internet play + antena czy warto??

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bass-84
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-03-24, 11:54
Lokalizacja: skarżysko-kamienna

internet play + antena czy warto??

Post autor: bass-84 »

witam
od jakiegoś czasu jestem posiadaczem internetu play online. Mam z nim mały problem otóż w miejscowości Skarżysko-Kam gdzie play ma zasięg 3g wszystko ładnie i płynnie chodzi. Niestety mieszkam pod samym Skarżyskiem (ok. 2 km od miesjca gdzie jest zasięg 3g) i u siebie w domu mam zero zasięgu modem nie chce się w ogóle zarejestrować do sieci. Tutaj chciałbym zwrócić się o pomoc do użytkowników z pytaniem czy jest możliwość podłączenia jakiejś zewnętrznej anteny do mojego modemu (huawei e160) aby pojawił się zasięg 3g ze względu na małą jak już wspomniałem odległość od miasta gdzie ten występuje??
Oglądałem różnego typu anteny na allegro które niby mają zasięg do 10km ale jestem laikiem w tych sprawach i nie za bardzo chcę pakować na darmo pieniądze w coś co nie będzie działać. Co radzicie?? :zdziwko: :zdziwko:
z tego co się dowiedziałem nadajnik umts play jest postawiony ok 6 km w lini prostej od mojego miejsca zamieszkania, tylko mam problem bo mój domek jest postawiony w lekko zalesionym miejscu.
Ostatnio zmieniony 2009-03-24, 12:40 przez bass-84, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: internet play + antena czy warto??

Post autor: Jaco »

bass-84 pisze:Tutaj chciałbym zwrócić się o pomoc do użytkowników elektrody
To forum bez-kabli nie elekroda :cwaniak:
bass-84 pisze:czy jest możliwość podłączenia jakiejś zewnętrznej anteny do mojego modemu (huawei e160)
Jest.
bass-84 pisze:Co radzicie??Question
Zapoznaj się dokładnie z tym wątkiem: Jak wybrać antenę
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: internet play + antena czy warto??

Post autor: YaHooo »

Ja jeszcze dodam, że nie warto brać anteny z Allegro. No chyba, że to będzie jakaś używana antena panelowa w dobrym stanie z Bestpartner'a.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
krystian93p
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 150
Rejestracja: 2009-02-23, 17:08
Lokalizacja: Polska

Re: internet play + antena czy warto??

Post autor: krystian93p »

Antena kierunkowa powinna rozwiązać problem. Ale spróbuj na początek może umiejscowić modem gdzieś w oknie. Przez ściany sygnał dużo ciężej się przebija.
ODPOWIEDZ