Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Wszystko na temat pozostałych metod dostępu do internetu, czyli łącza przewodowe (TPSA, Dialog, Netia).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: proteka »

Kilka miesięcy temu miałem tu pewien problem i napisaliście mi, ze powinienem mieć dobry antywirus. Dawniej miałem Pandę Internet Security, a od roku mam Norton Internet Security, a licencja niebawem mi się kończy i myślę odnowić licencję na może inny antywirus, który mi polecicie? Co polecacie?
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: DiilGang »

Ogólnie każdy renomowany antywirus jest dobry, jeśli ci pasuje, to możesz przy nim zostać . Możesz jeszcze sprawdzić BitDefender Internet Security .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
dexter18

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: dexter18 »

Nod 32. Jest kilka stron by odnawiać licencję. Wart uwagi.
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: proteka »

Kilka osób mi już mówiło o nod 32, więc chyba wart jest uwagi. Nie wiem, czy mógłbym kupić np. roczną licencję nod32 na allegro? Jest to opłacalne?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: Andrzejz78 »

Kaspersky jest bardzo dobry Siedem lat go miałem i nic nie przepuścił a często zaglądam w bardzo niebezpieczne rejony internetu ;)
proteka
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-12-31, 12:33
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: proteka »

O to już dwie dobre propozycje: nod32 i Kaspersky. Napiszcie gdzie można kupić tanio licencję? Na allegro, polecacie?
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: Andrzejz78 »

Chwilowo mam AVG bo skończyły mi się darmowe licencje (z Plusa) ale wrócę do Kasperskego bo mam co do niego pewność Jeśli te z allegro są pewne i będą kompatybilne z KIS2013 PL lub KIS2014 PL to kupię tam a jeśli nie to kupię dwuletnią licencję u producenta Ewentualnie jeśli się da to przedłużę u nich licencję Ostatnia opcja była by najlepsza bo jest spory rabat
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: YaHooo »

Kilka osób mi już mówiło o nod 32, więc chyba wart jest uwagi.
Ja z kolei używam go i powiem Ci, że jest słaby. Podczas aktualizacji użycie CPU skacze do 100% i nic się nie daje zrobić. Co więcej czasem od tak sobie też jego proces zaczyna zużywać CPU na 100% i komputer staje.

Ogólnie jak ktoś ma legalną 7-kę to może używać antywirusa od MS, lekki i nie zamula komputera.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: wojteks »

YaHooo pisze: jak ktoś ma legalną 7-kę to może używać antywirusa od MS, lekki i nie zamula komputera.
Dokładnie, może nie jest idealny ale wystarcza.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: krystianb »

wojteks pisze:Dokładnie, może nie jest idealny ale wystarcza.
Choć gdzieś czytałem, że sam M$ nie zaleca stosowania swojego produktu, ale ile w tym prawdy...
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Mikele
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 265
Rejestracja: 2009-01-23, 09:52
Lokalizacja: Wrony (lubuskie)

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: Mikele »

Od 4 lat korzystam z ESET Smart Security i jestem zadowolony :ok:
Nigdy nie miałem problemów z żadnymi trojanami, wirusami, itp.
a system chodzi stabilnie bez żadnych spowolnień :]
OBE 38GB (Dovado Tiny + E3276s-151 + konektor CRC9/FME + Tri-Lan 240 (12m) + Cybertech 17dBi 2100Mhz)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: YaHooo »

wojteks pisze: Dokładnie, może nie jest idealny ale wystarcza.
Moim zdaniem jak się używa internetu z głową i nie wchodzi na podejrzane strony to raczej nie powinno się niczego załapać.
krystianb pisze:Choć gdzieś czytałem, że sam M$ nie zaleca stosowania swojego produktu, ale ile w tym prawdy...
To coś musi być na rzeczy jeśli to prawda.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: Throu »

Używałem kilku, od darmowych (Avast, Avira) po płatne (G Data, Kaspersky), obecnie korzystam z AVG (płatny) i jestem zadowolony. Poza skutecznością jego dużą zaletą jest fakt, że nie obciąża zbytnio komputera. Można nawet samodzielnie określić szybkość skanowania poprzez wybranie odpowiedniego priorytetu, opcja bardzo przydatna w zależności od tego czy chcemy coś robić w międzyczasie (podczas skanowania) przy kompie (wtedy skan wszystkich dysków trwa dłużej) czy też możemy zostawić maszynę samopas (wtedy wykorzystywane są wszystkie zasoby komputera na poczet pełnego skanu dzięki czemu przebiega on zdecydowanie szybciej).
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: YaHooo »

Throu a czym się dokładnie różni AVG free edition? Bo słyszałem, że też jest dobry.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: Andrzejz78 »

YaHooo pisze:AVG free edition
Ja akurat mam tą wersję i jak na razie wyłapuje śmieci
Może płatna ma jakieś dodatkowe funkcje
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: YaHooo »

Andrzejz78 pisze: Może płatna ma jakieś dodatkowe funkcje
Nie mam pojęcia, dlatego pytam kolegi może wie dokładnie ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Throu
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2012-12-04, 18:49
Lokalizacja: PL

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: Throu »

YaHooo pisze:Throu a czym się dokładnie różni AVG free edition? Bo słyszałem, że też jest dobry.
Teoretycznie wygląda to tak: http://www.avg.pl/darmowy-antywirus . W praktyce z wersji free nie korzystałem, więc analizy porównawczej dokonać nie mogę. Od początku użytkowałem pełną wersję (najpierw na bazie promocji z któregoś czasopisma branżowego, było ok, więc wykupiłem na promocyjnych warunkach licencję). To co od razu rzuciło mi się w oczy w przypadku AVG w porównaniu do innych antywirusów to właśnie minimalne obciążenie komputera, naprawdę nie sposób odczuć jakiegokolwiek dyskomfortu.

Przed AVG używałem pełnej wersji G Data (też z jakiegoś pisma) i skuteczność bardzo dobra, ale tak potrafił zamulić kompa, że człowiek dostawał szewskiej pasji... Irytował mnie przy tym częstym wywalaniem różnego rodzaju komunikatów wymagających potwierdzenia nawet najbardziej błahych czynności.

Po G Data przesiadłem się na pełną wersję Aviry, tutaj już było ciut lepiej, nie obciążała za bardzo kompa podczas zwykłego użytkowania, ale znowu pełny skan potrafił trwać wieki... a zbyt dużo danych na dysku nie mam, więc szybko z Avirą się pożegnałem.

AVG działa za to bardzo sprawnie, ani nie obciąża kompa, ani nie irytuje powiadomieniami, a co do skanowania - pozwala wybrać priorytet jak już wcześniej wspomniałem. Mam jakąś robotę przy kompie to ustawiam na niski lub średni i system się skanuje dłużej, ale za to mogę śmiało korzystać w międzyczasie z komputera. Jak roboty przy kompie nie mam i mogę go na te pół godziny zostawić to ustawiam priorytet wysoki (najbardziej szczegółowy, uwzględniający wszystkie rodzaje zagrożeń) i po tych kilkudziesięciu minutach mam gotowy gruntownie przeprowadzony skan całego komputera. Co do skuteczności - też jest całkiem ok, kilka razy złapało mi już różnego rodzaju ustrojstwa więc raczej pod tym względem działa dosyć dobrze. Ogólnie jestem zadowolony i w najbliższym czasie nie planuje żadnej zmiany.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Throu a czym się dokładnie różni AVG free edition?
http://free.avg.com/pl-pl/free-antivirus-download głównie brak firewalla, który by się w xp przydał.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: Jo_gurt »

No i w AVG free zdaje się wyskakują reklamy w oknie programu.
Awatar użytkownika
Andrzejz78
Guru bezprzewodowy
Posty: 2222
Rejestracja: 2012-02-01, 14:46
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: Andrzejz78 »

Jo_gurt pisze:No i w AVG free zdaje się wyskakują reklamy w oknie programu.
Nic takiego u mnie nie ma
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: Jo_gurt »

To może kiedyś, używałem z 2-3 lata temu.
Zwyczajny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-04-06, 11:29
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: Zwyczajny »

Moim zdaniem jedyny warty uwagi z licencjonowanych płatnych to Kaspersky internet sec.. Avg wcale nie zjada tak mało ramu, kiedyś wszyscy zachwyceni byli " MKS-VIR " ale to czasy 386 i dosa.

Aktualnie nie zmienie Kasper-hausera;). Na alledrogo można roczną licencję wyrwać za 18zł. chętnym mogę dać namiar. od trzech lat nie miałem najmniejszych problemów.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: adziu82 »

To poproszę na PW :D
Zawsze podstawową wersję awasta miałem. Niby XP będzie aktualizowany, ale się może już zacznę zabezpieczać w razie ,,W''.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: YaHooo »

Throu pisze:Teoretycznie wygląda to tak: http://www.avg.pl/darmowy-antywirus . W praktyce z wersji free nie korzystałem, więc analizy porównawczej dokonać nie mogę.
W zasadzie do podstawowej ochrony powinno starczyć.
Throu pisze:Mam jakąś robotę przy kompie to ustawiam na niski lub średni i system się skanuje dłużej, ale za to mogę śmiało korzystać w międzyczasie z komputera.
To jest najważniejsze. Bo niestety też z doświadczenia wiem, że antywirusy potrafią przymulić mocno komputer, że nic się nie da zrobić.
krystianb pisze:głównie brak firewalla, który by się w xp przydał.
Ale jak się ma router to w zasadzie już chyba nic więcej nie trzeba?
Jo_gurt pisze:No i w AVG free zdaje się wyskakują reklamy w oknie programu.
To może być problem, ale jakby dobrze pomyśleć to i to można zablokować ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
lopka
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2014-11-18, 14:12
Lokalizacja: Polska

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: lopka »

Jeśli chodzi o dobry, a nawet bardzo dobry antywirus to tylko NOD 32, wydaje mi się, że nie za bardzo obciąża komputer, a mam akurat pakiet i ochronę również na tableta i smarftona.
darekka
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 881
Rejestracja: 2011-11-02, 13:50
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Jaki polecacie DOBRY antywirus?

Post autor: darekka »

A słyszeliście o darmowych: Baidu Antivirus(jest do niego spolszczenie) i 360 Total Securiti (5 silników slanujących i niezauważalne obciążenie systemu). Sam oba testowałem i zostałem przy 360Total.
darekka
ODPOWIEDZ