skąd łapać sygnał

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pawelpc
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2008-08-30, 20:42
Lokalizacja: Sobieszyn

skąd łapać sygnał

Post autor: pawelpc »

Cześć mieszkam w Sobieszynie i chciałbym sobie kupić antenę aby polepszyć sygnał. Ale nie wiem jaką, BTS najbliżej mam w Brzozowie(Sobieszyn) mam od niej 2 km. Mam prędkość GPRS a wiem że BTS obsługuje EDGE. Pomóżcie.
Ostatnio zmieniony 2008-11-15, 13:22 przez pawelpc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: skąd łapać sygnał

Post autor: YaHooo »

pawelpc pisze:chciałbym sobie kupić antenę aby polepszyć sygnał. Ale nie wiem jaką
Poczytaj sobie temat o antenach > Anteny komórkowe <.
pawelpc pisze:Mam prędkość GPRS a wiem że BTS obsługuje EDGE.
A jesteś podłączony do tego BTS'a który obsługuje EDGE? Próbowałeś za pomocą komend AT wyciągnąć LAC oraz CID stacji z którą się łączysz?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
pawelpc
Użytkownik forum
Posty: 37
Rejestracja: 2008-08-30, 20:42
Lokalizacja: Sobieszyn

Re: skąd łapać sygnał

Post autor: pawelpc »

Jestem do niego.

I
może by sie bardziej opłacało podłączyć pod BTS z Ryk w UMTS. Jakieś 10 km od mojego domu.
Ostatnio zmieniony 2008-11-15, 14:42 przez pawelpc, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: skąd łapać sygnał

Post autor: YaHooo »

pawelpc pisze:że by sie bardziej opłacało podłączyć pod BTS z Ryk w UMTS. Jakieś 10 km od mojego domu.
A masz jakiś telefon czy modem z UMTS? Spróbuj wymusić tryb 3g i zobaczyć czy masz chociaż szczątkowy zasięg. Warto w tym celu wleźć na dach, czy na jakieś poddasze i wystawić rękę za okno.

kolejna rzecz to, czy nie masz jakichś większych przeszkód w postaci lasów, wysokich budynków na drodze BTS <-> dom. Bo to jest podstawa dobrego łącza.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ