Internet bezprzewodowy do laptopa

[Reklama] Telefony satelitarne wszystkich sieci Thuraya, Iridium, Inmarsat https://ts2.shop/pl/3-telefony-satelitarne

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
ewa310
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-05-27, 18:14
Lokalizacja: (zach.pomor)

Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: ewa310 »

Nie wiem zupełnie, gdzie mam umieścić ten post, więc jeśli zły dział to z góry od razu przepraszam :)

Chodzi mi o porady? ws. internetu bezprzewod. na tzw. kartę czy coś podobnego... - do laptopa. Jeśli to ważna informacje Acer Aspire 3000 (70Gb , 512Ram)

Nie jestem za bardzo przekonana do takich "typów" internetu... bo mam wrażenie, że ciągle będzie coś rozłączać;/ ale potrzebuję ze względu na przeprowadzkę na studia, więc jakieś kable, stałe łącza z góry odpadają...

Moje pytanie brzmi , co najbardziej jest godne uwagi i co polecacie?

I najważniejsze - na co ewentualnie zwracać uwagę , przy zakupie? lub o co zapytać w ogóle Panią ekspedientkę w sklepie? Mam nadzieję, że coś doradzicie:) bo ja naprawdę, nie mam zielonego pojęcia co to jest gprs, jakieś edge i czym to się różni...

naprawdę wielkie dzięki!
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: ja.michal »

ewa310, jeśli chodzi o pojęcia to zapraszam tutaj. ;)
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1896

Co do wyboru operatora komórkowego to musisz wiedzieć gdzie będziesz z niego korzystać.
Potem dobieranie sprzętu, żeby nie sprawiał problemu i Ci odpowiadał.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: zDaleKi »

Ja polece jeszcze: Chcę mieć internet bezprzewodowy, co i jak mam wybrać?? - spis rad i wskazówek dla przyszłych "bezprzewodowych" internautów
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: Sundance_kid »

ewa310 zorientuj się jeszcze w temacie darmowych hot spotów w Twojej okolicy.

[ Dodano: 2008-10-01, 17:33 ]
ewa310 pisze:I najważniejsze - na co ewentualnie zwracać uwagę ,
Najpierw zrobić testy operatora a jak juz się zdecydujesz to weź do salonu laptopa i niech Ci to tam zainstaluja i pokarzą, że działa. To sa dwie bardzo ważne rzeczy. A i nie testuje się przez dwie godziny tylko przez parę dni a w salonie nie daj się zbyć tym, że zadziałało to do widzenia.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: YaHooo »

Sundance_kid pisze:A i nie testuje się przez dwie godziny tylko przez parę dni a w salonie nie daj się zbyć tym, że zadziałało to do widzenia.
Tak samo to, że w salonie działa dobrze, nie oznacza, że u Ciebie w domu będzie działać tak samo dobrze.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ewa310
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-05-27, 18:14
Lokalizacja: (zach.pomor)

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: ewa310 »

ewa310, jeśli chodzi o pojęcia to zapraszam tutaj. ;)
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=1896
Ja polece jeszcze: Chcę mieć internet bezprzewodowy, co i jak mam wybrać?? - spis rad i wskazówek dla przyszłych "bezprzewodowych" internautów
Dzięki za linki, na pewno skorzystam:)
ewa310 zorientuj się jeszcze w temacie darmowych hot spotów w Twojej okolicy.
yyy.. a co to hot spoty? hehe

Czyli lepiej iść do punktu w Szczecinie? ... gdyż tam zależy mi na necie, ze względu na studia , bo generalnie mieszkam zupełnie gdzie indziej:) jakies 200km różnicy? :)
Najpierw zrobić testy operatora a jak juz się zdecydujesz to weź do salonu laptopa i niech Ci to tam zainstaluja i pokarzą, że działa. To sa dwie bardzo ważne rzeczy. A i nie testuje się przez dwie godziny tylko przez parę dni a w salonie nie daj się zbyć tym, że zadziałało to do widzenia.
a oni się tak zgodzą bez niczego na jakieś testy, i czy to przed umową czy po?
I co jeśli okaże się, że w salonie pięknie ładnie, a u mnie jednak będzie lipa?
To jak to jest wówczas z tą umową??
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: YaHooo »

ewa310 pisze:yyy.. a co to hot spoty? hehe
Są to miejsca w których możesz za darmo skorzystać z internetu za pomocą karty wi-fi :)
ewa310 pisze:oni się tak zgodzą bez niczego na jakieś testy, i czy to przed umową czy po?
Playa oraz iPlusa możesz wziąć na tydzień. Jeszcze pozostaje internet w systemie pre-paid tak jak telefon na kartę. Jak masz pieniądze na kocie to możesz korzystać z internetu. Płaci się za pobrane/wysłane dane.
ewa310 pisze:I co jeśli okaże się, że w salonie pięknie ładnie, a u mnie jednak będzie lipa?
No to lepiej potestować w domu, czy tam gdzie masz zamiar najwięcej z internetu korzystać, bo masz nikłe szanse na rozwiązanie umowy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: ja.michal »

YaHooo pisze:Playa oraz iPlusa możesz wziąć na tydzień. Jeszcze pozostaje internet w systemie pre-paid tak jak telefon na kartę. Jak masz pieniądze na kocie to możesz korzystać z internetu. Płaci się za pobrane/wysłane dane.
A ja dodam, że kupujesz jeszcze startery Ery i Orange i testujesz w modemie Plusa bo niema simlocka w 99% przypadków. :hyhy:

Więcej o internecie na kartę masz w moim podpisie. :)

Dobra idę spać. :]
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: YaHooo »

ja.michal pisze:A ja dodam, że kupujesz jeszcze startery Ery i Orange i testujesz w modemie Plusa bo niema simlocka w 99% przypadków. :hyhy:
Dobrze kombinujesz. Tak więc to będzie najlepsze wyjście :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: Sundance_kid »

I co jeśli okaże się, że w salonie pięknie ładnie, a u mnie jednak będzie lipa?
Testujesz najpierw u siebie a potem idziesz do salonu tego operatora którego testy wypadły najlepiej i tam niech Ci zainstaluja modem, pokarzą ze działa i tam tez postestuj jak się sprawuje modem. Zajmie to trochę czasu i funduszy ale lepsze to niz wkopac się w umowę którą ciężko bedzie zerwać.
ewa310
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-05-27, 18:14
Lokalizacja: (zach.pomor)

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: ewa310 »

Playa oraz iPlusa możesz wziąć na tydzień. Jeszcze pozostaje internet w systemie pre-paid tak jak telefon na kartę. Jak masz pieniądze na kocie to możesz korzystać z internetu. Płaci się za pobrane/wysłane dane.
A ja dodam, że kupujesz jeszcze startery Ery i Orange i testujesz w modemie Plusa bo niema simlocka w 99% przypadków. :hyhy:
Testujesz najpierw u siebie a potem idziesz do salonu tego operatora którego testy wypadły najlepiej i tam niech Ci zainstaluja modem, pokarzą ze działa i tam tez postestuj jak się sprawuje modem. Zajmie to trochę czasu i funduszy ale lepsze to niz wkopac się w umowę którą ciężko bedzie zerwać.
dzięki:) właśnie o to, mi chodziło, czy to można jakoś przetestować przed umową, czy w ogóle ten internet będzie odbierać:) chociaż współlokatorki mają iPlusa i jest niby ok.

a jak z limitem danych itp? są jakieś ograniczenia??
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: Sundance_kid »

ewa310 pisze:a jak z limitem danych itp? są jakieś ograniczenia??
Są. Po przekroczeniu bardzo spada prędkość, do około 32 kb/s w Plusie, 16 kb/s w przypadku Ery i Orange. Jedynie plus ma opcje wykupienia dodatkowego limitu ale jest to całkowicie nieopłacalne.

[ Dodano: 2008-10-02, 10:53 ]
ewa310 pisze:chociaż współlokatorki mają iPlusa i jest niby ok.
Nawet jeśli tak jest to i tak pójdź do salonu z laptopem. Bo modem może nie działac z Twoim komputerem.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: zDaleKi »

Sundance_kid pisze:Jedynie plus ma opcje wykupienia dodatkowego limitu
Jeszcze taką opcję ma Play, ale nie ma on zasięgu w całym kraju, więc nie wiadomo czy tam można go używać. Ponadto jak to już tu padło Play ma 7 dniowy okres testowy, czyli przez ten czas możemy sobie swobodnie potestować.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Boras
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 327
Rejestracja: 2008-01-14, 15:06
Lokalizacja: Toruń

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: Boras »

BliSki pisze:Jeszcze taką opcję ma Play

Nic mi nie wiadomo o tej opcji. Kiedyś czytałem, że będzie można dokupić dodatkowe GB ale pytałem w salonie i nic nie wiedzieli.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: zDaleKi »

Boras pisze:Kiedyś czytałem, że będzie można dokupić dodatkowe GB ale pytałem w salonie i nic nie wiedzieli
Może faktycznie jeszcze tego nie wprowadzili? :zdziwko: jak poszukam oficjalnych informacji, to zamieszczę.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: ja.michal »

BliSki, była zapowiedź, że będzie można dokupić kolejne 5GB w cenie niższej niż abonament.
Widać nie wprowadzają bo lekkie problemy z działaniem sieci.
ewa310
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-05-27, 18:14
Lokalizacja: (zach.pomor)

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: ewa310 »

Pani w plusie, powiedziała, iż opcje są dwie:

jeśli mam jakiś tam modem w laptopie wmontowany (a nie mam raczej) to umowę mogę podpisać na rok
jeśli modemu nie mam - mogę kupić u nich ale wówczas umowa już min. na 2lata ;/ co nie bardzo mi się widzi...

Oczywiście, obie opcję powyżej mogę wypróbować, podpisując umowę na tydzień czasu.

Powiedziała, też, że taki modem można również kupić przez internet.
Tylko, że ja nawet nie wiem jaki i ile to kosztuje...

I jeśli kupie ten modem , załóżmy przez neta (aby podpisać umowę na rok) to oni raczej już mi chyba tego tam nie zmontują tylko na własną odpowiedzialność? czy jak?

co jeszcze.... pytałam się w punkcie (w moim mieście) i babka powiedziała, że w Szczecinie na pewno będzie działać nawet o wiele lepiej, bo to duże miasto i ma lepsze nadajniki czy zasięg, czy tam sygnał...

No i jakoś tak dalej jestem w kropce :) tzn pogadam z bratem bo to bardziej dla niego...
chociaż on też się nie zna hehe
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: ja.michal »

ewa310 pisze:Powiedziała, też, że taki modem można również kupić przez internet.
Można. :) Można też kupić modem którego oni nie mają w ofercie i niema simlocka.
To nawet lepsze rozwiązanie bo najpierw kupujesz modem i startery różnych sieci i patrzysz co lepiej chodzi. Potem podpisujesz umowę bez modemu na krócej. ;)
ewa310 pisze:I jeśli kupie ten modem , załóżmy przez neta (aby podpisać umowę na rok) to oni raczej już mi chyba tego tam nie zmontują tylko na własną odpowiedzialność? czy jak?
I tak robisz wszytko na własną odpowiedzialność. :] Operatorzy zawsze umywają ręce. :dobani:
ewa310 pisze:pytałam się w punkcie (w moim mieście) i babka powiedziała, że w Szczecinie na pewno będzie działać nawet o wiele lepiej, bo to duże miasto i ma lepsze nadajniki czy zasięg, czy tam sygnał...
Będzie, albo nie będzie. Ja mieszkam w Warszawie (też duże miasto :P ) i iPlus ledwo działa na HSDPA. :dobani:

ewa310, wszystko trzeba najpierw samemu sprawdzić, żeby niemieć problemów.
ewa310
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-05-27, 18:14
Lokalizacja: (zach.pomor)

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: ewa310 »

Można. :) Można też kupić modem którego oni nie mają w ofercie i niema simlocka.
To nawet lepsze rozwiązanie bo najpierw kupujesz modem i startery różnych sieci i patrzysz co lepiej chodzi. Potem podpisujesz umowę bez modemu na krócej. ;)
a mógłbyś coś polecić?? bo ja się na tym kompletnie nie znam
Weszłam na stronie plusa i tam jest od cholery jakieś PMCIA , na USB
ja nie wiem co jest lepsze i czym to się różni.

a laptop to Acer Aspire 3000
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: ja.michal »

U Ciebie w laptopie masz PCMCIA. No i oczywiście USB.
Jak masz PCMCIA do dyspozycji to lepiej brać kartę na PCMCIA bo szkoda zajmować port USB. Chyba, że będziesz chciała w stacjonarnym jakimś używać modemu jeszcze.
Plusem modemów USB jest też to, że możesz położyć modem kawałek dalej gdzie jest lepszy zasięg.

Z modemów PCMCIA masz niewielki wybór w iPlusie, aż jeden. :] Huawei E630.

Z modemów USB lepiej brać takie które mają antenę zewnętrzną.
Z modemów w iPlusie mają je Huawei E169 i Huawei E230.
Ogólnie z tych 2 lepszy jest E230 bo ma HSUPA też.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: zDaleKi »

ja.michal pisze:była zapowiedź, że będzie można dokupić kolejne 5GB w cenie niższej niż abonament.
Była i wydawało mi się, że już to wprowadzili. Ale jeżeli nie, to minus dla nich ;)
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
ewa310
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-05-27, 18:14
Lokalizacja: (zach.pomor)

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: ewa310 »

ahaaaaaa , a generalnie jest jakaś większa różnica pomiędzy modemem PCMCIA , a USB??
chodzi mi o jakość łącza, żeby coś tam nie przerwało itd

bo w sumie tu piszesz , że usb mają antene zew. , i jakiś HSUPA (chociaż jeszcze nie wiem co to ) to może USB są lepsze ?

i chyba ost. już pytanie :)
Ja mam u siebie neostradę, a brat (i dla niego ma być ten iPlus) podłącza się sieciowo, przez kabel... aby mieć u siebie internet... i jak on zainstaluję iPlusa, a chciałby np. włożyć z powrotem kabel, aby mieć np. przez weekend w domu neostradę ? to czy to może coś się gryść , w sensie oprogramowanie iPlus i sieciowa neostrada ?
mam nadzieję, że dobrze to wytłumaczyłam hehe
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: marens »

ewa310 pisze:w sensie oprogramowanie iPlus i sieciowa neostrada ?
mam nadzieję, że dobrze to wytłumaczyłam hehe
Jak masz zamiar korzystać z programów "iPlus Menager" i "Neostrada TP" to średnio to widzę.
Będzie działać, tylko nie polecamy instalować programów operatorów do łączenia z internetem. Zamulają komputer i zabierają niepotrzebnie zasoby. Poproś kogoś aby ustawił Ci dial-up na Neo i iPlusa. Jak nie masz kogo poprosić to pomożemy.
ewa310
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-05-27, 18:14
Lokalizacja: (zach.pomor)

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: ewa310 »

Jak masz zamiar korzystać z programów "iPlus Menager" i "Neostrada TP" to średnio to widzę.
Będzie działać, tylko nie polecamy instalować programów operatorów do łączenia z internetem. Zamulają komputer i zabierają niepotrzebnie zasoby. Poproś kogoś aby ustawił Ci dial-up na Neo i iPlusa. Jak nie masz kogo poprosić to pomożemy.
Całe oprogramowanie z modemem itd mam ja u siebie, brat jest połączony tylko sieciowo przez kabel , żadnych programów TP nie ma w kompie :)
jedynie co ma ustawione to , to, że jego komputer w konfiguracji , jest jako komputer podrzędny i czerpie internet ode mnie - czyli komputera głównego łączącego się bezpośrednio z internetem...

dlatego ciekawa jestem czy ten cały menager mógłby się gryść, jeśli podłączyłabym tylko sam kabel, bez żadnych instalacji i korzystała z neostrady?

podkreślam, chodzi o komputer brata z tym całym iPlusem :)
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: marens »

ewa310 pisze:latego ciekawa jestem czy ten cały menager mógłby się gryść, jeśli podłączyłabym tylko sam kabel, bez żadnych instalacji i korzystała z neostrady?
Tak jak już pisałem. Nie będzie się gryźć, tylko te aplikacje same w sobie zamulają system. Wiem to z własnego doświadczenia.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: ja.michal »

marens, niech ewa310 z neostardą nic nie rusza bo może być bałagan.

Nic się gryźć nie będzie. Wyciągasz modem, albo w ogólne nie inicjuje połączenia.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: marens »

ja.michal pisze:marens, niech ewa310 z neostardą nic nie rusza bo może być bałagan.
Wiem, że się gryźć nie będzie ale chodzi o to, że aplikacje "Neostrada TP" i "iPlus Menager" lubią dużo ramu i syfią system. Ale to jest tylko moje zdanie na ten temat i możecie się z nim zgodzić albo nie. Dobra, to ja już się w tej sprawie nie będę odzywał.
ewa310
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2008-05-27, 18:14
Lokalizacja: (zach.pomor)

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: ewa310 »

Wiem, że się gryźć nie będzie ale chodzi o to, że aplikacje "Neostrada TP" i "iPlus Menager" lubią dużo ramu i syfią system. Ale to jest tylko moje zdanie na ten temat i możecie się z nim zgodzić albo nie. Dobra, to ja już się w tej sprawie nie będę odzywał.
Wszystko coś tam obciąża na swój sposób. Ja szczerze, nie zauważyłam, aby mi coś tam muliło przez oprogramowanie neostrady , nawet przy 512ramu

Poza tym, tam gdzie ma być iPlus czy jakikolwiek zainstalowany internet bezprzewodowy, nie ma żadnych aplikacji neostrady , więc naprawdę się nie kłóćcie tu :)

Ja dziękuję, wam wszystkim za pomoc , jak na razie :)
chyba, że znowu coś nie będę wiedzieć hehe Pozdrawiam serdecznie.
marens
Guru bezprzewodowy
Posty: 3607
Rejestracja: 2007-04-14, 10:01
Lokalizacja: Wrocław

Re: Internet bezprzewodowy do laptopa

Post autor: marens »

ewa310 pisze:
Poza tym, tam gdzie ma być iPlus czy jakikolwiek zainstalowany internet bezprzewodowy, nie ma żadnych aplikacji neostrady , więc naprawdę się nie kłóćcie tu :)
To tylko wymiana zdań, kolega ja.michał zwrócił uwagę abyś lepiej nie ruszała. Przyznaje mu rację, bo możesz sobie nie poradzić i nie widzieć takiej potrzeby.
Jednak sporo osób poleca zrobienie dial-up, tylko to "wyższa szkoła jazdy".
Nie drążymy tematu bo jest to niepotrzebne.

Swoją drogą to witamy wśród użytkowników bezprzewodowego internetu.
ODPOWIEDZ