internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Sieci bezprzewodowe w technologii 2.4 GHz i 5 GHz oraz usługi polskich operatorów WiFi / Wi-Max / HiperLAN, dyskusje o routerach.
Reklama: Szukasz dostawcy internetu? Sprawdź https://isp.today/pl/ ogólnoświatowy katalog dostawców internetu.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
riz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2008-11-17, 11:49
Lokalizacja: BrodnicA

internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: riz »

witam! mam pewien niemały problem, mianowicie na 1 działce są 2 budynki. nazwę je na potrzeby posta "budynek A" i "budynek B". z pewnych przyczyn w budynku "B" nie mogę podłączyć linii telefonicznej, a co za tym idzie internetu. jestem zmuszony podłączyć neostradę w budynku "A", jednak potrzebuję z niej korzystać w budynku "A". obydwa budynki (domy jednorodzinne, jeżeli jest to istotne) znajdują się w odległości ok. 50m, okno w okno, bez żadnych przeszkadzajek po drodze. chciałbym stworzyć sieć bezprzewodową, dzięki której w budynku "B" mógłbym korzystać z internetu na komputerze stacjonarnym wyposażonym w kartę wi-fi oraz na laptopie. myślałem, żeby najzwyczajniej kupić router i punkt dostępowy. router podłączył bym do łącza internetowego w budynku "A" i postawił na parapecie, analogicznie z AP w budynku "B". jednakże jestem ciemny w sprawach sieci (tym bardziej tych bezprzewodowych) i proszę o pomoc w stworzeniu owej sieci. nie jestem pewien czy przedstawione przeze mnie rozwiązanie jest odpowiednie i czy będą problemy ze słabym zasięgiem w budynku "B".

proszę o pomoc w zakupie odpowiednich urządzeń do stworzenia odpowiedniej sieci oraz o wszelkie dobre rady/pomysły etc.
myślałem nad ustawieniem dwóch anten kierunkowych, jednakże takie rozwiązanie jest bardzo kosztowne, a ja chciałbym zamknąć się w kwocie ok. 300 zł. konkretne modele oraz linki do sklepów/aukcji mile widziane.

wrzucam jeszcze schemat, jak ta sieć miała by wyglądać wraz z naniesionym moim rozwiązaniem (router + AP).

Obrazek

bardzo prosze o pomoc! dziękuje :)

[ Dodano: 2008-11-17, 14:01 ]
znalazłem antenę kierunkową w przystępnej cenie (http://yagi.pl/product_info.php/cPath/50/products_id/715 ) i zastanawiam się jak by to się miało w praktyce. czy musiał bym zakupić 2 sztuki + router?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: wojteks »

W budynku A muszisz postawić router z modemem ADSL (np. Linksys WAG200, Tp-Link 8910 albo coś podobnego). Na taką odległość wystarczy antena panelowa 8dBi po obu stronach jeżeli nie dasz do niej 20m kabla antenowego (przez szyby w oknach nie będzie działać dobrze). W budynku B musisz dać AP Client (np. Linksys WAP54G, Tp-Link WA601G albo coś podobnego) z taką samą antena jak wcześniej. Jeżeli chcesz mieć komputery po WiFi to do tego AP Clienta musisz dołączyć kolejny AP (nadawczy) aby nadawał WiFi na dom B. Oczywiście może się okazać że AP nadawczy musisz dać gdzieś bliżej komputerów bo nie będzie zasięgu z miejsca zamontowania AP CLienta. W funkcję "repeater" nie wierz.
Nie pomagam na PW!
rafallogi_ga
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-09-30, 13:43
Lokalizacja: radom

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: rafallogi_ga »

Witam,
czy może autor tematu wybrał już jakieś rozwiązanie? Jestem w niemal identycznej sytuacji, ale u mnie odległość to jakieś 100m czystego terenu (bariera to szyba i 1 mur) (dostawca internetu to Orange freedom).
Pozdrawiam.
Nigdy nie jedz ?ó?tego ?niegu...
kajkaaa90
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2009-03-30, 17:36
Lokalizacja: Gostyń

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: kajkaaa90 »

potrzebuje pomocy
Budynek A jest oddalony od budynku B o 50 m,
W budynku A znajduje sie internet router i serwer sbs2003, w budynku B znajduja sie laptopyz wi-fi i access point, mozna tez postawic w budynku B drugiego access pointa.
Nie mozna polaczyc budynkow za pomoca okablowania. Co nalezy zrobic zeby w budynku B byl internet i dostep do urzadzen znajdujacych sie w budynku A (np. drukarki)?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: wojteks »

kajkaaa90 pisze:Co nalezy zrobic zeby w budynku B byl internet i dostep do urzadzen znajdujacych sie w budynku A
W budynku A postawić AP z anteną panelową w kierunku domu B, w domu B AP Client z anteną panelową (8dBi po obu stronach) i do tego AP ten co jest w domu B żeby nadawał dla laptopów.
W sumie należy zakupić 2 AP i 2 anteny panelowe 8dBi w celu połączenia budynku A z B.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: Jo_gurt »

wojteks pisze:W budynku A postawić AP z anteną panelową w kierunku domu B, w domu B AP Client z anteną panelową
Lub ustawić je w tryb bridge zamiast AP/AP-Client. Będzie jednoznaczny link, na który nikt nie będzie miał chrapki ;)
niunia i oli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-05, 12:27
Lokalizacja: Kaszuby

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: niunia i oli »

Witam
mam pytanie czy faktycznie repeater to lipa?? bo właśnie mam taki sam przypadek jak kolega na początku pisał.
W jednym domu mam router Cerberus 6341 i do jednej z anten podpięta antenę zew. skierowaną na drugi budynek.
W drugim budynku mam na razie panelowa antenę podpięta pod komputer stac. ale chce to zmienić aby mieć wifi w domku i pracować tylko na laptopach.
I mam zakupiony świeżo router Airlive WN-300R i na nim chciałem postawić repeatera.
Może mi podpowiecie coś w tym temacie??
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: wojteks »

niunia i oli pisze:W jednym domu mam router Cerberus 6341 i do jednej z anten podpięta antenę zew.
Jak router/AP ma 2 anteny to wcale nie znaczy że tak będzie działało. Najczęściej jest jedna antena nadawczo-odbiorcza i druga tylko odbiorcza.
niunia i oli pisze:mam zakupiony świeżo router Airlive WN-300R i na nim chciałem postawić repeatera.
Czy ma tryb pracy "Uniwersal Repeater" ale jak podłączysz antenę zewnętrzna to i tak nie będzie działać.
Jeżeli coś z Ovislinka to G.DUO ma 2 niezależne tory radiowe, jeden będzie pracował jako AP Client a drugi jako AP dla laptopów w domu.
Nie pomagam na PW!
niunia i oli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-05, 12:27
Lokalizacja: Kaszuby

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: niunia i oli »

Wojtek z tego co wyczytałem to ten mój też ma dwa radia bo mogę nawet ustawić dwa SSID
Ma funkcje uniwersal repeatera tylko jak to ustrojstwo ustawić żeby działało i przekazywało neta:((

Co do routera Cerberusa i anteny zew. podpiętej to działa mi to spoko bo teraz nawet przez to piszę z mojego stacjonarnego kompa i mam elegancki zasięg więc jest git. Poza tym to ten cerberus ma skubany aż 3 antenki więc loozik.

z góry wielkie dzięki
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: wojteks »

niunia i oli pisze:z tego co wyczytałem to ten mój też ma dwa radia bo mogę nawet ustawić dwa SSID
W trybie Uniwersal Repeater wystarcza jedno radio żeby były 2 SSID.
Najpierw zacznij od trybu AP Client żeby wiedzieć jak to ustawić/połączyć się z bazą. Potem przełączasz tryb na UR i sprawdzasz czy działa z tym samym SSID (możesz rownież zdefiniować inne SSID/kanał/szyfrowanie.
Jak będzie podłaczona antena zewnętrzna to nie będzie działać ale skoro to n to może będzie tak samo jak z routerem.
Nie pomagam na PW!
niunia i oli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-05, 12:27
Lokalizacja: Kaszuby

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: niunia i oli »

Ten airlive ma takie możliwe ustawienia :

AP, Bridge-Point to Point, AP Bridge -Point
to Multi-Point, WDS-Repeater,
Station-Infrastructure, Universal-Repeater.

I tu zaczyna się kłopot, czy da radę cokolwiek zrobić aby działał w układzie repeater albo cos podobnego???

[ Komentarz dodany przez: grzechu: 2010-03-06, 10:11 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-03-06, 10:11 przez niunia i oli, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: wojteks »

Najpierw spraw aby się połączył w trybie "Station-Infrastructure". Jeżeli wszystko będzie OK przełącz tryb na U-R. Oczywiście musisz to robić będąc podłączony kablem ethernet.
Nie pomagam na PW!
niunia i oli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-05, 12:27
Lokalizacja: Kaszuby

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: niunia i oli »

Ok mam już dość tego ustawiania.
W poniedziałek odsyłam Airlive i w zamian wezmę dwa TP-linki TL-WR543G.
Jednego ustawie jako klienta i podepnę pod antenę zewnętrzną. Drugiego ustawię jako AP i połączę skrętką.
Co o tym sądzicie?? Mam nadzieję że to zadziała i że pójdzie bardziej bezboleśnie niż walka z Airlive.

Czekam na sugestie (może jeszcze coś innego przyjdzie komuś do głowy :D )

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wymianę na TP-Linki.

Oli
Awatar użytkownika
sp6huk
Guru bezprzewodowy
Posty: 4140
Rejestracja: 2009-01-13, 20:05
Lokalizacja: Świdwin

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: sp6huk »

Lepszym rozwiązaniem będzie zakup AP i routera, niż dwa routery. Np. TP-LINK TL-WR543G i TP-LINK TL-WA501G.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: Jo_gurt »

Szczególnie, że AP już masz.
niunia i oli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-05, 12:27
Lokalizacja: Kaszuby

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: niunia i oli »

Jo_gurt pisze:Szczególnie, że AP już masz.
No nie mam AP gdyż airlive oddam w zamian za te TP-Linki poza tym airlive też jest routerem:)).
A dlaczego lepiej jeden AP a jeden router gdyż jeszcze nie odesłałem sprzętu i ewentualnie mogę podmienić.
Pozdro

Oli
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: wojteks »

niunia i oli pisze:A dlaczego lepiej jeden AP a jeden router
Mniej problemów przy konfiguracji, nie jest się za 2 routerami, łatwiej przekierować porty.
Nie pomagam na PW!
niunia i oli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-05, 12:27
Lokalizacja: Kaszuby

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: niunia i oli »

Właśnie latam po stronie sklepu gdzie kupiłem tego Airlive i niestety nie mają AP takiego jak pisałeś więc troszkę lipa:((

Na neo stoi Cerberus 6341 więc pierwszy router.
Potem w drugim budynku powinien być router czy też wystarczy AP z funkcją CLIENT i kolejny AP w standardowym ustawieniu??
Już zaczynam się gubić ale wolę zrobić to jak najprościej aby potem było łatwo skonfigurować wszystko.
Dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: wojteks »

niunia i oli pisze:w drugim budynku powinien być router czy też wystarczy AP z funkcją CLIENT i kolejny AP w standardowym ustawieniu?
Tak też może być zrobione.
Nie pomagam na PW!
maksimus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2010-03-07, 14:23
Lokalizacja: G-lin

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: maksimus »

witam Koledzy
Jak że to mój pierwszy post to witam serdecznie wszystkich.
Jestem w tej samej sytuacji co autor tematu z tą różnicą ze dwa budynki są oddalone od siebie na odległości ok 1 km, nie więcej, widoczność anten będzie bardzo dobra.
Mam antene typu yagi i ap edimaxa. Internet będzie netii i router wifi od netii i od niego będzie szedł sygnał do ap nadawczego. Co kupić czy antene sektorowa, jaki ap i czy ten sprzet jaki mam tzn ten edimax i antena typu yagi bedzie ok dla tego budynku oddalonego 1km?
Chodzi mi o to zeby te dwa podzespoly (ap edimax i antena typu yagi) dzialaly z tymi ktore kupie na sprzet bazowy.
Bardzo prosze o rady i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2010-03-07, 18:19 przez maksimus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: Jo_gurt »

niunia i oli pisze:No nie mam AP gdyż airlive oddam w zamian za te TP-Linki poza tym airlive też jest routerem:)).
Ovisa można skonfigurować na sam AP. WR543G nie. Ogólnie zamiana w tył.
niunia i oli
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-05, 12:27
Lokalizacja: Kaszuby

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: niunia i oli »

Witam,

mam już nowe routerki jeden jako klient a drugi jako AP. I nawet działa ale...
No właśnie problem pojawia się gdy jakiś czas nie używam układu znika mi internet:((
Niby w routerze który jest klientem jest wszystko ok tzn. ma nadane IP oraz bramkę i maskę ale netu nie ma. Gdy chcę odświeżyć te dane niestety nie za bardzo można. Lecz gdy tylko go zrestartuję wszystko już jest ok i neta mam tak jak powinien być .
Potem póki używam neta jest ok ale zostawię na jakąś chwilę bez działania neta znowu to samo. Jako AP klient pracuje TP-Link WR543G.
Może macie jakieś pomysły?

I co nikt nie wie jak zrobić żeby nie trzeba było resetować tego routera???
Z góry dzięki za pomoc.

[ Komentarz dodany przez: wojteks: 2010-03-13, 09:43 ]
<font color=orange>Poprawa pisowni.</font>
Ostatnio zmieniony 2010-03-13, 09:55 przez niunia i oli, łącznie zmieniany 2 razy.
bak43
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2010-04-09, 15:08
Lokalizacja: Opole

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: bak43 »

Witam!
jestem kobietą i proszę o zrozumienie..
posiadam Router PENTAGRAM Cerberus P 6331-42 do niego mam podłączoną linie telefoniczna i łącze się tak z internetem, w domu mam 2 komputery podłączone kablem i 1 laptopa wifi który też działa, a teraz moje pytanie mam znajomą która niestety nie może mieć internetu z lini telefonicznej, mieszka ok 1km odemnie jej dom widze, podłączyłam do mojego routera antene panelową 8dBi zamiast tej małej czarnej i po tym jak u znajomej nakierowałam antene kierunkową na mój dom zasięg był i połączenie również wtedy ta antena kierunkowa była podłączona do karty bezprzewodowej na usb i wszystko działało i stąd moje pytanie posiadam acces pointa ZyXEL ZyAIR B-2000 i czy jest możliwość podłączenia tego acces pointa do jej anteny kierunkowej aby połączenie cały czas istniało a ona laptopem mogła się bezprzewodowo łączyć do tego AP??
Dziękuje za zrozumienie i odpowiedz;) i jak to skonfigurować?? :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: zDaleKi »

bak43 pisze:czy jest możliwość podłączenia tego acces pointa do jej anteny kierunkowej aby połączenie cały czas istniało a ona laptopem mogła się bezprzewodowo łączyć do tego AP??
Najlepsze rozwiązanie w tej kwestii to użycie dwóch AP. Jeden w trybie client (z podłączoną anteną wycelowaną do Ciebie) a drugi jako standardowy AP. Lub APC+router.
Więcej o tym jest tu:
TomekS86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-14, 17:02
Lokalizacja: Kraków

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: TomekS86 »

Witam

Mam całkiem podobny problem,
w jednym budynku router z modemem ADSL (Internet z Orange )(dodam jeszcze że sieć zabezpieczona WEP-em, a wdrugim AP (TP link WA500g) i router (TP WR543G) i pytanie jak je skonfigurować.
Tzn pierwsze którego ustawić jako AP Client (AP czy router) i jak poustawiać IP bo już różnie kombinowałem i nie chodzi. Szukałem po różnych forach i wszędzie różnie piszą.

Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: wojteks »

Jest wiele opisów na forum takiej konfiguracji.
TomekS86 pisze:pierwsze którego ustawić jako AP Client
Obojętne.
TomekS86 pisze:jak poustawiać IP
A jakie są teraz w istniejącej sieci?
Nie pomagam na PW!
TomekS86
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2010-04-14, 17:02
Lokalizacja: Kraków

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: TomekS86 »

OK spróbuje zrobić coś takiego:

W sieci od routera ADSL od którego "idzie" internet jest włączone DHCP i przyznaje adresy typu 192.168.1.x

Jako AP Client ustawie tego WA500G i na nim muszę chyba ustawić adres typu 192.168.1.x (na sztywno i wyłączyć DHCP) od niego kabel do WAN routera WR543G na WAN-ie adres typu 192.168.1.x no i ustawienie w tryb AP a na LANie skoro to jest router to chyba muszę ustawić inną sieć np 10.10.1.x i mogę włączyć DHCP żeby komputerom już sam przydzielał IP. Jeszcze pytanie czy na którymś powinienem ustawiać DNS-y??
Na razie nie mam dostępu do tego sprzętu ale jak to wytestuje to dam znać
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: wojteks »

TomekS86 pisze:Jeszcze pytanie czy na którymś powinienem ustawiać DNS-y?
Dobrze to wymyśliłeś z adresami, DNSy możesz wpisać do WR543G.
Nie pomagam na PW!
slayne
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2010-08-29, 11:45
Lokalizacja: wroclaw

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: slayne »

Witam

Tak jak w temacie interesuje mnie połączenie pomiędzy dwoma budynkami. Krótko nakreślę jak to u mnie wygląda.

Obecnie posiadam router z modemem ADSl ale bez WIFI. To jest Pentagram Cerberus.
Korzystam z dwóch komputerów podłączonych do niego za pomocą skrętki.

W tym budynku nie potrzebuję wifi. Wystarcza mi tak jak jest na kablach. Chciałbym natomiast przesłać sygnał radiowy do drugiego budynku oddalonego około 70 m od pierwszego. W tamtym budynku wszystkie urządzenia mają być podłączone bezprzewodowo. Będą to dwa komputery, PS3 oraz telefon Nokia E72. Pomiędzy budynkami nie ma przeszkód. Jest tylko puste podwórko.

Jeśli dobrze wszystko wyczytałem i zrozumiałem to zaplanowałem sobie takie coś.

Potrzebuję kupić 3 AP i dwie anteny zewnętrzne. Jeden stawiam w budynku pierwszym i podłączam skrętką do istniejącego routera. Do tego AP podłączam antenę i wykierowuję ją w drugi budynek. W drugim budynku montuję AP i podłączam go do anteny zewnętrznej i kieruję go na antenę w pierwszym budynku. Do tego AP podłączam skrętką AP który będzie rozsyłał sygnał po domu. Wydaje mi się, że kupienie samych AP będzie najprostszym rozwiązaniem. Adresy sieci będzię przydzielał obecny router. Czy taka infrastruktura będzie działać?

W domu drugim a jest do dom, który ma parter, piętro o poddasze powinien wystawczyć jeden AP prawda? To jest nowe budownictwo i sciany nie są grube a wg zasady "3 sciany i 2 stropy" jak ustawię AP centralnie w domu to wszędzie powinien być sygnał.

Możecie polecić jakieś anteny i AP. Zasilanie do tych AP tworzących połączenie pomiędzy domami mogę doprowadzić normalnie 220V Chociaż jakby było coś co obsłuży POE to czemu nie. Zawsze jeden kabel mniej i bezpieczniej. W domu pierwszym od zasilania do AP będzie jakies 20 metrów, w drugim około 4. Czy przy tych 20 metrach trzeba zastosować inny zasilacz czy pojdzie na tym od kompletu?

Czy taki zestaw spełni oczekiwania i będzie działał? LINK

A może taki AP LINK
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: internet bezprzewodowy między 2-ma budynkami - jak to zrobić

Post autor: wojteks »

slayne pisze:Czy taki zestaw spełni oczekiwania i będzie działał?
Na 70m to jak z armatą na muchę. Jeżeli w okolicy nie ma zbyt wielu sieci to AP powinny połączyć się na standardowych antenkach jeżeli będą zamontowane na zewnątrz w odpowiednich puszkach z zasilaniem PoE.
slayne pisze:W domu drugim a jest do dom, który ma parter, piętro o poddasze powinien wystawczyć jeden AP prawda?
Jeżeli jeden nie wystarczy to dołożysz drugi. Gwarancji zasięgu brak.
slayne pisze:A może taki AP
Powinien działać.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ