Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: matek451 »

Złożyłeś wymówienie? Dopóki tego nie zrobisz będziesz otrzymywał takie śmieszne propozycje. Żelazna zasada składać wymówienie. Ja robię tak już w momencie podpisania umowy, oczywiście zaznaczam że z końcem umowy. W ten sposób nie zapomnę o nim i z reguły konsultanci nie zawracają mi tyłka takimi ofertami. Negocjuję tylko z DUK, z góry wiedząc co chcę uzyskać. To jedyny skuteczny sposób w kontaktach z operatorami mobilnymi i TV sat. Można zaoszczędzić mnóstwo kasy.
Ostatnio zmieniony 2013-11-08, 08:23 przez matek451, łącznie zmieniany 1 raz.
arkoarek
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-01-20, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: arkoarek »

ja.michal pisze:Bez urządzenia?
oczywiście ze bez

jak bym kupił sobie jakąkolwiek nową ofertę bym o wiele lepiej wyszedł na tym

a zniknęła oferta ze OFP ze strony Orange
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: ja.michal »

Rzekłbym nawet, że tragiczna ta oferta.
Bez terminala na 2 lata 44,95 zł 35 GB, rok 49,90 zł 20 GB, nawet w opcji z umową na 6 miesięcy o 1 GB więcej niż ci zaproponowali (10 GB). Do tego za zakup online bez łaski Szczęśliwe Godziny 0:00 - 8:00.

arkoarek, chyba bardziej ci się opłaci wypowiedzieć umowę i kupić zupełnie nową aktywację Orange Free Net.

[ Dodano: 2013-11-06, 21:53 ]
Zapomniałem o często pomijanym fakcie. Aktywacja wynosi 29 zł.
wojtekcc
Użytkownik forum
Posty: 32
Rejestracja: 2010-09-16, 21:10
Lokalizacja: Czemierniki

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: wojtekcc »

mi chceli dac 49gb za 17 czy tam 19zł ale nie chcialem bo wole placic 64zł za łacze 6/12 ale nie miec limitow na pocztaku chceli mi tez dac jakies 45 gb za 58zł ale wypowiedzilem i była oferta duzo lepsza
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: matek451 »

Ale o co kaman bo ja nic z tego nie rozumiem a ofertę Orange raczej znam dobrze, także te przedłużeniowe ;) ale o takich to nie słyszałem :szok: Co to jest łącze 6/12 bez limitu?. Z takich dziwnych pozycji to znam6/9 :D
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: wojteks »

wojtekcc pisze:mi chceli dac 49gb
Tego bełkotu nie da się czytać popraw posta. Regulamin forum wymaga stosowania zasad polskiej pisowni więc kropki, przecinki i wielkie litery na początku zdania to podstawa!

Jeżeli nadal tak będziesz pisał dostaniesz ostrzeżenie!
Nie pomagam na PW!
arkoarek
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-01-20, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: arkoarek »

wojtekcc pisze:mi chceli dac 49gb za 17 czy tam 19zł ale nie chcialem bo wole placic 64zł za łacze 6/12 ale nie miec limitow na pocztaku chceli mi tez dac jakies 45 gb za 58zł ale wypowiedzilem i była oferta duzo lepsza
kolega chyba o neostradzie pisał
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Witam ponownie . Wreszcie dostałem odpowiedz z Orange odnośnie mojego zgłoszenia .

Przypomnę moja przygodę z panem konsultantem który dzwoniąc do mnie po 2 latach wierności sieci zaproponował mi warunki które dostają nowi użytkownicy .

Teraz dla odmiany zadzwoniła strasznie miła pani i powiedziała mi że ma dla mnie mega ofertę czyli abonament 49,99 zł za miesiąc a w tym 14 gb limitu zachłysnąłem się ze śmiechu i przypadkiem rozłączyłem ale pani nie dala za wygraną i zadzwoniła ponownie . Stanęło na tym że zadzwoni do mnie po nowym roku .

Ale dowiedziałem się że HSPA+ u mnie nie pójdzie .
Mam przedłożyć umowę ze sprzętem CDMA bo tylko to u mnie chwyta .

Teraz mam czas aby się przygotować tak więc kieruje moje pytanie głównie do kolegi

matek451

Który mi bardzo pomógł i uchronił od popadnięcia na kolejne 2 lata w CDMA .

Teraz prosiłbym o dokładne wskazówki jak postąpić aby wynegocjować najkorzystniejsze warunki . Wiem że mam składać wymówienie ale nie chcę odchodzić z orange a boję sie że jak pójdę do salonu złożyć wymówienie to porostu je przyjmą i powiedzą do widzenia 8)

pozdr8)
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: Piotrek24 »

vito85 pisze: że HSPA+ u mnie nie pójdzie
Tak powiedziała Ci ta Pani która dzwoniła?
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

W wielkim skrócie tak właśnie powiedziała .

A dokładnie powiedziała

cytuje : ,, Jest pan na skraju zasięgu Technologi HSPA+ i nie osiągnie pan większej prędkości niż CDMA dlatego radzę panu pozostać przy tym co pan ma ,,

mniej więcej tak mi powiedziała 8)

Dlaczego pytasz

pozdr
DejaVu
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 318
Rejestracja: 2011-11-19, 19:08
Lokalizacja: z lasu

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: DejaVu »

vito85 pisze:Który mi bardzo pomógł i uchronił od popadnięcia na kolejne 2 lata w CDMA .

Dlaczego na kolejne 2 lata? Nie wiem jak to teraz jest w Orange(miałem 3lata) teraz skończyła mi się umowa na CDMA w Plusie , i przeszedłem na abo 49,90 za 10GB z umową na rok bez sprzętu ,wcześniej miałem 8GB za 70zł. Doszedłem do wniosku że rok szybciej zleci jak kolejna umowa na dłuższy okres , no i w ciągu roku może się wiele zdarzyć , więc nie warto wiązać się kolejną umową.
Rozważałem również przejście do Orange też opcja bez sprzętu , taki sam abonament i GB z umową na 6miesięcy . Kupiłem również modem e3131 za namową kolegi @matek451 i mam alternatywny net na kartę Orange free , w domu mam HSDPA+ ,jeszcze muszę zakupić porządną antenę , i wtedy pomyślę co dalej :D Jak wspomniałem rok szybko zleci , 50zł nie majątek ;) I moje zdanie jest takie , że nie warto się pchać w umowy , przed ''porządnym'' przetestowaniem co w przypadku 7 dni które zapewnia operator jest za krótkim czasem :facepalm: wpierw warto postarać się o sprzęt i nie speszyć się , bo pośpiech jest złym doradzą :niepewny:
vito85 pisze: boję sie że jak pójdę do salonu złożyć wymówienie to porostu je przyjmą i powiedzą do widzenia 8)
Tu bym też polemizował :cfaniak: nie tak szybko rezygnuje się z klienta , pamiętaj również że są inni operatorzy , a przeważnie nowy klient na ''zachętę'' dostaje lepszą ofertę jak stary! Pozdrawiam.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: matek451 »

No i co na to wszyscy obrońcy tych kulturalnych konsultantów z BOK? Jak widzicie próbują naciągać użytkowników wszelkimi metodami. Przeczą nawet mapie zasięgu własnego operatora. Cel uświęca środki, nawet nie proponują wzięcia 3G na testy. Z góry przesadzają, że nie zadziała. Czy użytkownik ma ich jeszcze przepraszać za to, ze go wprowadzaja w błąd?@ vito85 do kiedy masz umowę? Składaj wypowiedzenie. Prace nad NetWorks na twoim terenie wkrótce zostaną zakończone. Na pewno skontaktuje sie z tobą dział utrzymania. Kolega @Braymer przedstawił tu na forum nowe propozycje utrzymaniowe. Poczytaj o nich, nie chcę ich powielać
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: Piotrek24 »

Dlaczego pytasz
pytałem bo jeszcze modernizacja trwa na tym terenie a Pani już wie "lepiej" co będzie działać itp. :D
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Umowę mam do 17 stycznia . Wypowiedzenie złożę na dniach i niech się dzieje co chce 8)

Tylko nie wiem w jaki sposób złożyć wypowiedzenie , osobiście , wysłać im fax czy może list co najlepiej czy nie ma różnicy ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: matek451 »

Nie masz nic do stracenia, wypowiedzenie zawsze można wycofać. W ostateczności umowa dla nowych klientów nie jest gorsza.Poczytaj co uzyskał dziś kolega @DillGang , odwagi masz takie same szanse :ok:

[ Dodano: 2013-12-09, 22:57 ]
Wypowiedzenie możesz złożyć osobiście w salonie lub pisemnie listem poleconym priorytetowym, najlepiej za potwierdzeniem odbioru.
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Ok postanowiłem że będę walczyć o HSPA+ z routerem B-593 . Tylko chcę mieć pewność że to u mnie chwyci i chciałbym aby mi ktoś powiedział tak chociaż na 80% czy zasięg jaki posiadam jest wystarczający mieszkam koło Bydgoszczy ,miejscowość Prądocin ul.Leśna 3 jak by ktoś sprawdził na jakiejś wiarygodnej mapce zasięgu byłbym wdzięczny 8)

pozdr

ps. skąd wsiąść wzór wypowiedzenia ?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: matek451 »

Na mapie zasięgu Orange jesteś na granicy zasięgu 3G. najbliższe BTS-y UMTS2100 to Brzoza i Nowa Wieś. W ramach prac NetWorks zostana uruchomione BTS-y UMTS900 w tych lokalizacjach i Łabiszynie. Więc z zasięgiem nie powinno być problemów. Oczywiście jest to internet mobilny i trzeba się liczyć z koniecznością zakupu anteny na określone pasmo.
bdkacz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 503
Rejestracja: 2010-07-30, 00:42
Lokalizacja: łódzkie

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: bdkacz »

Czy jest gdzieś spis nadajników, które rozbudują o 3G,czy trzeba obserwować mapkę pozwoleń ? Chodzi mi dokładnie o okolice Ponikła,łódzkie. Wg mapki t-mobile jest to obszar "prace planowane" ale żadnych nowych pozwoleń nowych na UMTS w okolicy nie ma póki co.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: YaHooo »

bdkacz pisze:Czy jest gdzieś spis nadajników, które rozbudują o 3G,czy trzeba obserwować mapkę pozwoleń ?
Z tego co wiem, to jedyna źródło informacji to mapa pozwoleń na stacje. Chyba, że napiszesz do operatora, a ten Ci ujawni czy coś planuje w tym rejonie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
arkoarek
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-01-20, 20:19
Lokalizacja: mazowsze

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: arkoarek »

w końcu udało się, jeszcze tylko do 9 stycznia jestem przywiązany do umowy
i wtedy będę myślał co dalej

złożyłem wymówienie i na szczęście nikt nie dzwoni i nie oferuje kolejnej umowy na 2 lata

a transmisja u mnie coraz gorsza poprosti OFP zszedł na psy
i chyba już lepiej nie będzie
jakiś czas temu dzwonił do mnie człowiek z działu technicznego i mówił że nie ma sensy brać MV610 bo ma słaby ma tor nadawczo-odbiorczy i przy 6 km od nadajnika może działać problematycznie

teraz pokupuje sobie startery playa plusa i orange i zobaczę kto zadziała najlepiej u mnie wtedy pomyśle co kupić choć jak wiem do BTSa plusa mam najbliżej (Areo na tym działa całkiem całkiem) więc być może oferta plusa wypadnie najlepiej
bo na LTE to nie mam co marzyć
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Witam ponownie . Wreszcie czegoś się dowiedziałem w sprawie mojego przedłużenia umowy w orange 8)

Aktualnie jestem po jednej rozmowie i pani zaoferowała mi router Huawei B593 za 30 zł do tego umowa na 24 m-ce z abonamentem po 30% rabatem ok 60 zł i 35 gb limitu .
Co mnie martwi to to że nie dają antenek do routera a w moim przypadku bez nich nic mi raczej nie pójdzie .

Aktualnie powiedziałem że muszę się zastanowić i kazałem zadzwonić do mnie w piątek .

Czy mogę coś jeszcze utargować czy nie ?

pozdr8)
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: Throu »

vito85 pisze:Co mnie martwi to to że nie dają antenek do routera
Żadna strata. Z tych firmowych patyczków na chorągiewkę nie miałbyś żadnego zysku. Musisz zainwestować w porządną antenę na konkretne pasmo (U900, 2100 lub LTE) - bardzo dobre są pod tym względem anteny Cybertechu. Wybór pasma i w związku z tym odpowiedniej do niego anteny zależny oczywiście od tego jak tam wygląda u Ciebie sytuacja z zasięgiem.
vito85 pisze:Czy mogę coś jeszcze utargować czy nie ?
Oferta wydaje się całkiem ok.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19164
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: matek451 »

W ofertach ze sprzętem koledzy dostawali oprócz rabatu 30% także zwiększenie limitu o 40% tj 14GB, czyli razem 49 GB. W tej ofercie jest tez możliwość wzięcia zestawu B-593 + tablet Pentagram TAB 7.6 za 40zł. Niektórzy wywalczyli.Spróbuj wynegocjować. Przy zakupie internetu mobilnego zawsze trzeba się liczyć z koniecznością zakupu anteny zewnętrznej, oczywiście sprawdzonej na wybrane pasmo. Operatorzy nie posiadają ich w swoich ofertach, co najwyżej kiepskie pseudoanteny, na które szkoda kasy.
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Ok to już wszystko wiem tylko prosiłbym jeszcze o podanie jakiegoś modelu dobrej anteny zewnętrznej ( kominówki) albo linka do tematu o antenach . I właśnie na jakie pasmo powinienem kupić antenę ?

pozdr
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: DiilGang »

Na 900 Mhz : ATK-10/ATK-20
Na 2100 Mhz: panel Cybertecha 17 dBi .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
dexter18

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: dexter18 »

vito85, w miejscowości Brzoza masz U2100 oraz pozwolenia na LTE. Powinno dać radę przy pomocy panelu. Z drugiej strony masz Osiek Wielki, masz u900 z T-Mobile. Spróbuj z panelem.
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Ok wielkie dzięki mam nadzieję że wszystko wypali 8)

pozdr

[ Dodano: 2014-01-10, 00:13 ]
A jednak mam jeszcze pytanie na jakie pasmo lepiej kupić antene na 2100 czy 900 ?

pozdr
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: Throu »

Jeśli byś miał stabilny zasięg to oczywiście na U2100 - wtedy do dyspozycji masz HSPA+DC z prędkością do 42 Mb/s; z kolei na U900 max. osiągi do 21 Mb/s.
vito85
Użytkownik forum
Posty: 36
Rejestracja: 2013-11-03, 18:36
Lokalizacja: Prądocin

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: vito85 »

Jestem po kolejnej rozmowie i oto co wiem . Abo, na 24 m-c . 63.93 zł miesięcznie . Limit 49 gb , router Huaweii b593 za 29,99 zł

Już chciałem brać ale dostałem strzał w kolano . Brak darmowych nocy !!
Nie wiedziałem że na Hspa nie ma darmowych nocy ?
dexter18

Re: Przedłużenie umowy w Orange szkoda słów

Post autor: dexter18 »

vito85 pisze:Nie wiedziałem że na Hspa nie ma darmowych nocy ?

O czym TY gadasz. Żadne HSPA tutaj nic nie winne. Darmowe noce trzeba aktywować.
ODPOWIEDZ