[zasieg] OFP

SubForum obecnych i przyszłych użytkowników internetu w technologii CDMA - Centertel (Orange Freedom PRO), Sferia, Nordisk, Plus (CDMA2000 1xEVDO itd.)

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
uroczysmyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-13, 00:17
Lokalizacja: Iły

[zasieg] OFP

Post autor: uroczysmyk »

Dzien Dobry
Ze wzgledu na konczaca sie umowe za 3 miesiace z Orange Freedom Pro 10GB oczywiscie CDMA na MV410, postanowilem sie rozejrzec za jakakolwiek alternatywa.
Przenieslismy sie z Wawy 2 lata temu na wies i jedynym wyjsciem zeby miec internet byl CDMA. Przetestowalismy wszystkie sieci GSM na okres probny.

Miejscowosc Iły, wojewodztwo mazowieckie, gmina Jadów

Obecnie korzystam z nadajnika Szewnica, antena zewnetrzna.
Widze jednak ze pojawil sie nadajnik NetWorks w Łochów. Czy moge z niego skorzystac? W jakiej sieci najlepiej, jaki modem i jaka antena zeby wykorzystac pełne mozliwosci.
Mam dookola sam las i ciezko nawet z GSM w domu na telefonie.
Dziekuje za wszelkie informacje.
Pozdrawiam
Marcin
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [zasieg] OFP

Post autor: matek451 »

Proponuję złożyć wypowiedzenie OFP i negocjacje z DUK na temat migracji na FreeNet i 3G. W Łochowie są BTS-y NetWorks UMTS2100 z HSPA+DC oraz UMTS900 z HSPA+. Można pokusić się o korzystanie z nich na odpowiedniej antenie na wybrane pasmo. Poczytaj o ofertach jakie otrzymali koledzy migrując na 3g i FreeNet po złożeniu wypowiedzenia.Można mieć duże limity i rabaty w umowach na dwa lata ze sprzętem lub bez. Antena zależnie od wyboru modemu/routera i pasma. Na 900MHz powinna wystarczyć ATK-10/900. Na UMTS2100 polecam panel Cybertecha 17dBi 2100MHz.
uroczysmyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-13, 00:17
Lokalizacja: Iły

Re: [zasieg] OFP

Post autor: uroczysmyk »

Dzieki Wielkie.
Tak zrobie, tylko pytanie czy przy 10km mam wybor pasma. Bo chcialbym oczywiscie ten szybszy wybrac, a na probe na dwoch antenach mnie nie stac. Czy wziasc np OFN z ztm mf63 i wyjsc na zewnatrz i sprawdzic jakie pasmo bede mial i taka dokupic antene. Czy sa inne metody bez kupna anteny aby sprawdzic ktore pasmo bedzie mialo lepsza stabilnosc u mnie ?
Pozdrawiam
Marcin
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [zasieg] OFP

Post autor: matek451 »

Myślałem, ze mieszkasz w miejscowości Iły a stamtąd do Łochowa jest 5 km. Stąd moja propozycja korzystania z UMTS2100 i HSPA+DC. Przy odległości 10 km to raczej UMTS900 z ATK-20 . Wybór MF63 z oferty Orange tez trochę niefortunny. Osobiście brałbym ofertę 35GB+14GB=49GB z 80% zniżką za 17,98 na dwa lata bez sprzętu. Modem/ router kupiłbym na wolnym rynku. Ewentualnie ten sam pakiet 49GB ze zniżką 30% na abonament czyli 62,30 i do tego zestaw B-593s-22 z Tabletem Pentagram P5346 za 40 zł w umowie na dwa lata.
uroczysmyk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2014-02-13, 00:17
Lokalizacja: Iły

Re: [zasieg] OFP

Post autor: uroczysmyk »

Moj blad, policzylem odleglosc droga asfaltowa, przepraszam
Wszystko juz wiem
Dzieki za pomoc
Pozdrawiam
Temat do zamkniecia.
marcin
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: [zasieg] OFP

Post autor: YaHooo »

uroczysmyk pisze: Temat do zamkniecia.
Jednak na naszym forum <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=82778#82778">»nie zamykamy tematów«</a>.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ