Modem PCMCIA

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Modem PCMCIA

Post autor: Maciek764 »

Krótka piłka - mam kaprys kupić sobie modem na PCMCIA do Della D600. Używany ma być w 3G OFnK, więc może być simlock, prędkość wystarczy 3,6Mbps. No i ma być jak najtańszy.

Opcje:

ZTE MF330 - nowy na Allegro z Orange za 19zł - ale podejrzanie tani coś. Nie będzie trzeba godzinę się szarpać zanim nawiąże połączenie?

czy

Huawei E630 - używany koło 20zł - może to będzie lepsze wyjście?

Proszę o wypowiedź kogoś kto korzystał z takich modemów.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Modem PCMCIA

Post autor: krystianb »

Maciek764 pisze:ZTE MF330 - nowy na Allegro z Orange za 19zł - ale podejrzanie tani coś. Nie będzie trzeba godzinę się szarpać zanim nawiąże połączenie?
Na początku trzeba by się poszarpać, bo z orange to będzie kobyła do obsługiwania tego modemu. Trzeba by wydłubać sterowniki i użyć choćby <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>
Maciek764 pisze:Huawei E630 - używany koło 20zł - może to będzie lepsze wyjście?
Ponoć niezły, nie używałem. Przy zakupie trzeba uważać czy nie złamany.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modem PCMCIA

Post autor: marens »

Maciek764 pisze:Huawei E630 - używany koło 20zł - może to będzie lepsze wyjście?
Miałem, działał całkiem bezproblemowo. Jedyna wada to brak HSPA ;)
Jeśli chodzi o soft, to działał z nim Mobile Connect i Mobile Partner.
Mobile Connect był bardzo lekki i fajny.
Maciek764 pisze: No i ma być jak najtańszy
Jeszcze tanio chodziły GT Maxy z simlockiem na Orange.
Myślę, że to byłby całkiem niezły pomysł. Tylko trzeba uważać aby antenka była cała.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modem PCMCIA

Post autor: YaHooo »

Maciek764 pisze: Huawei E630 - używany koło 20zł - może to będzie lepsze wyjście?
Miałem ten modem i powiem Ci, że nie był taki zły. Jedynie zawieszał mi się podczas przejścia z HSDPA na UMTS.
marens pisze: Miałem, działał całkiem bezproblemowo. Jedyna wada to brak HSPA ;)
Jeśli chce się HSPA to mogę polecić Sierrę 881 na PCMCIA ;)
marens pisze: Mobile Connect był bardzo lekki i fajny.
Bardzo mi się on podobał.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Modem PCMCIA

Post autor: Maciek764 »

krystianb pisze:Na początku trzeba by się poszarpać, bo z orange to będzie kobyła do obsługiwania tego modemu. Trzeba by wydłubać sterowniki i użyć choćby »Top NetInfo«
No wiem, jak z większością modemów. Ostatnio to ja nawet menadżerów żadnych nie używam tylko ustawiam modem w TopNetInfo na tylko UMTS i później już samo dial-up albo NDIS. Chodzi mi głównie o to czy później nie ma problemów z użytkowaniem, rozłączeń i takich tam.
YaHooo pisze:Jedynie zawieszał mi się podczas przejścia z HSDPA na UMTS
Miałem dużo urządzeń które tak robiły więc w sumie to jestem przyzwyczajony :hyhy:

A tak na serio to chyba wezmę tego ZTE skoro nie ma o nim żadnych głośnych głosów krytyki ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modem PCMCIA

Post autor: YaHooo »

Maciek764 pisze: Miałem dużo urządzeń które tak robiły więc w sumie to jestem przyzwyczajony :hyhy:
Zawsze można zrobić bata i dać do autostartu ;)
Maciek764 pisze: A tak na serio to chyba wezmę tego ZTE skoro nie ma o nim żadnych głośnych głosów krytyki ;)
Twoja wola :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Modem PCMCIA

Post autor: krystianb »

Maciek764 pisze:A tak na serio to chyba wezmę tego ZTE skoro nie ma o nim żadnych głośnych głosów krytyki
Ja to miałem przez bardzo krótką chwilę (czyli koło tygodnia), trzymało się w jednym kawałku, problemów z połączeniem nie pamiętam. Aha mój był prawdopodobnie z pierwszej dostawy dla orange, simlocka miał tylko na naklejce. Nie wiem jak się sprawują te późniejsze już z prawdziwym, orange mógł je skopać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modem PCMCIA

Post autor: marens »

YaHooo pisze:śli chce się HSPA to mogę polecić Sierrę 881 na PCMCIA
Miałem AC880 i bardzo mile wspominam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem PCMCIA

Post autor: ja.michal »

Dla ścisłości to 881 to wersja od AT&T, a 880 to niebrandowana wersja. ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modem PCMCIA

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Dla ścisłości to 881 to wersja od AT&T, a 880 to niebrandowana wersja. ;)
Też prawda :ok: A ja o tym zapomniałem ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
olsenik
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-02-12, 09:45
Lokalizacja: Gryfino

Re: Modem PCMCIA

Post autor: olsenik »

Brand nie ma tu nic do rzeczy. Jedna i druga karta występowała w obu wersjach z tym że z różną częstotliwością/popularnością.
Różnica to rynek na który była produkowana i różnie wspierane wiodące częstotliwości:

cyt:
The AirCard 880 and AirCard 881 PC Cards for HSUPA capable UMTS networks leverage the latest in high-speed UMTS technology. The AirCard 880 and AirCard 881 provide wide area wireless data access at speeds up to 7.2 Mbps downlink and 2.0 Mbps uplink. Both offer tri-band UMTS/HSPA and quad-band GSM/GPRS/EDGE network access for roaming on high-speed networks worldwide. In addition, the AirCard 880 is optimized for better fringe performance in Europe and Asia, while the AirCard 881 is optimized for better fringe performance on North American networks.

cyt:
BANDS:
850/1900/2100MHz WCDMA Power class 3 (+24dBm)
850/900MHz GSM/GPRS/EDGE GSM Power class 4/EDGE E2
1800/1900 MHz GSM/GPRS/EDGE GSM Power Class 1/EDGE E2
GPS/1575 MHz

DUAL ANTENNA DIVERSITY SUPPORT:
AirCard 880: 2100/850 MHz
AirCard 881: 1900/850 MHz

Pozdrawiam
Olsenik
Olsenik
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Modem PCMCIA

Post autor: ja.michal »

olsenik pisze:DUAL ANTENNA DIVERSITY SUPPORT:
AirCard 880: 2100/850 MHz
AirCard 881: 1900/850 MHz
I to jest ich zasadnicza różnica.

No i jeszcze jedno. Wersja od AT&T nie doczekała się firmware podnoszącego prędkość maksymalną do 7,2Mb/s.
Inna sprawa, że da się to zrobić samemu. ;)
ODPOWIEDZ