Nagła utrata zasięgu

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
deric
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-10-09, 21:53
Lokalizacja: Gliwice

Nagła utrata zasięgu

Post autor: deric »

Witam wszystkich

Mam pewien problem, a raczej moja kobieta ma. Od ponad roku posiada blueconnect wszystko chodziło śmigało aż miło się patrzyło. A tu nagle 12 września rozłączyło ją i wyskoczyły w menedzerze 2 błędy Isatap, internet łączył się, kreski zasięgu były lecz w programie Huawei Mobile Connect brakowało napisu ERA Edge/Gprs (był tylko napis 3G, on jest zawsze), jak już napisałem internet łączył się bo wyskakiwało że wysyła pakiety, lecz żadnych nie odbiera i na żadną strone wejść nie idzie, komendy /ping również pokazują że tak naprawdę połączenia nie ma. Przeczytałem tu na forum że to wina Ery i oni coś u siebie mają, zadzwoniliśmy tam, powiedzieli że coś zrobią. Ale że dzwoniliśmy tam z laptopem będąc poza domem patrzymy - nagle zaczął działać. Zadowoleni wracamy do domu odpalamy a tu zonk. Znowu to samo. Wyszedłem z lapkiem na dwór - internet działa, pokazuje Edge/Gprs, internet się łąduję,wróciłem do mieszkania w bloku, wyjąłem kartę, wkładam - jest internet, ale tylko jest na 10 sekund, potem znowu znika napis Gprs/Edge i łączy się ale nic nie działa. I tak za każdym razem, łapie po włożeniu karty na chwile, a potem traci zasięg po 10 sekundach albo od razu po ustanowienia połączenia. Jaki cudem nagle tak przestało działać? Jak idzie tanio wzmocnić zasięg? Będę bardzo wdzięczny z jakąkolwiek pomoc.

Pozdrawiam
Ufo atakuje
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1471
Rejestracja: 2006-07-19, 22:59
Lokalizacja: Żyrardów-okolice

Re: Nagła utrata zasięgu

Post autor: Ufo atakuje »

Wygląda na problem ze stacją. Być może łapie jakiś niedorobiony nodeB (UMTS).
Spróbuj wymusić w opcjach modemu transmisję tylko na GPRS.
deric
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-10-09, 21:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nagła utrata zasięgu

Post autor: deric »

To idzie ustawić w Huawei Mobile Connect czy gdzie indziej? Bo dostęp do laptopa będę miał dopiero w sobote, a nie chce pojechać i znowu wrócić bez jakiegoś rezultatu bo nie będę umiał znaleźć gdzie to się przestawia ;) A i chciałbym dodać, że wczoraj na jej komórce (posiada operatora Plus) nagle na ekranie wyskoczyło BlueConnect.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nagła utrata zasięgu

Post autor: YaHooo »

deric pisze:To idzie ustawić w Huawei Mobile Connect czy gdzie indziej?
Idzie. Menu:
Settings -> Choose Connection Type -> GPRS Only.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
deric
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-10-09, 21:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nagła utrata zasięgu

Post autor: deric »

A czy to może mieć coś wspólnego z tym że na telefonie z plusem tak samo od siebie wyskoczyło blueconnect? jakim cudem w ogóle takie coś się stało?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nagła utrata zasięgu

Post autor: YaHooo »

deric co do tego blueconnect to normalnie :szok: Ale co telefon się zalogował? Czy wyskoczył zasięg Ery?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
deric
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-10-09, 21:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nagła utrata zasięgu

Post autor: deric »

No siedzimy sobie, wyciągamy karte w lapku wkładamy, włączamy neta i wyskakuje ERA 3g EDGE/GPRS, połączył się, chodzi kilka sekund i znika napis EDGE/GPRS, dziewczyna bierze telefon do ręki a tam zamiast napisu na wyświetlaczu PLUS to było napisane Blueconnect. Byłem osobiście cholernie zdziwiony, nawet myślałem przez chwile że telefon zabiera jej sygnał i dlatego net nie działa, ale wyłączyliśmy telefon i internet dalej się nie łączył. Idzie jakoś tanio polepszyć zasięg? I dlaczego tak nagle przestało śmigać? Może być tak że jakiś sąsiad zakłóca czy coś?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-10-10, 17:17 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-10-10, 16:16 przez deric, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nagła utrata zasięgu

Post autor: YaHooo »

deric zapewne to jak Ufo atakuje napisał jakieś problemy z nodeB.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
deric
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-10-09, 21:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nagła utrata zasięgu

Post autor: deric »

Szkoda że będę musiał włączyć ten GPRS only, bo czasem to jej internet tak śmigał że jeden utwór to w sekundę się ściągał, a jak wchodziła już stała prędkość to było to około 120kb/s. No ale mam nadzieje, że będzie działał non stop :) I przepraszam że musiałeś poprawiać pisownie, ale jadłem i pisałem jedną ręką więc shifta nie chciało mi się wciskać ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nagła utrata zasięgu

Post autor: YaHooo »

deric pisze:Szkoda że będę musiał włączyć ten GPRS only
Wiesz z czasem, może się sytuacja poprawić i będzie UMTS/HSDPA działać jak jak to opisałeś :)
deric pisze:I przepraszam że musiałeś poprawiać pisownie,
Tego posta oraz poprzednie napisałeś dobrze, więc nic się nie stało :ok: BTW niezdrowo tak jeść ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
deric
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2008-10-09, 21:53
Lokalizacja: Gliwice

Re: Nagła utrata zasięgu

Post autor: deric »

Zostaje jeszcze opcja pochodzenia po całym domu, może gdzieś złapie zasięg. Mi tam otyłość nie grozi, więc jem co chce i jak chce ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Nagła utrata zasięgu

Post autor: YaHooo »

deric pisze:Zostaje jeszcze opcja pochodzenia po całym domu, może gdzieś złapie zasięg.
Też bardzo dobry pomysł. Czasem tak bywa, że w jednym pokoju jest tylko EDGE, zaś w drugim można złapać stabilne HSDPA.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ