1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: 1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Post autor: 3G_ »

Mam parę pytań do Boba: Ty masz antenkę z Bestpartner, tak? Czy mógłbyś napisać jaką u Ciebie dała poprawę? Jaka konfiguracja, odległość, poziom sygnału, ogólnie warunki? Ile oni sobie liczą za przesyłkę? Czy kabel H155 jest gorszy od tego RF5?
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: 1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Post autor: bob »

ŁW pisze:Ty masz antenkę z Bestpartner, tak?
Tak, jeszcze tak choć już tylko na sprzedaż bo UPC mam w domu.
ŁW pisze:Czy mógłbyś napisać jaką u Ciebie dała poprawę?
Z CSQ, które pierwotnie było na max czyli coś 31 o ile pamiętam po reorganizacji Orange spadło mi nawet chwilami do 17 z anteną odzyskałem max przy skośnym jej ustawieniu. :)
ŁW pisze:Jaka konfiguracja, odległość, poziom sygnału, ogólnie warunki?
Częściowo pytanie załatwione wyżej. A konfig. to wrt54g3g + gt max hsupa + panel 15dBi + sim Orange i to wszystko zaledwie 100 metrów do nodeB.
ŁW pisze:Ile oni sobie liczą za przesyłkę?
Ktoś ode mnie był w Opolu i odebrał osobiście. Nie wiem ile kosztuje przesyłka.
ŁW pisze:Czy kabel H155 jest gorszy od tego RF5?
W komplecie był kabel H155 7 metrów.
Kupowałem jeszcze do firmy ale nie używam tej anteny 10 metrów i kumpel wziął 15 metrów o ile pamiętam.
Czy H155 czy RF5 o to spytaj Patryk_a ale pisał, że lepiej RF5 (zamiennie stosowany z H155) :)
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: 1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Post autor: Patryk »

bob pisze:Czy H155 czy RF5 o to spytaj Patryk_a ale pisał, że lepiej RF5 (zamiennie stosowany z H155)
RF5 majadną wadę - jest trwardszy i ma większy niminalny probmień zgiąc ia - a tak tyo same zalety :)
3G_
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 636
Rejestracja: 2005-10-26, 16:07
Lokalizacja: ERW / WPI

Re: 1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Post autor: 3G_ »

Dzięki za odpowiedzi! Muszę kupić antenę, ale drogie te panele...

[ Dodano: 2008-11-17, 02:44 ]
AdiosAmigos, wskazane przez Ciebie anteny są ok, a te 4dB różnicy nie mają aż takiego znaczenia. Pamiętaj jednak, że potrzebujesz jeszcze kabel -> zobacz anteny UMTS z przyłączem - wtedy nie musisz już bawić się w kupowanie osobno kabla, wtyków i montaż tego. Poza tym te ceny to są NETTO niestety.
AdiosAmigos

Re: 1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Post autor: AdiosAmigos »

Witam ponownie :)

W ofercie Play pojawił się bardzo ciekawy modemik z wyjściem na antenkę- hauwei e160 :)
Ktoś moze posiada ten modem w Playu i wie jak sie sprawuje?
Teraz mam do wyboru e169 lub e160, co jest lepsze?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: 1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Post autor: ja.michal »

AdiosAmigos pisze:Teraz mam do wyboru e169 lub e160, co jest lepsze?
E169 nie polecam. Problemy są z nim.

[ Dodano: 2008-11-19, 19:30 ]
E160 ma HSDPA 3.6 no, ale Play i tak ma do 1Mb/s.
AdiosAmigos

Re: 1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Post autor: AdiosAmigos »

Witam, Jestem już posiadaczem Playa Online.
Szczerze mówiąc jestem bardzo zaskoczny sygnałem, gdyż momentami wynosi on 99%,
a przewaznie jest 70-80%. Mam tylko jeden duuuży problem:(
Internet nie działa jak powinien. Wszystko jest ok, HSPDA jest caly czas, tylko gdy nie uzwam internetu to przełącza sie na WCDMA, ale to jest chyba normalne. Problemem jest to że ten net chodzi mi 10 razy gorzej niz poprzedni edge w orange. Te forum dopiero dzis od wczoraj otworzyłem. Nie wiem co jest grane, o co w tym chodzi? Jakies zakłócenia? Niestabilny sygnał? Juz mnie to denerwuje bardzo i nie wiem co mam zrobic? Mam win xp SP1, a wymagania modemu to niby SP2.. ale wątpie ze w tym tkwi problem? Doradzcie mi co mam zrobic. Miałem kupić antene ale skoro mam taki dobry sygnał to pomyślalem ze nie bedzie potrzebna bo problem tkwi w czym innym. Mam nadzieje ze mi pomożecie :)
Czekam.
Awatar użytkownika
Patryk
Guru bezprzewodowy
Posty: 6692
Rejestracja: 2007-09-12, 21:16
Lokalizacja: Z dziczy

Re: 1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Post autor: Patryk »

AdiosAmigos pisze:Nie wiem co jest grane,
A w godzinach nocnych (po północy) jak działa ?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: 1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Post autor: ja.michal »

AdiosAmigos, jaki modem masz?
Może warto ten SP2 dać?
Sprawdź zasilanie modemu w managerze urządzeń.
AdiosAmigos

Re: 1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Post autor: AdiosAmigos »

ja.michal pisze:Może warto ten SP2 dać?
Z tym netem to niemożliwe..
Patryk_ pisze:A w godzinach nocnych (po północy) jak działa ?
Może minimalnie lepiej ale prawie nic i jest to samo.

Dzwonilem do Playa przed chwilą i transfer mi zwiększyli ale efektów nie ma. Drugi raz zadzwonilem to powiedzieli że warunki atmosferyczne maja duzy wpływ na ten zasięg po za zasięgiem wg. mapki i że nie gwarantują wtedy porządanej prędkości.. Jak wspomnialem o antenie to powiedział że na_pewno pomoże, jeszcze dzis pojade tam gdzie jest ten zasięg wg. mapki i jak bedzie ok tzn. ze musze kupic antenke, a jak bedzie lipa tzn ze net jest do pupy.. :cry:

[ Dodano: 2008-11-21, 19:01 ]
ja.michal pisze: jaki modem masz?
huawei e160 :)

[ Dodano: 2008-11-21, 19:02 ]
teraz na forum nawet w miarę mi śmignąl ale np. youtube w_ogole sie nie chce włączyć. Acha zmienilem firefoxa na operę ;) To nie była wina firefoxa;p
Ostatnio zmieniony 2008-11-21, 19:11 przez AdiosAmigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: 1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Post autor: krystianb »

Może masz jakiś telefon, albo znajomego z innym modemem żeby sprawidzć, czy to nie wina modemu. Ewentualnie można spróbować w innym miejscu (zasiegu innego nadajnika ten modem sprawdzić)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
AdiosAmigos

Re: 1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Post autor: AdiosAmigos »

krystianb pisze:Może masz jakiś telefon, albo znajomego z innym modemem żeby sprawidzć, czy to nie wina modemu. Ewentualnie można spróbować w innym miejscu (zasiegu innego nadajnika ten modem sprawdzić)
Modem jest ok na_pewno :) To jest chyba niestabilny sygnał, jeżeli można to tak nazwać, kiedy siła sygnału hsdpa nie spada poniżej 70%.. można? :zdziwko:

[ Dodano: 2008-11-21, 19:14 ]
krystianb pisze:Może masz jakiś telefon, albo znajomego z innym modemem żeby sprawidzć, czy to nie wina modemu. Ewentualnie można spróbować w innym miejscu (zasiegu innego nadajnika ten modem sprawdzić)
Jak bym miał jakis telefon to bym to już dawno testował :)
Modem jest ok na_pewno :) To jest chyba niestabilny sygnał, jeżeli można to tak nazwać, kiedy siła sygnału hsdpa nie spada poniżej 70%.. można? :zdziwko:
Ostatnio zmieniony 2008-11-21, 19:16 przez AdiosAmigos, łącznie zmieniany 1 raz.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: 1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Post autor: ja.michal »

AdiosAmigos, masz możliwość podjechania pod BTS?
AdiosAmigos

Re: 1 km do 3g w PLAY, co zrobic? HELP!

Post autor: AdiosAmigos »

eee? ale bug na forum straszny.

[ Dodano: 2008-11-21, 19:18 ]
Tak, jeszcze dziś podjadę tam gdzie jest zasięg( jakies 500m od bts) i może jeszcze do centrum torunia, jak paliwa wystarczy ;P
Teraz <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> bedzie chodził gorzej (o ile bedzie chodził) bo o tej godzinie to normalka i wezmę to tez pod uwagę ;)
Jak wroce, to napisze tutaj

[ Dodano: 2008-11-21, 19:26 ]
dodam jeszcze cos ciekawego.
Gdy coś pobierałem to na początku miałem UWAGA 350kb/s! ktore w ciagu 3 sekund spadło do 50kb/s i pozniej juz do 20 ;(
Zerknąlem w statystyki i zobaczylem ze osiągnełem prędkość 1250kb/s :)

[ Dodano: 2008-11-21, 22:18 ]
Powiem krótko, żal.pl

Przy nadajniku takie same sygnały, internet tak samo wolno chodzi, mało tego, byłem w centrum i jest to samo!
Nie wiem o co w tym chodzi, czy ten internet jest naprawde taki zwalony czy mam trefny modem, czy z komputerem cos nie tak? Nie wiem!
ale teraz mam przynajmniej pewnośc ze u mnie jest taki sam sygnał jak w centrum miasta, moze dlatego ze moj dom jest wyjątkowo wysoko (m.n.p.m) i jedynie to mnie cieszy..
Moze ktos jeszcze mi podpowie co moge ewentualnie ustawić? Moze cos zmienic w ustawieniach kompa? Cos w szablonach administracyjnych?

Jak nic dzis nie zdziałam to jutro rano dzwonie do playa i musze cos z tym koniecznie zrobić, bo musi byc cos nie tak, skoro w centrum miasta, gdzie jest zasięg, internet nie śmiga tak jak powinien.. żedada

[ Dodano: 2008-11-21, 22:19 ]
Powiem krótko, żal.pl

Przy nadajniku takie same sygnały, internet tak samo wolno chodzi, mało tego, byłem w centrum i jest to samo!
Nie wiem o co w tym chodzi, czy ten internet jest naprawde taki zwalony czy mam trefny modem, czy z komputerem cos nie tak? Nie wiem!
ale teraz mam przynajmniej pewnośc ze u mnie jest taki sam sygnał jak w centrum miasta, moze dlatego ze moj dom jest wyjątkowo wysoko (m.n.p.m) i jedynie to mnie cieszy..
Moze ktos jeszcze mi podpowie co moge ewentualnie ustawić? Moze cos zmienic w ustawieniach kompa? Cos w szablonach administracyjnych?

Jak nic dzis nie zdziałam to jutro rano dzwonie do playa i musze cos z tym koniecznie zrobić, bo musi byc cos nie tak, skoro w centrum miasta, gdzie jest zasięg, internet nie śmiga tak jak powinien.. żenada:(
Ostatnio zmieniony 2008-11-21, 19:17 przez AdiosAmigos, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ