Antena i Zasięg Iplus

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Davidoff345
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-03-01, 21:41
Lokalizacja: Los Santos

Antena i Zasięg Iplus

Post autor: Davidoff345 »

Mam taki problem Kolega ma neta z orange łapie mu non stoper EDGE-4kreski.
Ja mam neta z Iplusa Modem Huawei E630 I łapie mi GPRS-4kreski.
Mieszkamy od siebie 1 km czasem mi złapie EDGE na 30 sekund. Zaznaczam że mam wejscie na antene, a on ma zywkły modem pod usb. Czy Kupno jakiejś antenki pomogło by mi uzyskaniu lepszego zasiegu. Mam standardową antene, ale nic nie pomaga prosze o pomoc? ;)
Ostatnio zmieniony 2009-03-04, 16:36 przez Davidoff345, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Antena i Zasięg Iplus

Post autor: YaHooo »

Davidoff345 pisze:Mieszkamy od siebie 1 km czasem mi złapie EDGE na 30 sekund
Czyli masz zasięg w swoim domu. Po prostu ten BTS który ma GPRS ma silniejszy sygnał i temu modem go wybiera. Ale czasem się przełączy na ten który ma EDGE.
Davidoff345 pisze:czy Kupno jakiejś antenki pomogło by mi uzyskaniu lepszego zasiegu mam standardową antene ale nic nie pomaga prosze o pomoc
Właśnie ta standardowa to jest do niczego ;) Musisz kupić sobie antenkę kierunkową na pasmo EDGE oraz wycelować ją w BTS'a który ma EDGE :)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Antena i Zasięg Iplus

Post autor: ja.michal »

Davidoff345 pisze:Mam taki problem Kolega ma neta z orange łapie mu non stoper EDGE-4kreski.
Ja mam neta z Iplusa Modem Huawei E630 I łapie mi GPRS-4kreski.
Orange ogólnie ma lepsze pokrycie EDGE a niżeli Plus. U Plusa właśnie GPRS często gęsto.
Davidoff345 pisze:Czy Kupno jakiejś antenki pomogło by mi uzyskaniu lepszego zasiegu.
Na pewno. Pytanie tylko czy inny BTS w okoli ma EDGE. ;)
Zajrzyj tutaj: Jak wybrać antenę
Awatar użytkownika
Davidoff345
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-03-01, 21:41
Lokalizacja: Los Santos

Re: Antena i Zasięg Iplus

Post autor: Davidoff345 »

Ale jakbym kupil antenke to nie wiem w które miejsce ja skierowac w_ogóle nie wiem gdzie moze byc nadajnik EDGE skoro mi łapie i spada z powrotem do GPRS podejrzewam że na zakładzie który oddalony jest odemnie jakies 2,5km ale dokladnie nie wiem czy tam jest umiejscowiony nadajnik wiem tyle ze jest w huhu nadajnikow problem w tym czy to EDGE ???
Ostatnio zmieniony 2009-03-05, 18:35 przez Davidoff345, łącznie zmieniany 1 raz.
krystian93p
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-02-23, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: Antena i Zasięg Iplus

Post autor: krystian93p »

Spróbuj włączyć wymuszanie EDGE w oprogramowaniu od modemu.
Awatar użytkownika
Davidoff345
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2009-03-01, 21:41
Lokalizacja: Los Santos

Re: Antena i Zasięg Iplus

Post autor: Davidoff345 »

Ale jak to zrobic ? mam managera iplus gdzie taka opcja sie znajduje???
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Antena i Zasięg Iplus

Post autor: Blido »

krystian93p pisze:Spróbuj włączyć wymuszanie EDGE w oprogramowaniu od modemu.
Nie można wymusić EDGE. To rozwinięcie technologii GPRS :] . Tak samo nie można wymusiś HSDPA. Można wymusić tylko UMTS, HSDPA samo uruchomi się o ile jest to technicznie możliwe (modem i NodeB to obsługują)
Ostatnio zmieniony 2009-03-05, 19:26 przez Blido, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Antena i Zasięg Iplus

Post autor: YaHooo »

Davidoff345 pisze:wiem tyle ze jest w huhu nadajnikow problem w tym czy to EDGE ???
Musisz potestować po kolei wszystkie. Nie ma innej rady. Chyba, że w bazie danych http://btsearch.org/ znajdziesz zapis który BTS ma EDGE.
krystian93p pisze:Spróbuj włączyć wymuszanie EDGE w oprogramowaniu od modemu.
Takiego czegoś po prostu nie ma. EDGE jest rozszerzeniem GPRS i nie da się jego wymusić.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ