Internet z netbooka na stacjonarny po kablu

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
benia12
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-12-03, 22:13
Lokalizacja: skarzysko

Internet z netbooka na stacjonarny po kablu

Post autor: benia12 »

Witam,

Bardzo przepraszam jeśli podobny temat już był, ale potrzebuje potraktowania mnie osobno bo ciągle wynikają mi "dziwne" problemy podczas tworzenia sieci po LANie.

Temat zakładam z powodu awarii routera dlatego proszę nie mowic ze najlatwiej kupic router, bo mam go, ale obecnie na reklamacji.

Internet mam obecnie na netbooku z NEOSTRADY modem sagem fast 800.
Netbook - Windows 7 starter

Ale chce miec na stacjonarnym (Windows 7 Ultimate) i niestety nie da sie tam zainstalowac tego modemu za nic w swiecie, probowalam juz chyba 100 roznych sterownikow, wiec chce dac internet z netbooka na stacjonarny po kablu LAN jak tego doknac?

Dodam ze po podpieciu kabla komputery się widziały, moglam kopiowac i udostepniac pliki ale teraz za bardzo sama wszystko zakrecilam i nie dziala juz nic :(

Niby mam zrobione takie same grupy robocze, a jak wchodze na komputery to niby nie naleza do grupy, raz jeden nalezy raz drugi nie... jeden wielki zamęt.

Nazwy komputerow sa inne.

Czytalam gdzies ze win7 starter moze tylko sie do grupy roboczej dolaczyc, a nie zeby do niego sie dolaczac, czy to prawda?
Czy jesli teraz usune te grupy i zaczne je tworzyc od nowa to czy po przyniesieniu routera z reklamacji wszystko bedzie ok?

Prosze o instrukcje co i jak wykonac, jestem pojetna ale musze miec wszystko po kolei i dokladnie :)

[ Dodano: 2013-12-04, 14:13 ]
nikt nie wie czy nie chce wam sie pomoc?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet z netbooka na stacjonarny po kablu

Post autor: YaHooo »

benia12 czytałaś ten opis <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7194" target="_blank">»ICS«</a>? Tu jest wszystko ładnie napisane. Tylko we właściwości wchodzisz przez Panel Sterowania -> Centrum Sieci i Udostępniania -> Zmień Właściwości Karty Sieciowej. Pisane z pamięci, więc ostatnia pozycja może nieco różnić się nazwą.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ