Dział "Download" na forum??

Masz uwagi lub sugestie na temat forum? Tu możesz się nimi podzielić.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Dział "Download" na forum??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

Witam.
Co sadzicie o tym aby wprowadzić taki dział.zamieszczali byśmy tam sterowniki,programy i inne rzeczy związane z internetem bezprzewodowym?? wiele osób poszukuje takich rzeczy i pyta sie o nie..a tak to byśmy je tu od razu zamieścili.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2007-11-18, 14:04 ]
Ponieważ dyskusja jest na temat forum, to przenoszę na odpowiednie sub-forum.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez pluskwa_skarzysko, łącznie zmieniany 2 razy.
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
Mikolaj211
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 416
Rejestracja: 2006-07-06, 14:14
Lokalizacja: Nakło

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: Mikolaj211 »

No pomysł niezły.. Jestem za.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: zDaleKi »

pluskwa_skarzysko,
Dział Download jest w planach. Niestety obecnie mamy jeszcze sporo pracy przy konfiguracji pozostałych rzeczy na forum po jego wymianie. A niestety czasu na to wszystko trochę brakuje.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: przewaks »

No i nie zapominajmy o najważniejszym - przestrzeni dyskowej. Utworzenie działu zapewne nie jest problemem i również uważam, że to dobry pomysł. Trzeba tylko zastanowić się co do przestrzeni dyskowej jaka byłaby potrzebna. Być może, że już jest i wówczas nie ma takiego problemu.
A w dziale Dpwnload widziałbym sterowniki/aplikacje oraz manuale do modemów, aplikacje typu iPlus Manager/Orange Business Everywhere, aplikacje użytkowników forum (progam @pogara), darmowy i nie tylko soft do mierzenia przepustowości łącza (NetMeter, DUMeter itp.). Oczywiście komercyjne aplikacje byłyby dostępne jedynie w wersji trial :D To tak na pierwszy rzut oka chyba wszystko co widziałbym w takim dziale.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: zDaleKi »

przewaks pisze:w dziale Dpwnload widziałbym sterowniki/aplikacje oraz manuale do modemów
Takie coś właśnie mamy na myśli. Ale żeby to miało sens, ktoś musiałby czuwać nad aktualizacją tego. Ja niestety raczej nie dam rady. Jakiś ochotnik? :]
przewaks pisze:darmowy i nie tylko soft do mierzenia przepustowości łącza (NetMeter, DUMeter itp.)
Do tego linki są w FAQ do oryginalnych miejsc downloadu i nie wiem czy ma sens dublować to.

Ale czekam na dalsze propozycje i sugestie. :ok:
Wszystko jest do rozważenia.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

ale zamiast przestrzeni dyskowej można by podawać same linki,chodzi o to żeby wszystko było w jednym miejscu...a co plików które mamy na dysku i chcemy sie podzielić to można użyć do tego jakiś serwerów i podać linki do nich.
chyba ze forum dysponuje miejscem w sieci :cfaniak: i nie chce sie podzielić ;P
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: zDaleKi »

Spokojnie, tak jak pisałem to jest w planach. Ale musicie poczekać aż sie wyrobimy z bieżącymi poprawkami po przesiadce ze zwykłego na Przemo.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: przewaks »

BliSki pisze:Jakiś ochotnik?
Jasne, ja w miarę możliwości i wolnego czasu (a trochę się go czasem znajdzie) mógłbym się zająć tą działką :)

Owszem, nie mówię, że w FAQ nie ma linków do odpowiedniego softu. Czasem jednak łatwiej móc pobierać wszystko z jednego miejsca niż "skakać" ze strony na stronę. Ewentualnie możnaby wprowadzić bezpośrednie linki do plików na oficjalnych stronach (serwerach) danych aplikacji. Wówczas trzebaby jednak monitorować czy linki są aktywne itp. itd ale to już zadanie dla odpowiedzialnego za dział :)
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: zDaleKi »

przewaks pisze:Jasne, ja w miarę możliwości i wolnego czasu (a trochę się go czasem znajdzie) mógłbym się zająć tą działką
OK, zapisuję sobie na przyszłość.
przewaks pisze:Ewentualnie możnaby wprowadzić bezpośrednie linki do plików na oficjalnych stronach (serwerach) danych aplikacji
Masz na myśli FAQ? Bo faktycznie można w jednym poście zawrzeć takie ważne linki.
przewaks pisze:Wówczas trzebaby jednak monitorować czy linki są aktywne itp. itd ale to już zadanie dla odpowiedzialnego za dział
Dokładnie tak.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: pluskwa_skarzysko »

temat umarl?
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: zDaleKi »

Niestety, jest teraz kilka tematów znacznie bardziej ważnych a do tego koniec i początek roku to gorące okresy...
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: Maciek »

BliSki pisze:
przewaks pisze:w dziale Dpwnload widziałbym sterowniki/aplikacje oraz manuale do modemów
Takie coś właśnie mamy na myśli. Ale żeby to miało sens, ktoś musiałby czuwać nad aktualizacją tego. Ja niestety raczej nie dam rady. Jakiś ochotnik? :]

...
Zgłaszam się na ochotnika :P Parę miesięcy temu wynalazłem sporo ciekawych manuali do telefonów... Tak że jak coś to piszę się :hurra: Pozdro
Dawno mnie tutaj nie było :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: zDaleKi »

Maciek pisze:Zgłaszam się na ochotnika
OK, jak już dział powstanie, to przejrzę ten wątek i wywołam Was do tablicy ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
de_stroy
Stały użytkownik forum
Posty: 85
Rejestracja: 2007-01-24, 18:56
Lokalizacja: Katowice

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: de_stroy »

Ja również się zapisuję, to że mało postuję, nie znaczy że mnie nie ma :P Jeden pw i jestem gotów pomóc - mógłbym się zająć modowaniem sterowników w dziale download.

Ps: Przejście ze zwykłego na Przemo to faktycznie strasznie wyczerpująca czasochłonna robota... Więc współczuję adminom
Komu w drogę, temu notebook...
Awatar użytkownika
canidy
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 682
Rejestracja: 2005-12-30, 20:01
Lokalizacja: Warszawa/Mińsk Maz.

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: canidy »

Dział w rozwija się, ale powoli. A może by tak spróbować alternatywy? Sprawa przestrzeni dyskowej na zapisane pliki też byłaby załatwiona.
Co powiecie na konto na Chomiku dostępne dla forumowiczów?
Utworzyłem konto bez-kabli
Aby zalogować się i móc pobierać lub dodawać pliki należy podać hasło: sin-cables
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: zDaleKi »

Dział Download włączyłem ponownie kilka dni temu po zmianie nagłówka forum na "3 wierszowy". Ale z uwagi na długi weekend temat nie ruszył pełną parą. Musimy teraz uzgodnić co dokładnie bedzie w tym dziale. Na początku proponujemy opisy/manuale do modemów. Jeżeli ktoś z Was ma jakieś propozycje, to czekamy.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: przewaks »

Mnie się wydaje, że w dziale powinny się znaleźć sterowniki do modemów, w miarę możliwości najnowsze. Coś podobnego do tematu założonego przez jednego z naszych kolegów (nie pamiętam dokładnie którego), który umieścił w nim sterowniki do najpopularniejszych modemów. Dodatkowo, o czym już kiedyś wspominałem, możnaby umieścić w dziale przynajmniej linki do najczęściej używanych aplikacji typu NetMeter itp. a także przenieść tam menedżery połączeń autorstwa naszych forumowych kolegów. Ponownie, na miarę możliwości czasowych, oferuję swoją pomoc w obsłudze działu.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: zDaleKi »

przewaks pisze:w dziale powinny się znaleźć sterowniki do modemów, w miarę możliwości najnowsze
I z tym może być problem, bo sterowniki zmieniają się dość często.
przewaks pisze:Dodatkowo, o czym już kiedyś wspominałem, możnaby umieścić w dziale przynajmniej linki do najczęściej używanych aplikacji typu NetMeter itp. a także przenieść tam menedżery połączeń autorstwa naszych forumowych kolegów
Taki jest zamiar.
Ponownie, na miarę możliwości czasowych, oferuję swoją pomoc w obsłudze działu
:ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: przewaks »

BliSki pisze:I z tym może być problem, bo sterowniki zmieniają się dość często.
Rolą "patrona działu" byłoby czuwanie czy coś się w tej kwestii nie zmieniło, czy nie pojawiły się jakieś nowe wersjie na stronach producentów itp.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: zDaleKi »

przewaks, dałbyś radę to kontrolować?
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
przewaks
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 579
Rejestracja: 2007-01-11, 23:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: przewaks »

BliSki pisze:przewaks, dał byś radę to kontrolować?
Jak już pisałem - nie obiecuje, że codziennie sprawdzałbym czy pojawiło się coś nowego w kwestii sterowników i oprogramowania ale raz na tydzień czy półtora to już bardziej realne. Myślę, że dałbym radę nad tym zapanować.
Jeśli Internet, to tylko w Play, jeśli telefon, to tylko w Orange
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: zDaleKi »

OK. Myślę, że po długim weekendzie coś się ruszy w tym temacie.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Uruchomienie działu Download

Post autor: zDaleKi »

Uruchomienie działu Download

Witam,
Miło mi poinformować, że wczoraj uruchomiliśmy 'oficjalnie' dział download.
Obrazek Download
Obecnie jest tam tylko jedno opracowanie ale trwają prace aby umieścić tam wszystkie opracowane tutoriale z FAQ w formie PDF. Oraz przydatne manuale do modemów czy telefonów. Ponieważ wszystko to robimy w wolnym czasie, to szybkość tego nie jest za duża ale jak nam troszkę pomożecie, to może przyśpieszymy tempo.

Czekamy tutaj na Wasze propozycje co tam można umieścić i co Waszym zdaniem powinno się tam pojawić. Głównie liczymy na linki z krótkim opisem, po weryfikacji będziemy to zamieszczać.

de_stroy, Maciek, przewaks, zgłaszali się kiedyś na ochotników do pomocy przy wyszukiwaniu i aktualizacji. Liczę na to, że Wasze zaangażowanie w temat jest dalej aktualne.

[ Dodano: 2008-05-22, 23:27 ]
Aktualizacja:
Mamy już dwa opracowania. :ok:
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: YaHooo »

Widzę, że już mamy kolejne opracowania :ok: Oby tak dalej i niedługo będziemy mieli większość opracowań w tym dziale :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: Maciek »

Dłuższy czas mnie nie było. W tej chwili jest czas i mogę powrzucać parę ciekawych rzeczy. BliSki jak możesz to napisz mi na pm czy jest jakaś opcja żebym mógł sam dodawać rzeczy do działu download ;)
Dawno mnie tutaj nie było :)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Dział "Download" na forum??

Post autor: ja.michal »

Maciek pisze:jest jakaś opcja żebym mógł sam dodawać rzeczy do działu download ;)
Niestety tylko BliSki może na chwilę obecną dodawać nowe pliki. :)
ODPOWIEDZ