Modem wbudowany w Belionea b.bok

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
majkel84
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2008-11-10, 11:42
Lokalizacja: Lublin

Modem wbudowany w Belionea b.bok

Post autor: majkel84 »

Mam owy notebook z wbudowanym modemem i internet ORANGE

Są problemy z ciągłością zasięgu - net przerywa, szczególnie jak się przemieszcza lapka.
Myślałem sobie żeby dołączyć do niego jakąś antenkę do środka, ale rozkręciłem i w srodku nie widze żadnego konektora - są tylko dwa U.FL koło karty WiFi, a przy miejscu na SIM orange odchodzą tylko jakieś kabelki. Modem ogolnie dobry tam siedzi - Globtrotter - HSDPA łapie gdzieniegdzie, no ale cóż - chyba trzeba zmienić.

Budżet 150-200zł - co by tu kupić za to? Wydaje mi się ,że w centrum olsztyna (ul. żołnierska)to nawet dookólna za okno i będzie super.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Modem wbudowany w Belionea b.bok

Post autor: krystianb »

Do modemu wyglądającego tak samo jak karta wifi tez powinny isc 2 koncetryki zakonczone U.FL jest on gdzie indziej niz gniazdo karty sim.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
majkel84
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2008-11-10, 11:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Modem wbudowany w Belionea b.bok

Post autor: majkel84 »

krystianb pisze:Do modemu wyglądającego tak samo jak karta wifi tez powinny isc 2 koncetryki zakonczone U.FL jest on gdzie indziej niz gniazdo karty sim.
To może to właśnie ta karta -

A jak kupie antene z konektorem SMA - U.FL to mam podpiąć do MAIN rozumiem?

I jak sądzicie - najpierw sprawdzić czy hula z samą anteną, czy szarpnąć się na modem?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-11-10, 19:57 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-11-10, 19:56 przez majkel84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26175
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Modem wbudowany w Belionea b.bok

Post autor: wojteks »

majkel84 pisze:to może to właśnie ta karta
Powinno być gdzieś oznaczenie WWAN (to modem GSM/HSDPA) bo oznaczenie WLAN oznacza kartę WiFi.
Nie pomagam na PW!
majkel84
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2008-11-10, 11:42
Lokalizacja: Lublin

Re: Modem wbudowany w Belionea b.bok

Post autor: majkel84 »

wojteks pisze:Powinno być gdzieś oznaczenie WWAN (to modem GSM/HSDPA) bo oznaczenie WLAN oznacza kartę WiFi.
No ja wiem, tyle, że nie ma.

W każdym razie najważniejsze jest, że na każdej karcie - WWAN jak i WLAN są dwa wyjścia main i AUX.
Natomiast pigtail którego podłącza się do RPSMA ma jedną końcówkę U.FL. Normalnie dedukując myślę, że trzeba ją podłączyć do złącza MAIN, czyli WWAN, a AUX zostawić nieruszone- mam rację?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-11-12, 13:11 ]
Wycięcie zbędnego autocytatu.
Ostatnio zmieniony 2008-11-12, 13:11 przez majkel84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modem wbudowany w Belionea b.bok

Post autor: YaHooo »

majkel84 pisze:Normalnie dedukując myślę, że trzeba ją podłączyć do złącza MAIN, czyli WWAN, a AUX zostawić nieruszone- mam rację?
Jeżeli to jest tak samo jak na kartach wi-fi to nie ma to większego znaczenia do którego złącza się podłączysz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Modem wbudowany w Belionea b.bok

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Jeżeli to jest tak samo jak na kartach wi-fi to nie ma to większego znaczenia
Tu jednak może być inaczej, coś kiedyś o tym pisał wel.com i to go trzeba by zapytać.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ