PAP2T - terminal voip

Informacje o nowych technologiach w łączności mobilnej i ich zastosowaniu - HSDPA, HSUPA, GPS, SIP, UPnP, VIDEO-rozmowy, VOIP.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

PAP2T - terminal voip

Post autor: bob »

Czy posiada ktoś PAP2T Linksys`a od operatora Tlenofon ?
Czy terminal posiada blokadę Tlenofon`u ?
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: PAP2T - terminal voip

Post autor: seboo »

Moj brat kupil niedawno w komputroniku takowa bramencje - ma w sobie profil ipfon-a - ale mozna oczywiscie wykorzystywac inne np voipdiscount
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: PAP2T - terminal voip

Post autor: bob »

Problem w tym ,że zróżnicowanie cenowe musi z czegoś wynikać:
http://sklep.vobis.pl/oferta/telefony_i ... lista.aspx
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: PAP2T - terminal voip

Post autor: seboo »

No rzeczywiscie - cena bardzo bardzo promocyjna - podejrzewam ze owy operator SIP jest wymuszany za pomoca zbrandowanego softu - no ale jak ktos nie zobaczy owej metody - nie opracuje rozwiazania ;)

Jakby sie udalo sflashowac nowym softem to by sie oplacalo ja kupic - ja smiem jednak stwierdzic ze i za owe 200 zlotych to dobry wybor - korzystajac z ipfonu - jakość na komorki i stacjonarne bardzo dobra

z voipdiscounta - na stacjonarne bardzo dobra / dobra , na komorki - znośna - ale za taka cene ? ;) to i ocet słodki jak Ktos kiedys zauwazyl na Tym forum :)
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: PAP2T - terminal voip

Post autor: minineo »

osobiście używam bramki pap2t od ipfona.

ta cena w vobisie jest śmieszna ponieważ nie dość, że ich nie ma woogóle na stanie to w dodatku mają być zablokowane :DDD
dzwoniłem na infolinie i tak mi powiedzieli, dokładnie "czekamy na dostawę" zapytałem "jak długo" , "nie wiadomo" jednym słowem wydają gazetki, a nie mają tego na stanie :> oszuści i tyle.
henia888
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-15, 14:16

Re: PAP2T - terminal voip

Post autor: henia888 »

Witam, Mam taka bramkę od Tlenofona, kupiona w Vobis (Trzeba było czekać na dostawę). Mogę tylko potwierdzić, że jest zablokowana, tak od strony WebConfig, jak i od IVR.

:)

Ponieważ jest skutecznie zablokowana pod kątem dostępu do niej przez www (bardzo ograniczone opcje konfiguracyjne, zablokowane konto admin i wyłączone upgrade), to jedyny skuteczny sposób (wypróbowany) to wylutowanie kości z firmware i zaflashowanie jej softem z niezablokowanej bramki (brak takich zrzutów w sieci ), z tym, że wymaga to modyfikacji danych specyficznych dla bramki takich jak MAC adres, nr seryjny itd.

:D

Jak się nie ma sprzętu do wylutowania kości, programatora i wiedzy o edycji firmware to lepiej się za to nie brać - zlecenie tego do warsztatu z kolei to wydatek, który powoduje małą opłacalność takiej (ryzykownej w końcu) operacji. Przecież, nową, niezablokowaną bramkę można kupić na Allegro już za 174 PLN, co daje dokładnie 75 PLN róznicy od bramki Tlenofona - czy warto za takie pieniądze ryzykować uszkodzenie sprzętu, utratę gwarancji itd?

Pozdrawiam!

:D
Awatar użytkownika
minineo
Użytkownik forum
Posty: 43
Rejestracja: 2005-09-19, 14:17
Lokalizacja: Wrocław

Re: PAP2T - terminal voip

Post autor: minineo »

henia888 pisze: Przecież, nową, niezablokowaną bramkę można kupić na Allegro już za 174 PLN, co daje dokładnie 75 PLN róznicy od bramki Tlenofona - czy warto za takie pieniądze ryzykować uszkodzenie sprzętu, utratę gwarancji itd?

Pozdrawiam!

:D
nie ma sensu żadnego 8)
henia888
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-15, 14:16

Re: PAP2T - terminal voip

Post autor: henia888 »

Też tak uważam! :)

Ludzie mogą to robić w celach "edukacyjnych", może postanowili zmienić operatora?, a może jak było w moim przypadku, nie mieli wiedzy o zablokowaniu.
Sprzedawca w Vobis (gdy zamawiałem) powiedział, że bramka jest tylko prekonfigurowana, a bramka została odebrana i zapłacona przez inna osobę. Dopiero po podłączeniu okazało się, że jest zablokowana. Nie było już możliwości zwrotu, więc nie było innego wyjścia jak samodzielne odblokowanie bramki.
W sumie, nie licząc czasu spędzonego nad tematem, to i tak kosztowało to trochę taniej niż te 75PLN różnicy... Jednak nie widzę sensu w kupowaniu takiej bramki tylko po to, aby wydać kasę na jej odblokowanie...

Pozdrawiam! :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: PAP2T - terminal voip

Post autor: zDaleKi »

bob pisze:Czy posiada ktoś PAP2T Linksys`a od operatora Tlenofon ?
Czy terminal posiada blokadę Tlenofon`u ?
Z tego co wiem, to ma blokadę i nie jest to łatwo obejść.
Trochę o tym tutaj: http://forum.o2.pl/temat.php?id_p=5116984
seboo pisze:Jakby sie udalo sflashowac nowym softem to by sie oplacalo ja kupic
Sęk w tym, ze podobno nie jest to takie proste. Jak to już wycżej zostało opisane trzeba flasha wylutować.
A to czasami w domowych warunkach nie jest proste ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
henia888
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-03-15, 14:16

Re: PAP2T - terminal voip

Post autor: henia888 »

Witam ponownie, sprawa nie jest tak skomplikowana, sam zaflashowałem już dwie takie bramki i wybróbowałem na trzeciej zamianę kości na AMD am29LV160 i działa bez problemu zamiast tej MX - tak jak wyżej, kość trzeba wylutować i zaprogramowac na nowo - przygotowanie wsadu to parę minut (korekta MAC i S/N).

Pozdrawiam,

:)
ODPOWIEDZ