Jaka antene do e630

Informacje na temat podłączania i doboru anten GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA), lokalizacji nadajników, zasięgów, wymuszania EDGE/3G, funkcjonowania sieci i awarii BTS-ów.

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Ciamciaj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-24, 17:34
Lokalizacja: Gdańsk

Jaka antene do e630

Post autor: Ciamciaj »

Witam. Mam taki problem ze nie wiem jaka antene wybrac. Mieszkam w odleglosci 2,5-3 km od nadajnika. Po drodze głownie pola. Mieszkam w domu jednorodzinnym i moge zamontowac antene na dachu. Model mojej karty to Huawei e630. Cena anteny do 180 zl.
Czy ktos moglby mi powiedziec jaka antene wybrac zeby osiagnac najlepszy rezultat ??
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaka antene do e630

Post autor: YaHooo »

Ciamciaj wszystko dobrze, ale powiedz nam jeszcze za pomocą jakiej technologii chcesz się łączyć. Bo na UMTS oraz GPRS/EDGE potrzebna będzie inna antena.

Oraz jaki teraz masz zasięg, technologię i prędkości, bo może nic się nie za zdziałać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Ciamciaj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-03-24, 17:34
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaka antene do e630

Post autor: Ciamciaj »

Zwykle lapie gpsr/edge ale co jakis czas 3g. Chcialbym zeby caly czas byl 3g....
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Jaka antene do e630

Post autor: Blido »

Ciamciaj pisze:Chcialbym zeby caly czas byl 3g....
Dobry więc będzie taki panel z Bestpartnera: http://www.bestpartner.pl/index.php?art ... tegorie=10
Są też tańsze, z krótszym kablem. Jeszcze tańsze panele są na www.dipol.com.pl , ale anteny Dipola sa najlepsze raczej do GSM. Chociaż miałem do czynienia kiedys z panelem UMTS z Dipola i nie narzekam.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Jaka antene do e630

Post autor: YaHooo »

Blido pisze:Dobry więc będzie taki panel z Bestpartnera: http://www.bestpartner.pl...41&kategorie=10
I chyba to będzie najlepsze. Wiadomo jest, że Bestpartner robi porządne anteny na UMTS.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ