Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: Patryk »

Poczytałem co to CDMA i sferia z góry dziękuję za taki net
Noo jeśli dla Ciebie CDMA to tylko Sfera,i jakość Internetu Sferii jest dla Ciebie niewystarczająca to OK,męcz się dalej z GSM :)
Wolna wola...ja jakbym miał wybór między Sferią a EDGE jakiegokolwiek operatora,to bym bez wahania wybrał Sferię :]
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: Jaco »

[email protected] pisze:nie wiem czy to są kilobity czy kilobajty?
Poczytaj sobie : http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=38761#38761

Ustaw sobie w NetMeter :
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: bob »

EmTeeDee

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: EmTeeDee »

:padam: No nie przesadzajmy nie chciałem obrazić tak szacownego grona :hyhy: te 4litery to były o tych z orange :cfaniak: trochę ponoszą mnie nerwy-człowiek ma dzień wolny od pracy i nie może normalnie korzystać z czegoś za co zapłacił! w poniedziałek kupuję simkę z plusa jak będzie trochę lepiej to zrywam umowę!
Patryk_ jak wrzuciłeś te obrazki , bo ja jak chcę dodać jakiś załącznik to nie mogę?? :/
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: Jaco »

[email protected] pisze:te 4litery to były o tych z orange
To czemu im tego nie napiszesz. Rejestrując się na forum wyraziłeś zgodę na przestrzeganie regulaminu więc go proszę przestrzegaj.
[email protected] pisze:Patryk_ jak wrzuciłeś te obrazki ,
:faq: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=37385#37385 :cwaniak:
EmTeeDee

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: EmTeeDee »

http://img262.imageshack.us/my.php?imag ... 010ov5.jpg
nie wiem czy to tak się robi ale spróbujmy :papa:
nie to nie tak :zly: :czyta:

[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2008-11-02, 14:53 ]
Może tak:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
lpala106
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2007-12-21, 12:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: lpala106 »

[email protected] pisze:http://img262.imageshack....02123010ov5.jpg
nie wiem czy to tak się robi ale spróbujmy :papa:
transfer rzeczywiście porażający;( ale widać, że był EDGE bo było max 161,6 kb/s a to już predkość EDGE - w tej chwili skupiłbym się na dobrej antenie żeby mieć stabilny sygnał i trochę zabawy i powinieneś mieć w miarę stabilnego EDGE
Ostatnio zmieniony 2008-11-02, 17:01 przez lpala106, łącznie zmieniany 1 raz.
Dell Inspiron 6400 / MSI Wind U100 / Option Globesurfer II 7,2 / Nokia E51
EmTeeDee

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: EmTeeDee »

lpala106 pisze:[...]
transfer rzeczywiście porażający;( ale widać, że był EDGE bo było max 161,6 kb/s a to już predkość EDGE - w tej chwili skupiłbym się na dobrej antenie żeby mieć stabilny sygnał i trochę zabawy i powinieneś mieć w miarę stabilnego EDGE
:hurra: normalnie wyrywa z kapci - myślę o tym GlobeSurferze II i antenie do EDGE jak na nic innego nie mogę liczyć.Rutera umieścił bym na poddaszu wtedy nie przeszkadzał by mu deszcz itp.A dalej to lepiej po kablu czy wi-fi? jak on jest zasilany , czy dla wi-fi nie przeszkadzają ściany? :gwiazdki:

[ Komentarz dodany przez: Jo_gurt: 2008-11-02, 17:14 ]
Ostatnie ostrzeżenie - nie cytuj całych postów! Tylko to co czego chcesz się odnieść! W 95% przypadków wielopoziomowe cytaty są zbędne i zaciemniają obraz sprawy.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-11-02, 20:52 ]
Wycinam zbędny cytat.
Ostatnio zmieniony 2008-11-02, 20:51 przez EmTeeDee, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
lpala106
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2007-12-21, 12:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: lpala106 »

[email protected] pisze:A dalej to lepiej po kablu czy wi-fi? jak on jest zasilany , czy dla wi-fi nie przeszkadzają ściany?
jest zasilany z zasilacza 5V /2A, transmisję możesz puścić po Wi-Fi lub po ethernecie - wybór falezy do Ciebie :D jedna ściana to nie przeszkoda dla Wi-Fi ja mam zasięg w całym domu ( 8 mieszkań) odległość max 20m i zasięg stabilny 2 kreski minimum - im bliżej tym lepiej
Dell Inspiron 6400 / MSI Wind U100 / Option Globesurfer II 7,2 / Nokia E51
EmTeeDee

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: EmTeeDee »

czyli najlepsze rozwiązanie z tym poddaszem , doprowadził bym prąd,a potem zobaczył czy po kablu ethernetowym czy po wi-fi - co taniej by wyszło karta wi-fi czy odpowiednio długi kabel , antena to chyba ATK-20?
Ostatnio zmieniony 2008-11-02, 17:52 przez EmTeeDee, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
lpala106
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2007-12-21, 12:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: lpala106 »

[email protected] pisze:co taniej by wyszło karta wi-fi czy odpowiednio długi kabel
najtańsze karty Wi-Fi to około 25 PLN, więc chyba taniej niż przeciąganie kabla i zdecydowanie mniej roboty:), do tego pełna mobilność
[email protected] pisze:antena to chyba ATK-20
możesz potestować na tej antence, możesz też poczytać na forum, co ludzie polecają.
Ostatnio zmieniony 2008-11-02, 17:51 przez lpala106, łącznie zmieniany 1 raz.
Dell Inspiron 6400 / MSI Wind U100 / Option Globesurfer II 7,2 / Nokia E51
EmTeeDee

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: EmTeeDee »

:ok: jo_gurt już nie będę :cry:
Bogdan100
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-07-11, 18:39
Lokalizacja: Polska

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: Bogdan100 »

lpala106 pisze:postanowiłem opisać moje zmagania ...
Lepiej byłoby zamiast tego bloga zamieścić parę fotek i tabelkę z wymiarami elementów.

pzdr
Awatar użytkownika
lpala106
Użytkownik forum
Posty: 42
Rejestracja: 2007-12-21, 12:29
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: lpala106 »

Bogdan100 pisze:Lepiej byłoby zamiast tego bloga zamieścić parę fotek i tabelkę z wymiarami elementów.

pzdr
jakbyś przeczytał uważnie, to w parę chwil programem byś sam sobie wymiary stworzył, ale zawsze lepiej na gotowe liczyć
Ostatnio zmieniony 2009-07-11, 19:18 przez lpala106, łącznie zmieniany 1 raz.
Dell Inspiron 6400 / MSI Wind U100 / Option Globesurfer II 7,2 / Nokia E51
tomi_lee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-06-23, 20:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: tomi_lee »

Witam.Właśnie zakończyłem budowę anteny Yagi 14 elementowej na 900MHz.I mam kilka pytań i wątpliwości.

Dane techniczne:
Modem: HUAWEI E169
Przewód: H155 -długość 10m, konektor FME -długość 10cm
Sieć: PLUS
Odległość do najbliższego BTS'a (tylko EDGE): 4km

Wszystko leży w pokoju przy kompie i nie jest zabudowane
Kiedy podepnę antenę do modemu to zasięg spada z 3 do 2 kresek.Transfer wzrasta ale szału nie ma: D/U:161/41 kb/s testy ok godz. 17:00.Średnie pingi spadają o 100ms i mają ok 340ms.

1.Czy z tym spadkiem zasięgu tak ma być?
Zrobiłem dopasowanie na pętli półfalowej tak jak kalkulator Yagi radził ale z pętlą to nie ma za wile wspólnego.Chcę to zrobić na transformatorze ćwierćfalowym.
2.Czy moje wyliczenia są poprawne?
Częstotliwość: 900MHz
Długość fali: 333mm
Współczynnik skrócenia fali: 0,75
Wychodzi:
333*0,75/4=62,4375

Czyli mam uciąć dwa odcinki H155 o długości 62mm.
Jedne końce do dipola a drugie do żyły sygnałowej i ekranu.
Dobrze rozumuję?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: krystianb »

tomi_lee pisze:Wszystko leży w pokoju przy kompie i nie jest zabudowane
Kiedy podepnę antenę do modemu to zasięg spada z 3 do 2 kresek.
To jest antena kierunkowa, wypadało by przycelować. Choć troche dziwne, że przy spadającym sygnale wzrasta tranfer, choć może zwieksza sie odstęp sygnału od szumu i to może być powodel lepszej wydajności.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
pidsud
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 209
Rejestracja: 2007-07-25, 12:13
Lokalizacja: Mrągowo (okolice)

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: pidsud »

tomi_lee pisze:Dobrze rozumuję?
Przymierzałem się kiedyś do zrobienia yagi na UMTS i znalazłem taki poradnik

http://www.speedyshare.com/810234260.html

Jest wprawdzie do wifi, ale jest tam wzmianka jak wykonać ten transformator
tomi_lee
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-06-23, 20:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: tomi_lee »

Witam ponownie.I niestety nawet zmiana dopasowania na ten transformator nic nie pomogła a raczej pogorszyła.Antena jest już na zewnątrz na balkonie i jest wycelowane w nadajnik.Jeszcze mam pytanie odnośnie umiejscowienia dipola.W kalkulatorze jest:

Kod: Zaznacz cały

RADIATOR
Single dipole 157 mm tip to tip, spaced 67 mm from reflector at boom posn 97 mm (IT = 76,1 mm)
Folded dipole 161 mm tip to tip, spaced 67 mm from reflector at boom posn 97 mm (IT = 78,1 mm)
Ja zrobiłem dla tego drugiego.Direktory są zamontowane w osi masztu a dipol na jego ściance (tak jak jest to w poradniku który podał pidsud).Może tu jest problem? bo gdzieś przeczytałem,że płaszczyzna w której znajdują się directory powinna znajdować się w osi dipola (w jego środku).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: krystianb »

tomi_lee pisze:Witam ponownie.I niestety nawet zmiana dopasowania na ten transformator nic nie pomogła a raczej pogorszyła
No ja bym tego tranformatora z poradnika nie był taki pewien czy on jest dobrze zaprojektowany.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Rocho82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-09, 18:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

BIQUAD a TELEFON GSM

Post autor: Rocho82 »

Koledzy
Jestem pierwszy raz na forum przeczytałem dany artykuł i mam kilka pytań.

Na forum jest ładnie opisane jak zrobić różne antenki w tym BIQUAD.
Sam zrobiłem taką antenkę i bardzo ładnie mi się spisywała do czasu jak nie musiałem zmienić telefonu.

Antenkę wykonałem na 1900 MHz (może żle , nie wiem, ale działała na starym telefonie(z gniazdem na antenę))
chciałbym tą antenę stosować zarówno do modemu IPLUS jak i do telefonu kom.
Problem w tym ,że nowy telefon nie ma wejścia antenowego. Próbowałem zastosować konektor uniwersalny. ale wyszła lipa nic mi to nie daje.

Kabel do anteny jest 5 m H155 wszystko wygląda na zrobione poprawnie.

1) Co zrobić aby telefon łapał zasięg za pomocą anteny zewnętznej jeśli nie ma wejścia na antenę?
2) Czy można pomalować antenę w tym promiennik i ekran?
3) Jaka f bedzie najlepsza 900 MHz 1800 MHz 2100 MHz czy jeszcze inna?

[ Dodano: 2009-08-09, 21:35 ]
ps
4) Czy jest sens połączyć dwie anteny jedną na dachu a drugą w domu. i liczyć że będzie poprawa sygnału dla telefonu

5) a może ktoś bawił się z "Repeater GSM" to chyba było by dla nas wszystkich najlepsze
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: YaHooo »

Rocho82 pisze:Co zrobić aby telefon łapał zasięg za pomocą anteny zewnętznej jeśli nie ma wejścia na antenę?
Jak już wspomniałeś pozostaje konektor uniwersalny, ewentualnie podłączenie zamiast anteny wewnętrznej w modemie gniazda na antenę zewnętrzną. Jednak to jest ryzykowny zabieg, bo można nieodwracalnie uszkodzić modem.
Rocho82 pisze:Czy można pomalować antenę w tym promiennik i ekran?
Moim zdaniem można. Obyś nie użył jakiejś farby z domieszką metalu (może to zaekranować antenę).
Rocho82 pisze:Jaka f bedzie najlepsza 900 MHz 1800 MHz 2100 MHz czy jeszcze inna?
To zależy za pomocą jakiej technologii się łączysz. GPRS/EDGE - 900MHz, zaś UMTS/HSDPA - 2100MHz.
Rocho82 pisze:Czy jest sens połączyć dwie anteny jedną na dachu a drugą w domu. i liczyć że będzie poprawa sygnału dla telefonu
Takie rozwiązanie wykonane poprawnie powinno poprawić zasięg. Jest to bowiem repeater pasywny. Jednak przy długim kablu antenowym nic nie zyskasz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Rocho82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-09, 18:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: Rocho82 »

Dzięki za odpowiedż YaHooo.
Odnośnie połączenia 2 anten. W domu moich rodziców daleko na wsi :)
został położony dach z blachy i od tego momentu rozpoczoł się problem z zasięgiem.
Nie wiem jaka f bezie tam najlepsze przypuszczam ze 900 MHz bo rozmowa video nie ma szans zasię 3G też nie. Tylko słaby najbardziej podstawowy zasięg to chyba na 900.
I skoro podstawowym problemem jest dach to antena wystawiona za okno powiedzmy BIQUAD na f 900MHz 3 do 5 metrówk kabla H155 i w pokoju druga BIQUAD na f 900 MHz to może da się hociaż porozmawiać bo jak na razie MMS dochodzą tam po 2-3 dniach a rozmowa telefoniczna trwa średnia 20 sek. I człowiek tylko się w k...

Jeśli zaś chodzi o modem IPLUS to nie jest aż taki problem bo w najgorszym wypadku kupie konektor antenowey bo modem akurat ma wejście na antenkę. Chciałbym jednak za jednym podejściem rozwiążać oba problemy Iplusa oraz Telefonu.

Jak myślisz czy te 5 m kabla to za dużo. Licząc ze kabel streaci 0,5 dB na f 2.4MHz to dla f = 900 powinen stracić mniej. No dajmy na to 0,3 dB i razy 5 metrów to mam 1,5 dB. tYMCZASEM ANTENKI BIQUAD mają chyba około 8 lub więcej dB zysku. Więc może się uda. ??
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: ja.michal »

Jak na wsi gdzieś dalej od terenów mocniej zurbanizowanych to na pewno jest 900MHz. Tak czy inaczej można sprawdzić wszystko w bazie pozwoleń.

Jak chcesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i możesz nieco wydać, a i wszystko działa w jednej sieci (tel i internet) - jeśli użyć anteny kierunkowej - to można kupić repeater GSM tylko na 900MHz. Ceny są różne bo od 300 w górę.
Rocho82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-09, 18:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: Rocho82 »

Myślę że repeater to najlepsze rowiązania szukałem naweti znalazłem za 500 zł.

Ale cena 2 x BIQUAD to prawie 0 :). no trochę kabla. Poza tym można się czegoś nauczyć i satysfakcja jak się uda. <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> mam 3 podejścia i nie działa :) ale zacznie.
A potem spokojnie można sobie powiedzieć "i co można ? można!"
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: YaHooo »

Rocho82 pisze:Więc może się uda. ??
Może się udać, chodź niestety nikt Ci nie da gwarancji na to :(
Rocho82 pisze:Ale cena 2 x BIQUAD to prawie 0
Ja bym radził zrobić to nieco inaczej. Biquada wycelować w BTS'a, a w domu jakąś antenkę dookólną zrobioną z kabla :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Rocho82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-09, 18:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: Rocho82 »

Koledzy a teraz pytanie z innej beczki.
Wie ktoś może jak wygląda współczynnik SWR (WFS) dla anten BIQUAD i czy jest możliwa regulacja tego współczynnika (pomiar).

Dla CB WFS jest bardzo ważny jak wygląda to na tych f?
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: Patryk »

WFS jest ważny w przypadku każdego nadajnika na dowolnej częstotliwości,a im większa moc TX,tym współczynnik fali stojącej staje sie bardziej newralgiczny.
Nowoczesne terminale komórkowe raczej nie ulegną uszkodzeniu wskutek zbyt dużego SWR,bo dokonują one na bieżąco pomiarów wfs i w razie potrzeby zmniejszają moc nadajnika,ale odbija się to na jakości łącza w górę,a nierzadko prowadzi do zerwania całej komunikacji (szczególnie w UMTS).

[ Dodano: 2009-08-11, 10:08 ]
YaHooo pisze:Biquada wycelować w BTS'a, a w domu jakąś antenkę dookólną zrobioną z kabla
Mam nadzieję,że żartujesz... :zdziwko:
Rocho82
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-08-09, 18:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: Rocho82 »

A więc właśnie.
Poszukałem troche w ksiązkach i znalazłem coś takiego:

Z książki: "100 Sposobów na sieci bezprzewodowe"
Autor: Rob Flickenger
Wydawnictwo Helion z 2004
rozdział 79. Określenie zysku anteny.

"...SWR jego wartość określa jaka częć sygnału jest odbijana z powrotem do nadajnika radiowego a tym samym określa dopasowanie anteny do częstotliwości, na jakiej nadaje urządzenia radiowe. Niestety nie znam żadnej metody wyznaczania współczynnika SWR nadających z niewielkimi mocami urządzeń 2,4 GHz, która nie wymagała by zastosowań drogich urządzeń. Na szczęście ponieważ nadajniki te nadają z mocą jedynie kilku miliwatów, istnieje niewielkie proawdopodobieństwo że z powodu niedopasowania anteny nadajnik zostanie zniszczony. Grozi mu jedynie to że nie będzie działał w sposób optymalny."

Biorąc to pod uwagę oraz powyższą wypowiedź można zaryzykować stwierdenie, że bez pomiaru SWR zrobione dwie antenki ( bez różnicy jakie) mogą nie działać prawidłowo jedna może mieć zysk 12 dB gdy druga niemal identyczna bedzie miała 6 dB. Dodatkowo w domowych warunkach małe szanse na prawidłowe zestrojenie. Wiec tak naprawdę robiąc antenki liczymy w dużej mierze na łód szczęścia.
iceartur
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-08-10, 15:43
Lokalizacja: Tuszyn

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: iceartur »

Witam sry że zmieniam temat potrzebuje pomocy posiadam modem huawei e169 z play zrobiłem dzisiaj speed test i otrzymałem następujące wyniki Download: 937 kbps
Upload: 339 kbps Latency: 500 ms po ponownym włączeniu komputera po jakiej godzince były inne Download: 126 kbps Upload: 316 kbps Latency: 514 ms. Testy były robione na poziomie sygnału 59%HSDPA zazwyczaj mam (między 55% a 70%). Ogólnie chodzi mi o to że mój net jest nie stabilny gdy wejde w statystyki linie na wykresie ciągle spadają albo jest ok 700kb/s a zaraz 30kb/s. Mam też problem z latency np gdy gram w cs'a to mam ok 155-280 i mnie wywalają :( . Nie wiem co z tym zrobić myślałem o zakupie anteny ale nie wiem czy mi to pomoże mieszkam na wsi ale ok 3/4 km od nadajnika w lini prostej jednak odzielają nas drzewa i w ogóle mój dom stoi troszkę w dołku. Proszę o pomoc z góry dzięki za odpowiedź
szmitz
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 888
Rejestracja: 2008-12-08, 17:10
Lokalizacja: DE:Uhingen

Re: Moje boje z antenami i osiągniete rezultaty

Post autor: szmitz »

To jest Node B przeciążony prawdopodobnie .
Netia 2Mb/s. :)
Router:D-Link DIR-655 + Modem : D-Link DSL-320T i E3131, 12.9.2013 3G Networks
ODPOWIEDZ