Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tombstone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-02-24, 22:56
Lokalizacja: United Kingdom

Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: tombstone »

Witam,

Pytanie standardowe w tym dziale, ale mieszkam w Anglii, więc chodzi mi o sprzęt do tutejszego operatora - Three Mobile.

Ale po kolei. Mieszkam w UK, w małej miejscowości, bez możliwości podłączenia internetu stacjonarnego. Pozostaje więc internet mobilny, który ma pracować, jak domowy, czyli wszystko będzie podłączone na stałe. Dodatkowo podłączenie do internetu ma być bezprzewodowe(wifi).

Dotychczas myślałem o zakupie tzw. modemu Mifi, ale według wielu opinii, choćby z tego forum, nie jest to najlepsze rozwiązanie, jeśli internet ma służyć, jak stacjonarny. Zatem zostaje zestaw antena+dongle+router.

I teraz proszę o propozycje konkretnych urządzeń, które spełniają moje wymagania:
- cena nie gra roli, ale oczywiście dobrze by było gdyby sprzęt był wart swojej ceny;
- najlepiej gdybym wszystko mógł kupić na angielskim eBay;
- jak już na początku napisałem, dongle dla sieci three mobile, ale najlepiej bez simlocka, gdyby w przyszlosci byly lepsze oferty z innych sieci;
- sprzęt obsługujący 4G, to też na przyszlosc, gdyz na razie Three nie ma 4G w mojej okolicy, ale niedlugo planuja zrobic;
- router wifi, bedą do niego podlaczone 2 laptopy i czasami moze jakis telefon;
- dongle oczywiscie z wejsciem na antene;

To tak mniej wiecej tyle. Mam jeszcze male niejasnosci po przeczytaniu wielu wątków z tego działu.
Mam za oknem na rurze powieszoną antenę telewizyjną kierunkową. Jesli blisko niej przyczepię antenę do internetu to nie będą ze sobą kolidowały?
Przeczytałem, że do odbioru 4G potrzeba podłączyć dwie anteny lub antene dualną(czy coś podobnego, nie wiem czy dobrze to zapamiętałem). Czy jeśli już zrobiłbym takie połączenia, a mimo to sieć 4G, by dalej nie łapała, to czy będzie bez problemu na takiej antenie łapało sieć 3G? Czy muszę odłączyć wtedy antenę i zostawić samego dongle'a?

Przez dział przewija się często dongle huawei e3276 oraz router tp-link mr3420. Co do antenty to nie mam zielonego pojęcia na ten temat. Polecanych anten cybertech nie ma na eBay. Myślę, że raczej potrzebuję jakiejś mocnej anteny, ponieważ najbliższe nadajniki(dobrze to nazwałem?) znajdują się trochę ponad 10km ode mnie.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: ja.michal »

Zacznę od końca.

Antenę wybiera się na konkretne pasmo. W przypadku 3G w 3 UK sieć 3G działa na 2100 MHz i na to pasmo należy szukać anteny.
Mocniejsza antena nie zawsze jest lepsza. Najczęściej ma węższą wiązkę dzięki czemu sygnał jest bardziej ukierunkowany i jest mniej szumów. Minus to trochę dłużej schodzi z ustawieniem i większy zysk na ogół równa się mniejszej czułości. Potwierdził to nawet ostatnio kolega dexter18 zmieniając panel z 17 dBi na 15 dBi co zaowocowało lepszymi osiągami (podobno łączy się z ponad 20 km).
Z paneli na eBayu w UK znalazłem np. coś takiego: http://www.ebay.co.uk/itm/Mobile-Broadb ... 417c240d8d
Ogólnie trochę tego wyskakuje po wpisaniu 3G antenna. Oczywiście inna sprawa to złącza antenowe, które trzeba dobrać pod dany model urządzenia.
Druga sprawa to widzę, że sprzedawca anten (Cybertech) wysyła za granicę, a w ramach UE przesyłka idzie, zwłaszcza do UK, jakieś 3 dni. Trzeba zadzwonić/napisać i zapytać.

Faktycznie do LTE jest potrzebna antena dualna, ale nie jestem pewien czy do wszystkich częstotliwości LTE. Tak czy inaczej LTE w Three UK działa (chyba) na 800 MHz.

Co do sprzętu.
Router ok, ale w wersji v2. MR3420 miewa problemy ze stabilnością i obsługą modemów z LTE.
Model E3276 jest ok bo ma LTE i, z tego co widzę na eBayu UK, ma również HSPA+ DC. HSPA+ DC to dwie nośne w 3G i prędkości do 42 Mb/s. Także jak na modem patrzysz to na to również warto zwracać uwagę.
Biorąc pod uwagę, że dystans masz spory, nie wiadomo jakie będą warunki czyli jakie obciążenie routera przez modem, może zaistnieć potrzeba zakupu aktywnego HUBa USB, aby modem nie znikał i wszystko było stabilne.

Z drugiej strony, skoro budżet nie jest jakoś bardzo ograniczony, może lepiej wziąć router już z 4G/3G/2G? Obecnie jednym z bardziej sensownych sprzętów tego rodzaju, jako router do domu, jest Huawei Huawei B593, a dokładniej model B593S-22. Wspiera wszystkie europejskie częstotliwości 3G i LTE. Ma HSPA+ DC, oczywiście WiFi, 4 porty Ethernet, dwa porty RJ11 do telefonii VoIP i USB. Oczywiście ma złącza do anten zewnętrznych. Widzę, że jest dostępny nowy, bez blokady na eBayu UK za koło 200 GBP z przesyłką (chyba akurat z HK).

To tyle co przyszło mi do głowy.
tombstone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-02-24, 22:56
Lokalizacja: United Kingdom

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: tombstone »

Bardzo dziękuje za odpowiedź.

To ja też zacznę od końca.

Rozumiem, że router, który podałeś(Huawei B593S-22) ma wbudowany modem, wejscie na karte SIM i jeśli się na niego zdecyduję to dongle oraz aktywny hub usb nie będą mi już potrzebne?? MR3420 nie posiada funkcji wbudowanego modemu?

Anteny tak, jak myslałem - do 3G i 4G potrzebuję dwóch różnych anten. Mógłbyś jeszcze ustosunkować się do mojego pytania odnośnie umiejscowienia dwóch anten obok siebie(internetowa i telewizyjna). Czy nie będą się wzajemnie zakłócały? Mam jeszcze jedno pytanie. Jeśli do dongle'a podłączę antenę zewnętrzną, czy sygnał jest od tej chwili odbierany tylko przez tą antenę, a nie przez dongle'a? Nie wiem czy zrozumiale to napisałem. Chodzi mi o to, że w tej chwili mam samego dongle'a i żeby był dobry zasięg przyczepiłem go za oknem na rurze dość wysoko. Czy jeśli podłączę antenę zewnętrzną do dongle'a, wtedy tylko tę antenę muszę przyczepić wysoko za oknem, a dongle może być w domu, bo i tak już nie odbiera sygnału sam, a tylko przez kabel od antenty zewnętrznej??? Mam nadzieję, że jasno się wyraziłem.

Co do tej anteny, którą podałeś: http://www.ebay.co.uk/itm/Mobile-Broadb ... 417c240d8d , to chyba nie jest dobra bo ma zasięg tylko do 5 mil od BTSa, ale rozumiem że to był tylko przykład??
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26156
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: wojteks »

tombstone pisze: jeśli się na niego zdecyduję to dongle oraz aktywny hub usb nie będą mi już potrzebne?
Tak.
tombstone pisze:MR3420 nie posiada funkcji wbudowanego modemu?
Nie, ma tylko gniazdo USB w które można wpiąć modem USB.
tombstone pisze:do 3G i 4G potrzebuję dwóch różnych anten
Jeżeli przez 4G rozumiesz LTE to tak.
tombstone pisze:Jeśli do dongle'a podłączę antenę zewnętrzną, czy sygnał jest od tej chwili odbierany tylko przez tą antenę, a nie przez dongle'a?
W gnieździe antenowym jest przełącznik antena wewnętrzna-zewnętrzna.
tombstone pisze: Czy jeśli podłączę antenę zewnętrzną do dongle'a, wtedy tylko tę antenę muszę przyczepić wysoko za oknem, a dongle może być w domu
Tak.
tombstone pisze:to chyba nie jest dobra bo ma zasięg tylko do 5 mil od BTSa
Mocniejsza będzie niewiele lepsza a dużo droższa. Te 5 mil (8km) to tak orientacyjnie jest podane.
Nie pomagam na PW!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: ja.michal »

Na mniejszej antenie czasem możesz złapać sygnał i z 20 km, a na mocniejszej i z 8 km będzie problem. Wszystko zależy od lokalnych warunków. Anteny na kilometry to bujda sprzedawców.

Resztę wyjaśnił wojteks.
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 370
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: kordirko »

tombstone pisze: Mam za oknem na rurze powieszoną antenę telewizyjną kierunkową. Jesli blisko niej przyczepię antenę do internetu to nie będą ze sobą kolidowały?
Ja mam na murze antenę TV oraz panel 2,1 GHz (kierunkowy)
obie anteny są w odległości ok. 1 metra od siebie (trochę ponad 1m), i nie zakłóca mi odbioru TV.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: YaHooo »

kordirko pisze: obie anteny są w odległości ok. 1 metra od siebie (trochę ponad 1m), i nie zakłóca mi odbioru TV.
Nawet jak byś zamontował je znacznie bliżej to by się nic nie działo.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
tombstone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-02-24, 22:56
Lokalizacja: United Kingdom

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: tombstone »

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

Jestem praktycznie zdecydowany na router Huawei B593S-22. Szkoda, że muszę zamawiać aż z Hongkongu. Wolałbym coś z UK, ale jak nie ma to zamówie i stamtąd. Chyba, że jest jakaś dobra alternatywa dostępna na miejscu. Ale to już do was pytanie.
Jeżeli przez 4G rozumiesz LTE to tak.
A to nie to samo?

Anteny jeszcze nie wybrałem. Możecie polecić jakieś konkretne firmy, czy nie ma znaczenia i brać pierwszą z brzegu? Oczywiście pod 3G(2100Mhz) i z odpowiednim złączem(do routera powyżej). Na co jeszcze mam zwracać uwagę przy wyborze anteny. Rozumiem, że nie na odległość od BTS podaną przez producenta. 15dBi minimum?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: ja.michal »

tombstone, popatrz na eBayu UK. Są modele dostępne na terenie UK, ale zazwyczaj kilka funtów droższe.

4G, 3G to są oznaczenia marketingowe. Techcznie jest to LTE, HSPA+, HSPA+ DC (Dual Carrier), etc.
tombstone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-02-24, 22:56
Lokalizacja: United Kingdom

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: tombstone »

Rozumiem, że w routerze huawei b593s-22 antenę zewnętrzną podłączamy do złącza SMA? Na tej aukcji: http://www.ebay.co.uk/itm/HUAWEI-B593s- ... 2583e1cc4f do routera są dołączone takie dwie małe antenki, które też chyba podłącza się pod SMA. Czy opłaca się kupić razem z nimi, czy lepiej bez nich i są mi niepotrzebne? Do czego one są? Do wzmocnienia sygnału odbierającego 3G(czyli tak samo, jak antena zewnętrzna, którą planuję kupić), czy do wzmocnienia sygnału wifi? Jeśli do wifi, to rozumiem, że mógłbym pod jedną z tych antenek zostawić podłączoną pod SMA, a drugą zostawić na zapas i pod drugie złącze SMA podpiąć antenę zewnętrzną 3G. Nieprawdaż?

Co do anteny 3G pod złącze SMA, to znalazłem kilka i nie wiem na co się zdecydować:
http://www.ebay.co.uk/itm/Aerial-Antenn ... 3f2a6016e9
http://www.ebay.co.uk/itm/Mobile-Broadb ... 3f2447c0d5
http://www.ebay.co.uk/itm/Aerial-Antenn ... 4177d1b7ab
http://www.ebay.co.uk/itm/Mobile-Broadb ... 3f2f07ae11

Którą byście wzięli?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: matek451 »

B-593s-22 ma te dwie białe antenki do złącz SMA w celu poprawy sygnału 3G/LTE. Mam ten router i na LTE1800 ich zysk wynosi 4dBi. Jeśli poziom sygnału 3G w twoim przypadku będzie niedostateczny na tych antenkach to możesz zakupić którąś z anten z linków 1,3,4. To wszystko anteny na pasmo 1900-2100MHz, różnią się tylko wzmocnieniem i ceną. Proponuję najpierw kupić router, sprawdzić poziom sygnału na tych białych, przetestować internet i dopiero pomyśleć o zakupie anteny zewnętrznej. B-593 do WiFi ma anteny wewnętrzne , wbudowane w router.
tombstone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-02-24, 22:56
Lokalizacja: United Kingdom

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: tombstone »

Router został już przeze mnie zakupiony.

Zrobię tak, jak mi matek451 poradziłeś, czyli najpierw sprawdzę zasięg tylko na tych małych antenkach. Chociaż wydaje mi się, że raczej zasięg będzie słaby. Obecnie mój USB dongle przyczepiony wysoko na dachu pokazuje 5 kresek zasięgu(wiem, że nie jest to najlepszy miernik) i internet działa bez rewelacji. Pamiętam, że na początku próbowałem, jak będzie działać, gdy dongle znajduje się w domu i zasięg był naprawdę kiepski, często przerywał, a strony ładowały się czasem po pół minuty. Z drugiej strony nie wiem, jakie wzmocnienie mają anteny wewnętrzne w donglach. Nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: ja.michal »

Co do tych anten dodatkowych to, z tego co wiem, należy w opcjach urządzenia zmienić ustawienia, aby działał na zewnętrznych, a nie wbudowanych. matek451, chyba ty tutaj możesz coś więcej powiedzieć.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: matek451 »

W ustawieniach routera jest opcja anteny zewnętrzne. Dotyczy to oczywiście też tych białych antenek. Na 1800MHz i LTE dały zysk 4dB. Po zakupieniu zrobisz test zasięgu na nich, jeśli będzie słaby sygnał to myślę, że antena 17dBi na 1900-2100MHz, jedna z tych, które podałeś powinna wystarczyć. Umieszczając modem na zewnątrz przeniosłeś pobór sygnału , stąd zasięg na antenach samego modemu jest dostateczny.Z anteną zewnętrzną powinno być jeszcze lepiej.
tombstone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-02-24, 22:56
Lokalizacja: United Kingdom

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: tombstone »

Mam już router(huawe b593s-22) i na małych antenkach nie da rady korzystać z internetu. Zasięg jest baaardzo słaby(jedna kreska na routerze, próbowałem ustawić router w różnych miejscach i jest to max, miejscami wcale zasięgu nie łapał), strony ładują się minutę albo wcale się nie ładują. Tak więc muszę dokupić antenę zewnętrzną. Co do samego routera to jestem zadowolony, wydaje się solidnie wykonany i wszystko działa szybko i bezproblemowo. Dziękuję wam za tę propozycję.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: ja.michal »

Piszesz o antenach wbudowanych czy tych dołączonych (patykach)? Jeśli te drugie to czy w routerze przełączyłeś w routerze, aby pracował na zewnętrznych antenach?
tombstone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-02-24, 22:56
Lokalizacja: United Kingdom

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: tombstone »

Mam na myśli te dołączone. Tak, przełączałem w routerze żeby pracował na zewnętrznych(opcja external).
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: ja.michal »

OK. To faktycznie bez anteny zewnętrznej nici.
Daj znać jak poszło z anteną kierunkową.

Ogólnie słyszałem, że w UK łączność komórkowa nie szaleje pod względem jakości.
tombstone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-02-24, 22:56
Lokalizacja: United Kingdom

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: tombstone »

Mam już antenę zewnętrzną. Niestety pierwsza próba ustawienia skończyła się niepowodzeniem. Być może muszę dokładniej wycelować w nadajnik, na razie próbowałem tylko na oko wycelować w kierunku, skąd zawsze na donglach odbierałem dobry sygnał. Antena kupiona na aukcji pod jednym z linków, które podawałem wcześniej(18,5 dBi). Próbowałem ustawiać w różnych kierunkach i maksimum to jedna kreska zasięgu, czyli tyle samo, ile osiągnąłem na tamtych małych dwóch antenkach wewnątrz domu :( Nie za fajnie to wygląda, jak dotąd. Macie jakieś wskazówki co do ustawienia tej anteny?

Przy okazji napiszę ciekawe doświadczenie, którego wyniku nie za bardzo rozumiem. Otóż, przypadkiem znalazłem stary 4-letni dongle od Trójki ZTE MF112, wrzuciłem do niego tę samą kartę SIM, którą próbowałem w nowo zakupionym routerze huawei i jak dotąd udało mi się osiągnąć maksymalnie jedną kreskę 3G. Tymczasem na starym donglu, podłączonym wewnątrz domu kablem USB i jedynie przystawionym blisko okna, pokazuje 5 kresek HSPA! Internet śmiga dość szybko. Dlaczego tak się dzieje? Na starym, zwykłym donglu, wewnątrz domu działa. A na nówce, routerze z górnej półki z antenami, a także z zewnętrzną anteną baaardzo słabo??
tombstone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-02-24, 22:56
Lokalizacja: United Kingdom

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: tombstone »

Nikt nie ma nic więcej do dodania? Nie chcę zakładać nowego tematu.

Coś jest nie tak. Nie wiem czy z anteną, z kablem czy ogólnie z lokalizacją. Nie wiem jak to sprawdzić. W każdym razie cokolwiek nie zrobię, to maksimum pokazuje jedną kreskę, a w panelu administracyjnym routera, w menu system/diagnostyka, wzmocnienie pozostaje praktycznie bez zmian. I nieważne czy przełączę na anteny zewnętrzne czy wewnętrzne, czy podłączę dwie małe antenki czy panel 18.5 dBi, który zakupiłem - nic się nie dzieje. Moja antena zawieszona jest na wysokosci okolo 5 metrów od ziemi.

Proszę o jakieś wskazówki.

Edit: Właśnie zrobiłem mały test. Poszedłem z routerem na górkę(około 8 metrów wyżej), odpaliłem go tam na małych białych antenkach i też pokazuje to samo - 1 kreska zasięgu i wzmocnienie takie jak wcześniej.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: ja.michal »

Ustawiłeś dobrze antenę? Poza azymutem ważny będzie również kąt elewacji. Panel 18,5 dBi jest bardzo mocny (o ile ma faktycznie taki zysk). Antena z mniejszym zyskiem jest czulsza i czasem mniej znaczy więcej.
Przy ustawianiu anteny pamiętaj, że odczyt w urządzenie odświeża się co jakiś czas. Mała zmiana ustawienia i musisz chwilę poczekać.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: matek451 »

Pamiętaj, że antena panelowa jest kierunkowa, ustawiłeś na jakiś konkretny BTS UMTS2100 twojej sieci?
tombstone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-02-24, 22:56
Lokalizacja: United Kingdom

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: tombstone »

Tak, ustawiałem w kierunku dwóch BTSów i nic się szczególnego nie działo. Generalnie to ustawiałem chyba w każdym możliwym kierunku, za każdym razem przesuwając o pare centymetrów i ciągle maksimum była 1 kreska zasięgu(oczywiście po każdej zmianie czekałem chwile). Co prawda zmieniało się wzmocnienie w panelu routera, oscylowało w granicach -100 do -120, jednak działo się to niezależnie od anteny(to samo było zarówno na wbudowanych antenach, dwóch małych oraz panelu 18.5). Obstawiam więc, że może być coś nie tak z anteną albo kablem(10metrów), który nie jest zbyt dobrze wykonany.

Proszę też o odpowiedź na moje poprzednie pytanie. Może się nie znam, ale dziwne jest dla mnie to, że stary dongle usb pokazuje 5 kresek HSPA i internet pracuje całkiem szybko, a umieszczony w tym samym miejscu router huawei b593s-22, tylko jedną i strony otwiera w nieskończoność. Jak to jest możliwe?
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19191
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: matek451 »

Jaki masz ustawiony Tryb sieci w ustawieniach internet B-593?
tombstone
Początkujący użytkownik forum
Posty: 11
Rejestracja: 2014-02-24, 22:56
Lokalizacja: United Kingdom

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: tombstone »

3G, z poczatku bylo ustawione auto, ale nie bylo zadnej roznicy.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: ja.michal »

Jak dla mnie wygląda to na złe ustawienie anteny. Antena panelowa o takim zysku ma wąskie kąty promieniowania.
mariusihno07
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-11-23, 11:10

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: mariusihno07 »

Witam jeśli źle wygralem dział to proszę o przekierowanie!!! Mam internet z three ale mam maleńki problem z nim używane go na tablecie i komputerze tylko te dwa sprzęty podlaczam.od godz 24 w nocy do 15 idzie wyśmienicie a później zaczyna mulic zasięg cały czas mam 3 na 5 kresek i 3g co może być przyczyną bo np. Jak wyłącze i włacze tel. Po sprawdzeniu szybkości internet smiga dobrze a po chwili dalej muli a do telefonu mam lenovo A806 proszę o pomoc bo przekopalem internet i nie mogę sobie poradzić dla ścisłości mieszkam w okolicach Yorku pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: ja.michal »

Wygląda to na obciążenie sieci.
mariusihno07
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2015-11-23, 11:10

Re: Sprzęt do internetu mobilnego w Three(UK)

Post autor: mariusihno07 »

ja.michal pisze:Wygląda to na obciążenie sieci.
A jak sobie z tym poradzić możesz mi coś poradzić lub jeśli nie mieszkała daleko Yorku to mogę pojechać i popatrzysz mi na to?? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
joujoujou
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 385
Rejestracja: 2010-08-22, 13:03
Lokalizacja: z domu

Post autor: joujoujou »

Zmienić dostawcę albo wystrzelać sąsiadów. ;)
Pozdrawiam.

www.joujoujou.com
ODPOWIEDZ