HUAWEI E220 w BC ERY

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
giepol
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-09-18, 14:21
Lokalizacja: Radawnica

HUAWEI E 220-problemy z anteną

Post autor: giepol »

Witam kolegów! jeżeli mogę wtrącić trzy grosze do dyskusji; od trzech miesięcy posiadam HUAWEI E220 w BC ERY i miałem problem z zasięgiem.przejrzałem prawie całe Forum bez kabli w poszukiwaniu rozwiązania i zrobiłem co następuje:przylutowałem kabel konektora do anteny wew. i mocowania konektora na płytce.Wiem że straciłem gwarancję(straciłem ją w momęcie otwarcia obudowy),ale teraz modem chodzi bez zarzutu na 5kresek zasięgu w EDGE(poprzednio było 2-3 i zrywało). Wyższej poziomu nie osiągnę chyba że "pokryją" mnie UMTS. Wydaje mnie się że,to jest najleprze rozwiązanie zamiast szukania tych "nieosiągalnych"kabelków do anteny.Jest to wyjście dla tych którzynie boją się utraty gwarancji,żeby mieć kontakt ze światem.

[ Komentarz dodany przez: Ufo atakuje: 2008-10-13, 19:46 ]
Temat wydzielony z http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=10331
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: ja.michal »

Lekki OT ale związany z gwarancją.
Ostatecznie i tak w 90% przypadków trzeba zapłacić za naprawę. :]

giepol, czyli masz full zasięg z tego co rozumiem. :)
A jakie parametry i antena?
giepol
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-09-18, 14:21
Lokalizacja: Radawnica

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: giepol »

Przy teście SPEED TEST: Download 21,6KB/s Upload 123,4KB/s Latency 1041ms. nie wiem czy to są dobre wyniki ale nic leprzego nie mogłem osiągnąmć na razie.Antena nie wiem bo była zakładana przez fachowca ale z wyglądu przypomina antenę na 2program TVP i jest skierowana na nadajnik.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: ja.michal »

giepol pisze:SPEED TEST: Download 21,6KB/s Upload 123,4KB/s Latency 1041ms.
Chyba kb/s bo speedtest.net pokazuje w kb.
Ten download 21,6 jeśli jest w kb/s to strasznie słaby. Mniej niż GPRS. Jak strony chodzą? Jaka prędkość przy ściąganiu plików?

[ Dodano: 2008-10-12, 23:25 ]
Tak ma speedtest czyli w kb/s
Obrazek
giepol
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-09-18, 14:21
Lokalizacja: Radawnica

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: giepol »

Sorry!, podaję faktyczną nazwę www.speedtest.pl Stronę tę znalazłem przeglądając forum,wygląd mojego testera różni się od Twojego,ale spróbuję znaleźć Twój.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: YaHooo »

giepol pisze:wygląd mojego testera różni się od Twojego,ale spróbuję znaleźć Twój.
http://www.speedtest.net/
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
giepol
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-09-18, 14:21
Lokalizacja: Radawnica

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: giepol »

Zrobiłem testy w speedtest.net i wyszło dla Bydgoszczy download-127kb/s , upload-14kb/s , a dla Warszawy d-176kb/s , i u-30kb/s.Niestety nie znalazłem nic bliżej siebie(mieszkam w leśniczówce 14km od m. Złotów północna wielkopolska.).Przez las do nadajnika w m.Radawnica mam 3,5km.I tak się cieszę że mam internet,chociaz za porady jak zwiększyć szybkość będę wdzięczny.http://www.bez-kabli.pl/images/smiles/wink.gif
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: YaHooo »

giepol pisze:Przez las do nadajnika w m.Radawnica mam 3,5km.
No to jest właśnie przyczyną Twoich problemów. Najlepiej byłoby postawić maszt, a na nim antenę kierunkową skierowaną na BTS. Masz w miarę możliwości powinien być wysoki. W idealnym przypadku powinien być ponad lasem.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
giepol
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-09-18, 14:21
Lokalizacja: Radawnica

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: giepol »

Będę myślał nad podniesieniem anteny jeszcze wyżej(teraz jest do8m od ziemi) lub skierowaniem jej na innego BTS-a. Nie wiem czy wierzyć mapkom zasięgu z ERY,bo może złapię UMTS.Jak coś zdziałam to się odezwę.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: YaHooo »

giepol pisze:Nie wiem czy wierzyć mapkom zasięgu z ERY
Ja bym podchodził do nich z pewnym dystansem. Lepiej dowiedzieć się gdzie stoją BTS'y np. ze strony http://www.wieprz.net/bts
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
giepol
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-09-18, 14:21
Lokalizacja: Radawnica

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: giepol »

YaHooo strona do BTS którą podałeś nie wchodzi.Jest jakaś inna?

[ Dodano: 2008-10-13, 21:40 ]
Masz rację, sprawdzałem ERĘ i BTS-y i są duże rozbieżności w danych i nie wiadomo którym ufać, chyba tylko temu co pokaże mój modem podczas transferu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: YaHooo »

giepol pisze:Masz rację, sprawdzałem ERĘ i BTS-y i są duże rozbieżności w danych i nie wiadomo którym ufać
Ja bym ufał tej mapce w wieprz.net bo zasięg na mapce Ery jest obliczony teoretycznie i nie zawsze odzwierciedla inne czynniki jak zalesienie, odbicia fal od różnych obiektów itp.
giepol pisze:chyba tylko temu co pokaże mój modem podczas transferu.
Dokładnie to jest najlepsza metoda :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
giepol
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-09-18, 14:21
Lokalizacja: Radawnica

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: giepol »

No i się okazało że jest uszkodzony BTS.Wczoraj był "fachowiec" i zrobiliśmy testy sprzętu,anteny zew. i zasięgu przekaźnika. i wyszło na jaw, żeto wina nadajnika.Bo czy u mnie,czy w połowie drogi czy przy nadajniku prędkość ściągania jest w granicach 5 KB/s,a powinna być do 30 KB/s przy EDGE.Na jednym maszcie jest ERA i PLUS i obydwie sieci mają słabą prędkość.Prawdopodobnie burza uszkodziła przekażniki.Teraz myślimy co dalej zrobić z tym "fantem". :cry:

[ Komentarz dodany przez: Jaco: 2008-10-17, 09:58 ]
Poprawa emotikony.
Ostatnio zmieniony 2008-10-17, 08:58 przez giepol, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: YaHooo »

giepol pisze:Teraz myślimy co dalej zrobić z tym "fantem". :cry:
Cóż raczej samemu nic się nie zrobi, trzeba atakować BOK operatora i czekać aż naprawią awarię.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
giepol
Stały użytkownik forum
Posty: 68
Rejestracja: 2008-09-18, 14:21
Lokalizacja: Radawnica

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: giepol »

Właśnie byłem dzisiaj u Przedstawiciela ERY i zgłosiłem "To".Byli zdziwieni tym faktem poniewaz nikt im nie zgłaszał problemu z telefonami.To wytłumaczyłem im że chodzi o internet,przyjęli zgłoszenie do realizacji.Będę się dowiadywał jakie są postępy. To dzięki FORUM "zajarzyłem" o co chodzi z tym internetem i modemami.Jeszcze raz chciałbym podziękować za kawał dobrej roboty.Tak trzymać !!!:-) :D :D :D
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HUAWEI E220 w BC ERY

Post autor: YaHooo »

giepol proszę bardzo :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ