacę 70zł 7GB + noce bez limitu
giacamix2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2012-02-02, 23:36
Lokalizacja: Garwolin

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: giacamix2 »

to jak napisze ktoś jak przedłużyć umowe przez neta?? Mam taki problem wypełniłem formularz aero2 wpłaciłem pieniądze 29grudnia ale nie otrzymałem maila do wydrukowania go co teraz zrobić?? Pisze do nich dzwonie nikt nie odbiera. Chyba 27zł przepadło no cóż!!
kobrasek
Stały użytkownik forum
Posty: 117
Rejestracja: 2010-11-27, 17:52
Lokalizacja: białystok

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: kobrasek »

giacamix2 pisze:to jak napisze ktoś jak przedłużyć umowe przez neta?? Mam taki problem wypełniłem formularz aero2 wpłaciłem pieniądze 29grudnia ale nie otrzymałem maila do wydrukowania go co teraz zrobić?? Pisze do nich dzwonie nikt nie odbiera. Chyba 27zł przepadło no cóż!!
Zalogowalem sie na stronie orange i jest tam opcja przedluz umowe - wiec w taki sposob przedluzylem umowe
Ostatnio zmieniony 2012-02-09, 22:06 przez kobrasek, łącznie zmieniany 1 raz.
kobrasek
Awatar użytkownika
clamaranop
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2012-01-14, 14:33
Lokalizacja: Baboszewo

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: clamaranop »

Mam pytanie czy ktoś osiągnął taką prędkość po limicie ??

http://www.speedtest.net/result/1763066362.png
Tesshu
Stały użytkownik forum
Posty: 82
Rejestracja: 2009-01-25, 15:40
Lokalizacja: Cz?stochowa

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Tesshu »

Dzisiaj odwiedził mnie kurier , przeczytałem umowę ,a tam 3 + 3 GB więc jej nie podpisałem , dzwonię do BOK-a orange gdzie inny konsultant informuje mnie że oni nie dają takiej oferty (9gb za 49zł) nawet przy przedłużaniu po raz 2 , tak więc zostałem wprowadzony w błąd , teraz muszę się głęboko zastanowić czy opłaca mi się brać ten sam limit który miałem za tą samą cenę przy tak obciązonym bts-ie
giacamix2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2012-02-02, 23:36
Lokalizacja: Garwolin

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: giacamix2 »

kobrasek pisze: Zalogowalem sie na stronie orange i jest tam opcja przedluz umowe - wiec w taki sposob przedluzylem umowe
Wiesz ja nie wiem jak się zarejestrować co im podać jak tam nr telefonu niema tego internetu.
Ja za tą oferte miał bym to gdzieś zrezygnować. Wole aero2 kupić od maja ma być 512 prędkość to dla mnie lepsza oferta bo limit mi się kończy 1-3 dni więc po tym jest 8kbs straszne a się płaci
kobrasek
Stały użytkownik forum
Posty: 117
Rejestracja: 2010-11-27, 17:52
Lokalizacja: białystok

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: kobrasek »

giacamix2 pisze:Wiesz ja nie wiem jak się zarejestrować co im podać jak tam nr telefonu niema tego internetu.
Ja za tą oferte miał bym to gdzieś zrezygnować. Wole aero2 kupić od maja ma być 512 prędkość to dla mnie lepsza oferta bo limit mi się kończy 1-3 dni więc po tym jest 8kbs straszne a się płaci
Mam internet w orange i zalogowalem sie na stronie orange i wpisalem tam nr tel w loginku ,

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2012-02-10, 18:20 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2012-02-10, 18:20 przez kobrasek, łącznie zmieniany 1 raz.
kobrasek
centrix23
Stały użytkownik forum
Posty: 140
Rejestracja: 2009-01-28, 17:55
Lokalizacja: woj. lódzkie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: centrix23 »

Tesshu pisze:tak więc zostałem wprowadzony w błąd
Wczoraj miałem okazję rozmawiać z kurierem UPS, który dostarczał mi umowę od Orange. Mówił, że ostatnimi czasy jest plaga jeśli chodzi reklamacje co do podpisanych umów. Konsultanci wprowadzają klientów w błąd i tak jak w Twoim przypadku wcześniejsze ustalenia nie zgadzają się z tymi na papierze. Teraz pytanie, czyżby to tylko zachłanność konsultantów? :cfaniak:
kobrasek
Stały użytkownik forum
Posty: 117
Rejestracja: 2010-11-27, 17:52
Lokalizacja: białystok

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: kobrasek »

ja przedluzałem umowe przez onlina orange i jest ok 8 G dostałem za 40 zł
kobrasek
Awatar użytkownika
kwj
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2007-10-02, 08:40
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: kwj »

A ja mam pytanie: czy ktoś nie przedłużył umowy na OFP i przeszedł na czas nieograniczony? Jakie są warunki? Wiadomo, że limit 3 GB zostanie, a jak z wysokością abonamentu?
kobrasek
Stały użytkownik forum
Posty: 117
Rejestracja: 2010-11-27, 17:52
Lokalizacja: białystok

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: kobrasek »

kwj pisze:A ja mam pytanie: czy ktoś nie przedłużył umowy na OFP i przeszedł na czas nieograniczony? Jakie są warunki? Wiadomo, że limit 3 GB zostanie, a jak z wysokością abonamentu?
wedlug mnie jak ktos nie przedluzy umowy , to umowa przechodzi na czas nie okreslony i wysokosc abonamentu jest taka jak w umowie BEZ RABATU
kobrasek
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: YaHooo »

kobrasek pisze: wedlug mnie jak ktos nie przedluzy umowy , to umowa przechodzi na czas nie okreslony i wysokosc abonamentu jest taka jak w umowie BEZ RABATU
Tak najpewniej będzie. Warto sprawdzić w umowie, czy rabat jest udzielony na czas nieokreślony, czy na np 12/24 miesiące. W Plusie rabat jest udzielany na 12 miesięcy (przy przedłużaniu umowy na rok) i jeśli się nie przedłuży umowy to po upływie 12 miesięcy płaci się cały abonament.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
kwj
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2007-10-02, 08:40
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: kwj »

kwj pisze:A ja mam pytanie: czy ktoś nie przedłużył umowy na OFP i przeszedł na czas nieograniczony? Jakie są warunki? Wiadomo, że limit 3 GB zostanie, a jak z wysokością abonamentu?
Już znalazłem. Po przejściu umowy na czas nieokreślony, abonament za OFP 3 GB wynosi 129 zł.
Źródło: http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary ... 344765.pdf
giacamix2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2012-02-02, 23:36
Lokalizacja: Garwolin

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: giacamix2 »

Ja płace tak samo jak płaciłem znaczy 49zł i <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> żaden nie dzwoni konsultant w sprawie przedłużenia
Xelidrus
Stały użytkownik forum
Posty: 142
Rejestracja: 2009-10-14, 09:26
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Xelidrus »

Ja wynegocjowałem 60 darmowych minut, oraz 6GB za 25 zł :) dziękuję.
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Drawiec23 »

Za miesiąc kończy mi się umowa w OFP jeszcze nikt do mnie nie dzwonił. czy jest szansa że zadzwoni i czy przy przedłużaniu lepiej pójść do salonu czy zadzwonić do BOK?
giacamix2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2012-02-02, 23:36
Lokalizacja: Garwolin

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: giacamix2 »

Do mnie nikt nie dzwonił a już 2 miesiące po umowie. Dnia kiedy umowa się skończyła zadzwoniłem i pytałem co oferuje a on że 6gb 20zł na telefon i jakieś tam dodatki nawet nie chciało mu się gadać tylko kazał na stronce zobaczyć co oferuje więc on miał mnie gdzieś to nie przedłużyłem umowy. 12miesięcy umowa i bez routera abonament taki sam czyli 49zł.
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: matowe92 »

Odświeżam temat :cwaniak: Może mi ktoś powiedzieć co proponują teraz? :)
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Drawiec23 »

We czwartek przedłużałem umowe w salonie. dodali dodatkowe 3 gb do limitu nic po za tym. abonament dalej za 49 zł 24 m-ce umowa. mogłem wybrać na 12 ale zostałem przy 24. pytałem się kolesia czy dzwoniąc do BOK dało by się cos wynegocjować ale mówił że nie teraz. Trudno choć liczyłem na tańszy abonament jeszcze :)
matowe92
Stały użytkownik forum
Posty: 105
Rejestracja: 2009-12-11, 22:03
Lokalizacja: z miasta

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: matowe92 »

Czyli maksymalny limit jaki można uzyskać to 6 GB za ok. 50 zł? Nic po za tym?
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Drawiec23 »

Mnie się wydaje że tak ale dzwoń pytaj może da się coś wycisnąć więcej.
kobrasek
Stały użytkownik forum
Posty: 117
Rejestracja: 2010-11-27, 17:52
Lokalizacja: białystok

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: kobrasek »

najlepsze warunki sa jak sie przedluza onlina na stronie orange , ja m-ce temu dostalem 8 G za 40 zł
kobrasek
Duriel
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-07-10, 23:37
Lokalizacja: ryry

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Duriel »

Witam. Dziś rano dzwonił do mnie konsultant poinformować mnie, że podnieśli mi limit do 6gb.
Pod koniec rozmowy powiedział, że kurier przyjedzie po świętach z nową umową z której mogę zrezygnować w ciągu 10 dni, a ja nie chcę jej podpisywać więc co się stanie gdy nie podpisze? umowa kończy mi się za jakieś 3 miesiące więc po tych 3 miesiącach przechodzi na czas nieokreślony czy jak nie podpiszę tej umowy?

Edit: A jeśli chodzi o zerwanie umowy to muszę wysyłać to całe pismo, czy wystarczy przejechać się do salonu orange?(zamawiałem online)
Ostatnio zmieniony 2012-04-06, 14:59 przez Duriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Jo_gurt »

Jak nie podpiszesz nowej to stara pozostaje bez zmian.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Sundance_kid »

Duriel pisze: muszę wysyłać to całe pismo, czy wystarczy przejechać się do salonu orange?
Albo wysłać albo pojechac do salonu Orange gdzie oni wyślą papier i Tobie dadzą kopie. Polecam bardziej to drugie rozwiązanie.
Awatar użytkownika
kwj
Użytkownik forum
Posty: 41
Rejestracja: 2007-10-02, 08:40
Lokalizacja: Z puszczy

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: kwj »

Duriel pisze:nie chcę jej podpisywać więc co się stanie gdy nie podpisze?
Jak umowa przejdzie na czas nieokreślony, stracisz promocyjną cenę abonamentu 49 zł i przejdziesz na normalną 129 zł.
Aga79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-16, 21:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Aga79 »

Ponieważ kończyła mi się umowa, napisałam pismo do Orange, że nie zamierzam jej przedłużać. Ale jakiś miesiąc temu zadzwoniła konsultantka obiecując w cenie abonamentu 49 zł: 6 GB limitu, Szczęśliwe godziny, nowy router za 29 zł (Axesstell 410 zawieszał mi się), pakiet złotówek (20 zł) no i ramkę cyfrową. Poprosiłam o czas do namysłu. Tydzień później zdecydowałam się. Biorę OFP. Tylko że w ofercie nie było już ramki cyfrowej. Przyjechał kurier. przywiózł router i umowę. Jakie było moje zdziwienie, gdy na umowie zobaczyłam tylko 3 GB + 3GB, pakiet złotówek i nic więcej. Ponadto odcięli mi internet, gdyż okazało się że nie wypowiedziałam wypowiedzenia umowy i muszę to zrobić pisemnie. A ja myślałam, że jak podpisuję umowę to samo przez się rozumie się że anuluje wypowiedzenie. Po tygodniu puścili sygnał, z prędkością 0,01 Mbps. Okazało się że założyli blokadę, podobno pomyłka. blokadę ściągnięto. Trzy godziny później prędkość taka sama. I znów rozmowa z BOK. Na następny dzień spakowałam paczkę i nadałam do centrali zwrotów PTK. W 10 dniach się zmieściłam. I tak zakończyło się moje przedłużanie umowy OFP.
Awatar użytkownika
clamaranop
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2012-01-14, 14:33
Lokalizacja: Baboszewo

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: clamaranop »

Mam pytanie jak podpisuje umowę to za zerwanie jej jest kara pieniężna.Czy z biegiem czasu ta kwota się zmniejsza czy pozostaje na tym samym poziomie przez cały okres umowy ??
Duriel
Stały użytkownik forum
Posty: 61
Rejestracja: 2010-07-10, 23:37
Lokalizacja: ryry

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: Duriel »

Zastanawiam się nad przedłużeniem umowy, aktualnie mam 4gb, jak myślicie ile gb mogą mi teraz zaproponować przy przedłużaniu umowy?

Edit: A tak w ogóle to opłaca mi się dalej brnąć z internet CDMA, czy lepiej opłacało by mi się wziąć coś z ofert LTE cyfrowego polsatu lub plusa?
Ostatnio zmieniony 2012-05-08, 15:03 przez Duriel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
clamaranop
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 255
Rejestracja: 2012-01-14, 14:33
Lokalizacja: Baboszewo

Re: Koniec umowy OFP i jej przedłużenie

Post autor: clamaranop »

5GB masz <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> jak 2 raz przedłużasz umowę to może dostaniesz te 7GB
ODPOWIEDZ