Uszkodzona karta sim?

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marta_n
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2011-09-08, 10:53
Lokalizacja: Polska

Uszkodzona karta sim?

Post autor: Marta_n »

Nie wiem czy to dobry dział, jak nie to przenieście.
Mam problem z kartą sim plusa. Mianowicie coś się dziwnego dzieje ostatnio i nie mogę wysyłać smsów z telefonu. Próbowałam na trzech różnych aparatach i jest tak samo. Na dodatek choć smsy nie są wysyłane opłata pobierana jest jak za 2 smsy.

Co ciekawe włożyłam kartę do modemu i przez standardową aplikację Play Online sytuacja jest taka sama, ale już przez Top_Netinfo wysyłanie smsów działa.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje?

Będę wdzięczna. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Uszkodzona karta sim?

Post autor: Jaco »

Marta_n, jeśli to pre-paid nie związany żadną umową wyrzuć i kup następny. Jeśli karta związana umową należy udać się do operatora sieci karty i tam wyjaśnić sytuację ,zwłaszcza że są pobierane opłaty. Ewentualnie może być zmieniony numer centrum SMS i należy go wpisać ponownie i zapamiętać. Numer centrum SMS dla sieci Plus to: +48 601 000 310

Sprawdź i skoryguj jeśli jest inny.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Uszkodzona karta sim?

Post autor: krystianb »

Może ktoś się bawił i zmienił numer centrum sms i ten zapisał się na karcie sim (choć nie jestem pewien czy to możliwe)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Marta_n
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2011-09-08, 10:53
Lokalizacja: Polska

Re: Uszkodzona karta sim?

Post autor: Marta_n »

To na 100% nie wina centrum bo, w ustawieniach zawsze pojawia się numer podany przez Jaco, a po drugie, to chyba nie jest normalne, że wysyłam pustego smsa, a ten nie dość że nie zostaje wysłany, to na dodatek z konta leci podwójna opłata za smsa.
No o dziwna sprawa z tym Top_Netnfo.
Czy wysyłanie smsów z tego programu jest jakimś innym kodowaniem, że ta karta z tym programem działa bez zarzutu?

:cry:

To mixplus. Ale mam problem, bo karta jest na moją mamę, która akurat jest w pracy za granicą...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Uszkodzona karta sim?

Post autor: YaHooo »

Marta_n pisze: Czy wysyłanie smsów z tego programu jest jakimś innym kodowaniem, że ta karta z tym programem działa bez zarzutu?
Nie, TNI wysyła normalnie SMS'a. A próbowałaś przywracać ustawienia telefonu do ustawień fabrycznych?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Marta_n
Stały użytkownik forum
Posty: 58
Rejestracja: 2011-09-08, 10:53
Lokalizacja: Polska

Re: Uszkodzona karta sim?

Post autor: Marta_n »

YaHooo pisze:A próbowałaś przywracać ustawienia telefonu do ustawień fabrycznych?
Tak, zrobiłam nawet reset oprogramowania (zupełnie niepotrzebnie bo potraciłam wszystko co było tam zainstalowane), dopiero potem sprawdziłam kartę na 3 różnych telefonach i wszędzie jest tak samo.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Uszkodzona karta sim?

Post autor: Sundance_kid »

Marta_n dzwoń do Plusa i wytłumacz sytuacje. A próby wykonujesz zawsze w tym samym miejscu? Nikt ze znajomych nie ma podobnego problemu?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Uszkodzona karta sim?

Post autor: YaHooo »

Marta_n pisze:Tak, zrobiłam nawet reset oprogramowania (zupełnie niepotrzebnie bo potraciłam wszystko co było tam zainstalowane), dopiero potem sprawdziłam kartę na 3 różnych telefonach i wszędzie jest tak samo.
To jednak trzeba się przejść do salonu. Tam mogą sprawdzić kartę SIM i wymienić Ci na nową w razie czego.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
bares
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-29, 17:24
Lokalizacja: wawa

Re: Uszkodzona karta sim?

Post autor: bares »

Miałem identyczny problem , nie obyło się bez wizyty w salonie , wymienili mi kartę i wszystko działa jak należy .

--
[spam]
Ostatnio zmieniony 2012-04-29, 18:07 przez bares, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Uszkodzona karta sim?

Post autor: Chris-Kr »

Lepiej późno, niż wcale ;)
krystianb pisze:Może ktoś się bawił i zmienił numer centrum sms i ten zapisał się na karcie sim (choć nie jestem pewien czy to możliwe)
Możliwe jak najbardziej. Z autorem TNI w ramach eksperymentów bawiliśmy się i przy pomocy modemu wpisywaliśmy do sim-karty różne fajne rzeczy, a nie tylko nr SMS-Center :)
Krzysztof
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Uszkodzona karta sim?

Post autor: KrissTofferr »

Marta_n pisze:Co ciekawe włożyłam kartę do modemu i przez standardową aplikację Play Online sytuacja jest taka sama, ale już przez Top_Netinfo wysyłanie smsów działa.
W TNI wejdź w "Ustawienia", "Komunikacja AT i PIN", "Komendy AT"
Pokaż odpowiedzi uzyskane na te dwa polecenia:
AT+CSCA?
AT+CRSM=178,28482,1,4,40
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Uszkodzona karta sim?

Post autor: krystianb »

KrissTofferr zauważ, że sprawa nieaktualna, dowody zostały prawdopodobnie zniszczone.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ