modem GC79 GPRS IPLUS zacina mi kompa

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

modem GC79 GPRS IPLUS zacina mi kompa

Post autor: matinati »

Witam!!!
Mam taki problem wszystko chodzi dość dobrze jak na sam gprs ale gdy ściągnę np. wiekszą ilość danych np. 50-100MB wtedy zaczyna mi bardzo mocno komputer się zacinać. Korzystam z wirlles managera. Wie może ktoś jak rozwiązać ten problem?? Dzięki za wszzelką pomoc :wink:
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: modem GC79 GPRS IPLUS zacina mi kompa

Post autor: PawełB »

Napisz jaki masz komputer i czy zwalnia internet czy "zamula" się komputer.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

zamula

Post autor: matinati »

U mnie transferki nie spadają wsio z nimi ok. Tylko strasznie zamula kompa!!! Wszystko się tnie nawet okna windowsowskie ale po pobraniu w granicach 50-100 MB. Moim zadanie chyba przepełnia się jakiś bufor sytemowy bądź programowy i dlatego zaczyna zacinać?? Ale nie wiem proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
matinati
Stały użytkownik forum
Posty: 114
Rejestracja: 2006-01-26, 17:19
Lokalizacja: Dabie

Re: modem GC79 GPRS IPLUS zacina mi kompa

Post autor: matinati »

Mój komputer nie jest zły 1,9 procek AMD 728 RAM płyta NForce2. Wszystko chodzi ok nie rozłącza. I proszę nie pisać że amd tozaraz modem świruje bo u mnie tak się nie dzieje. Poprostu komputer zamula się jak ściągnę dość dużo danych.
PawełB
Stały użytkownik forum
Posty: 92
Rejestracja: 2006-04-19, 15:16
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: modem GC79 GPRS IPLUS zacina mi kompa

Post autor: PawełB »

Spróbuj najpierw wyjąć modem z komputera za pomocą ikonki „bezpieczne usuwanie sprzętu”, która jest na dole i włożyć go z powrotem. Jeżeli do pobierania z neta używasz Emule to strasznie obciąża procesor. W momencie, kiedy znowu zwolni włącz menadżer urządzeń i zobacz, jaki proces najbardziej obciąża procesor i/lub pamięć. Miałem taką sytuację ale zwalniał mi internet. Jeżeli masz komputer stacjonarny to może brakować pamięci. Może pomóc taka opcja: najpierw kliknij na ikonę „Mój komputer” i wybierz polecenie Właściwości. Teraz przejdź na kartę Zaawansowane, kliknij przycisk Ustawienia w polu Wydajność a potem na Zaawansowane. W polu Pamięć wirtualna – Zmień i dla każdego z dysków wybierz opcję „Bez pliku stronicowania”. Następnie pozamykaj wszystko i restartuj system. Jeżeli nie pomoże można w ten sam sposób powrócić do ustawień początkowych. Proponuję zrobić jeszcze najpierw defragmentację. Dodam jeszcze coś. Opróżnij folder Prefetch w katalogu Windows. Tam są same śmieci. Na wszelki wypadek jednak przenieś je do kosza ale bez shiftu by móc je przywrócić.
iPlus Huawei E630
Samsung Z370
ODPOWIEDZ