Problem z b593 na antenie zewnętrznej

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
AlPacino

Problem z b593 na antenie zewnętrznej

Post autor: AlPacino »

Witajcie
Mam od jakiegoś czasu super routerek jakim jest Huawei b593-22.Mam power LTE w Plusie i łapie zasięg całkiem nieźle.Poziom sygnału -92dbm i prędkości spokojnie około18-20Mbit/s (DL).
Kupiłem ostatnio antenę zewnętrzną,zamontowałem,podłączyłem (super bo końcówki pasują bezpośrednio do routera) i ustawiłem na nadajnik (odległy o około 3,5 km w linii prostej bez przeszkód).DL spadł do 0,5-1 Mbit/s a po kilku minutach na routerze zapalają się wszystkie wskaźniki (tak jak przy uruchamianiu) i migają.Router zalicza zwiechę.Po ponownym uruchomieniu kontrolki dalej migają.......jest bardzo ciepły.Jak wystygł uruchomił się normalnie i działał ok,ale jak podpinam antenę zewnętrzną to po chwili jest ciepły i zwis.Znowu wszystko miga.
W ustawieniach routera przestawiłem antenę najpierw na automat,a potem ręczny wybór anteny zewnętrznej.Co robię nie tak?
Czy pomoże zmiana softu w routerze na inny (mam oryginalny z Plusa z czerwca tego roku).
Pomocy bo nie wiem co jest nie tak.
ygreko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 338
Rejestracja: 2011-05-05, 06:14
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Problem z b593 na antenie zewnętrznej

Post autor: ygreko »

Jaka antena? Gdzie kupiłeś? Pokaż linka.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19172
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z b593 na antenie zewnętrznej

Post autor: matek451 »

Jeśli kupiłeś u tego pseudosprzedawcy http://allegro.pl/listing/user/listing. ... _id=220754 To nie rób tego więcej. Anteny od niego uszkadzają modem/ router.
amrowek
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2014-11-20, 09:24
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Problem z b593 na antenie zewnętrznej

Post autor: amrowek »

nie podpinaj anteny, antenę zwróć bo uwali router
kup w cybeertechu sprawdzony i polecany to co kupiłeś to gniot
AlPacino

Re: Problem z b593 na antenie zewnętrznej

Post autor: AlPacino »

matek451 pisze:Jeśli kupiłeś u tego pseudosprzedawcy http://allegro.pl/listing/user/listing. ... _id=220754

Tak to ta antena.Dobrze że nie uwaliłem routera.Odsyłam

A czy posiada ktoś z was antenę "pokojową LTE"Czy to działa?
Ostatnio zmieniony 2014-12-01, 19:03 przez AlPacino, łącznie zmieniany 1 raz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19172
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z b593 na antenie zewnętrznej

Post autor: matek451 »

Nie eksperymentuj z wynalazkami typu antena pokojowa LTE. Masz już doświadczenie z takimi produktami no name i widzisz jak działają. Wobec zamieszania z antenami Sorensen-podróbki jedyny pewny zakup to antena www.cybertech.com.pl/k39,zestawy-gsm-pr ... odemu.html
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z b593 na antenie zewnętrznej

Post autor: YaHooo »

matek451 pisze:Nie eksperymentuj z wynalazkami typu antena pokojowa LTE.
Jeśli mogę się wtrącić to dla mnie antena pokojowa to tylko do telewizji. W przypadku sieci komórkowych raczej nie ma sensu. O wiele bardziej korzystne będzie wyniesienie anteny na zewnątrz. Tak bardziej spożytkujemy dodatkowy zysk anteny. W zamian dostaniemy (być może) lepszą stabilność i (też być może) lepsze osiągi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
AlPacino

Re: Problem z b593 na antenie zewnętrznej

Post autor: AlPacino »

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Dostałem dzięki forum ciekawą propozycję.Handlowiec z Sorensen zaproponował mi zamianę na jego antenę bo bardzo chce sprawdzić moją antenę.Zgodziłem się i sprawdzę ;) ma mi podesłać kuriera z paczką i odebrać moją.

Co do anteny pokojowej to tak właśnie myślałem że nie ma się co porywać na takie rozwiązanie.
Dziękuję wszystkim.
ODPOWIEDZ