Oprogramowanie do monitoringu stacji bazowych BTS

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kozik
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2009-02-16, 22:18
Lokalizacja: łańcut

Oprogramowanie do monitoringu stacji bazowych BTS

Post autor: kozik »

Mam problemy z zasięgiem Ery i szkam jakiegoś programiku którym przetestował bym swój nadajnik i ewentualnie sprawdził czy w pobliżu mnie są jakikeś inne. Mieszkam w łańcucie. Od par miesięcy jest u mnie zasię UMTS HSPA Ery. Ale słaby łapie sygnał. Bardzo proszę o pomoc
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Oprogramowanie do monitoringu stacji bazowych BTS

Post autor: YaHooo »

kozik do poszukania innych stacji wokół siebie to się doskonale nadaje telefon Nokia z uruchomioną funkcją > Netmonitor <. Ewentualnie jak nie masz takiego telefonu na którym można to uruchomić to możesz posłużyć się modemem oraz uruchomionym > Hyperterminalem <. Może Twój modem obsługuje komendy AT^MONI (monitorowanie celi do której się jest zalogowanym) albo AT^MONP (monitorowanie sąsiednich komórek).
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ