Rozbudowa LAN - ETHERNET + Wi-Fi

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

tuskomat
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-02-26, 11:33
Lokalizacja: PL

Re: Rozbudowa LAN - ETHERNET + Wi-Fi

Post autor: tuskomat »

wojteks pisze:Podaj źródło, moje mówi co innego.
.
opierałem się na książce :"Budowa relacyjnych baz danych" i ogólnych informacji zawartych tam w tej sprawie :"każda zmiana sygnału niesie ze sobą informację tylko o jednym bicie, wtedy liczba bodów jest równa prędkości transmisji danych"

[ Dodano: 2014-02-28, 14:30 ]
jeśli można jeszcze pociągnąć wątek: jak będzie wyglądać konfiguracja FTP z powyższym routerem przy założeniu połaczeń z routerem spoza sieci domowej LAN via IE Browser ?
.
Czy będzie to możlwie , jesli mój ISP będzie nadawać routerowi domowemu za każdym razem inny IP ze swojego DHCP ?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-03-01, 12:42 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-03-01, 12:42 przez tuskomat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Rozbudowa LAN - ETHERNET + Wi-Fi

Post autor: Jo_gurt »

tuskomat pisze:Czy będzie to możlwie , jesli mój ISP będzie nadawać routerowi domowemu za każdym razem inny IP ze swojego DHCP ?
Tak, o ile będzie to adres publiczny i Ci znany w danym momencie.
Do FTP musisz przekierować 2 porty TCP: 21 i jakiś dowolny, a następnie ustawić serwer FTP, żeby używał do połączeń DATA tego drugiego.
tuskomat
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-02-26, 11:33
Lokalizacja: PL

Re: Rozbudowa LAN - ETHERNET + Wi-Fi

Post autor: tuskomat »

...no tak, ale w praktyce to zadziała tylko wtedy gdy po pierwszym przydziale IP ISP nigdy nie będę wyłączał routera i dyn IP zostanie upubliczniony przez ISP /chyba wątpliwe/.
.
Aby to sensownie działało to musiałbym otrzymać od ISP sztywny IP publiczny ...ale : wiąże sie to z dodatkową opłatą , a poza tym ISP może się bać takiej konfiguracji z uwagi na ataki z zewnątrz itp.
.
Czy dobrze myślę ?
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Rozbudowa LAN - ETHERNET + Wi-Fi

Post autor: Jo_gurt »

Czy dobrze myślę ?
Źle
Albo masz adres publiczny albo prywatny.
Jak masz publiczny to możesz mieć dynamiczny albo stały.
Jak masz prywatny to też możesz mieć albo dynamiczny albo stały.

Jeśli masz prywatny (stały lub zmienny) to nie postawisz serwera FTP dostępnego z zewnątrz.
Jeśli masz publiczny (stały lub zmienny) to taki serwer możesz postawić.

Nie ma czegoś takiego jak "upublicznianie" adresu. Albo jest publiczny albo nie jest.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Rozbudowa LAN - ETHERNET + Wi-Fi

Post autor: YaHooo »

tuskomat pisze:ale w praktyce to zadziała tylko wtedy gdy po pierwszym przydziale IP ISP nigdy nie będę wyłączał routera i dyn IP zostanie upubliczniony przez ISP /chyba wątpliwe/.
Jest sposób na obejście zmiennego IP. Zainteresuj się usługą DynDNS albo No-IP. Zakładasz konto i konfigurujesz router. Przy każdej zmianie zewnętrznego IP router prześle informacje do serwerów DynDNS i zawsze będziesz mógł się połączyć do swojego routera/komputera itp za pomocą nazwy jaką ustawisz w koncie.
tuskomat pisze:a poza tym ISP może się bać takiej konfiguracji z uwagi na ataki z zewnątrz itp.
Słaby to ISP ;) Jeśli szkoda Ci kilku zł za stały IP to zainteresuj się tym co napisałem wyżej.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
tuskomat
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-02-26, 11:33
Lokalizacja: PL

Re: Rozbudowa LAN - ETHERNET + Wi-Fi

Post autor: tuskomat »

Ha, sprytne nie wiedziałem że coś takiego istnieje. A ISP nie wytnie mnie na swoim firewallu przy odwołaniu przez symfonia do mojego routera?

[ Dodano: 2014-03-03, 11:31 ]
zmianie zewnętrznego IP router prześle.
.
cały czas musi to być publiczny IP ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Rozbudowa LAN - ETHERNET + Wi-Fi

Post autor: YaHooo »

tuskomat pisze: cały czas musi to być publiczny IP ?
Oczywiście, inaczej nie będziesz mógł się połączyć ze swoją siecią z internetu. Jeśli nie masz publicznego IP to możesz poszukać serwera VPN i zestawić z nim połączenie. Wtedy będziesz łączył się z domu do tego VPN'a a z drugiej strony z dowolnego miejsca na ziemi i będziesz miał dostęp do sieci domowej.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Rozbudowa LAN - ETHERNET + Wi-Fi

Post autor: Jo_gurt »

tuskomat pisze:cały czas musi to być publiczny IP ?
Nie ma czegoś takiego, że adres czasem jest publiczny a czasem nie.
tuskomat
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-02-26, 11:33
Lokalizacja: PL

Re: Rozbudowa LAN - ETHERNET + Wi-Fi

Post autor: tuskomat »

Mam prośbę o pokierowanie na Wasz link z tutorialem dot. uruchomienia usługi Ad-Hoc Wi-Fi dla laptopów z zainstalowaną kartą Wi-Fi /podzielenie Neta z kabla Lapka na parę deviców Wi-Fi - smartfony i inne takie /
.
Da radę ?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Rozbudowa LAN - ETHERNET + Wi-Fi

Post autor: ja.michal »

tuskomat, na Windows 7, jeśli karta sieciowa (jej sterownik) na to pozwala to polecam ten sposób: http://www.pcformat.pl/Wi-Fi-bez-routera,a,870,strona,1
tuskomat
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2014-02-26, 11:33
Lokalizacja: PL

Re: Rozbudowa LAN - ETHERNET + Wi-Fi

Post autor: tuskomat »

..ale nie wiem , czy w ogóle będzie to możliwe, albowiem laptop jest połączony z netem kablem UTP , a karta WiFi nie ma połączenia z netem. A zatem czy można skonfigurować virtual WiFi via karta sieciowa wifi laptopa przez którą pakiety będą kierowane do karty Ethernet LAN laptopa /mostek sieciowy pomiędzy sieciami LAN Wi-Fi oraz WLAN Ethenet /

?

/bo zdaje się ze poradnik dotyczy sytuacji , gdy karta WiFi jest jednocześnie połączona z WLAN/
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Rozbudowa LAN - ETHERNET + Wi-Fi

Post autor: YaHooo »

tuskomat pisze: czy w ogóle będzie to możliwe, albowiem laptop jest połączony z netem kablem UTP , a karta WiFi nie ma połączenia z netem
No to jak najbardziej można tak zrobić. Albo połączenie ad-hoc i poradnik z mojego podpisu, albo jak ja.michal podał.
tuskomat pisze:mostek sieciowy pomiędzy sieciami LAN Wi-Fi oraz WLAN Ethenet /
Mostek może sobie na razie daruj ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ