Play-kiepska prędkość:/

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
psychol1986
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-27, 21:32
Lokalizacja: Radom

Play-kiepska prędkość:/

Post autor: psychol1986 »

Witam ostatnio zakupiłem sobie play online pakiet 5gb ten najtańszy. podłączyłem i sie rozczarowałem:( Prędkość na HSDPA jest mizerna:/ myślałem, że będzie działał troche lepiej. I tu zacząłem się zastanawiać czy nie zakupić anteny zewnętrznej. Posiadam modem Huawei e160. Niestety nie wiem czy kupno takiej anteny da coś i czy jest to opłacalne. Prosiłbym o wasz opinie oraz może jakieś inne pomysły jak wzmocnić sygnał. A i jeszcze jedno używam przeważnie w Legionowie.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2009-03-27, 21:37 przez psychol1986, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Play-kiepska prędkość:/

Post autor: Jo_gurt »

Jaką masz tą prędkość?
Jaki poziom sygnału?
Dorwij jakąś mapkę i sprawdź jak daleko masz do BTSa.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Play-kiepska prędkość:/

Post autor: Jaco »

psychol1986, skoro znalazłeś to forum to również możesz poszukać odpowiedzi na swoje pytanie które tu padło 123456789 razy. Zacznij od :faq: Jak wybrać antenę.
psychol1986
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-27, 21:32
Lokalizacja: Radom

Re: Play-kiepska prędkość:/

Post autor: psychol1986 »

Więc tak:

1. Chciałem sprawdzić na speedtest.pl i niestety niewczytuje mi się strona, testowałem na paru innych prekości pokazywały od 256-900.

2. Poziom sygnału jaki mi wskazuje to 94%

3. Najbliższy BTS jest jakies 4-5 ulic odemnie

Może jestem przewrażliwony bo pierwszy raz używam tego typu internetu. Ale może jedna antena taka wzmocni mój sygnał?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Play-kiepska prędkość:/

Post autor: Jaco »

Być może dopiero jest w fazach testowych. Najlepiej było by sprawdzić to w innym miejscu gdzie również jest HSDPA.
psychol1986
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-27, 21:32
Lokalizacja: Radom

Re: Play-kiepska prędkość:/

Post autor: psychol1986 »

Nom na weekendzie będę w Radomiu tam też powinno być HSDPA to porównam tylko, jakbym chciał zrezygnować to musze do wtorku a otwarte jest od 19 a ja dopiero po 19 wracam z pracy:/. Dlatego pomyślałem o antenie zewnętrznej. Dałaby cos?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Play-kiepska prędkość:/

Post autor: Jaco »

psychol1986 pisze:Nom na weekendzie będę w Radomiu tam też powinno być HSDPA
W profilu masz Radom .

Czyli nie jesteś z Radomia .
psychol1986 pisze:Najbliższy BTS jest jakies 4-5 ulic odemnie
To skąd wiesz że on ma HSDPA?
psychol1986
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-27, 21:32
Lokalizacja: Radom

Re: Play-kiepska prędkość:/

Post autor: psychol1986 »

Tak jestem z Radomia ale play używam w Legionowie jak <font color="#FF00FF"><b>»»na razie««</b></font> bo tu pracuje pisałem to. HSDPA twierdze ze mam poniewaz jak sie lacze to w programie pokazuje HSDPA ze jest polaczenie a czasmi pokazuje WCDMA
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Play-kiepska prędkość:/

Post autor: Jaco »

To może świadczyć o przeciążeniu nadajnika. Anteną tu raczej już nic nie zdziałasz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Play-kiepska prędkość:/

Post autor: YaHooo »

psychol1986 pisze:jak sie lacze to w programie pokazuje HSDPA ze jest polaczenie a czasmi pokazuje WCDMA
Pewnie WCDMA pokazuje jak nic nie przesyłasz. Takie zachowanie jest naturalne. Modem w czasie bezczynności przełącza się na UMTS (WCDMA).
Jaco pisze:Anteną tu raczej już nic nie zdziałasz.
Chyba, że to będzie antena kierunkowa i można spróbować łączyć się z różnymi nodeB po kolei.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ