Rady do modsemu ES 75

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tommy
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-04-21, 21:22

Rady do modsemu ES 75

Post autor: tommy »

Witam jak sobie radzicie ze zrywającymi połączeniami w modemie Siemens ES 75 czy da się w nim wreszcie aktualizwać firmware jest port RS .
Mam jeszcze jedne pytanie kupiłem ten modem na Allegro ale czy mogę oddać taki modem do serwisu wiem że gwarancja jest na niego mam ją ale czy uznają ją ?
tommy
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-04-21, 21:22

Re: Rady do modsemu ES 75

Post autor: tommy »

no i jak zwykle nic nikt nic nie wie
Szadzik
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1227
Rejestracja: 2005-11-24, 23:29
Lokalizacja: Flatland

Re: Rady do modsemu ES 75

Post autor: Szadzik »

Może warto poczekać chwilkę dłużej?
Back to the Future ;)
wilkq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-14, 20:40
Lokalizacja: Marki

Rady do modemu ES 75

Post autor: wilkq »

Po prostu oddaj modem do serwisu - jeśli masz kartę gwarancyjna i dowód zakupu nie będzei kłopotu.
Mój modem po aktualizacji firmwaru i wymianie płyty głównej ani razu sam nie rozłączył połączenia - wszystko bezpłatnie i w ramach gwarancji.
Naprawdę nie ma co się użerać z rozłaczaniem połączeń...
A... zadzwolnili do mnie z ery i przeprowadzali ankietę na temat blueconnecta - i na koniec proponowali oddanie modemu do serwisu w celu aktualizacji oprogramowania...
wilkq
Blueconnect 0,5 GB - Modem Siemens ES 75 - Max 27 KB ;)
RICARDO1980
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2006-05-20, 15:05
Lokalizacja: Olkusz

Re: Rady do modsemu ES 75

Post autor: RICARDO1980 »

Witam kupilem ten modem w piatek w erze ale jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> odpukac wszystko dziala ok (nic nie rozłącza) ale moze o czyms nie wiem! tzn czy te modemy maja jakies wady i tzreba je aktualizowac w erze czy cos takiego??
tommy
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-04-21, 21:22

Re: Rady do modsemu ES 75

Post autor: tommy »

Modemy te mają jedyną wadę fabryczną poprostu zrywają połączenia

Do kolegi wyżej ale ja mam modem w Orange i ten modem nie posiadał simlocka jak go oddam do serwisu to czy mi założą simlocka ?
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Rady do modsemu ES 75

Post autor: kemott1 »

Nie powinni założyć. Siemens MC75 firmware update

Miałem nawiązane połączenie 56 godzin tym modemem, więc jeśli mają taką wadę, że się rozłączają to tego nie zauważyłem :D
jurek341
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-05-21, 17:59

Re: Rady do modsemu ES 75

Post autor: jurek341 »

proszę o linkę do opragramowania mc35i terminal jeśli ktoś ObrazekmorzeObrazek mi ObrazekpomucObrazek to z góry dziękuje
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Rady do modsemu ES 75

Post autor: kemott1 »

Sterownki możesz ściągnać tutaj,a oprogramowanie jeśli chcesz to prześlij mi na pw swój e-amil.
jurek341
Początkujący użytkownik forum
Posty: 17
Rejestracja: 2006-05-21, 17:59

Re: Rady do modsemu ES 75

Post autor: jurek341 »

dzięki za pomoc mój imejl to [email protected]
wilkq
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2006-03-14, 20:40
Lokalizacja: Marki

Re: Rady do modsemu ES 75

Post autor: wilkq »

tommy pisze:...mam modem w Orange i ten modem nie posiadał simlocka jak go oddam do serwisu to czy mi założą simlocka ?
Gwarantem jest firma Siemens - jeśli modem był zakupiony nie w erze to nie mają prawa założyć simlocka - natomiast jeśli modem jest z promocji ery - a był ściągnięty simlock poza oficjalnym salonem Siemensa mogą być problemy z uznaniem jakiejkolwiek gwarancji...
Ale wracając do update firmwaru - modem po niej nie zerwał ani razu połaczenie :) - tylko limit 0,5 GB jest męczący.... ale wybrałem sam tą opcję ;)
wilkq
Blueconnect 0,5 GB - Modem Siemens ES 75 - Max 27 KB ;)
tommy
Użytkownik forum
Posty: 33
Rejestracja: 2006-04-21, 21:22

Re: Rady do modsemu ES 75

Post autor: tommy »

Modem bez simlocka dostałem od Ery
Awatar użytkownika
kemott1
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 451
Rejestracja: 2006-01-07, 18:39

Re: Rady do modsemu ES 75

Post autor: kemott1 »

tommy pisze:Mam jeszcze jedne pytanie kupiłem ten modem na Allegro ale czy mogę oddać taki modem do serwisu wiem że gwarancja jest na niego mam ją ale czy uznają ją ?
Pytałem się w salonie firmowym ,aby oddac ten modem na gwarancje potrzebna jest TYLKO gwarancja na papierku (oczywiscie mają być stemple itd..)
ODPOWIEDZ