Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Dyskusje na luzie nie związane z forum w granicach netykiety.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
usagi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 249
Rejestracja: 2010-02-27, 02:29
Lokalizacja: Pożdżenice

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: usagi »

Jak myślicie kiedy wejdzie nowa oferta Internetu mobilnego od Plusa? Czy zmieni się ona w ogóle do końca roku 2012, czy też zostanie taka sama?
Usagi
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: Patryk »

Myślę, że tutaj: http://tinyurl.com/86rdh2o dowiesz się kiedy Plus wprowadzi nową ofertę.
Sorry, ale to pytanie właśnie z gatunku takich, na które innej odpowiedzi nie ma.
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: Maciek764 »

Ostatnio miała lifting pogarszający ofertę typu zabranie iPlusowegopobieracza chociażby. Więc nawet jeśli się zmieni to będzie jeszcze gorsza.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: YaHooo »

Maciek764 pisze:Ostatnio miała lifting pogarszający ofertę typu zabranie iPlusowegopobieracza chociażby.
Ale i tak najgorsze jest to, że po przekroczeniu limitu nie spada prędkość, ale rośnie wartość rachunku :]

Widać tu upodobnienie o oferty Cyfrowego Polsatu. Tak więc nie spodziewałbym się czegoś rewelacyjnego.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: Yanusz »

usagi, takie pytania to chyba do Operatora, ewentualnie do wróżki. ;)
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
usagi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 249
Rejestracja: 2010-02-27, 02:29
Lokalizacja: Pożdżenice

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: usagi »

Moje pytanie bardziej odnosiło się do tego, kiedy pojawi się nowa oferta. Wiadomo, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka ona będzie. Wszak możemy bliżej określić termin premiery np.: nowej serii telefonów komórkowych albo tabletów od danego producenta. Poza tym, czy dobrze zrozumiałem, że po wyczerpaniu owych 50 GB danych nie ma lejka, lecz dopłacamy za każdy GB? Ale jest chyba opcja zadeklarowania, że można przekroczyć abonament maksymalnie 0zł / 10zł / 20zł itd.?
Usagi
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: Yanusz »

usagi pisze:Moje pytanie bardziej odnosiło się do tego, kiedy pojawi się nowa oferta. Wiadomo, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jaka ona będzie.
Plus nie jest jakimś prekursorem wyznaczania standardów. Zmiany w taryfach tej sieci są właściwie uzależnione od ruchów innych operatorów. A że Plus nowe taryfy wprowadził niedawno (17 kwietnia 2012) trudno przypuszczać, że przez kolejny rok coś się zmieni, chyba że konkurencja wyskoczy z czymś ekstra i Plus będzie musiał konkurencję gonić. A na to też się nie zanosi.
usagi pisze: po wyczerpaniu owych 50 GB danych nie ma lejka, lecz dopłacamy za każdy GB?
Po wyczerpaniu tych 50MB z pakietu nocnego, wyczerpują się dane z pakietu dziennego. Jak i ten się skończy płacisz 2gr/1MB.
usagi pisze: Ale jest chyba opcja zadeklarowania, że można przekroczyć abonament maksymalnie 0zł / 10zł / 20zł itd.?
Tak, przy podpisywaniu umowy. Możemy ustalić ten limit na kwoty od 10 do 100zł ponad abonament. No chyba, że sobie tego nie życzysz, wtedy po wykorzystaniu limitu jesteś odcięty od sieci do końca okresu rozliczeniowego.
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: ryba825 »

YaHooo pisze:po przekroczeniu limitu nie spada prędkość, ale rośnie wartość rachunku
Wywalili lejek? :szok:
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: Yanusz »

ryba825 pisze:Wywalili lejek? :szok:
Niestety. Po przejęciu Plusa przez Solorza, oferta internetowa stała się "klonem" oferty Cyfrowego Polsatu.
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: YaHooo »

ryba825 pisze:Wywalili lejek? :szok:
Nie słyszałeś o tym?
Yanusz pisze: Niestety. Po przejęciu Plusa przez Solorza, oferta internetowa stała się "klonem" oferty Cyfrowego Polsatu.
Dla mnie to dziadostwo. A co lepsze. W umowie się zaznacza do jakiej kwoty ma wzrosnąć rachunek maksymalnie. Po jej osiągnięciu internet jest odcinany całkowicie. Nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
usagi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 249
Rejestracja: 2010-02-27, 02:29
Lokalizacja: Pożdżenice

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: usagi »

YaHooo pisze:Nie słyszałeś o tym?
Szczerze mówiąc to ja też o tym nie słyszałem, a myślałem, że jestem na bieżąco, bo przymierzam się do przedłużenia umowy z Plusem. :roll: Cenna informacja. Jak mniemam udostępnienie LTE dla wszystkich taryf to zmiana, która nastąpiła w tym samym czasie. Właściwie to sam już nie wiem, co gorsze - lejek czy powiększanie rachunku. Przecież z lejkiem praktycznie nie dało się korzystać z Internetu. Nawet w razie nagłej potrzeby. Poza tym to wychodzi 20,48zł za 1 GB. Ta oferta jest gorsza niż w CP. No chyba, że tam też się coś zmieniło i nie płaci się już 10zł za 1GB transferu dziennego
Usagi
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: Yanusz »

W Cyfrowym Polsacie jest lepiej przede wszystkim z innego powodu. Tam po przekroczeniu pakietu nocnego 50GB płaci się złotówkę za każdy następny gigabajt, tylko w dzień jest stawka 2gr/MB.
W Plusie ta dziadowska stawka obowiązuje przez całą dobę.
Ostatnio zmieniony 2012-08-15, 19:08 przez Yanusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: jarek999 »

YaHooo pisze:Ale i tak najgorsze jest to, że po przekroczeniu limitu nie spada prędkość, ale rośnie wartość rachunku :]
Nic nie rośnie-a dokładniej będzie tak jak sobie zażyczymy w umowie tj. możemy mieć ustawiony poziom dodatkowych wydatków na 0zł i wówczas internet po przekroczeniu limitu jest stopowany. ;)
jareq
ryba825
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1332
Rejestracja: 2009-07-05, 16:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: ryba825 »

YaHooo pisze:Nie słyszałeś o tym?
O wywaleniu iPluspobieracza słyszałem, ale o lejku nic. Plus stał się teraz siecią dla oszczędnie korzystających?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: ja.michal »

Można powiedzieć, że oferty CP i Plusa są takie same.
Awatar użytkownika
Yanusz
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1155
Rejestracja: 2011-08-14, 08:00
Lokalizacja: C:\\Lubelskie\

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: Yanusz »

Plus stał się raczej siecią wyciągającą pieniądze od klientów, wszak Solorz musi mieć na spłatę rat kredytu za, nomen omen, Plusa.
Co im szkodziło zostawić ten lejek (chociażby nawet do wyboru). Ale nie, przecież te megabajty poza abonamentem do dodatkowe PLNy do kasy Polkomtela. W ogóle ostatnio w tej sieci jest dużo "kruczków" w umowach. Moja znajome klnie, bo podpisała umowę na abonament w tej sieci o nazwie Rozmowna 39,90. Była przekonana, że będzie tyle płaciła. Okazało się, że musi płacić 10zł więcej, bo gdzieś tam w którymś punkcie 15 stronicowego regulaminu pisało, że "promocyjnie" do taryfy dodawany jest pakiet internetowy w cenie 10zł. Pakiet, którego wyłączyć przez cały okres umowy się nie da.
Pomoc w doborze anten EDGE/UMTS/HSDPA/HSPA/HSPA+/LTE/CDMA
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: jarek999 »

Yanusz pisze:Plus stał się raczej siecią wyciągającą pieniądze od klientów, wszak Solorz musi mieć na spłatę rat kredytu za, nomen omen, Plusa.
Co im szkodziło zostawić ten lejek (chociażby nawet do wyboru). Ale nie, przecież te megabajty poza abonamentem do dodatkowe PLNy do kasy Polkomtela
To jest oczywiste, na akcje muszą się zrzucić wszyscy użytkownicy tej sieci (Plus nie jest monopolistą jak była TP w 2000 roku i gdzie po tej para-prywatyzacji FT zafundował użytkownikom 30% podwyżkę abonamentów telefonicznych). Na szczęście na tym rynku jest zdrowa konkurencja i także Polkomtel będzie musiał zmodyfikować swą ofertę (która stała się kopią CP). Czy "lejek" powinien być zamiast stop? Moim zdaniem powinno to być inaczej rozwiązane: blokowany ogólny dostęp oprócz serwera operatora, na którym powinien być również serwer poczty e-mail (dając dodatkowy przychód z dystrybucji reklam). Co do ściągania w nocy bez limitu-jestem przeciwny dawania tej opcji wszystkim równo i za free (takową możliwość powinni mieć abonenci w najwyższych planach taryfowych, plus opcja takiego dostępu za dodatkową opłatą). To powinno być racjonalnie podzielone np. 30-50zł-50GB, 60-80zł-100GB, 110-160zł bez limitu (abonent który płaci więcej powinien dostawać więcej). Jeżeli operator będzie chciał znacznie powiększyć swoją bazę abonentów internetu mobilnego to wystarczy że znacznie zwiększy limity podstawowe-dzienne (np. x2). ;)
jareq
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: YaHooo »

usagi pisze:Jak mniemam udostępnienie LTE dla wszystkich taryf to zmiana, która nastąpiła w tym samym czasie.
Z tego co pamiętam, to tak.
Nic nie rośnie-a dokładniej będzie tak jak sobie zażyczymy w umowie tj. możemy mieć ustawiony poziom dodatkowych wydatków na 0zł i wówczas internet po przekroczeniu limitu jest stopowany. ;)
A racja, zapomniałem, że można taki limit ustawić. Ale to niczego nie zmienia, że możemy zostać bez dostępu do internetu :P
ryba825 pisze:Plus stał się teraz siecią dla oszczędnie korzystających?
Chyba tak.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
usagi
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 249
Rejestracja: 2010-02-27, 02:29
Lokalizacja: Pożdżenice

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: usagi »

Oferta sama w sobie nie jest taka zła. Właściwie, jeżeli ktoś ma codzienne obowiązki i zajęcia to nie będzie cały dzień siedział w Internecie. Gorzej, kiedy ma się trochę więcej wolnego czasu. Wtedy oglądamy filmy i słuchamy muzyki, co szybciej wyczerpuje transfer. Myślę, że gdybyśmy mogli mieć to, co teraz jest w najwyższym abonamencie u Plusa ( za 159.90zł ) za cenę niższego ( 109,90 zł ) oferta byłaby naprawdę atrakcyjna i wystarczająca, jeśli chodzi o limit transferu. Chociaż z drugiej strony w dobie coraz bardziej powszechnego HD nawet taki limit mógłby się okazać niewystarczający.
Usagi
Maciek764
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1620
Rejestracja: 2008-07-19, 17:07
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: Maciek764 »

usagi pisze:Oferta sama w sobie nie jest taka zła. Właściwie, jeżeli ktoś ma codzienne obowiązki i zajęcia to nie będzie cały dzień siedział w Internecie.
Czasami obowiązki i zajęcia = transferowanie dużych ilości danych. A jakby powierzyć to Plusowskiemu LTE z upoadem 200kbps to trudno by było...
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: marens »

Yanusz pisze:W Cyfrowym Polsacie jest lepiej przede wszystkim z innego powodu.
Prościej jest w Polsacie kontrolować pozostałe dane, są dokładnie pokazywane w iCOK a w eBok Plusa nie ma takiej funkcjonalności (trzeba ręcznie zliczać).
jarek999
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1559
Rejestracja: 2011-07-13, 15:51
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdybanie o prawdopodobnej nowej ofercie Plusa

Post autor: jarek999 »

Maciek764 pisze: A jakby powierzyć to Plusowskiemu LTE z upoadem 200kbps to trudno by było...
To jest problem, z którym w trybie pilnym odpowiedzialne osoby za sprawy techniczne powinny się zmierzyć (w testach realne przepustowości na tym sprzęcie osiągały stabilne 30Mbps a skokowe dochodziły do 50Mbps). Z tego względu mój E398 leży w szufladzie -na HSPA Polkomtela upload mam na poziomie 1-1,3Mbps ale nie o speedy tu biega, lecz o płynną komunikację ze stacją w obu kierunkach, dlatego wymagające protokoły IP: VoIP, video rozmowy...działają bez problemowo a na LTE jest lipa, mimo świetnych pingów (20-40ms) . :dobani:
jareq
ODPOWIEDZ