Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
norbert486
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-25, 07:55

Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: norbert486 »

Jestem po limicie i prędkość mam 34,4 stabilnie, może plus zminił kaganiec na wyższy ? Ile wy macie?
e50+iplus=180kb/s
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: Jo_gurt »

34,4kbps? To chyba raczej nie zwiększone. Czy kBps? W to jakoś nie uwierzę ;) Raczej chwilowy błąd w systemie.
Awatar użytkownika
norbert486
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-25, 07:55

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: norbert486 »

Wcześńiej miałem zawsze 32/kB/s kilo bity nie kilo bajty. A teraz troszkę więcej i to mnie zastanawia.
e50+iplus=180kb/s
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: Jo_gurt »

Tzn wzrosło ci z 32kb/s do 34,4kb/s? To raczej nie ma się co zastanawiać nad takim wzrostem ;)
kB = kilobajt
kb = kilobit
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: YaHooo »

Niestety teraz mnie też dopadli. Jednak maksymalnie to co mogę wyciągnąć to jest stabilne 33.2 kb/s. Jednak tak małe zwiększenie jak norbert486 piszesz to nic nie znaczy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
norbert486
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-25, 07:55

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: norbert486 »

Żeby tak chociaż 50 kb/s było ale zawsze się chce więcej:-)
e50+iplus=180kb/s
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: YaHooo »

norbert486 pisze:Żeby tak chociaż 50 kb/s było
Niestety na to nie ma raczej co liczyć. Chyba, że coś się zmieni na lepsze ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: Boras »

Tak się zastanawiam czy naprawdę by im wszystko padło jakby dali te 64kbps, przynajmniej strony by się w miarę normalnie otwierały i komfort ogólny by był większy. Ja pewnie za 2 miesiące się przerzucę na Playa bo oferta dla mnie jest ok i w miejscach w których bywam mam ich zasięg, Plus zostaje powoli w tyle.
Awatar użytkownika
norbert486
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-25, 07:55

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: norbert486 »

Ta oferta play-a naprawdę jest dobra, bo 1 giga w plusie limitu to śmich na sali, jak play rozszerzy zasięg to i plus zmięknie bo nie bedzie miał innego wyjścia.
e50+iplus=180kb/s
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: YaHooo »

Boras pisze:Tak się zastanawiam czy naprawdę by im wszystko padło jakby dali te 64kbps
Nic by im nie padło to tylko pretekst ku temu żeby ludzie dokupywali dodatkowe limity.
Boras pisze:Plus zostaje powoli w tyle.
Z mego punktu widzenia Plus już jest w tyle. Nawet BTS Playa znajduje się bliżej mnie niż Plusa. Jedyny haczyk to, że mam jeszcze 13 miesięcy do czasu kiedy bym mógł zerwać umowę z Plusem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: Sundance_kid »

norbert486 pisze:Ta oferta play-a naprawdę jest dobra,
Dobra, niestety nie dla każdego dostępna.
Nic by im nie padło to tylko pretekst ku temu żeby ludzie dokupywali dodatkowe limity.
I może żeby ograniczyć namiętnych ssaczy. Bo na 4 KB/s da się ściągać (sprawe szybkości pomińmy).
YaHooo pisze:że mam jeszcze 13 miesięcy do czasu kiedy bym mógł zerwać umowę z Plusem.
Cesja :hyhy:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Jedyny haczyk to, że mam jeszcze 13 miesięcy do czasu kiedy bym mógł zerwać umowę z Plusem.
No zawsze mozesz probowac znalezc chetnego na cesje, moze komus potrzebny jest iternet prawdziwie mobilny i skusi sie na krotsza umowe. Ja takiego iplusa przygarnąlem i zadowolony jestem:D
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: Sundance_kid »

Z mego punktu widzenia Plus już jest w tyle
Dla mnie już też. Ich cudowne mapki, już dwa lata temu było na nich pokazane, że u mnie jest zasięg EDGE a praktycznie EDGE mamy od miesiąca. Czyli jedna wielka ściema i przez 2 lata nie robili nic żeby to zmienić. A mieszkam/mieszkałam w małej wsi gdzie nie ma innego dostępu do neta więc mogliby się postarać.
Zresztą blisko mnie (3 km) mają się krzyżować a1 i a2. A pod względem internetu to jest epoka kamienia łupanego. EDGE to max.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: YaHooo »

Sundance_kid pisze:Bo na 4 KB/s da się ściągać (sprawe szybkości pomińmy).
No ja właśnie teraz zasysam z taką prędkością i zostało jeszcze 8 godzin :hyhy:

Jeżeli chodzi o cesję to rozważałem nawet taką opcję. Jednak okazało się, że właśnie teraz piszę z miejsca gdzie Play nie ma zasięgu, a Plus ma marne EDGE, więc nawet to, że mi teraz założyli limit to zmniejszyło mi prędkość tylko dwukrotnie. Teraz doceniłem swojego Plusa za to, bo w Play bym nie miał neta.
Sundance_kid pisze:Ich cudowne mapki, już dwa lata temu było na nich pokazane, że u mnie jest zasięg EDGE a praktycznie EDGE mamy od miesiąca.
Dokładnie, Sam mieszkam w centrum Białegostoku i akurat w moim miejscu zamieszkania nie było do niedawna EDGE, tylko GPRS, UMTS i HSDPA. 200 m dalej już był. EDGE pojawił się jakieś 2 miesiące temu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: bob »

Sundance_kid pisze:Zresztą blisko mnie (3 km) mają się krzyżować a1 i a2. A pod względem internetu to jest epoka kamienia łupanego. EDGE to max.
No to wielka porażka naszych providerów. Panie i Panowie czy Wy jaja sobie robicie? :szok:
Awatar użytkownika
norbert486
Stały użytkownik forum
Posty: 143
Rejestracja: 2007-09-25, 07:55

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: norbert486 »

A chrzanić te limity zapuszczam ssanie na noc 2kB, za cztery dni będzie :-)

[ Komentarz dodany przez: bob: 2008-08-16, 12:00 ]
Dalsza dyskusja nad sensem wolnego internetu komórkowego tu >KLIK<
Ostatnio zmieniony 2008-08-16, 11:01 przez norbert486, łącznie zmieniany 1 raz.
e50+iplus=180kb/s
bubol
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-05-24, 10:54
Lokalizacja: ok. Krakowa

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: bubol »

A u mnie zrywa połączenie. :(
Normalnie mam prędkość GPRS. Wolno, bo wolno, ale od kiedy kupiłem iPlusa, chwaliłem go sobie za stabilność. Często ściągałem parę plików, otwierałem kilkanaście stron jednocześnie i zawsze wszystko chodziło.

Ostatnio jednak ściągałem więcej i chyba przekroczyłem limit. Efekt jest taki, że Internet chodzi przez kilka minut (nie mierzyłem szybkości, ale nie odczułem spowolnienia transferu), po czym następuje rozłączenie i przez długi cza nie można się ponownie połączyć.
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Po limicie iplus 34.4 kb stabilne??

Post autor: Boras »

bubol pisze:Ostatnio jednak ściągałem więcej i chyba przekroczyłem limit. Efekt jest taki, że Internet chodzi przez kilka minut
To, że działa tylko przez kilka minut to nie jest sprawa założonego limitu. Może przeciążony nadajnik a może coś z systemem. U mnie czasami rwie połączenie i wtedy tylko restart komputera (ale to rzadko się zdarza) Druga sprawa to, że na GPRS raczej nałożonego limitu nie odczujesz;)
ODPOWIEDZ