Komendy AT... może na wiki z tym?

Zagadnienia dotyczące technice w szerokim tego pojęcia znaczeniu czyli luźne dyskusje o zagadnieniach technicznych ale nie związanych z główną tematyką forum, m.in, komputery, oprogramowanie, systemy operacyjne - techniczny Hyde-Park.

Moderator: Moderatorzy

tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: tosiek »

YaHooo, nie rozumiem niektórych rzeczy o których piszesz. Tytuł podstrony z komendą = komenda. Nigdzie nie pisałem, żeby stronom ze zbiorem komend (np. alfabetyczny) nadawać tytuły typu ATZ_ATE_ATH etc.. Oddzielnie podstrony OK.

Tabelki, nie ma problemu, wystarczy się nauczyć składni a konkretniej 2 znaków:

Kod: Zaznacz cały

|- odpowiednik <tr>
| odpowiednik <td>
Coś jak alfabet Morse'a, prosty a nikomu się nie chce nauczyć ;)

Nie po łebkach, tak jest wygodnie bo nie musisz brnąć przez stos opisów.

Strasznie się rozdrabniasz... cenne informacje OK ale ogólny opis jest u góry, tam możesz pisać eseje, ciekawostki i aktualną pogodę ale reszta jest usystematyzowana i w tabele z tym! Po to one są, zwłaszcza jak masz więcej wartości i parametrów. To nie jajka nie ma co się <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> (tak ocenzurowało, że wygląda jak <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>...) :| Zamiast bezsensownie pisać: instrukcja co do tabel na wiki http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc:Tabele

już zrobiłem nawet dwie komendy jak chciał Chris-Kr dla porównania, syscfgex mogę zrobić jak się zdecydujecie na tabele, jak nie to szkoda mojego czasu ;)
brak podpisu, tak jakby
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: YaHooo »

tosiek pisze:ytuł podstrony z komendą = komenda. Nigdzie nie pisałem, żeby stronom ze zbiorem komend (np. alfabetyczny) nadawać tytuły typu ATZ_ATE_ATH etc.. Oddzielnie podstrony OK.
Ja nie pisałem o stronach ze zbiorem komend ;) Bo ciągle pisałeś o tym, żeby umieszczać opis kilku komend na jednej stronie.
tosiek pisze: Tabelki, nie ma problemu, wystarczy się nauczyć składni a konkretniej 2 znaków:
Wiem o tym, ale to jest i tak o wiele bardziej mozolna robota moim zdaniem.
tosiek pisze: Nie po łebkach, tak jest wygodnie bo nie musisz brnąć przez stos opisów.
Właśnie nie, ponieważ najważniejsze informacje w tym składnia jest wyróżniająca się, dzięki ramkom oraz innej czcionce.
tosiek pisze:Strasznie się rozdrabniasz...
Po prostu nie widziałem nigdzie dokładnego opisu po polsku. A czemu nie zrobić tego?

A mam pomysł, może zrobić ankietę i wtedy się okaże co myślą inni.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: tosiek »

YaHooo pisze:A ja życzę powodzenia w pisaniu kodu dla bardziej zaawansowanych koemend jak ^SYSCFGEX gdzie masz ponad 5 parametrów. Wtedy utoniesz w tabelkach
http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... 5ESYSCFGEX

Trzeba poprawić padding dla pól w tabeli na wiki bo tekst za bardzo przylega. Kolejne parametry można oddzielać albo ---- albo kolejnymi nagłówkami (obydwie metody na przykładzie wyżej).

Zdecydować, które kolumny wyrównać do środka, albo może wszystkie lub żadną?

Szerokość dla dużych tabel 450, 400 lub 500 jest chbya OK.
brak podpisu, tak jakby
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: YaHooo »

tosiek pisze: Zdecydować, które kolumny wyrównać do środka, albo może wszystkie lub żadną?
Sory, ale do środka wygląda bardzo dziwnie, tak samo ciężko się czyta tekst pisany w ten sposób:
Zostawia bez
zmian lub
wybiera
wszystkie
częstotliwości.
Nie dodawać z
innymi.
Poza tym widzę, nie odnosisz się do moich uwag i realizujesz swój plan jako doskonały, pomimo nie ustalenia faktów :/

Jeszcze jedno http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... T.5EU2DIAG Po co wprowadzasz kolejny sposób zapisu tak/nie skoro jeden już jest zastosowany tutaj http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... w_2G/3G/4G Robisz tym zamieszanie. A my chcemy aby wszystko było spójne i wyglądało tak samo. A widzę, że Ty chcesz robić wszystko po swojemu... A chyba nie na tym ma polegać współpraca.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: tosiek »

YaHooo, bo "yes" to nie polskie, tylko nieumiejętnie wykorzystany szablon wiki ;)


Doskonałość nie istnieje ale coś robię zamiast pisać eseje i opisy i widać efekty a przynajmniej wzory i przykłady.

Chociaż faktycznie zamiast obrazków chbya lepiej graficzne znaki √ i ×. Tak poza tym to dwie różne rzeczy.
brak podpisu, tak jakby
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: YaHooo »

tosiek pisze:YaHooo, bo "yes" to nie polskie tylko nieumiejętnie wykorzystany szablon wiki ;)
To może warto zaproponować zmianę szablonu, a nie robić bałagan na wiki z tysiącem szablonów do tego samego?
tosiek pisze: Doskonałość nie istnieje ale coś robię zamiast pisać eseje i opisy i widać efekty a przynajmniej wzory i przykłady.
Tylko po co zbliżać się do bałaganu? Nie wiem czy wiesz, ale podstawą sprawnego działania jest spójny plan, nie jeden już poległ bo robił wszystko na hurra :]

Jeśli nie wiesz to wiki powstało celem przeniesienia, usystematyzowania wiedzy jaką mamy na forum. Ale widzę tylko Twoje zdanie się liczy. Nie ma co, gratulacje za postawę :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: tosiek »

YaHooo, znowu osobiste wycieczki robisz. Wszystko co zrobiłem jest z brudnopisie a już popuszczasz majty jakby miało premierę w holiłódzie. adne opisy nie są dopracowane, są zrobione dla przykładu żeby wszystkiego pustego nie zostawiać. Jest wszystko co potrzeba.
To może warto zaproponować zmianę szablonu
taa w brudnopis i przykład innego sposobu zapisu to nie propozycja zmian?
YaHooo pisze: ale podstawą sprawnego działania jest spójny plan
Nie, przykro mi ale twoim tokiem rozumowania każda tabelka powinna być identyczna. Tak się nie da... i właśnie dlatego masz w BRUDNOPISIE przykład takiej, z obrazkami, kolorkami, żebyś potem nie padł na zawał jakbyś ją zobaczył :] Tutaj masz znowu dwa albo i więcej przykładów, jedna same obrazki OK, i niet oraz kolory tła ze znakami: √ i ×:
http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... T.5EU2DIAG

(plus minus zgrabnie wyszło i ✓ ✗ )


Ani razu jeszcze nie podałeś co konkretnie zmienić tylko jakieś teorie snujesz o perfekcji i idealistycznej wizji. Prosty opis do prostej funkcji, teoretyczne wywody poza tabelką.

Samo proponować, zaplanować, pomyśleć ;)
Zostawia bez
zmian lub
wybiera
wszystkie
częstotliwości.
Nie dodawać z
innymi.
Zamiast wytykać opis z brudnopisu byś go poprawił -.- Albo chociaż podał co zmienić bo ja nie mogę znaleźć czy zostawia bez zmian czy ustawia ALL BANDS co przy LTE sie wydaje raczej nierealne (urządzenia na 4 częstotliwości na razie chbya są)... :papa: CZepiasz sie jak nie tabel to pojedynczych zdań w brudnopisie.
brak podpisu, tak jakby
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: ja.michal »

Panowie luzik. ;)
Chyba jakaś nerwówka przedświąteczna się wdarła.

Spokojnie. :)
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: tosiek »

Dodałem wersję bez kolorów ale zdecydowanie powinny być :) (plus minus najczytelniejszy)
http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... T.5EU2DIAG

Czy będą przyjazne adresy?

Do poprawy są też domyślne szablony:
http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... lon.C3.B3w
{{tak}} {{nie}}
pliki: Gtk-ok.svg oraz Crystal_128_error.svg
brak podpisu, tak jakby
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: ja.michal »

tosiek, elegancko. :ok:
Te znaczki można też tutaj dać: http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... w_2G/3G/4G
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: tosiek »

ja.michal, tylko pytanie jakie znaczki. Dla mnie plus/minus jest najbardziej czytelne i proste razem z kolorowymi komórkami. Potem są ptaszek (check mark) i krzyżyk (X).

1. ja jestem za plus/minus: :)
Obrazek

2. znaczki ;)
Obrazek

3. obrazki :dobani:
Obrazek
brak podpisu, tak jakby
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: ja.michal »

tosiek, plusy i minusy są ok. Czytelne i proste.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: Chris-Kr »

tosiek pisze:Dodałem wersję bez kolorów ale zdecydowanie powinny być :) (plus minus najczytelniejszy)
Też tak uważam.
Czy będą przyjazne adresy?
Muszę coś poczytać na ten temat, ale przypuszczam, że powinno dać się zrobić.
Do poprawy są też domyślne szablony:
http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... lon.C3.B3w
{{tak}} {{nie}}
pliki: Gtk-ok.svg oraz Crystal_128_error.svg
Wiki jest postawione na usługowym serwerze i pracuje w trybie safe mode, w którym AFAIK nie będzie to działać.
Jeśli potrafisz te szablony uruchomić w trybie safe mode, to zrób to.
Zastanawiam się też, czy nie zmienić nazw szablonów "Yes" i "No" na po prostu "green" i "red". A może to jakoś lepiej można rozwiązać? W tej chwili z tymi szablonami już się zaczyna robić niezłe zamieszanie, więc trzeba będzie tę sprawę uporządkować i zredukować ilość tych szablonów.
Krzysztof
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: tosiek »

Chris-Kr, te szablony są standardowe i ich lepiej nie ruszać ;)
tu jest wyjaśnienie: http://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc:Tabe ... w_tabelach

Tamto da się naprawić na dwa sposoby, albo wgrać ręcznie wygenerowane miniaturki albo wyłączyć safe mode, wygenerować i wyłączyć. 3 sposób to podmiana na pliki .png.

Zobaczcie jak to wygląda:
http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... my_2G.2F3G

Jak ten szary gryzie to można tutaj poprawić: http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?title=Szablon:Yes/no
brak podpisu, tak jakby
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: Chris-Kr »

tosiek pisze:Tamto da się naprawić na dwa sposoby, albo wgrać ręcznie wygenerowane miniaturki albo wyłączyć safe mode, wygenerować i wyłączyć. 3 sposób to podmiana na pliki .png.
Wyłączenie safe mode na razie nie wchodzi w grę, bo ani nie wiemy jak to zrobić (ja do wymaganego pliku konfiguracyjnego dostępu nie mam), ani nie wiemy czym to wyłączenie może ewentualnie grozić. Więc na razie chyba trzeci sposób będzie najlepszy, chociaż jak wynika z mojego doświadczenia, to on się niczym od pierwszego nie różni i w jego przypadku też musimy wygenerować sobie odpowiednią miniaturkę.
Zobaczcie jak to wygląda:
http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... my_2G.2F3G
Jest OK, tylko faktycznie ten szary trzeba będzie rozjaśnić.

[ Dodano: 2012-04-07, 01:00 ]
Z przyjaznych adresów chyba nici, bo dla dokonania tych zmian trzeba mieć roota na serwerze, a ja mam dostęp tylko do katalogu, w którym jest zainstalowana Wiki.
Krzysztof
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: tosiek »

Chris-Kr, nie trzeba mieć roota, wystarczy, że jest zainstalowany mod rewrite dlaa apache i odpowiednik dla lighthttpd.

Można to sprawdzić, do .htaccess:

Kod: Zaznacz cały

<IfModule mod_rewrite.c>
	RewriteEngine On
	RewriteRule ^google$ http://google.pl/ [R=302,L,NC]
</IfModule>
I adres do katalogu z /google na końcu w którym jest taki plik .htaccess powinien przekierować na google.pl, można sprawdzić na websnifferze: http://web-sniffer.net/

tosiek pisze:Jest OK, tylko faktycznie ten szary trzeba będzie rozjaśnić
rozjaśnione
brak podpisu, tak jakby
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: Chris-Kr »

tosiek pisze:Chris-Kr, nie trzeba mieć roota, wystarczy, że jest zainstalowany mod rewrite dlaa apache i odpowiednik dla lighthttpd.

Można to sprawdzić, do .htaccess:
Ja nie mam dostępu w shellu, a tylko i wyłącznie dostęp po FTP do katalogu Wiki.
A poza tym:
Czy te przyjazne adresy są Ci do czegoś niezbędne?
Krzysztof
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: tosiek »

Chris-Kr, .htaccess to zwykły plik wgrywany przez FTP.
brak podpisu, tak jakby
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: Chris-Kr »

Ale w dostępnych mi katalogach ja go nie widzę.
Krzysztof
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: tosiek »

Chris-Kr, to go stwórz albo łap w załączniku :)

Wgraj go np. do
wiki.bez-kabli.pl/podfolder/
wtedy:
wiki.bez-kabli.pl/podfolder/google
powinno przekierowywać

[ Komentarz dodany przez: Administrator: 2012-08-21, 09:21 ]
Kasuje zbędny już załącznik.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez tosiek, łącznie zmieniany 2 razy.
brak podpisu, tak jakby
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: Chris-Kr »

Nie odpowiedziałeś na pytanie:
Czy te przyjazne adresy są Ci do czegoś niezbędne?
Krzysztof
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: tosiek »

Chris-Kr, niezbędne nie są. Mało rzeczy oprócz tlenu, wody i jedzenia jest niezbędne ;)

Tak na poważnie to są po prostu czytelniejsze i niby wyszukiwarki są przychylniejsze. Np. przy szukaniu komendy byłaby także pogrubiona w adresie na wiki:
Obrazek

Wiec jeśli tylko jest możliwość (zwłaszcza przy wiki) to robić przyjazne adresy.
brak podpisu, tak jakby
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: Chris-Kr »

Więc wrócimy do tego tematu w przyszłości, gdy już będzie się czym pochwalić na Wiki.
Krzysztof
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: tosiek »

Chris-Kr, i wyszukiwarki zindeksują stare adresy... Takie rzeczy się robi jak najszybciej a najczęściej przy projektowaniu strony (patrz wiki, ma już zaimplementowane)
brak podpisu, tak jakby
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: YaHooo »

tosiek pisze:YaHooo, znowu osobiste wycieczki robisz.
Ok, moja wina :zdrowko:
tosiek pisze: taa w brudnopis i przykład innego sposobu zapisu to nie propozycja zmian?
Chodziło mi aby takie rzeczy dyskutować na stronie dyskusji szablonu itp. Np tu http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... ablonu:TAK
tosiek pisze:Nie, przykro mi ale twoim tokiem rozumowania każda tabelka powinna być identyczna.
No raczej tak powinno być. Przecież oznaczenia powinny być spójne. Popatrz np na interfejs jakiegoś programu. Tabele (tzw gridy) wyglądają identycznie. A to po to aby te same elementy wyglądały tak samo. Wtedy użytkownik nie zastanawia się dlaczego w tym oknie przycisk OK ma taką ikonkę, a w innym inną. I dlaczego, może to coś innego oznacza. Na takiej wiki powinno być tak samo. Popatrz jak to jest w przypadku artykułów o dyskografiach zespołów. Tam każda tabela wygląda identycznie.
tosiek pisze: Albo chociaż podał co zmienić bo ja nie mogę znaleźć czy zostawia bez zmian czy ustawia ALL BANDS co przy LTE sie wydaje raczej nierealne (urządzenia na 4 częstotliwości na razie chbya są)...
Tu chodziło mi o to, że jednak tak wąski tekst nie powinien być. Źle się czyta taki napis który jest wąski, a wysoki. Moim zdaniem potrzeba by poszerzyć kolumny z takim opisem.
tosiek pisze: 2. znaczki ;)
Tu lepiej wyglądają jednak znaczki :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: berni »

W zakładce "Pasma pracy modemów 2G/3G/4G" w sekcji dotyczącej Optionów brak jest informacji o obsłudze pasma UMTS 900 MHz a iCON 411, 505 i 711 umożliwiają łączenie z netem na tych pasmach. Co do modemów ZTE to sprawdziłem MF637 i ten nie obsługuje tego pasma.
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: Chris-Kr »

Tabelki dla modemów Option i ZTE są zrobione tylko jako szablon do wykorzystania i wymagają wypełnienia.
Więc jeśli masz pewne i wiarygodne informacje o częstotliwościach obsługiwanych przez te modemy, to albo sam te tabelki uzupełnij (to jest najlepsze rozwiązanie, mogę Ci w tym celu założyć konto na Wiki), albo podaj je tutaj, to wtedy ja te dane wpiszę do tabeli.
Krzysztof
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: tosiek »

YaHooo, ten szablon stworzyłem bo domyślny nie działał, a domyślny powinien po prostu istnieć a, że nie ma tak łatwo to stworzyłem identyczny ;) (tam wyżej jest wyjaśnione, że to przez safe mode)


berni, http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... emy_Option
Producent: Option
produkt: iCON 411
a przybrandował go sobie Vodafone jako K3760 i na stronach:
UMTS2100 MHz
GSM/GPRS/EDGE 850/900/1800/1900 MHz
Więc jak jest inaczej to pisz (może inny model niż 411?)

505, 505M i 711 wziąłem z dokumentacji:
134_OPTION_09004_DS_iCON505_LR.pdf
135_OPTION_09001_DS_iCON505M_LR.pdf
Option-ICON-711-HSPA-Plus-3G-USB-Modem.pdf

Do 411 nie znalazłem.

[ Dodano: 2012-04-07, 18:55 ]
Vodafone jako K3760, producent huawei nie ma umts 900 jak jest z optionem nie wiem

może 411 ma inną nazwę?

[ Dodano: 2012-04-07, 18:57 ]
PS jak dodawać brandy? Do producentów właściwych i w nawiasie brandy?
brak podpisu, tak jakby
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: Chris-Kr »

tosiek pisze:PS jak dodawać brandy? Do producentów właściwych i w nawiasie brandy?
Myślę, że tak. Właśnie tak, jak to zrobiłeś z K3760.
Krzysztof
tosiek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 292
Rejestracja: 2012-03-24, 14:00
Lokalizacja: inąd

Re: Komendy AT... może na wiki z tym?

Post autor: tosiek »

Jest mały konflikt, bo Vodafone i niby Huawei mają taką same nazwę (K3760).

Jest niby Huawei K3760 oraz Vodafone K3760, na 100% huawei obsługuje tylko umts 2100, o ile w ogóle istnieje, ale pojawia się problem.

iCON 431 (GI0431) znany jako:
*Vodafone K3760
*iCON 411 (GI0411)
*TMobile 530
obsługuje UMTS 900/1900/2100, zdjęcie tyłu pudełka:
http://i.imgur.com/vpvEz.jpg

Pytanie czy Huawei K3760 z UMTS 2100 faktycznie istnieje?

Może najpierw (K3760) dla vodafone produkował huawei (umts 2100) a potem option (icon 431 aka 411)?
brak podpisu, tak jakby
ODPOWIEDZ