Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
-grzechu-

Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: -grzechu- »

Witam wszystkich
Z góry chciałbym zaznaczyć ze zapoznałem się już z niejednym tematem i na tej stronie i na innych forach na temat internetu
za pośrednictwem sieci komórkowych i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na moje pytanie, zdania są podzielone jedni chwalą
ten internet inni narzekają... dlatego przedstawię moją sytuacje i liczę że coś mi doradzicie. Sprawa wygląda tak:mam w tym momencie
internet w tp. 1 mega płacę za niego coś około 76zl + koszt utrzymania łącza czyli około 30Zl co daje łączną kwotę około 110zl,
moim zdaniem to trochę drogo mam teraz możliwośc rozwiązania umowy i myślałem nad wzięciem blue connecta, mieszkam w Krakowie około 5km od centrum
więc zasięg powinien byc dobry, co sądzicie o tym czy warto?No bo za ta nesostradę jak już mówiłem płacę 110zl a za 120 mógłbym miec internet z
którego mógłbym korzystac nie tylko w domu. Chciałbym żebyście napisali jak to działa u was, z jaką prędkością zwykle wam chodzi ten net czy są
problemy z połączeniem. A może macie pomysł na jakąś inna alternatywę na szybki internet w korzystnej cenie?
pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: Fanta »

Witaj @-grzechu- :D

Może zacznijmy od tego czy wiesz że są limity w sieciach komórkowych?
Ja mam iPlusa, ale prędkość tylko EDGE, bo innej możliwości u mnie nie ma chyba że GPRS :wink:
Jestem w miarę zadowolony bo w ogóle mam internet za który płacę raz na miesiąc i siedzę ile chcę (gorzej jak przekroczę limit 1 GB :().
Ogólnie rzecz biorąc jedni będą chwalić inni będą mówić że taki net jest do bani. Zależy to od tego jakie kto ma potrzeby, czy nastawia się na ściąganie plików czy na spokojne buszowanie w sieci...

Może Ty nam odpowiedz do czego głównie korzystasz w internecie?

Przypomnę: 1 GB -> 60 zł 4 GB -> 110 zł
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czy internet za posrednictwem sieci komórkowych ma sens?

Post autor: zDaleKi »

Pytanie:
Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?

Odpowiedź:
Wszytko zależy od naszych wymagań i możliwości dostępu do innych sposobów "dostarczania" internetu.

- jeżeli potrzebny nam jest internet w różnych miejscach (w domu, na działce, u babci, na wakacjach) i mamy notebooka, to warto i to ma sens,
- jeżeli nie mamy innego operatora, to ma sens,
- jeżeli mamy innego operatora ale internet komórkowy potrzebny nam jest tylko do odbierania maili, przeglądania www i pogadania na GG i jest tańszy od innych metod - to chyba warto,
- jeżeli mamy innego operatora i jest on tańszy i/lub szybszy, to chyba nie warto (internet komórkowy ma sporo ograniczeń, prędkość, limit danych, wysokie pingi),
- jeżeli potrzebujesz łącza do VoIPa, to nie warto.

I tak można wymieniać....
Bo przykładowo co innego powie ten, kto ma tylko GPRS a co innego ten co ma HSDPA.

Dlatego na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. A może mówiąc inaczej na to pytanie powinieneś odpowiedzieć sam analizując Twoje możliwości i potrzeby.

Określ jaki masz zasięg sieci i do czego potrzebujesz internetu a coś doradzimy.
Ostatnio zmieniony 2007-05-10, 11:20 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
-grzechu-

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: -grzechu- »

No więc już mówię czego potrzebuję: filmów właściwie nie ściągam mp3 może 10-15 sztuk na miesiąc, więc skupiam się głownie na przeglądaniu stron, niestety nie lubie długo czekac –ten internet jaki mam czyli 1mega w zupełności mi wystarcza więc gdyby taką prędkośc osiągnęlo blue connect byłbym bardzo zadowolony, chcę zrezygnowa z tp bo uważam że 110zl za 1mega to zdzierstwo, BC jest w podobnej cenie a przynajmniej daje mobilnośc której na codzien nie potrzebuje, ale czasem mogla by się przydacJ Z tego co pytalem to caly kraków jest w zasiegu HSDPA wiec niby można się spodziewac predkosci 1.8mega, facet w salonie mowil ze tego uzywa i ze ma około 1,2-1,4 mega tylko czy mowi prawde?! ostatecznie on tam pracuje wiec dziwne gdyby mowil inaczej, dlatego chcialem poznac wasze zdanie jaka tak naprawde jest realna predkosc BC, lub u jakich operatorow mogę jeszcze pytac o internet, swoich lokalych już sprawdzilem i żaden u mnie nie podlaczy (mieszkam w domku)
Awatar użytkownika
Pawe???
Użytkownik forum
Posty: 46
Rejestracja: 2006-11-20, 17:00
Lokalizacja: pl

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: Pawe??? »

Powiem tak: mam iPlusa i jestem z niego nawet zadowolony, ale traktuję go jako jedyną dostępną dla mnie alternatywę stałego łącza. Na Twoim miejscu NIGDY nie przeszedł bym na net komórkowy mając nielimitowany dostęp do neostrady.

Wg mnie bierz net komórkowy jeśli:
-potrzebujesz mobilności
-nie masz innej możliwości posiadania internetu(czyt. mieszkasz na <font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font> :) )
iPlus 110 + Comander2 ~20kB/s
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: yagi »

Mi wczoraj odpalili 3G w miescie (nie calym ale w domu zasieg mam :D) i bylem zaskoczony jak to smiga tylko przez sparowany przez BT telefon ;)
Na modemie HSDPA to dopiero musi szalec ;)
W sumie to rozwazam net przez kabel + router z AP lub BlueConnect...
Rozsadek nakazuje kabel + router a skrzywienie do komorek BC... I co tu wybrac? ;)
Jak dla mnie taki net ma sens gdy chcesz sie przemieszczac. Tylko w domu to net po kablu + router...
Jesli limit 4 GB Cie urzadza to smialo uderzaj w BC...
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: gatto_nero »

Pomijając tranfer to teraz na neostradzie twoje pingi wynoszą 20milisekund zmieniając internet na gprs uzyskasz 700 na edge 400... jest to czas który będziesz musiał odczekać zawsze przed otwarciem się najmniejszego elementu strony internetowej.
Przypominam, że 1000 milisekund to 1 sekunda, jeśli naprawdę chcesz sobie zmarnować życie na czekanie....
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Fazzi
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-04-23, 20:50
Lokalizacja: Poddębice k. Łodzi

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: Fazzi »

Więc podsumowując: jeśli korzystasz i neta tylko do maili i przeglądania www, to internet komórkowy się sprawdza. Ale do ściągania z filmów, dużych plików,itp - lepsza jest Neo. Jeśli chciałbyś dużo plików wysyłac do sieci - także Neo. Dopiero UMTS i HSDPA spowodują, że internet przez komórkę będzie naprawdę szybki.
WiFi System = 10 Mbit (w nocy 2 razy szybciej)
Orange CDMA
iPlus LTE
Valdi
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-03-30, 09:45

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: Valdi »

Internet nawet przez HDSPA (w wydaniu Pomarańczy) nadaje sie tylko dla detalistów i to z wielką cierpliwością. Jeżeli jesteś w zasięgu UMTS/HDSPA to jak jesteś spokojnym człowiekiem to spoko da się coś wypatrzeć na necie (nie koniecznie wieczorem) ale jak jesteś w zasięgu GPRS/EDGE to połóż sobie relanium obok kompa idź z psem na spacer albo zrób cos pożytecznego ale nie zbliżaj sie do neta bo z nim (przynajmniej w pomarańczy) jest jak z pogodą nigdy nie wiadomo jaka będzie.

moje zdanie jest takie:
+ za mobilność (np. korki w Warszawie)
-! za działanie (ciekawe czy jak by przycisnąć w UKE i Rzecznik czy by cos nie poprawili).

Valdi
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

A ja powiem ci tak jeśli masz stałe łącze i w ogóle to nie przesiadaj się na mobilny internet. doskonale cie rozumiem że uważasz że za drogo płacisz bo ja miałem podobny problem (bo niektórzy to już za mocno przesadzają z cenami za stałe łącze :evil:) dlatego jestem zmuszony korzystać z iPlusa (w wersji na kartę) i nawet ci powiem że jestem w (miarę) zadowlony z takiego dostępu do neta :D 8) ale z cen nie za bardzo :P
Awatar użytkownika
Fazzi
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-04-23, 20:50
Lokalizacja: Poddębice k. Łodzi

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: Fazzi »

A orientowałeś się czy może możesz przejść do innego operatora, ale pracującego na łączach TP? Może tam miałbyś taniej.
WiFi System = 10 Mbit (w nocy 2 razy szybciej)
Orange CDMA
iPlus LTE
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Fazzi pisze:A orientowałeś się czy może możesz przejść do innego operatora, ale pracującego na łączach TP? Może tam miałbyś taniej.
Trochę źle powiedziane..., bo każda firma oferująca dostęp do internetu pracuje na łączach TP bo w Polsce nie ma innego dostawcy...
Awatar użytkownika
Fazzi
Stały użytkownik forum
Posty: 122
Rejestracja: 2007-04-23, 20:50
Lokalizacja: Poddębice k. Łodzi

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: Fazzi »

Faktycznie, może trochę źle sformułowałem, ale wiadomo o co chodzi.
WiFi System = 10 Mbit (w nocy 2 razy szybciej)
Orange CDMA
iPlus LTE
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

A więc właśnie mieszkasz w Krakowie więc na pewno masz tam sporo dostawców stałego łącza porozglądaj się w ich ofertach, bo faktycznie drogo płacisz za neta ja miałem płacić tyle samo dlatego zrezygnowałem i korzystam z mobilnego dostępu do internetu 8)
Valdi
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-03-30, 09:45

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: Valdi »

Nie wszyscy operatorzy pracują na łączach tepsy. Strasznie się mylisz jeszcze 5 lat temu tak (polpak-t) a teraz jest inaczej.

Valdi
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

Valdi pisze:Nie wszyscy operatorzy pracują na łączach tepsy. Strasznie się mylisz jeszcze 5 lat temu tak (polpak-t) a teraz jest inaczej.

Valdi
Nie zamierzam się o to sprzeczać, niech kolega spyta może jakiegoś znajomego informatyka i wtedy odpowiedz na te pytanie będzie ci znane, ja mogę potwierdzić na 10000000000% że każda firma (oferująca internet) korzysta z łącz TP bo jak wcześniej wspomniałem nie ma innego dostawcy w Polsce, za granicą może i tak ale w Polsce jest tylko jeden jest nią Telekomunikacja Polska.
Valdi
Użytkownik forum
Posty: 24
Rejestracja: 2007-03-30, 09:45

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: Valdi »

Nie chcę się z tobą spierać ale akurat pracuję u jednego dość dużego dostawcy internetu i telefonów (trochę w innej technologii niż GSM) i akurat łącza mamy od wielu operatorów i nie jest to koniecznie POLPAK-T.

ps. uważaj z tymi swoimi procentami :)

pozdrawiam
Valdi
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: reilord »

Wydaje mi sie, ze jednak faktycznie TP bedac monopolista i podstawowym dzierzawca sprywatyzowanych swiatlowodow w tym kraju, poddzierzawia lub odsprzedaje ich czesci firma trzecim np. Netii, Tele2, Gawex, i innym. Ale pewnosci nie mam.
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

reilord pisze:Wydaje mi sie, ze jednak faktycznie TP bedac monopolista i podstawowym dzierzawca sprywatyzowanych swiatlowodow w tym kraju, poddzierzawia lub odsprzedaje ich czesci firma trzecim np. Netii, Tele2, Gawex, i innym. Ale pewnosci nie mam.
Dokładnie 100% prawdy. :twisted:
Awatar użytkownika
Fanta
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-01-29, 23:06
Lokalizacja: Siedlce (okolice)

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: Fanta »

Koledzy może kontynuujcie dyskusję na temat dostawy internetu na PW, albo niech ktoś założy jeśli ma taką potrzebę nowy temat o takiej treści :wink:
Przypominam temat: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!
[center]!! Zaczynaj od: FAQ -> Szukaj tematów-> GOOGLE
Regulamin i Netykieta[/center]
-grzechu-

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: -grzechu- »

zorientowalem sie u tych dostawców co znalazlem na necie i niestety zaden w mojej lokalizacji nie dostarcza internetu, mieszkam niby blisko centrum a jednak jest z tym taki problem...Czyli podsumowujac wasze zdanie w wiekszosci jest takie ze lepiej placic dalej 110zl i miec stabilny szybki internet niz pchac sie w mobilny ktory wcale nie jest tak dobry jak mowia reklamy, Tak?
Awatar użytkownika
S.N.A.J.P.E.R
Stały użytkownik forum
Posty: 73
Rejestracja: 2006-09-11, 18:42
Lokalizacja: Ciechanów (Miasto) 100KM od Wa-Wy

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: S.N.A.J.P.E.R »

-grzechu- pisze:Czyli podsumowujac wasze zdanie w wiekszosci jest takie ze lepiej placic dalej 110zl i miec stabilny szybki internet niz pchac sie w mobilny ktory wcale nie jest tak dobry jak mowia reklamy, Tak?
I TAK i NIE, rozumiem cię że za drogo płacisz bo miałem podobny problem więc zrezygnowałem ze stałego łącza, mobilny internet jest dobry bardzo dobry (wyróżnia go bez awaryjność w dostawie neta w porównianiu do radiówek :x) ale każdy oczekuję od internetu czego innego, jeśli dużo ściągasz (filmy, muzyka,gry itp.) to zostań przy stałym łączu, jeśli zaś mniej to też dobrze nie mówie tu że przy mobilnym nie można niczego sciągać owszem można ale z dużo miejszą prędkoscią i niestety z limitami. decyzja należy do ciebie przedewszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czego się oczekuje od internetu :wink:
gatto_nero
### BAN ###
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-09, 21:28

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: gatto_nero »

Ja się jeszcze raz powtórzę.
Nieważne czy ściągasz filmy, mp3 itp itd bo akurat do tego by się nadawał umts, oczywiście gdyby nie było limitów. Ważne natomiast jest to, że strony będą ci o wiele, wiele dłużej wczytywały. Przy otwieraniu strony złożonej ze 100 elementów, przed pobraniem danego elementu musisz czekać określony czas na odpowiedź od serwera. Ten czas w neostradzie jest nawet 25x mniejszy.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez gatto_nero, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
reilord
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 349
Rejestracja: 2007-02-24, 19:14
Lokalizacja: Kuj-pom.

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: reilord »

Ja sie przesiadlem z Netii 1,2MB DL: ~160kbps na iPlus'a z Comanderem 1 (za 110 zl) i bylem niezadowolony, jak podlaczylem nokie 6230 i zlapalem edge to musze powiedziec, ze calkiem sprawnie to chodzi nawet jestem zadowolony i mimo kozystania z osla nie przekraczam limitow - monitoruje Autoconnect. Ku mojemu zdziwieniu internet dziala dobrze DL: ~22-25kbps UL: ~11-12kbps. Internet jest podzielony na dwa kompy i sluzy do pracy czyli pobieranie i wysylanie na ftp, a w momencie gdy dwa kompy uzywaja lacza to ono itak dziala z jakoscia SDI, czyli gdy jeden komputer korzysta z lacza to jego wydajnosc wynosi dwa razy SDI za kwote jednego!!! W takim razie po co mi brak limitow SDI skoro nie przekraczam tych z iPlus'a? W tym wypadku iPlus w zestawieniu jakosc/cena wypada o dwa razy lepiej od SDI (oczywiscie przy edge; przy gprs mozna powiedziec, ze oferta jest zblizona).
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: Ufo atakuje »

Ja też dorzucę swoje 3 grosze.
Jest to bez wątpienia kapryśna technologia dostępu do neta. Prędkości są ogromnie zróżnicowane w zależności o rodzaju transmisji, obciązenia nadajników w danej chwili oraz sieci. Występuje też duży PING (100-200ms w UMTS, 400-800ms EDGE/GPRS). Zdarzają się różne awarie, czasowe spowolnienia, a na końcu czyhają niskie limity transferu danych. Te "naturalne" ograniczenia powodują, że taki net nigdy nie dorówna parametrom stałego łącza. Strony nie będą się otwierać błyskawicznie (PING), w gry będzie ciężko pograć (PING), a o ściąganiu najnowszych filmów można zapomnieć (LIMIT).
Jednakże z drugiej strony trzeba powiedzieć, że ogólnie takie łącze sprawuje się dobrze. Nawet na EDGE można często uzyskać transfery 20kB/s, na UMTS ~40kB/s, na HSDPA ponad 1 mb/s. Taki net potrafi działać również bardzo stabilnie przy ściąganiu danych (zanotowałem śladową liczbę zerwań, nawet przy wielomegowych plikach ).
Zazwyczaj na takie łącze decydują się ludzie potrzebujący mobilnego internetu oraz ci, którzy nie mają po prostu innej alternatywy. To nie jest rozwiązanie, dla kogoś kto lubi wygodę, komfort korzystania z zasobów sieci, ale bardziej dla "desperados" :) ( zapędzonych biznesmenów, maniaków telefonów lub ludzi mieszkających na "<font color="#FF0000"><b>***Cenzura***</b></font>", którzy nie mają innego wyjścia itp.) Taki internet wymaga od użytkownika dużej samodzielności i pomysłowości. Operator gwarantuje tak naprawde jedynie karte SIM z uruchomioną usługą transmisji danych- reszta zależy od Ciebie. Plusem jest niewygórowana cena, duża elastyczność w zawieraniu umów (prepaid, usłaga dodana do abonamentu tel. itd.) oraz mobilność. Tak to w dużym skrócie wygląda.
Awatar użytkownika
seboo
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 247
Rejestracja: 2006-03-19, 14:41
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: seboo »

Wszystko to co napisales to swieta prawda - ja jeszcze dodam nacisk na to ze nie znasz dnia ani godziny kiedy nawet 2 miesieczna sielanke przerwie Tobie passa parunastu nawet zlych dni. Internet komorkowy zalezny jest nie tylko od obciazenia sieci , pory dnia , stanu logicznego stacji przekaźnikowych. Moze byc tak ze nieszczesliwe i zle zjawiska jak szybko przyszly tak szybko nie pojda. Chodzi to o niesezonowe obciazenia sieci zwiazane z przeciazeniem infrastruktury przez jakiegos krytycznego uzytkownika. Podsumowujac - wszystko zalezy od profilu wykorzystania sieci. Generalnie podsumowujac net komorkowy nie dziala zle - ale trzeba sie czasem pogodzic z przerywaniem sesji gadu-gadu i koniecznoscia calkowitego restartu komputera, malym limitem jak na seryjnych sciagaczy , czasem parodniowymi problemamu z dostepem i niespecyficznymi problemami typu - po jednym zalogowaniu do sieci net dziala Ci ok , po drugim - beznadziejnie wolno. Nie strasze Ciebie to byc moze tylko moje problemy i zalezne od wielu czynnikow. Ja przez prawie 8 miesiecy na moim terenie mialem tak rewelacyjne lacze komorkowe ze moglbym postawic na nim serwer :) - teraz w miare nasycania sie sieci - spada zasieg 3 g , wieczorna pora pojawiaja sie problemy ze spowolnieniami itd itd.Nigdy nie ma jednak tak ze jestem calkowicie odciety od swiata w taki sposob ze nie moge sprawdzic poczty , czy przegladac stron www przez dluzej niz pol godziny - wszystko zalezy od "wytrzymalosci" uzytkownika :)
-grzechu-

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: -grzechu- »

Z tego co napisaliscie dochodze do nastepujacych wniosków, choc 110zl za neostrade to sporo to jednak w tej cenie mam internet bez limitów i jak dla mnie wystarczajaco szybki, chodz nie mobilny, ale nie do konca bo mam liveboxa wiec moge korzystac w calym domu i ogrodzie, wiec jesli za cene skorzystania parunastu razy w roku z interentu w laptopie poza domem mam sobie psuc nerwy tym ze strony laduja sie wolno i liczyc kazdy mega zeby limit nie zostal przekoroczony to nie warto. Do konca umowy z neostrada zostalo mi 10miesiecy(moglbym rozwiazac ja teraz ale w takim ukladzie poczekam do konca umowy) moze wtedy pojawia sie jakies lepsze alternatywy, moze net komorkowy zostanie udoskonalony limit danych powiekszony a cena nizsza i wtedy zdecyduje sie na niego, ale na dzien dzisiejszy skutecznie mnie do niego zniecheciliscie.
ps Dziekuje wszystkim za zaintersowanie tematem i pomoc, pozdrawiam, i zycze jak najmniej problemow z waszym internetem jakikolwiek by on nie byl :)
Awatar użytkownika
Saiuri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-24, 14:02
Lokalizacja: Bia?ystok/Toru?

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: Saiuri »

Witam!

Czy na dzień dzisiejszy warto zamienić Neo 512 na iPlus 75?

Limit 3GB powinien wystarczyć... filmów nie ściągam, na odludziu nie mieszkam (wg mapy iplusa jestem na granicy 3G wewnątrz/na zewnątrz... Często jeżdżę z lapkiem do domu gdzie mam stałe łącze ciągle zajęte przez familie :P więc.....

Niezbyt mi odpowiada płacenie za 3 miechy neta latem kiedy z niego nie korzystam (jako studentka). No i neo nie raz zalazła mi za skóre :klnie:

Naprawdę często zrywa takie połączenie? Przy byle opadach/wichurach/śniegu?? :( Podczas 7 dni 'na próbę' nie da rady tego sprawdzić...

Aha i czy podpiszą umowę ze studentem bez stałych dochodów? :zdrowko:

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-09-24, 15:39 ]
Poprawa pewnego słowa :nienie:
Ostatnio zmieniony 2008-09-24, 14:38 przez Saiuri, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: YaHooo »

Saiuri pisze:wg mapy iplusa jestem na granicy 3G wewnątrz/na zewnątrz
Najlepiej będzie jak sama sprawdzisz jak Ci działa ten iPlus w miejscu gdzie będziesz z niego korzystać. Możesz użyć pożyczonego modemu (ew. telefonu z 3g) oraz prepaida SimData.
Saiuri pisze:Naprawdę często zrywa takie połączenie? Przy byle opadach/wichurach/śniegu??
To zależy od tego gdzie masz jabliższy nadajnik. Ja mam 200m do niego i nie zrywa mi przy burzach, śniegu itp. Jak będziesz miała dobry zasięg to najprawdopodobniej nie będziesz miała większych problemów. Ale pamiętaj, że internet komórkowy jest często nieprzewidywalny. Jednego dnia działa doskonale drugiego kuleje. Poza tym obciążenie stacji może się zmieniać w czasie i możesz osiągać różne prędkości w zależności od pory dnia.
Saiuri pisze:Aha i czy podpiszą umowę ze studentem bez stałych dochodów?
Podpiszą :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Saiuri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2008-09-24, 14:02
Lokalizacja: Bia?ystok/Toru?

Re: Czy internet za pośrednictwem sieci komórkowych ma sens?!

Post autor: Saiuri »

W takim razie jak mam sprawdzić gdzie jest nadajnik? Szukałam info o tym ale nic nie znalazłam.

P.S. Warto brać te modemy 7,2?

Dzięki!
ODPOWIEDZ