Przedłużanie umowy - Plus Internet

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

Gorzej nie możesz już mieć ( te 8GB za 48 zł) dlatego nie masz nic do stracenia. nie owijaj w bawełne tylko sam przedstaw czego oczekujesz. 50% rabatu na umowę na czas nieokreślony bez sprzętu lub taki sam ze sprzętem tylko umowa na dwa lata. Jak ze sprzętem to warto brać router B-593s-22 za 3 zł w abonamencie 15GB. Zobaczysz co odpowiedzą. W negocjacjach cierpliwość i chłodna głowa to podstawa, to oni maja ciebie zatrzymać w sieci. Odejście do konkurencji to wielka ich porażka.
andrewzc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-02-23, 20:12
Lokalizacja: ZC

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: andrewzc »

Rozumiem, ale jak zrobić, żeby mieć abo za 30 zł -15 GB, i do tego sprzęt, bo nie chcę się wiązać na 2 lata. Bo może lepiej się opłaca kupić modem gdzieś na wolnym rynku. I czy dostał ktoś rabat od kwoty 30 zł za 15 GB?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

W plusie jest opcja internetu ze sprzętem na 12 m-cy. W abonamencie 15GB można mieć modem E-3276 za 3 zł, router B-593 to koszt 209 zł. Za 3 zł można go mieć w taryfie od 20GB9 79,90). Jeżeli zależy ci na krótszej umowie to możesz zawalczyć o taka umowę z rabatem 50%. Rabat 50% to raczej maksimum. Występują tylko warianty bezterminowy-bez sprzętu lub ze sprzętem -12 lub 24 m-ce. Ponegocjuj z DUK to zobaczysz co da się uzyskać. Założenia masz, teraz tylko wybrać i je uzyskać.
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: Ufo atakuje »

andrewzc pisze:Rozumiem, ale jak zrobić, żeby mieć abo za 30 zł -15 GB, i do tego sprzęt, bo nie chcę się wiązać na 2 lata. Bo może lepiej się opłaca kupić modem gdzieś na wolnym rynku. I czy dostał ktoś rabat od kwoty 30 zł za 15 GB?
Podpisywanie umów na 2 lata w obecnej sytuacji, kiedy Play powoli rusza do ataku o rynek LTE jest zupełną głupotą. Za kilka miesięcy obecne "promocje" mogą wyglądać jak niedorzeczny żart a podpisując umowę na 2lata będziemy musieli się z tym męczyć, podczas gdy inni będą sobie serfować z większymi limitami za niższą cenę, albo może całkiem bez ograniczeń. Odradzam teraz podpisywanie umów na 2 lata.
andrewzc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-02-23, 20:12
Lokalizacja: ZC

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: andrewzc »

Czy aby odbierać LTE w laptopie jest potrzebny tylko sam modem, czy ruter też jest do tego potrzebny. I czy jak jest modem to jest potrzebna jakaś antena, czy sam modem wtedy wystarczy?, proszę o podpowiedź bo jestem laikiem w tych sprawach?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: wojteks »

andrewzc pisze:Czy aby odbierać LTE w laptopie jest potrzebny tylko sam modem
Zależy od wielu czynników i potrzeb, w uproszczeniu tak, wystarczy sam modem.
andrewzc pisze:I czy jak jest modem to jest potrzebna jakaś antena,
Zależy od zasięgu.
Nie pomagam na PW!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

W wielu przypadkach trzeba zastosować antenę zewnętrzną, przy większych odległościach od BTS-a jest to konieczne. Rozwiązanie z routerem w przypadku stosowania takiej anteny jest dużo korzystniejsze i wygodniejsze. Pozwala korzystać wielu urządzeniom z internetu połączonych po WiFi lub LAN.
andrewzc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-02-23, 20:12
Lokalizacja: ZC

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: andrewzc »

udało mi się przedłużyć umowę 15 Gb za 30 zł brutto i rotuer Huawei B 593s LTE 150 za 3 zł, ale umowa na 24 miesiące, a regulaminach jest napisane, że można wziąć też na 12 miesięcy. Mam pytanie, czy do tego dochodzą jeszcze bezpłatne noce?, bo Kaspersky to wiem, że jest. Dzięki wszystkim za pomoc.

[ Dodano: 2014-02-27, 23:23 ]
Czy po przekroczeniu limitu 15 GB, naliczana jest jakaś dodatkowa opłata, czy włącza się lejek?
Awatar użytkownika
zurek
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1018
Rejestracja: 2012-12-02, 19:51
Lokalizacja: Olecko

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: zurek »

andrewzc pisze:
[ Dodano: 2014-02-27, 23:23 ]
Czy po przekroczeniu limitu 15 GB, naliczana jest jakaś dodatkowa opłata, czy włącza się lejek?

Włącza się lejek...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19173
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: matek451 »

@andrewzc to dobra oferta. W umowie na 12 m-cy 15GB ten router jest za 209 zł. W jej ramach masz nocny limit 50GB za darmo. Router naprawdę OK i w dobrej cenie.
erex
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-08-13, 22:12
Lokalizacja: Rybnik

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: erex »

Koledzy i andrewzc
Staram się czytać ze zrozumieniem, ale gdzie jest napisane/kto napisał że można uzyskać rabat 50% i mieć dalej umowę na czas nieokreślony?
Założyłem, że sam wezmę kartę sim na czas nie określony i po stosunkowo krótkim czasie będę negocjował obniżenie abonamentu o 50%. Czy jest szansa na abonament dalej na czas nieokreślony czy raczej na 12miesięcy?
Czy można najpierw wziąć np abo z limitem 10GB a potem negocjować z DUK 15G lub więcej i osiągnąć to co napisałem powyżej?
andrewzc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-02-23, 20:12
Lokalizacja: ZC

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: andrewzc »

Mam takie nietypowe pytanie, koleżanka ma umowę na internet radiowy 2 MB za 39 zł, wiem, że się będziecie śmiali. Pytanie czy każda firma daje preferencyjne warunki jak wypowie im się umowę? Proszę o pomoc.
dexter18

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: dexter18 »

Mam takie nietypowe pytanie, koleżanka ma umowę na internet radiowy 2 MB za 39 zł, wiem, że się będziecie śmiali. Pytanie czy każda firma daje preferencyjne warunki jak wypowie im się umowę? Proszę o pomoc.
To dużo zależy od dostawcy. Popytaj czy ktoś miał z nim do czynienia i jaka to firma. Może coś da się ugrać na prędkości bądź abonamencie.
andrewzc
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2014-02-23, 20:12
Lokalizacja: ZC

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: andrewzc »

http://gtnet.com.pl/ to adres internetowy tej firmy
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: wojteks »

andrewzc pisze: Pytanie czy każda firma daje preferencyjne warunki jak wypowie im się umowę?
To tylko raczej duże telekomy dają, małe firmy ISP i tak ledwo zipią i nie bardzo z czego mają dawać upusty/bonusy.
Nie pomagam na PW!
adri02
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2012-04-05, 19:24
Lokalizacja: gocław

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: adri02 »

Witam ponownie, byłem dzisiaj w salonie plusa aby złożyć wypowiedzenie umowy, podałem numer karty sim i całkiem miła Pani powiedziała, że od razu może mnie połączyć z "kimś" kto może mi zaproponować lepszą ofertę bo oni ponoć w salonie nie mogą mi zaproponować nic lepszego jak to co mam (a mam pakiet 20gb +15zł zniżki). No więc zgodziłem się i już po chwili rozmawiałem przez telefon z nieco mniej miłą panią. Chciała mi zaproponować pakiet taki jak mam obecnie z umową na dwa lata, zniżka 30%, modemem huawei e3.. coś tam(nie pamiętam dokładnej nazwy), po czym pytam się jej czy nie ma możliwości podpisania umowy na rok. Odpowiada mi, że jest, ale bez modemu, więc pytam się jej jaką ofertę może mi zaproponować z opcją najwyższego pakietu. W odpowiedzi mówi mi że mogę wziąć na czas nieokreślony, ale tylko ze zniżką 30%. Troszeczkę zirytowany, że proponuje mi tylko 30% zniżki podziękowałem, na koniec rozmowy jeszcze pytała się o numer kontaktowy oraz dodała, że wypowiedzenie zostało przyjęte czy coś w tym stylu. Pytanie brzmi czy ja miałem do czynienia z DUKiem czy może z BOKiem? Mogę jeszcze liczyć na te 50% zniżki (nawet bez sprzętu)?
przemekkk
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-02, 22:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: przemekkk »

Rozmawiałeś na pewno z DUKiem.
Dzisiaj sam byłem w salonie i rozmawiałem z "Warszawą" i dostałem 30% rabatu + modem na 24 miesiące. W sumie się zgodziłem, bo Plus działa całkiem sprawnie. ;)
adri02
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2012-04-05, 19:24
Lokalizacja: gocław

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: adri02 »

Czyli do mnie już nie zadzwonią? Myślałem że jeszcze załapię się na te 50% rabatu, ale jak widać się myliłem. Komuś jeszcze proponowali 30%?

Edit: Na drugi dzień zadzwonili do mnie, tym razem na pewno z DUKu. Zaproponowali mi najwyższy pakiet z rabatem 50% oraz urządzeniem na dwa lata lub na rok bez sprzętu. Wybrałem drugą opcję i już dziś kurier zawitał do mnie z umową. :)
calliope
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-04-26, 12:15
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: calliope »

Witam ;) Moja obecna umowa w Plusie: 12 miesięcy bez sprzętu, 15GB z 50% rabatem, czyli za 29,95zł + Kaspersky za 1,23zł.
Złożyłam 2 dni temu wypowiedzenie w salonie, kobieta zaoferowała mi -30% rabatu ze sprzętem (no bo przecież więcej się nie da) i podziękowałam. Dziś telefon z DUK, niestety podobno modemów Huawei E3276 już nie ma i zostały one wycofane :dobani: (ze strony Plusa też zniknęły), innego nie brałam pod uwagę, Hi Link'ów nie chcę, proponowano mi jakiś ZTE i routery w tym Huawei E5372.
Mogłam jeszcze wziąć umowę na czas nieoznaczony, bez modemu ale też bez antywirusa. Zależy mi jednak na Kaspersky'm, więc wybrałam to co mam obecnie ale do końca nie jestem zadowolona. Jeszcze dostałam na koniec uwagę od pana, że jestem dobrze zorientowana w temacie (tu ukłony w stronę tego forum :hyhy: )
przemekkk
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-02, 22:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: przemekkk »

calliope pisze:Witam ;) Moja obecna umowa w Plusie: 12 miesięcy bez sprzętu, 15GB z 50% rabatem, czyli za 29,95zł + Kaspersky za 1,23zł.
Złożyłam 2 dni temu wypowiedzenie w salonie, kobieta zaoferowała mi -30% rabatu ze sprzętem (no bo przecież więcej się nie da) i podziękowałam. Dziś telefon z DUK, niestety podobno modemów Huawei E3276 już nie ma i zostały one wycofane :dobani: (ze strony Plusa też zniknęły), innego nie brałam pod uwagę, Hi Link'ów nie chcę, proponowano mi jakiś ZTE i routery w tym Huawei E5372.
Mogłam jeszcze wziąć umowę na czas nieoznaczony, bez modemu ale też bez antywirusa. Zależy mi jednak na Kaspersky'm, więc wybrałam to co mam obecnie ale do końca nie jestem zadowolona. Jeszcze dostałam na koniec uwagę od pana, że jestem dobrze zorientowana w temacie (tu ukłony w stronę tego forum :hyhy: )
Ale udało się wytargować 50% rabatu ze sprzętem?
calliope
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-04-26, 12:15
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: calliope »

przemekkk pisze: Ale udało się wytargować 50% rabatu ze sprzętem?
Tak przemekkk, zapytał najpierw czy jestem zainteresowana ofertą z rabatem 50% i czy chcę nowy sprzęt do tego.
Awatar użytkownika
ra-v
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1529
Rejestracja: 2009-11-08, 22:59
Lokalizacja: Fryzjer City

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ra-v »

A brał ktoś jakieś hight-endowe umowy, tj nie najtańsze ale z pakietem po 30 GB i więcej? Da się takie coś zrobić?
Internet 70GB/nolimit: Huawei E3372s-153+TP-LINK MR3420 v2
Telefon: Moto G 1gen / Lumia 625 / iPhone 4 / Nokia 6310i
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: Ufo atakuje »

Ostatnio dzwonili do mnie z Plusa, 5 miesięcy przed końcem umowy :szok: i proponowali zmianę warunków już od przyszłego miesiąca. Dwa razy większy limit, 20GB, 49zł/miesiąc, umowa przedłużona na 12mies. A nawet nie zdążyłem wysłać im wypowiedzenia.. :] No coż, chyba coś wisi w powietrzu jak tak wcześnie starają uwiązać mnie następną umową.. No i to że zmienią mi limity już teraz. Co się stało? Czyżby RedBull dodał im skrzydeł??? :cfaniak: Niestety internet z ich limitami, pakietami i warunkami już mnie nie interesuje... :cwaniak:
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: YaHooo »

Ufo atakuje pisze:Ostatnio dzwonili do mnie z Plusa, 5 miesięcy przed końcem umowy
Nieco dziwne. Być może naprawdę się coś szykuje, albo tracą klientów.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26139
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: wojteks »

YaHooo pisze:albo tracą klientów
Jestem kolejnym którego stracili, przy przedłużeniu abo dają gorsze warunki niż u innych ma się na wejściu :dobani: (nawet po negocjacji z DUK).
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: YaHooo »

wojteks niestety taka prawda. Ja swojego iPlusa zostawiłem. Ale też żałuję. Trzymam go tylko na wypadek awarii łącza kablowego. I na rok taka sytuacja zdarzyła się dwa razy po pół dnia. Więc chyba też zrezygnuję następnym razem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ja.michal »

YaHooo, zobacz ile masz karty. Może mniej niż płacić abo. ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:YaHooo, zobacz ile masz karty. Może mniej niż płacić abo. ;)
Akurat to wychodzi na jedno i to samo. A dokładniej to chyba 10 albo 20zł różnicy :P
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: ja.michal »

Na korzyść czy niekorzyść te 10-20 zł? :) Jak na korzyść to lepiej zerwać jak zawadza. :P
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przedłużanie umowy - Plus Internet

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:Na korzyść czy niekorzyść te 10-20 zł? :)
No niestety po przeliczeniu wychodzi, że abo będzie tańsze o te 10zł niż kara za zerwanie umowy, więc daruję sobie. A może się do czegoś przyda.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ