Jest szansa na 3g????

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
LORD11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-14, 17:52
Lokalizacja: okolice olsztyna

Jest szansa na 3g????

Post autor: LORD11 »

Witam was.
Jestem początkującym na tym forum. Mieszkam gdzie mieszkam i jestem skazany tylko na internet Gsm. Do tej pory korzystam z blueconnect starter ale zamierzam podpisac umowę z erą Bc 49 w domu łapie mi 3g z Olsztyna ale nie mogę się zalogować do Bts-a plus i orange nie wchodzi w grę bo nawet dobrego Edga nie mam. Olsztyn jest jakies 13 km zasięg konczy sie wg mapki km ode mnie. Czy jak będe miał modem i dobrą antenę kierunkową to modem zaloguje sie do stacji?? Bo chodzi mi tylko o to by działał umts albo hsdpa.

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-11-14, 18:09 ]
Poprawa tematu.
Ostatnio zmieniony 2008-11-14, 18:07 przez LORD11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Jest szansa na 3g????

Post autor: Patryk »

LORD11 pisze:Czy jak będe miał modem i dobrą antenę kierunkową to modem zaloguje sie do stacji??
To jest niestety loteria,bo wszystko zależy od obciązenia dane stacji i jej konfiguracji.
LORD11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-14, 17:52
Lokalizacja: okolice olsztyna

Re: Jest szansa na 3g????

Post autor: LORD11 »

Sam nie wiem co mam robić nadajnik jeest na skraju masta w moją stronę i sektory są skierowane w moją stronę wiec powinno być ok może jak ma sie za słaby zasięg to stacja nie loguje ale gdy zasięg wzrośnie to powinna
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Jest szansa na 3g????

Post autor: Patryk »

LORD11 pisze:może jak ma sie za słaby zasięg to stacja nie loguje ale gdy zasięg wzrośnie to powinna
Nieprawda - nie loguje się także wtedy,gdy stacja skonfigurowana jest na odrzucanie terminali powyżej promienia X kilometrów :]
Poza tym komórka UMTS "oddycha",zmniejsza swór roboczy zasięg w zależności od obciążenia,a nawet nierzadko realizowany jest wtedy tzw.tilt elektryczny - sektor jest automatycznie pochylany siłownikiem w celu fizycznego zmniejszenia zasięgu.

Skoro uważasz,że powinno być OK,to po prostu kup antenę,i próbuj.
Na forum nikt Ci niczego nie zagwarantuje :]
Awatar użytkownika
przemekwas1
Stały użytkownik forum
Posty: 124
Rejestracja: 2008-07-19, 19:54
Lokalizacja: Ełk

Re: Jest szansa na 3g????

Post autor: przemekwas1 »

Witam
Ja mam iPlusa75 mieszkam 11-13 km od Ełku w ktorym jest nadajnik plusa 3g . Widocznosc nadajnika jest ale slaba. postanowilem kupic do mojego huaweia e230 antene panelowa umts/hsdpa 11dBi . po podlaczeniu anteny zdziwilem sie strasznie mam hsdpa 1 kreske na ktorej wyciagam 800-1200 kbs :) . Wazna jest widocznosc nadjnika
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jest szansa na 3g????

Post autor: YaHooo »

przemekwas1 pisze:Wazna jest widocznosc nadjnika
Przy większych odległościach to podstawa do uzyskania dobrej prędkości przesyłu danych do/z internetu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
LORD11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-14, 17:52
Lokalizacja: okolice olsztyna

Re: Jest szansa na 3g????

Post autor: LORD11 »

Czyli o Umts zostaje w marzeniach bo na_pewno nie mam widocznosci optycznej ,jest jeszcze jeden las miedzy olsztynem a mna .
Ostatnio zmieniony 2008-11-15, 21:42 przez LORD11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jest szansa na 3g????

Post autor: YaHooo »

Raczej tak, ale dla świętego spokoju nie zaszkodzi spróbować złapać zasięgu po wymuszeniu 3g w telefonie/modemie i wejść na dach. Jak jakieś szczątki sygnału dolatują, a jeszcze lepiej jak się możesz zalogować to dobry znak.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Tomek7
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 704
Rejestracja: 2008-04-25, 18:31
Lokalizacja: EŁK

Re: Jest szansa na 3g????

Post autor: Tomek7 »

Dzisiaj byłem bliżej Olsztyna, jakies 3km odemnie. Telefon normalnie zalogował sie do NodeB, zasięg 0-2 kreski. Mogłem normalnie dzwonic, a po powrocie do domu dalej nie moglem. Po dłuższym czekaniu pojawil sie komunikat "siec zabraniona" Te 3km dało by sie zmienic za pomocą anteny?

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2008-11-16, 21:32 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-11-16, 21:31 przez Tomek7, łącznie zmieniany 1 raz.
LORD11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-14, 17:52
Lokalizacja: okolice olsztyna

Re: Jest szansa na 3g????

Post autor: LORD11 »

Przepraszam chodziło mi o Ełk :D a nie olsztyn
Ostatnio zmieniony 2008-11-16, 19:21 przez LORD11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jest szansa na 3g????

Post autor: YaHooo »

tomok7 pisze:Po dłuższym czekaniu pojawil sie komunikat "siec zabraniona" Te 3km dało by sie zmienic za pomocą anteny?
A może nodeB ma ograniczenie, że powyżej pewnej odległości nie można się do niego zalogować. A Ty jesteś dalej niż wynosi ta odległość i temu napisało "sieć zabroniona".
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: Jest szansa na 3g????

Post autor: Patryk »

tomok7 pisze:Po dłuższym czekaniu pojawil sie komunikat "siec zabraniona"
NIe powinno ni się takoieg0po ciekawego pojawić,telefon powinien się poornie zalogować do sieci,pojawić powinienisę zasięg keeskowy,ale żadnego powlączenia nie powinno być możąna wytkonać :)
LORD11
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-14, 17:52
Lokalizacja: okolice olsztyna

Re: Jest szansa na 3g????

Post autor: LORD11 »

Gdy anuluje wybieranie sieci to tak zasięg jest i nie można zadzwonic nigdzie a jak poczekam dłużej to pojawia sie siec zabroniona ,musze pożyczyć modem i wymusić umts moze cos da ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jest szansa na 3g????

Post autor: YaHooo »

LORD11 pisze:jak poczekam dłużej to pojawia sie siec zabroniona ,musze pożyczyć modem i wymusić umts moze cos da ;)
Nie chcę Cię zmartwić, ale na modemie raczej będzie podobnie. Po prostu pewnie masz za daleko do nodeB i Cię odrzuca przy próbie zalogowania.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ