Problem z portami

Dyskusje na temat wyboru sprzętu. Jaki modem, telefon do GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/HSUPA, jaką przejściówkę, kabel do telefonu... itp. mam wybrać?

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Problem z portami

Post autor: Swampi233 »

Cześć mój router to tp-link mr3420 z wgranym gargoyle.Używam internetu z CP (LTE). Grając w grę Warframe gra kazała mi przekierować porty. Lecz nie wiem jak to zrobić na moim routuerze próbowałem w zakładce firewall-przekierowywanie portów lecz nie działa.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26143
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z portami

Post autor: wojteks »

Swampi233 pisze:Używam internetu z CP (LTE).
Operator blokuje ruch inicjowany z zewnątrz nic nie zrobisz, CP zdaje się nie ma opcji wykupienia IP widocznego z zewnątrz.
Nie pomagam na PW!
Swampi233
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2014-11-22, 11:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z portami

Post autor: Swampi233 »

Znaczy wcześniej działało tak z 3-4 dni pograłem i nagle dup...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z portami

Post autor: YaHooo »

Swampi233 trochę to dziwne. Bo jednak granie w gry raczej nie wymaga przekierowania portów. Co innego stawianie serwera gry. Wtedy musisz mieć nieblokowany ruch inicjowany z zewnątrz. Ale raczej się nie spotkałem z grą która by wymagała nawet zewnętrznego IP do grania online.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Problem z portami

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Bo jednak granie w gry raczej nie wymaga przekierowania portów.
Do póki twórcy gry nie umyślą sobie, że serwer będzie tylko pośredniczył w znajdywaniu innych graczy, a potem wszystko będzie szło P2P.
YaHooo pisze:Ale raczej się nie spotkałem z grą która by wymagała nawet zewnętrznego IP do grania online.
Pytanie jak aktualne informacje masz, ja już takimi nie dysponuję.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z portami

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Do póki twórcy gry nie umyślą sobie, że serwer będzie tylko pośredniczył w znajdywaniu innych graczy, a potem wszystko będzie szło P2P.
Ale przecież i tak serwer musi czuwać nad statystykami i zarządzać rozrywką. Tak więc moim zdaniem jeśli chodzi o gry typu strzelanki to serwer musiałby być.
krystianb pisze:Pytanie jak aktualne informacje masz, ja już takimi nie dysponuję.
Akurat nie ja, ale mój dobry znajomy bawi się tym. Ja czasem też u niego pogram sobie. Tylko masz rację. On nie gra w najnowsze gry, ale takie 2-3 letnie. Więc mogłoby się coś zmienić.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
talarothPL
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2015-02-15, 19:18
Lokalizacja: Wysoka Wielka/ Kutno

Re: Problem z portami

Post autor: talarothPL »

Domyślam się, że masz problem z NAT. Miałem podobny problem- kontakt z technicznym biurem obsługi klienta CP: 699 002 222, w moim przypadku po około dwóch tygodniach od zgłoszenia dostałem telefon, Pan podał mi nowy punkt dostępu (APN) i wszystko śmiga :)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z portami

Post autor: YaHooo »

talarothPL pisze:wszystko śmiga :)
Ale na LTE? Bo chyba czegoś nie wiem, albo źle się domyślam o co Tobie chodziło.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ